Demokracja w Polsce

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » piątek, 13 września 2019, 16:32

W której telewizji? W TV Trwam czasem coś o objawieniach jest. :)
Rzadko oglądam TV, raczej konsumuje internety. Jedno co wiem na pewno to to, że nic nie wiem na pewno, zawsze mogę się mylić.

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » piątek, 13 września 2019, 16:57

@miluu
To jest Geopolityka. Nie na darmo wymordowali Nam elity, żeby teraz Polacy mogli rządzić u siebie w kraju.
Jak oni to mówili ? "Lepiej wymordować 1% inteligencji, niż 99% hołoty. Hołotą łatwiej rządzić "

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » piątek, 13 września 2019, 19:52

to jest dobre! (żałosne, tragiczne, głupie..)

Komitety wyborcze wylosowały nr list. 1,2,3,...5

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » piątek, 13 września 2019, 22:59

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ch/k29l2ym

@domator widzisz co pisze pan profesor?
Jakby Tobie dać kasę to ani nie będziesz szczęśliwszy ani jej chętnie nie wydasz, więc nie napędzisz gospodarki. Więc nie warto Ci dawać :P
A pogardzanym przez Ciebie 20% najniżej sytuowanych warto, bo oni zachowają się odpowiedzialnie, jak rasowi ekonomiści, natychmiast puszczając te pieniądze w obieg. I wszyscy będą zadowoleni a obdarowani wręcz szczęśliwi.

A Szwajcarzy kilka lat temu odrzucili w referendum pomysł wprowadzenia płacy minimalnej:
https://www.newsweek.pl/swiat/referendu ... ow/5rdb46r
77% było na nie. Ale głupi Ci Szwajcarzy! :D I pewnie do tego nieszczęśliwi :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1751
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 14 września 2019, 06:31

ekonokomik pisze: piątek, 13 września 2019, 22:59A pogardzanym przez Ciebie 20% najniżej sytuowanych warto, bo oni zachowają się odpowiedzialnie, jak rasowi ekonomiści, natychmiast puszczając te pieniądze w obieg. I wszyscy będą zadowoleni a obdarowani wręcz szczęśliwi.
I ktory z nas bardziej sie z nich nasmiewa???
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » sobota, 14 września 2019, 10:18

Idą w zaparte

Z jednej strony to żenada pisu, ale Polityka ostatnio zrobiła to samo, pominęli Konfederację w swojej debacie.

Obawiam się, że nawet gdyby K. zdobyła 7%, to zafałszujalą wybory.
Tylko powyżej 10 ich ratuje, a to w dobie wciąż dominującej tv jest nie możliwe

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: pael » sobota, 14 września 2019, 10:24

To po prostu ta tak zwana: demokracja, równość, sprawiedliwość.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » sobota, 14 września 2019, 11:59

pael pisze: sobota, 14 września 2019, 10:24To po prostu ta tak zwana: demokracja, równość, sprawiedliwość.

Demokracja to się zaczyna tam gdzie płynie ropa.

Odnośnie Polski. "Raz zdobytej władzy nie oddamy."
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:13 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » sobota, 14 września 2019, 12:10

domator pisze: sobota, 14 września 2019, 06:31
ekonokomik pisze: piątek, 13 września 2019, 22:59A pogardzanym przez Ciebie 20% najniżej sytuowanych warto, bo oni zachowają się odpowiedzialnie, jak rasowi ekonomiści, natychmiast puszczając te pieniądze w obieg. I wszyscy będą zadowoleni a obdarowani wręcz szczęśliwi.
I ktory z nas bardziej sie z nich nasmiewa???
Złapałeś mnie ;)
Choć nabijałem się raczej z naukowo popartej profesorskim autorytetem koncepcji rozdawnictwa jako motoru napędowego gospodarki.
Co ciekawe, krótkoterminowo zapewne faktycznie to działa.
Ale co do konsekwencji w przyszłości, to zgaduję, że jesteśmy tu całkowicie zgodni.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » sobota, 14 września 2019, 12:57

miluu pisze: piątek, 13 września 2019, 16:18Tak poza tym, to strasznie nieudolne te rządzące nami marionetki, skoro kraj się od 30 lat rozwija jak żaden inny z bloku wschodniego, to nie miało być na odwrót?

Polska zaliczyła bardzo duży progres. To jest fakt. Główne dwa powody takiego stanu rzeczy.
1. Jako kraj otworzyliśmy się na rynek globalny.
2. Niskie koszty pracy.

Punkt nr. 2 nie jest już aktualny. Koszty pracy mamy na bardzo wysokim poziomie. Zresztą jak w USA i innych krajach UE.

Tak wygląda nasza pozycja w UE. Jest to wykorzystywanie słabszych krajów przez silniejsze. Co z tego, że dostajemy dofinansowania z UE, jak w umowach jest zapisane, że towary i usługi mamy kupować od Niemiec i krajów Zachodnich. Kapitał z dofinansowań w 80% wraca na Zachód. Niemcy dają Polsce pieniądze, ale pod warunkiem, że u nich zrobimy zakupy. Fakt mamy nowoczesne drogi itd. ale to tylko tak wygląda z zewnątrz. W środku polska gospodarka gnije.

Mniej więcej od 2-3 lat zamiast zbliżać się do innych gospodarek UE, będziemy tracić do nich. Naszą przewagą była tania siła robocza. Przestaliśmy być konkurencyjni pod tym względem.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » sobota, 14 września 2019, 13:03

shinya56 pisze: sobota, 14 września 2019, 12:57Co z tego, że dostajemy dofinansowania z UE, jak w umowach jest zapisane, że towary i usługi mamy kupować od Niemiec i krajów Zachodnich. Kapitał z dofinansowań w 80% wraca na Zachód. Niemcy dają Polsce pieniądze, ale pod warunkiem, że u nich zrobimy zakupy.
Pokaż mi taką umowę. Sam brałem dofinansowanie z UE i to dwa razy, nie przypominam sobie takich paragrafów.
Może chodzi Ci o to, że w Polsce po prostu nie produkuje się pewnych rzeczy? np samochodów, elektroniki itp? No jak nie ma polskich, albo polskie są gorsze, to kupuje zagraniczne, chyba proste, co ma polityka do tego.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1751
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 14 września 2019, 13:10

ekonokomik pisze: sobota, 14 września 2019, 12:10Ale co do konsekwencji w przyszłości, to zgaduję, że jesteśmy tu całkowicie zgodni.
Zapewne. Choc dla mnie problemy ekonomiczne sa wtorne. Najwazniejsze jest ograniczanie wolnosci i likwidacja demokracji.
Oraz fakt wykluczania polowy spoleczenstwa ze wspolnoty. "Prawdziwy Polak to tylko katolik", "LGBT to wrogowie Polski i Polakow", "Nowoczesna to szkodniki" itd....
Od razu zaripostuje bo wiem co napiszesz. Nie, nie. Za czasow PO nikt nie mowil "Prawdziwi Polacy jedza osmirniczki" ani tez "jak ktos nie ma matury to nie jest Polakiem." Nie bylo takie agresji wobec "innych".
Tak czy inaczej prowadzi to do tego samego tekstu, ktory wkleilem: Polski cham stal sie dumny ze swojego chamstwa a nieuk z niewiedzy. I nie starcza miejsca dla mnie i mnie podobnych, ktorzy nawet jesli chamami bywaja - to sie tego wstydza. A jesli czegos nie wiedza - to probuja sie dowiedziec.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: Bemx2k » sobota, 14 września 2019, 13:30

domator pisze: sobota, 14 września 2019, 13:10Oraz fakt wykluczania polowy spoleczenstwa ze wspolnoty. "Prawdziwy Polak to tylko katolik", "LGBT to wrogowie Polski i Polakow", "Nowoczesna to szkodniki" itd....
Od razu zaripostuje bo wiem co napiszesz. Nie, nie. Za czasow PO nikt nie mowil "Prawdziwi Polacy jedza

Ja widzę że w Polsce pewna grupa a dokładniej fani PO+N sama się próbuje odizolować od Polski i Polaków sprzyjając wręcz jawnie Niemieckim interesom.
Jeżeli ktoś tego nie zauważa to musi być idiotą . Gdy Trzaskowski mówił że nie potrzebujemy CPL bo mamy ( oni mają ) lotnisko w Berlinie to przecież czysta forma oznajmiająca kogo oni popierają , wizyta Schetyny u Merkelowej itp przecież można przytoczyć setki przykładów że PO+N jest delegaturą Niemieckich interesów w Polsce.
DASH>ETH>LTC

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » sobota, 14 września 2019, 13:34

miluu pisze: sobota, 14 września 2019, 13:03 co ma polityka do tego.

Geopolityka. Pisałem to już w tym temacie. Kto ma racje to już wyjdzie z czasem. Nie mówię, że tak będzie. Po prostu obserwuję rożne wskaźniki ekonomiczne, gospodarcze i widać, że nie jest jednak tak super jak się mówi.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » sobota, 14 września 2019, 14:02

@shinya56 Polecam Ci lekturę tego artykułu. Będziesz zdrowszy.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » sobota, 14 września 2019, 14:12

@miluu
Znam to. Ja Tobie polecam walczyć z feministkami, czyli faszystkami XXI wieku.
Całe społeczeństwo wyzdrowieje ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » sobota, 14 września 2019, 14:17

miluu pisze: sobota, 14 września 2019, 13:03Pokaż mi taką umowę. Sam brałem dofinansowanie z UE i to dwa razy, nie przypominam sobie takich paragrafów.
ale to nie tylko paragrafy... np. możesz dostać dotację na instalację fotowoltaiczną, ale ogniwa i tak musisz kupić z Niemiec... na to samo wychodzi
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » sobota, 14 września 2019, 14:18

baggins pisze: sobota, 14 września 2019, 14:17ale to nie tylko paragrafy... np. możesz dostać dotację na instalację fotowoltaiczną, ale ogniwa i tak musisz kupić z Niemiec...
Dlaczego?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » sobota, 14 września 2019, 14:24

@miluu myślałem o wiatrakach... a napisałem o panelach... :roll: :lol:
zresztą to przykład tylko, chodzi o mechanizm
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » sobota, 14 września 2019, 14:49

@baggins , coś bujasz, nie wiem o jakich farmach wiatrowych mówisz, ale np taki polski producent Hipar produkuje turbiny w Polsce w 98% z polskich materiałów. Niemcy to ogólnie w produkcji tego typu urządzeń stoją cienko, najpotężniejsza firma produkująca elektrownie wiatrowe jest z Danii, ale co mają do tego nasze dotacje i Twój wniosek, że dają-ale-pod-warunkiem-ze-kupisz-u-nich to nie wiem. Są firmy chińskie, hiszpańskie, w naprawdę wielu krajach produkuje się tego typu urządzenia. Jak dostajesz kasę z dotacji to nikt Ci nie mówi gdzie masz to kupić. Przedmiot ma się zgadzać parametrami z tym co napisałeś we wniosku i masz mieć dokument zakupu, nikt nie wnika od kogo to kupiłeś. Nie ma w Europie, ani na świecie przepisów, które dawałyby monopol jakiemuś krajowi na produkcję wiatraków. Jakby polski rząd postawił na produkcję energii odnawialnej, to zaraz pojawiło by się więcej krajowych producentów bo po prostu byłby popyt. Transport drogowy dużego śmigła wiatraka na odległość ponad 2000 km przewyższa koszt jego produkcji. Powtarzasz jakieś ogólnikowe komunały i mylisz skutek z przyczyną. Jeśli Polacy wydają pieniądze z dotacji u Niemca, to nie dlatego, że ktoś im każe, tylko dlatego że chcą. To Ty decydujesz we wniosku co chcesz kupić.
Ktoś, kto nie docenia pieniędzy z UE, które są pożytkowane u nas (nawet jeśli wydawane są za granicą, to nabyte mienie jest nasze), pozwalają na rozbudowę infrastruktury kraju a ludziom na rozwój biznesu, jest po prostu ślepcem, jakimś pretensjonalnym bufonem.
@shinya56 , tylko błagam Cie, nie skwituj tego tekstem, że Niemcy szykują sobie u nas mieszkanie.., są jakieś granice głupoty.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 14:58 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Hyde-Park”