Demokracja w Polsce

Początkujący
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: jok123 » niedziela, 9 czerwca 2019, 02:54

maky pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 20:30Liberalno-liberalny? Dla takich osób w Polsce niestety niczego nie ma.

Nowoczesna początkowo miała być taką partią. Liberalną gospodarczo i światopoglądowo.

https://www.uziemkiewicza.pl/blog/767-m ... mordyzmowi
Dla zainteresowanych wrzucam artykuł Rafała Ziemkiewicza o obecnej (jego zadaniem) formie zagrożenia.

Należy zwrócić uwagę na związek pomiędzy czytelnictwem a rozwojem (również ekonomicznym) społeczeństw i odnieść to do np. Polski i Czech.
https://www.euractiv.pl/section/demokra ... le-europy/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1488
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 czerwca 2019, 03:34

Kto dziś pamięta o Stonodze?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1592
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 9 czerwca 2019, 07:05

jok123 pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 02:54Nowoczesna początkowo miała być taką partią. Liberalną gospodarczo i światopoglądowo.
Dokładnie tak. I daltego w poprzednich wyborach na nich glosowałem. Niestety jak widac nasze spoleczenstwo kompletnie nie przyjmuje tego kierunku poniewaz gospodarczo chca wylacznie dostawac a nie produkowac a swiatopogladowo - klepac pacierze zamiast rozumiec tolerancje. Trudno.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 378
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » niedziela, 9 czerwca 2019, 09:28

polecam... czołówka jak z "Nie z tego świata" czy cuś :lol:, ale potem już tylko ciekawy kontent który pomaga zrozumieć pewne mechanizmy dlaczego z naszą tytułowowątkową demokracją jest jak jest
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
10

Demokracja w Polsce

Postautor: iwory » niedziela, 9 czerwca 2019, 20:58

anagamidev pisze: środa, 5 czerwca 2019, 00:37 @iwory
Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.
Wydaje mi się, że tą "nienormalność" można rozumieć jako to, że w Polsce nigdy nie było normalnie, spokojnie, nie było czasu kiedy po prostu moglibyśmy się skupić na rozwoju własnego państwa, tylko ciągle musieliśmy walczyć o przetrwanie :D Dokonujesz nadinterpretacji, wyrywasz z kontektu albo po prostu nie rozumiesz tekstu pisanego :D Poza tym jestem psudopatriotą skoro nie umiesz pisać po polsku i nie umiesz stawiać właściwie znaków interpunkcyjnych :D Prawdziwy Polak patriota w pierwszej kolejności powinien dbać i pielęgnować swój język, bo to w zasadzie podstawa, która odróżnia nas od reszty świata :D
tylko młody człowieku ,nigdy mi nie mów o nadinterpretacji ...
https://www.znak.com.pl/ksiazka/admiral ... wiak-44486
Józef Unrug;

Jako urodzony pod Berlinem w spolszczonej rodzinie o niemieckich korzeniach[6] szlacheckich, mówił lepiej po niemiecku niż po polsku, lecz w obozowych kontaktach z Niemcami obcował jedynie w języku polskim, przez tłumacza. Swojej niemieckiej rodzinie, która odwiedziła go w oflagu, i starym kolegom z niemieckiej marynarki (wysłanym aby go przywrócić na niemiecką stronę) powiedział, że 1 września zapomniał, jak się mówi po niemiecku. W obozach przeczytał ponad 400 książek po angielsku i francusku, a żadnej w języku niemieckim. Odmówił przejścia w stopniu admirała na stronę niemiecką i objęcia ważnego stanowiska w Kriegsmarine, dzieląc niewolę ze swoimi marynarzami
Wrzód na niemieckiej dupie - Józef Unrug. Historia Bez Cenzury
Po opuszczeniu obozów jenieckich przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie brał udział w likwidacji Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Został I zastępcą szefa Kierownictwa Marynarki Wojennej. 2 września 1946 został awansowany na wiceadmirała. Nie powrócił do kraju i przebywał na emigracji w Wielkiej Brytanii do 1948, po czym wyjechał do Maroka, gdzie pracował fizycznie przy kutrach, w magazynie oraz przy ładunkach. Od 1955 mieszkał w Lailly-en-Val koło Beaugency we Francji, pracując jako kierowca ciężarówki, wożący żywność z pobliskiego miasteczka. Zmarł w wieku 88 lat w Domu Spokojnej Starości Polskiego Funduszu Humanitarnego, w Lailly-en-Val. Pochowany został 5 marca 1973 w kaplicy zamku Montrésor nad Loarą.
Admirał Józef Unrug zastrzegł w swoim testamencie, że sprowadzenie jego szczątków do Polski będzie możliwe tylko, „jeżeli uprzednio lub równocześnie, zostaną podobnie uczczeni i zrehabilitowani także – mający prawo do pamięci Narodu – koledzy, oficerowie Marynarki Wojennej RP, niewinnie straceni lub zmarli w więzieniu

Dodano po 11 minutach 48 sekundach:
miluu pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 21:52 @iwory
mniejsza o poglądy, ale panuj trochę nad swoim chamstwem, szkodzisz sam sobie
w którym miejscu.. :shock:
ja jestem Chamem od urodzenia.. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3265
Reputacja postu: 
8

Demokracja w Polsce

Postautor: anagamidev » środa, 12 czerwca 2019, 00:00

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Orator
Reputacja: 1895
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » środa, 12 czerwca 2019, 09:24

@anagamidev

Te słupki z USA ładnie obrazują to o czym kiedyś wspominałem - prawdziwe zagrożenia dla naszego zdrowia/życia vs "zagrożenia" kreowane w mediach. Do tych wykresów o przyczynach zgonów warto by dodać tematy poruszane w tutejszych wątkach, które uważane są za najpilniejsze do rozwiązania :) W kolejności - najbardziej palące "problemy i zagrożenia":

Cudze pożycie seksualne - 30%
Chłop przebrany za babę - 20%
Holokaust jaki urządzają nam ciapate każdego dnia - 20%
Nauka masturbacji - 10%
Sprawdzanie czyja babcia sypiała z TW - 4%
Fantazje o Wielkiej Lechii - 6%
Seks z owczarkiem - 5%
Reptilianie - 5%

W sumie ten spis treści wygląda jak notatki psychiatry z terapii maniaka seksualnego cierpiącego na paranoję :)

Weteran
Reputacja: 1963
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 czerwca 2019, 11:11

anagamidev pisze: środa, 12 czerwca 2019, 00:00
Bill Gates nie jest dzieckiem a dziwi się jak kilkulatek.
Każdy kto włączy serwisy informacyjne zauważy brak informacji o milionie samolotów, które bezpiecznie wylądowały natomiast usłyszy o jednym, który się rozbił.

@BitBoy jeszcze gdzieś tam umieść "antysemityzm" i "prześladowane mniejszości" bo według niekórych mediów to prawdziwie palące problemy.

Weteran
Reputacja: 1346
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » środa, 12 czerwca 2019, 11:48

kozaki_wiesi pisze: środa, 12 czerwca 2019, 11:11Bill Gates nie jest dzieckiem a dziwi się jak kilkulatek.
Kozaki, a Ty też jak taki kilkulatek ;) Czy myślisz, że post Billa ma na celu powiadomienie świata o jego zdziwieniu?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 czerwca 2019, 12:02

Raczej przypomnienie o tym, że słońce wschodzi, pani dorosła.

Weteran
Reputacja: 1346
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » środa, 12 czerwca 2019, 12:07

Czyli uważasz, że wszyscy świadomie udają, że nie wiedzą o dezinformacji? No panie Kozaczku, co też pan ;)

Weteran
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 czerwca 2019, 12:09

Nie wiem kto to jest "wszyscy" ale jeżeli ktoś pisze, że jest "wiecznie zdziwiony" rzeczami oczywistymi to "pali głupa".

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1040
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 12 czerwca 2019, 21:16

Noo, powiem szczerze - nieźle, boje się tylko czym my za ten sojusz zapłacimy...
Dla naszego lokalnego podwórka - overkill opozycji,PIS namaszczony na drugą kadencje, jeszcze jak Trump we wrześniu się pojawi....

Globalna polityka również została poruszona... Jak te klocki poukładać, to się muszę zastanowić..

Na pochwałę zasługuje "wrzuta" Dudy, co mamy do Ruskich i jasne zaznaczenie że Naziści to nie byli kosmici tylko Niemcy ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 12 czerwca 2019, 23:23

kozaki_wiesi pisze: środa, 12 czerwca 2019, 11:11Każdy kto włączy serwisy informacyjne zauważy brak informacji o milionie samolotów, które bezpiecznie wylądowały natomiast usłyszy o jednym, który się rozbił.
Ta analogia byłaby trafna gdyby każdy atak serca był odpowiednikiem bezpiecznego lądowania samolotu :)
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: iwory » czwartek, 13 czerwca 2019, 00:43

jeśli chodz o wieszanie..
jestem pierwszy w kololejce od 10 lat ,proszę respektować starszeństwo .. :twisted:
KONFEDERACJA TARGOWICKA
Po uchwaleniu przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 maja (1791 r.) część wpływowej magnaterii nie zamierzała respektować praw ustanowionych przez tę ustawę zasadniczą, dlatego 14 maja 1792 r. zawiązała w Targowicy na kresach konfederację. W rzeczywistości magnaci już 27 kwietnia 1792 r. w Petersburgu pod patronatem cesarzowej Katarzyny II podpisali pakt przeciwko królowi Polski i „nielegalnie" uchwalonej konstytucji. Sam tekst aktu konfederacji zredagował Wasilij Popow, do śmierci Grigorija Potiomkina (w 1791 r.) pozostający szefem jego kancelarii, później zaś zaufany carycy.
Obrazek
Obrazek
w zaistniałej sytuacjii wszelkie wieszanie portretów Króla Europy uważam za nieważne, bezpodstawne i niezgodne z konstytucją.. :ugeek:
Rudego w centrum Warszawy mogę powiesić tylko ja .. :mrgreen: :twisted:

Weteran
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 13 czerwca 2019, 11:45

Andrzej Duda podczas odbioru offsetu za zakupione F-35 :)

Weteran
Reputacja: 1816
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » piątek, 14 czerwca 2019, 02:18

Pokłosie zakazu handlu w niedziele, prawie 27 tys zamkniętych małych sklepów.

https://bezprawnik.pl/poklosie-zakazu-h ... YWWLutYZ84
The truth will set You free

Weteran
Reputacja: 199
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: topnetdeal » piątek, 14 czerwca 2019, 09:58

Mimo, iż bezprawnik czyta "specyficzna" grupa internautów, to niemal 100% komentarzy zwraca uwagę na zmanipilowane (przemilczane) fakty w interpretacji "wykrzyczanych" w tytule artykułu liczb, a wielu podaje przykłady z własnego otoczenia, które przeczą podanym analizom. Ja sam mieszkam w skupisku 4 niedużych miast, oraz 2 dużych (ponad 3000 mieszkańców) wiosek i bywając we wszystkich z tych miejscowości po kilka razy w miesiącu nie znam ani jednego prywatnego sklepu, który zniknął w ostatnich 2 latach, poznałem za to conajmniej kilka nowo otwartych placówek handlowych, pomimo faktu istnienia w ich pobliżu sklepów sieciowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2303
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » piątek, 14 czerwca 2019, 12:50

@topnetdeal
Nie znam statystyk na ten temat, ale jest tu inny problem.
Ludzie widzą jakieś zdarzenie i nagle tryumfalnie oznajmiają co to nie jest jego przyczyną i uważają, że po prostu odkryli tajemnicę rządzącą światłem.

Zamyka się warzywniak na osiedlu, "a bo to Lidl spowodował, no to oczywiste, są tańsi, większy wybór, to proste przecież, jak sklepy mają konkurować".
Tak jakby duże markety czy sieci nie padały i nie zwijały biznesi jak Alma czy Tesco.

Tak jakby ludziom nie było na rękę wyjść do sklepiku osiedlowego, nie tracić czasu na stanie w kasach, łażenie po wielkim sklepie.
Obecnie nasze społeczeństwo może sobie pozwolić na to aby nie latać po sklepach za najtańszymi produktami, masło w Lidlu taniej, ser w Biedronce, warzywa w Tesco, stracić 2h i zaoszczędzić grosze na każdym produkcie.
Wygodnictwo to przywilej dla zamożnych, a nasze społeczeństwo nie należy do ubogich.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adiqq » piątek, 14 czerwca 2019, 13:18

W sąsiedniej miejscowości (około 20tys mieszkańców) - ostatnio zamknęło się kilka dużych sklepów (znane marki)
W mojej miejscowości ciągle powstają nowe sklepy. Ale to kwestia czasu, jak przekroczona zostanie pewna krytyczna granica i także te duże sieciowe zaczną się zwijać jak w sąsiedniej miejscowości.
Fakt, kilka małych sklepów, szczególnie w bliskim sąsiedztwie dyskontów się zwinęło, ale te które do dyskontów mają daleko, mają się dobrze.

Wróć do „Hyde-Park”