Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 12 lipca 2018, 16:28

PRAWY PROSTY pisze:Jak sprzedawałem liska po 50 zł ze stratą to słyszałem że jestem debilem bo korekta się kończy i niżej już nie spadnie.
Jednak wtedy wolałem uratować wiekszą cześć zainwestowanej kasy.
Miesiac później, gdy lisek był po 30 zł, kumple powchodzili i namawiali mnie żebym też wszedł to odrobię straty... "Wchodź bo po 30zł już nigdy nie bedzie"
Teraz nawet nie wejde jak bedzie po 15zł.
Jednak patrząc z perspektywy kilku tygodni muszę się z nimi jednak zgodzić. Po 30 zł już nigdy nie bedzie....

Jak nie będzie to po co chcesz wchodzić?

Za rączkę was trzeba prowadzić.

Początkujący
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
-2

Postautor: PRAWY PROSTY » czwartek, 12 lipca 2018, 16:29

Yamilo. Kup sobie play station, jedź na wakacje, zrób tatuaż.... TYLKO KUR... W NIC NIE WCHODZ.
Ratuj sìę!!!!

Dodano po 45 sekundach:
A gdzie wyczytałeś że chce wchodzić?

Początkujący
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hamas » czwartek, 12 lipca 2018, 16:45

niektorzy nie ogarniaja koryta :? jak ktos wtopil to od razu przestrzega ze inni tez wtopia, przewaznie robia to ci co chcieli szybko zarobic i weszli przy trendzie konczacym gorke, pozniej zdziwieni ze rynek splatal im psikusa i stalo sie odwrotnie :|

trzeba bacznie obserwowac co sie dzieje (szczegolnie teraz po okresie grudzien-luty) zeby zarabiac na malych falach i odrabiac straty, jezeli sie ma czas i mozliwosci to usredniac cene, a przy kazdym plusie zrobic zrzut do fiat :idea:

mozna tez zarabiac na dropach, te sa darmowe, ale z czasem po wejsciu takich na gielde mozna przytulic za nie jakies $ :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: Don8000 » czwartek, 12 lipca 2018, 16:58

PRAWY PROSTY pisze:Przejdź do cytowanego posta Jak sprzedawałem liska po 50 zł ze stratą to słyszałem że jestem debilem bo korekta się kończy i niżej już nie spadnie.
Jednak wtedy wolałem uratować wiekszą cześć zainwestowanej kasy.
Miesiac później, gdy lisek był po 30 zł, kumple powchodzili i namawiali mnie żebym też wszedł to odrobię straty... "Wchodź bo po 30zł już nigdy nie bedzie"
Teraz nawet nie wejde jak bedzie po 15zł.
Jednak patrząc z perspektywy kilku tygodni muszę się z nimi jednak zgodzić. Po 30 zł już nigdy nie bedzie....

Wchodziłeś na górce, nie wyczułeś chwili ani momentu w którym jest kurs. Myślałeś wyłącznie emocjami zwabiony szybko i łatwo zarobionym bajecznie wielkim hajsem.

Wejść i zarabiać można nadal ale nie wystarczy kupić, bo ktoś tam coś powiedział.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Yamillo » czwartek, 12 lipca 2018, 17:39

ciężko stwierdzić czy to jest wlasnie ten moment

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: Don8000 » czwartek, 12 lipca 2018, 18:05

Pleasek89 pisze:Przejdź do cytowanego posta Kompletnie nie rozumiem co tacy ludzie jak ty robią na forum

To co inni - wyrażają swoje zdanie.

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta I co z tego? Ścianka utrzymuje się już trzeci dzień

Ścianka i po ściance.

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Co to za bzdury? Trzy razy już wyszedłem z zyskiem. I wszedłem po raz czwarty.

Zarobiłeś na spekulacji coinem, a nie na gotowym produkcie, usłudze. To właśnie ta subtelna, a jakże istotna różnica :D

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Umiejętne zarządzanie biznesem oraz strategia jego rozwoju to jest biznes plan.

Biznesplan to przede wszystkim solidna analiza finansowa.

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Super. Więc po co tu jesteś?

Po to co inni, by wyrażać swoje zdanie.

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Chcesz się obkupić niżej, jak to Lisek będzie po 5zł, a Ty odkupisz po 8?

Odkupie za 5 zł, a sprzedam za 8. Taki mam plan i go nie kryje :D

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Myślisz, że ktokolwiek inwestowałby z delegatów takie pieniądze na potężne biura, które nie byliby w stanie utrzymać? To nie są Janusze Biznesu, jakim zapewne Ty jesteś.

Ambergold miało nawet biura na najdroższych ulicach w centrach miast, ba nawet swoje linie lotnicze :D

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Myślenie życzeniowe w dodatku FUD. Powodzenia. I tak wszyscy wiedzą łącznie z Tobą, że Ci się to nie uda

Zobaczymy :D

XVG
Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
1

Postautor: XVG » czwartek, 12 lipca 2018, 23:49

Nie słuchać tych ludzi co się boją własnego cienia ;), na giełdzie liczy się charakter. Zarobicie.

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: thomas92 » piątek, 13 lipca 2018, 14:06

Witam, sorry za offtop ale nie wiem gdzie zapytać. Próbuję założyć portfel Lisk Nano, wchodzę na stronę liska, klikam Product i przy Lisk Nano gdy klikam "Download application" przekierowuje mnie na githuba. Ktoś się orientuje który plik mam pobrać? Mam Windows 7 32 bity. Z góry dzięki za pomoc ;)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 13 lipca 2018, 14:14 przez thomas92, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 197
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » piątek, 13 lipca 2018, 14:10

Nano to stary portfel. Ściągaj Huba

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: yarooo » piątek, 13 lipca 2018, 14:26

@thomas92, dla jasności, chodzi o Lisk Hub.
Tutaj masz link https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/rele ... 0.10.0.exe

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: thomas92 » piątek, 13 lipca 2018, 15:56

Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Nano to stary portfel. Ściągaj Huba

A czym się różni Nano od Huba? Szczerze to potrzebuję tylko prostego portfela na liski, nie potrzebuję żadnych innych funkcji. Lisk Nano jakoś odbiega od Huba pod względem bezpieczeństwa?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 269
Reputacja postu: 
0

Postautor: blink » piątek, 13 lipca 2018, 16:01

thomas92 pisze:Przejdź do cytowanego posta
Harmony pisze:Przejdź do cytowanego posta Nano to stary portfel. Ściągaj Huba

A czym się różni Nano od Huba? Szczerze to potrzebuję tylko prostego portfela na liski, nie potrzebuję żadnych innych funkcji. Lisk Nano jakoś odbiega od Huba pod względem bezpieczeństwa?

Lisk Nano nie jest już rozwijany. Taki XP wśród windowsów :D

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » piątek, 13 lipca 2018, 16:03

thomas92 pisze:Przejdź do cytowanego posta A czym się różni Nano od Huba?

Nano nie jest rozwijany od pół roku, a Hub to jego kontynuacja i rozwinięcie, również pod względem bezpieczeństwa. Najaktualniejsza wersja to Lisk Hub 0.10.0 z podanego linku przez yarooo

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bartuo » piątek, 13 lipca 2018, 16:18

To ja się podłączę do pytania. Mam Nano. Jak zainstaluję Huba, to mam na nim założyć nowy portfel i przelać z Nano?

Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 269
Reputacja postu: 
0

Postautor: blink » piątek, 13 lipca 2018, 16:38

Bartuo pisze:Przejdź do cytowanego posta To ja się podłączę do pytania. Mam Nano. Jak zainstaluję Huba, to mam na nim założyć nowy portfel i przelać z Nano?

Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Nie. Logujesz się na huba za pomocą swoich 12 słów na to samo konto

Początkujący
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0

Postautor: Hamas » sobota, 14 lipca 2018, 11:11

cisza spokoj nic sie nie dzieje, ciekawych newsow nie ma, na skosnookich forach pusto jakby im Kim nuke bomb zapodal na sniadanie :mrgreen:

btc sunie w przedziale 6.15-6.25k$, 3m zaskoczy poniedzielnik moon patrolem czy road to hell :idea: :D

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: atari1999 » sobota, 14 lipca 2018, 11:39

Neewsy są, same pozytywne, no może nie dziś, ale cały tydzień raczej na plus, a mimo to cena balansuje w tych samych granicach, powolny spadek i nagły skok w górę, znów powolny spadek i znów skok, jakby ktoś się porządnie obkupował, stąd te skoki są tak nagłe.

Początkujący
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0

Postautor: fon1222 » sobota, 14 lipca 2018, 12:01

"powolny spadek i nagły skok w górę, znów powolny spadek i znów skok, jakby ktoś się porządnie obkupował, "

Moim zdaniem to wskazuje na dystrybucje a nie na zakupy.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » niedziela, 15 lipca 2018, 15:41

fon1222 pisze:Przejdź do cytowanego posta Moim zdaniem to wskazuje na dystrybucje a nie na zakupy.

Likwidacja lewarowanych pozycji short i long na Bitmex i Bitfinex stąd nagłe skoki do góry i zaraz zjazdy, tudzież odwrotnie ;)

Gaduła
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
4

Postautor: Yoda » niedziela, 15 lipca 2018, 17:23

Jeśli spojrzymy na rynek LSK/USD i miesięczne świeczki, możemy zobaczyć coś ciekawego:

http://prntscr.com/k6p85x (skala log)

http://prntscr.com/k6p7wy (skala liniowa)

Pięciofalowy wzrost (1-2-3-4-5) zgodnie z teorią fal Elliotta miał miejsce w zeszłym roku od 0.1 USD do 40 USD. Po tym wzroście nastąpiła korekta A-B-C. Teraz jesteśmy w fali C i istnieje dość duża szansa, że zbliżamy się do końca tej fali C. Wskazuje na to nie tylko AT (ewidentny klin żniżkujący na parze LSK/BTC), ale także fundamenty. Jak wspomniał blink, jesteśmy blisko wydania nie tylko Lisk Core 1.0, ale i SDK. Dodatkowo zespół Liska przeniósł się do większego biura mogącego pomieścić więcej osób, więc jest szansa, że także i na dynamic fee nie będziemy musieli tak długo czekać.

Co będzie, gdy korekta ABC się skończy i wkroczymy w nowy pięciofalowy cykl? Ciężko dokładnie stwierdzić, ale niedawno pojawiła się całkiem ciekawa i dająca do myślenia analiza :D

https://www.tradingview.com/chart/LSKUS ... W-LSK-USD/

Koniec piątej fali nowego cyklu jest szacowany od 270 do 650 USD i to już w pierwszym kwartale 2019 roku ;)

EDIT: Warto zwrócić uwagę na dynamikę - cykl wzrostowy dał wzrost ceny 400x (z 0.1USD do 40 USD), z kolei cykl spadkowy spowodował korektę prawdopodobnie 8x (z 40 USD do 5 USD). Dynamika kolejnych wzrostów prawdopodobnie nie będzie aż tak duża jak w 2017r, ale ewentualne 50-100x od obecnej ceny powinno raczej zadowolić każdego HODLera mającego zaufanie do projektu.

Na zakończenie skromnie dodam, że parę dni temu po wielomiesięcznej przerwie kupiłem kolejną porcję Lisków na long-term w okolicach 18,50 zł. Przedostatnie zakupy były w listopadzie zeszłego roku po około 15,5 zł ;)

Wróć do „Lisk”