Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: yarooo » środa, 6 czerwca 2018, 13:29

Co prawda wykres dotyczy pary BTC/USD (wiadomo, jaki BTC ma wpływ na alty), ale wynika z niego, że obecnie BTC od kilku(nastu) dni porusza się po linii trendu wzrostowego (LONG-TERM) rysowanej od 16 lipca 2017. Do tej pory nie przebił jej zdecydowanie (chyba, że dnia 28.05.2018, ale świeczka z dnia następnego zanegowała ten spadek). Wybaczcie, jeżeli pomieszałem terminologię, czy też źle wyrysowałem linię, ale chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Co o tym myślicie? Osobiście uważam, że drastycznych spadków nie powinno być, ale rynek jest tak nieprzewidywalny, że to tylko pobożne życzenie.

@TJ36, jeżeli znasz się na daytradingu, to każdy dzień to okazja do zarobku. Natomiast jeżeli oczekujesz większych wzrostów, to raczej odpowiedzi nie uzyskasz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0

Postautor: GoPro » środa, 6 czerwca 2018, 14:10

bioly pisze: Ok po kolei.
@GoPro, pisałem Ci wczoraj wiadomość na PW ale z jakiegoś powodu się nie wysłała :( Wyjaśniałem w niej, że nie wyczułem żartu, co jest spowodowane tym, że wszystkie niepowodzenia związane z Liskiem są ostatnim czasy zwalane na delegatów i trudno już odczytać co ma kto ma na myśli. Focha nie strzelam, obrażają się kucharki, nie miałem po prostu czasu wczoraj odpisać :D
Rozumiem. Ludzi na forum jest sporo i kazdy ma inny charakter, wiec w natloku zdarzen moze sie zdarzyc ze sie w kims nie zrozumiemy.

To powiedz mi czy dobrze licze w takim razie zarobki delegata :
4 lsk x (1440minut x 30 dni /10 sekund na blok / 101 delegatow) = co okolo 16 minut 50 sekund wykopujesz blok i dostajesz za niego 4 lsk wiec w ciagu dnia wykopujesz ich okolo 85 sztuk (1440/16.85 minuty) co daje okolo 2550 lsk miesiecznie - 600 na skladke dla grupy (haracz dla mafii).
Z czego zostaje 1950lsk - 25% dla glosujacych = okolo 1462.5lsk w miesiacu dla ciebie.
Dobrze licze?

Weteran
Reputacja: 266
Reputacja postu: 
0

Postautor: bioly » środa, 6 czerwca 2018, 14:49

Ale się uwziąłeś na tę mafię :P Nikt mnie tam nie trzyma, poznałem tam wielu wartościowych ludzi i dużo się nauczyłem. W grupie zdziałasz więcej, nie uważam GDT za jakieś zagrożenie dla Lisk'a. Przyjęliśmy próg 33 delegatów (1 głos) i więcej nie będzie, także nie ma tu mowy o większości w sieci.
85 sztuk ale bloków, każdy blok to obecnie 4lsk.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
-3

Postautor: GoPro » środa, 6 czerwca 2018, 15:22

bioly pisze: Ale się uwziąłeś na tę mafię :P Nikt mnie tam nie trzyma, poznałem tam wielu wartościowych ludzi i dużo się nauczyłem. W grupie zdziałasz więcej, nie uważam GDT za jakieś zagrożenie dla Lisk'a. Przyjęliśmy próg 33 delegatów (1 głos) i więcej nie będzie, także nie ma tu mowy o większości w sieci.
85 sztuk ale bloków, każdy blok to obecnie 4lsk.
Zawsze musze być troche wredny, inaczej byłbym nieszczęśliwy

Co do samego zysku z bycia delegatem... Nie masz córki na wydaniu, albo chociaż siostry którą bardzo kochasz?

Kto by pomyślał, że ten zaszczyt podtrzymywania sieci ma efekt uboczny w postaci sporej kwoty.
Czyli codziennie sieć circulating supply powieksza sie o okolo 7700 lisków, czy te 4lsk za blok zawiera tez prowizje od przelewow?

Weteran
Reputacja: 266
Reputacja postu: 
1

Postautor: bioly » środa, 6 czerwca 2018, 16:05

Prowizje są osobno, ale jest to mała kwota, bo suma prowizji jest dzielona na koniec rundy po równo pomiędzy wszystkich delegatów którzy stworzyli w niej blok.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1032
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » środa, 6 czerwca 2018, 23:46

No to Lisk wypada z top 25 pierwszy raz od nie pamiętam jak dawna, ale w tym roku na pewno.

W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1247
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 7 czerwca 2018, 14:09

Coraz większy postęp na githubie... już za chwilę za chwileczkę :mrgreen:

Weteran
Reputacja: 2423
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 16:08

Pleasek89 pisze: W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.
Skąd ta pewność ? Ja z kolei jestem zdania, że w ciągu miesiące zoabczymy Core ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2562
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » czwartek, 7 czerwca 2018, 17:51

Harmony pisze:
Pleasek89 pisze: W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.
Skąd ta pewność ? Ja z kolei jestem zdania, że w ciągu miesiące zoabczymy Core ;)
Cztery tygodnie od lutowej konferencji.

Dla Lisk kalendarz to temat tabu. Nikt nie ma prawa na niego patrzeć, używać, a już broń bóg zrywać kolejne kartki.
W ich biurze wciąż jest dopiero kilka dni po konferencji na kalendarzach :D
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 18:20

Hehe tu bym się spierał, bo termin po konferencji udalo im sie dotrzymac i wydali betanet w ciągu 6 tygodni ;)

Aczkolwiek roadmap zeszłoroczny to jakiś żart.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoWujek » czwartek, 7 czerwca 2018, 18:30

Może 27 czerwca na konferencji Blockchain Expo Europe czegoś się dowiemy ciekawego :)

Początkujący
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0

Postautor: fon1222 » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:10

zdaje się ze 28 czerwca jest meetup w Moskwie a 25 czerwca darmowe opticoiny dla holderów. Moze mają jakiś plan. Może rzeczywiście to czekanie dobiega końca.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1032
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:16

Harmony pisze:
W ciągu miesiąca?

Jak na 4 lipca planowane jest wydanie Version 0.10.0 Lisk Hub a wersja 1.0.0. Lisk Hub będzie wydana razem z Core czyli minimum w połowie lipca.

https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/projects

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:51

Pleasek czytaj ze zrozumieniem co tam pisze dokładnie. 0.1.0 to będzie uaktualnienie do wersji 1.0.0, która może pojawić się w każdym momencie nawet po 0.8.0 i jest zależne od Core. Np. Jak wydadzą 1.0 po 0.8 to zadania z 0.9 zostają przepisane na 0.1.0 i po skończeniu tego zostaną przypisane jako 1.1.0. Wszystko tam jest ładnie opisane. Mam nadzieję że to spójnie wytlumaczylem

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 629
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hamas » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:33

ja to widze tak spekulacyjnie jak liskowcy, 3li = wypuszczamy hubebube i cure 1 dopiero jak btc osiagnie poziom min. 15k$, wtedy cena bedzie rosla w miare apetytow i bedzie siurprize, bo mozna sie dobic w okolice 50$, inaczej bedzie to grzebanie w miejscu, az sie trend na rynku w koncu ocknie i zacznie unosic, a z tym mozemy sie gibac i rok ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:46

Hamas, może niekoniecznie 15k usd, a przynajmniej pewne wybicie ponad 10k usd ;)

Początkujący
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0

Postautor: nolife » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:58

Żeby chociaż kiedyś 100 zł osiągnął.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 21:35

Nolife, jak jesteś zaladowany wysoko po 100 zł, a wcale nie zainwestowales dużo to zastanów się nad dokupieniem, póki jest atrakcyjna cena. Poobliczaj sobie jakby Ci to wszystko wyszło, zawsze sobie zmniejszysz średnią cenę zakupu, a więc szybciej odrobisz straty i szybciej zaczniesz wychodzić na plus :) Ważne by wszystko robić z głową. Ewentualnie dokupujesz jakaś częścią kapitału teraz i na najbliższej górce sprzedajesz tylko to co kupiłeś teraz, ważne żeby z zarobkiem. To co wyżej kupiles trzymasz i czekasz na lepszy kurs, a tą świeżą inwestycja bawisz się, starając się sprzedawać po wzroście i dokupywac na spadkach, wtedy cały czas będziesz powiększał portfel jak nie w złotówkach to w Liskach ;)

Początkujący
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » czwartek, 7 czerwca 2018, 21:46

Spokojnie Lisk będzie warty około 200-300zł do roku-dwóch lat. Kapitał napłynie w momencie funkcjonowania projektu żeby tylko BTC był więcej warty w tym samym czasie to będzie super.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 629
Reputacja postu: 
3

Postautor: Hamas » czwartek, 7 czerwca 2018, 22:19

https://blog.lisk.io/development-update ... 0ce8838eb1

Lisk Core 1.0 Betatesting , wiec teoretycznie czekaja na wybicie btc powyzej 10k$, a jak bedzie 15k$ to wyjdzie 8-)

Wróć do „Lisk”