Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 673
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Zeyt » piątek, 22 stycznia 2021, 14:52

@JacekW_BB Właśnie z tą wiosną ja wciąż sie zastanawiam, napewno wymienie ETH na BTC na wiosne, ale zaczynam powątpiewać we wcześniejszy szczyt, bardziej zaczynam myśleć że obecna bańka będzie bardziej podobna do tej z 2014r, Stock to Flow bardzo podobny do tego z 2013-14, czyli ogólnie konkretny wyleszcz na lato, a potem pompowanie do grudnia... (zgrywało by się to z pandemią, która napewno na lato odreaguje, być może spowolnią dodruk na ten okres)
Spekulacja spekulacja, co do ETH w krótszym terminie, albo mamy do czynienia z korektą pędzącą, albo budujemy nieregularną, jeśli brać pod uwagę FOMO ostatnio wokół ETH, pędząca faktycznie może być tutaj rozgrywana.

Będąc szczerym, pękanie bańki w 2017 było o niebo przyjemniejsze niż branie udziału w obecnej hossie, w kontekście psychicznym, bo człowiek siedzi i myśli non stop :roll:
Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2021, 14:56 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0

Postautor: Przemko » piątek, 22 stycznia 2021, 14:54

maky pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:30 A była możliwość uciec w stable?

Szczerze to nie wiem, zakładam że tak, ale rozumiem że zaraz mi powiesz/wytłumaczysz ? ;).

Głównie zastanawiam się jaka była wtedy zasada/strategia/schemat działania bańki na ETH i przepływie kapitału na resztę coinów, a jaka może być teraz. czy ktoś tym sterował (duży kapitał), czy może ucieczka z BTC, a może jednak niespełnione wizje altów które mogą dogonić BTC.

Biorą pod uwagę to co piszą inni, czyli że alty pójdą na końcu ale biorę również pod uwagę, że mogą w większości nie nadrobić nic. Nie wiem jakim/czyim kapitałem były pompowane przy ostatnich wzrostach, może ktoś ma taką wiedzę lub teorię, chętnie posłucham.

Aby Bana nie było, to powiem że na razie wierzę że to jeszcze nie koniec na ETH (nie wiem czy ETH pokaże na co go stać już czy może na koniec roku) sam się głowię, może nie mam na to kresek ale też wiem że to nie jest też życzeniowe. Dla mnie najprawdopodobniejszy scenariusz to ETH będzie tańczyło jak mu BTC zagra, choć życzeniowo chciałbym aby zerwało się z łańcucha i było czarnym koniem :). Kupowałem na szczycie poprzedniej i uśredniałem 3 lata bo wierzyłem, że to nie koniec i miałem rację, ale co będzie dalej nie wiem, to tylko moja wizja, każdy niech podąża swoją, bo nikt przyszłości nie zna ;).

Zeyt pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:52Będąc szczerym, pękanie bańki w 2017 było o niebo przyjemniejsze niż branie udziału w obecnej hossie, w kontekście psychicznym, bo człowiek siedzi i myśli non stop

o to to to to
Nie byłem przy poprzedniej bani, ale z tym się zgadzam w głowie codziennie co innego :D
Holdowanie i uśrednianie jest bardzo miłe i przyjemne, wchodzimy co miesiąc kupujemy i zapominamy, śledzimy co jakiś czas... sielanka
Teraz to cały czas w głowie "kurs" choć mam tam niewiele to jednak emocje spore :).

Zeyt, nie mam takiej wiedzy jak Ty ale czuje dokładnie podobnie :).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1

Postautor: JacekW_BB » sobota, 23 stycznia 2021, 09:36

Ponownie para ethbtc pozytywnie zaskakuje.

Orator
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bult » sobota, 23 stycznia 2021, 09:53

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 12:18Dodatkowo przy ostatnim ATH 2017 szczyty i spadki były w tym samym czasie praktycznie 1:1 inaczej niż w przypadku altów które miały szczyty nawet miesiąc po spadku BTC.

W 2017 roku ETH zrobiło swoje ATH ( 8 stycznia 2018) w momencie spadku na BTC (18 grudnia 2017). W tym roku wygląda to podobnie.
Oprogramowanie do miningu CryptoMine.pl - Zapraszam

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mandigal » sobota, 23 stycznia 2021, 10:11

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:54Głównie zastanawiam się jaka była wtedy zasada/strategia/schemat działania bańki na ETH i przepływie kapitału na resztę coinów, a jaka może być teraz. czy ktoś tym sterował (duży kapitał), czy może ucieczka z BTC, a może jednak niespełnione wizje altów które mogą dogonić BTC.

Z tego co mi wiadomo sieć BTC zaczeła się zapychać + tranzakcje stawały się za drogie więc kapitał zaczoł uciekać w ETH. Na chwile obecną problem z Eterkiem jest taki, że też jest zapchany a i tranzakcje nie są tanie. Z drugiej strony mamy tutaj olbrzymi potencjał no bo przecież masa coinów jest w sieci ERC-20 w tym stable coiny. Problem powinien się rozwiązać po wprowadzeniu Ethereum 2.0 ale czy implementacja im się uda nie ma pewności. Może być tak że wyskoczy jakiś bug i wszystko za przeproszeniem jebnie :p Ale osobiście jestem jak najbardziej bullish.

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:54Biorą pod uwagę to co piszą inni, czyli że alty pójdą na końcu ale biorę również pod uwagę, że mogą w większości nie nadrobić nic. Nie wiem jakim/czyim kapitałem były pompowane przy ostatnich wzrostach, może ktoś ma taką wiedzę lub teorię, chętnie posłucham.

Pompowanie altów to zasługa przysłowiowej ulicy. Ludzie ulegają FOMO na wskutek dużych wzrostów. Stwierdzają że bit coin jest już za drogi, ale jednocześnie plują sobie w brodę (jak chyba każdy z nas :D ) że gdyby kupili x lat wstecz to byliby milionerami. No i zaczynają się poszukiwania drugiego bit coina. Kupowanie coinów z coraz to dalszego market capu... Kij wie czy alt seazon teraz będzie. Im dłużej będzie trwała bańka tym większe na to szanse. Ale jak pęknie wcześniej to nic z tego... Jak na razie moje portfolio z altów tak średnio sobie radzi. Ale trzymam bo za dużo roboty z wysyłaniem\sprzedawaniem... :D A nuż się uda i któryś wystrzeli paredziesiąt razy w góre? Myśle, że gra jest warta świeczki.

Weteran
Reputacja: 1028
Reputacja postu: 
2

Postautor: adiqq » sobota, 23 stycznia 2021, 10:39

Mandigal pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 10:11Kij wie czy alt seazon teraz będzie
patrząc tutaj
https://www.blockchaincenter.net/altcoin-season-index/
to obstawiam, że już niedługo...bo coraz więcej altów przyśpiesza...

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Przemko » sobota, 23 stycznia 2021, 12:14

Bult pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 09:53W 2017 roku ETH zrobiło swoje ATH ( 8 stycznia 2018) w momencie spadku na BTC (18 grudnia 2017). W tym roku wygląda to podobnie.

Sprawdziłem, racja (+ rep.) ;)
adiqq pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 10:39patrząc tutaj
https://www.blockchaincenter.net/altcoin-season-index/
to obstawiam, że już niedługo...bo coraz więcej altów przyśpiesza...

Ciekawy wskaźnik i patrzę na to, zastanawiam się jak to odnieść do sytuacji i tego co się może dziać.... bo wskaźnik to wskaźnik, dość ogólny nie daje infomracji co robić akurat z altem którego sie posiada (np. posiadam LTC i LSK mogą regaować niezależnie, może zły przykład bo to inna liga :)).
adiqq pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 10:39Jak na razie moje portfolio z altów tak średnio sobie radzi. Ale trzymam bo za dużo roboty z wysyłaniem\sprzedawaniem... A nuż się uda i któryś wystrzeli paredziesiąt razy w góre? Myśle, że gra jest warta świeczki.

Moje tak samo, moje wnioski są takie że najbardziej opłacalne jest kupowanie Topek i trzymanie, na ten moment zwroty przynosi LTC, Dash, ETH...... a takie LSK albo co gorsza BTG na który nagonił mnie Socjolog to dno muł i wodorosty..... ;) Więc co ten wskaźnik ma mi powiedzieć ? takie pytanie ? np. jeżeli tam będzie że jest rozkręcony altseason a nasze alty stoją to i tak sprzedać ? :) Alty swoje trzymam i zobaczymy co będzie, dawno pogodzony ze stratą, pozostaje tylko czekać na profit ;)

Mandigal - dzięki za Twoją opinię, że napisałeś co myślisz.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 stycznia 2021, 12:24 przez Przemko, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
0
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 23 stycznia 2021, 12:17

@JacekW_BB Eth jako drugi po btc najpoważniejszy projekt w krypto jest wciąż w pobliżu swego ath z 2017, chyba dlatego teraz ma szansę podgonić

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: JacekW_BB » sobota, 23 stycznia 2021, 12:30

No zgadza się, stąd uważam, że do 5000 usd możemy dolecieć.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 23 stycznia 2021, 12:33

@JacekW_BB Bez korekty 2-3 miesięcznej?

No może... bania w 2017 gdy osiągnęła na btc 2500$ dała ponad 10 krotny wzrost. To wtedy kolega Wymazywanie zniechęcił jakiegoś gościa, który chciał 500 tys zł wrzucić w krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: JacekW_BB » sobota, 23 stycznia 2021, 12:43

Zauważ, że BTC zrobiło 100 proc. od ATH, a ETH jest na poziomie ATH, zaś jako czołowy alt powinno zrobić lepszy wynik w proc. niż BTC. Stąd liczę na 5000 USD. Przecież 100 proc. od ATH do ok. 3000 USD. Korekta? Tak może potrwać miesiac i np. marzec-kwiecieć to te 5000 usd.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 23 stycznia 2021, 12:48

czyli Buy Dip, jak mawia Anagamidev :-)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Przemko » sobota, 23 stycznia 2021, 15:49

JacekW_BB pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 12:43Zauważ, że BTC zrobiło 100 proc. od ATH, a ETH jest na poziomie ATH, zaś jako czołowy alt powinno zrobić lepszy wynik w proc. niż BTC. Stąd liczę na 5000 USD. Przecież 100 proc. od ATH do ok. 3000 USD. Korekta? Tak może potrwać miesiac i np. marzec-kwiecieć to te 5000 usd.

Masz rację patrząc w ten sposób na ATH, ale czy nie zwracasz uwage że BTC od swojego Low na poziomie mniejwięcej 12 tys.zł do 150 tys to wzost rzędu 1200% natomiast ETH od swojego Low 320zł do 5400 to 1700%.

Też są inne czynniki, ilości w obiegu, łatwośc kopania (ETH - jak pisze adiqq to mega daje zwroty z kopania), i wiele innych czynników..... chociażby jak zostało zauważone ostatnio w postach że chodzi też o płynność i koszt transakcji, może teraz lepiej wyjść do stable a nie przelewać w ETH.

Nie wiem,... ale jak nie ETH to co ?? ;) liczę że jeszcze powinniśmy przebić sporo ATH, może teraz może na wiosnę, może lato, może za rok, ktoś powiedział kiedyś że cierpliwi wygrywają :mrgreen: to czekam. Ale mętlik w głowie pozostaje :).

Weteran
Reputacja: 1028
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » niedziela, 24 stycznia 2021, 06:17

uderzamy właśnie w ważny opór na parze ETH/BTC...jak zostanie on przebity to lecimy 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1333
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » niedziela, 24 stycznia 2021, 11:15

adiqq pisze: niedziela, 24 stycznia 2021, 06:17uderzamy właśnie w ważny opór na parze ETH/BTC
Zastanawiam się ilu jest takich jak ja, którzy nie wiedzą że coś przebijamy i w związku z tym nie polecimy? ;P
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 843
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » niedziela, 24 stycznia 2021, 11:18

@maky Hm każdy gra pod co innego. Dla mnie to retest miadiany kanalu.

https://gocharting.com/ Darmowa alternatywa Tradingview

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4400
Reputacja postu: 
3

Postautor: benq » niedziela, 24 stycznia 2021, 12:03

@maky
Przez ostatnie 2 lata para ETHBTC jest bardzo wdzięczna dla holderów, którzy chcą cały czas mieć krypto, ale raz na kilka tygodni/miesięcy spróbować zwiększyć jego ilość. Wiem, że fajnie się analizuje wykres w lewo, ale zważając na ATH na poziomie 0,12 BTC za ETH przy spadku o 85% poniżej 0,02 można było śmiało założyć, że to jest dobry moment na wymianę - było na to pół roku.
A obecnie walka w okolicach 0,04/0,041 - tu mnie korci na powrotny kierunek, ale z drugiej strony jak to wybije, to następny schodek dopiero w okolicach 0,53-,059.
W stosunku do USD ciężko wyczuć, czy lepiej trzymać ETH czy BTC do końca bańki, dlatego ciekawsza rozgrywka jak dla mnie jest właśnie na ETHBTC.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: greedopl » niedziela, 24 stycznia 2021, 12:46

A ja sprzedałem dziś rano ETH po kursie 4900, kupione w grudniu za około 3200, 7 sztuk.
Czekam na kolejną korektę. Ustawiłem kupno na 4600 tym razem. Bo chyba niżej już nie zleci. Jestem w tym zielony, jak robię coś głupkowato to proszę o porady, na co zwracać uwagę, czy czasem nie warto wziąć nawet za 4800 :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4400
Reputacja postu: 
3

Postautor: benq » niedziela, 24 stycznia 2021, 13:46

@greedopl
Piszesz o parach ETH/PLN? Pewnie na Bitbayu?
Jeszcze 2 dni temu spadło poniżej 4000, czy na pewno już niżej nie zleci - tego nie wie nikt.
Nikt Ci nie odpowie za ile wejść i wyjść, bo gdyby to wiedział, to zamiast czytać Twojego posta tu, czytałby o sobie w forbsie.
Jedyne na co bym zwracał uwagę - to cena ETH w odniesieniu do USD/USDT, zamiast do złotówki, bo wolumen dzienny bitbaya na parze ETH/PLN to $3,7 mln, co przy globalnym obrocie $150.994 mln stanowi jakieś 0,002% całości.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mandigal » niedziela, 24 stycznia 2021, 13:51

@greedopl Ja bym nie kupował\sprzedawał wszystkiego w szczególności jeśli jeszcze się uczysz. Sprzedałbym połowe a bawił się w trading drugą połówką. No i chyba warto też sobie ustalić jakiś stop loss wzwyż. Jakby się okazało że jednak cena zaskczy, przebije ATH i poszybuje 100% wzwyż tak jak to miesiąc temu zrobił bitek :)

Wróć do „Ethereum”