Demokracja w Polsce

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 916
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 17 kwietnia 2019, 15:51

akos pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 15:47No i? Co zatem, obrażamy się i nowy konflikt za to co było 80 lat temu?

Nie zapominamy, przy okazji "drąc japę" chłopakiii oddawać fanty i odbudować chałupę ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wygadany
Reputacja: 424
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 17 kwietnia 2019, 15:52

@maxi82
To miej pretensje do poprzednich pokoleń, widocznie zapracowały na taki los.
Ja moim rodzicom i ich pokoleniu dziękuje za taką teraźniejszość w jakiej mam przyjemność żyć i działam tak, aby moje dzieci mogły powiedzieć to samo o mnie i moim pokoleniu.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 916
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 17 kwietnia 2019, 15:56

miluu pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 15:52To miej pretensje do poprzednich pokoleń, widocznie zapracowały na taki los.

"Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie.

Dwóch wilków jedno w lesie nadybali jagnię;

Już go mieli rozerwać, rzekło: "Jakim prawem?"

"Smacznyś, słaby i w lesie!" - Zjedli niezabawem."
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 17 kwietnia 2019, 16:52

@maxi82
no fajnie, fajnie, tylko, że analogia nie trafiona - w mojej bajce wszystkie postaci są tego samego gatunku.

Początkujący
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
-10

Demokracja w Polsce

Postautor: OlafCrypto » środa, 17 kwietnia 2019, 19:50

akos pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:12Znajdę, bardzo prosty - jesteś sfrustrowanym imbecylem zazdrosnym o to, że mam kontrargument a ty nie.

Pozwól że nie skomentuje "imbecyla" i zdecydowanie wolę milczeć niż pierdalić głupoty na każdego posta. W prawie każdym towarzystwie zdarza się taki pseudowszystkowiedzący koleś ale z reguły bez sukcesów w życiu i ja na takich unikam. Bez odbioru.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1702
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 17 kwietnia 2019, 20:05

adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:46nie żyjemy w próżni
Zgadza się, i nasze ew. wystąpienie z EU nie sprawi, że nagle znajdziemy się na innej planecie a te wpływy, w tym agenturalne znikną, przede wszystkim znikną benefity wynikające z członkostwa w EU. To co opisujesz to jest właśnie przykład problemów "własnego podwórka", no bo przecież nie przepisów unijnych. Jeśli chcemy żeby było inaczej to zagłosujmy na polityków mniej skorumpowanych i mniej uwikłanych w różne układy od czasów okrągłego stołu.
adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:46Niczym niepoparta hipoteza
To nie jest żadna hipoteza tylko proste stwierdzenie faktu poparte łatwo dostępnymi informacjami. Jeśli uważasz inaczej, to przeanalizuj chociażby top czyli spółki z WIG20 czy mWIG40 i wskaż, które mają problemy z powodu przepisów unijnych przewyższające korzyści wynikające z integracji rynkowej. Ewentualnie wykaż, że więcej spółek o porównywalnej wielkości niż te top60 upadło z powodu nieuczciwej konkurencji i przyczyn politycznych.

Przy okazji zwróć uwagę na strukturę udziałowców, bo tu możesz przeżyć niemały szok gdy okaże się, że wiele spółek z wig20 jest nawet bardziej "polskich" co do akcjonariatu niż spółki z podobnego sektora z DAX, np. taki adidas: https://www.adidas-group.com/en/investo ... structure/

Obrazek

Jakoś Niemcy nie płaczą, że im obcy kapitał "rozkrada" branżę odzieżową. Nie chce mi się sprawdzać całościowo, bo narodowość kapitału to fetysz socjalistów a nie mój, ale nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że DAX czy Nasdaq są bardziej międzynarodowe pod względem akcjonariatu niż WIG :]

Moim zdaniem o "narodowości" kapitału w spółce można mówić jedynie wówczas gdy jest nim bezpośrednio skarb państwa, co ma sens w strategicznych sektorach jak energetyka, przemysł zbrojeniowy, niektóre gałęzie przemysłu surowcowego i niektóre banki. Poza tym mało kogo obchodzi narodowy rozkład udziałowców a klientów interesuje głównie dostęp do dużej ilości towarów i usług o wysokiej jakości.
adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 14:46Sektory innowacyjne w Polsce raczkują dopiero.
Ja nie twierdzę przecież, że jesteśmy liderem innowacji a jedynie, że nie dobiliśmy do żadnego limitu rozwoju. Mogłoby być nawet lepiej gdyby nie sytuacje takie jak grafen rozwalony przez polską politykę a nie unijną. Od nas zależy przede wszystkim wskaźnik innowacyjności polskiej gospodarki.
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
-2

Demokracja w Polsce

Postautor: OlafCrypto » środa, 17 kwietnia 2019, 20:57

akos pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 20:05bezsensowny przypierdzielnik ad personam , spamowanie

Oczywiście że ad personam - przecież po to pisałem żeby zabolało i po tym jak mi dałeś -10 widać że skutecznie:)

Początkujący
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adamu79 » środa, 17 kwietnia 2019, 23:00

akos pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 20:05Jeśli chcemy żeby było inaczej to zagłosujmy na polityków mniej skorumpowanych i mniej uwikłanych w różne układy od czasów okrągłego stołu.
Ja mam taki zamiar. Ty za to zagłosujesz na Pedronia, bo Ci się wydaje, że tam są ludzie nieuwikłani. Błąd kolego. Wystarczy spojrzeć jak są promowani przez główny ściek i pompowani w sondażach by dojść do wniosku, że są wystrugani przez te same środowiska co i Ruch Palikota.
akos pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 20:05To nie jest żadna hipoteza tylko proste stwierdzenie faktu poparte łatwo dostępnymi informacjami. Jeśli uważasz inaczej, to przeanalizuj chociażby top czyli spółki z WIG20 czy mWIG40 i wskaż, które mają problemy z powodu przepisów unijnych przewyższające korzyści wynikające z integracji rynkowej. Ewentualnie wykaż, że więcej spółek o porównywalnej wielkości niż te top60 upadło z powodu nieuczciwej konkurencji i przyczyn politycznych.
Nie ze mną te numery Bruner :D Nie mam na to czasu ani ochoty, comprende? Masz tupet.. - pleciesz farmazony, traktujesz to jako prawdę objawioną, a innym pozostaje już tylko próba obalenia Twojej teorii o Wielkim Wybuchu :shock:

Miałem nadzieję na jakieś globalne statystyki przepływu kapitału (plajty, przejęcia), inwestycji zagranicznych i kondycji polskich firm w latach 2000 i obecnych. No ale co jak co. Twoje pomysły stają się a priori teoriami naukowymi, więc dowodu nie wymagają.. mindfuck

Dodano po 26 minutach 59 sekundach:
akos pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 20:05grafen rozwalony przez polską politykę a nie unijną
Dasz gwarancję? Bo mi się wydaje, że inni szatani byli tu czynni. Byliśmy i jesteśmy krajem kolonialnym, taki Bantustan tylko trochę bardziej cywilizowany. Pora to sobie w końcu uświadomić. Jesteś już dorosły, może się nie zabijesz z tego powodu mam nadzieję.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:42

@adamu79

Tobie się wydaje, że wiesz na kogo ja będę głosował i zacząłeś z tego co widzę rozmawiać sam ze sobą, więc nie będę przeszkadzał. To jest tym ciekawsze, że ja sam jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję.
adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 23:27Nie mam na to czasu ani ochoty
Skoro nie to nie, żyj sobie dalej w niewiedzy i stereotypowych uogólnieniach, nie będę pomagał Ci się dokształcić i zbierał za Ciebie łatwo dostępne dane. Poza tym nie ja głoszę ogólne twierdzenia o niszczeniu polskiej gospodarki na masową skalę przez Unię, więc na mnie nawet nie spoczywa ciężar dowodu, że tak jest, wystarczy, że podam kontrprzykłady a i tak zrobiłem dużo więcej.
adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 23:27Bo mi się wydaje, że inni szatani byli tu czynni.
Skoro tak twierdzisz to uzasadnij. Znane fakty na nic takiego nie wskazują.
adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 23:27Byliśmy i jesteśmy krajem kolonialnym
Powtarzanie tego zdania jak mantry nawet milion razy nie uczyni go ani o jotę prawdziwszym.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1413
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » czwartek, 18 kwietnia 2019, 06:46

adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 23:27yliśmy i jesteśmy krajem kolonialnym, taki Bantustan tylko trochę bardziej cywilizowany.
Jestes ojkofobem.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja: 5414
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:25

akos pisze: czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:42
adamu79 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 23:27Byliśmy i jesteśmy krajem kolonialnym
Powtarzanie tego zdania jak mantry nawet milion razy nie uczyni go ani o jotę prawdziwszym.
Słusznie, bo jak coś jest prawdziwe, to bardziej prawdziwym już być nie może. Logika :twisted:

Jeśli wojnę w Iraku czy Syrii będziemy nazywać "misją stabilizacyjną" albo "interwencją pokojową", to czyni ją to mniej prawdziwą?
Nazywanie rzeczy po imieniu jest obecnie passe. Nikt nie chce mieć na ustach słów takich jak "wojna" czy "kolonia". Nikt nie chce się pod czymś takim formalnie podpisać, dlatego np. nikt już nie wypowiada wojny (choć prawo międzynarodowe chyba wciąż tego wymaga).
Ale nowomowa stanu faktycznego nie zmieni nawet na jotę.

Aha, gdyby ktoś mimo wszystko potrzebował jeszcze dowodów, że nie tylko nasze prawo, struktura własności mediów, banków itd., ale również (niedawne) władze czynią z nas kolonię, to akurat pojawił się kolejny dowód:
(cytuję portal ciut foliarski, ale to mało ważne, fakty to fakty, akurat nie ma tu grama komentarza czy interpretacji):
Parlament Europejski przyjął wczoraj przepisy o uznaniu sprzedaży produktów podwójnej jakości za praktykę nieuczciwą. Innymi słowy na terenie UE zakazana ma być sprzedaż produktów tej samej marki, które w np. Niemczech będą miały inny (lepszy) skład, aniżeli np. w Polsce.

Nowe przepisy poparło 474 głosujących. Przeciwko było 163 europosłów. Niestety, z jakiegoś powodu do europosłów głosujących przeciwko dołączyła grupa europosłów wybranych z list partii politycznych, które dziś tworzą Koalicję Europejską. Byli wśród nich: Buzek (wybrany z listy PO), Hetman (wybrany z listy PSL), Jazłowiecka (wybrana z listy PO), Kalinowski (wybrany z listy PSL), Kudrycka (wybrana z listy PO), Lewandowski (wybrany z listy PO), Olbrycht (wybrany z listy PO), Pitera (wybrana z listy PO), Plura (wybrany z listy PO), Siekierski (wybrany z listy PSL), Sonik (wybrany z listy PO), Szejnfeld (wybrany z listy PO), Thun und Hohenstein (wybrana z listy PO), Zdrojewski (wybrany z listy PO) oraz Zemke (wybrany z listy SLD).
Dziękuję, miłego dnia w Matrixie :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:57 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:57

@ekonomik, kogo jak kogo, ale Ciebie to nie posądzałem o manipulowanie informacją.
Poniżej wyjasnienie, dlaczego wymienieni przez Ciebie posłowie głosowali przeciw tym przepisom. Dziwne, że o tym nie wspomniałeś.

"Mimo, że PE przyjął przepisy większością głosów (474 -za, 163 -przeciw), część europosłów uważa, że regulacje zostały za bardzo złagodzone na etapie negocjacji z Radą, czyli przedstawicielami państw członkowskich (także polski rząd poparł te regulacje).

- Ta dyrektywa jest za słaba – uważa europosłanka Róża Thun (PO), która zajmowała się projektem z ramienia PE. – Nie wzmacnia praw konsumenckich, przynajmniej w zasadniczym punkcie, czyli jeśli chodzi o ochronę klientów przed produktami gorszej jakości. Problem pozostaje.

Róża von Thun: rozwiązania są za słabe

Bo pierwotnie europosłowie chcieli zakazać producentom i dystrybutorom sprzedawania pod tą samą nazwą i w takim samym opakowaniu produktów znacznie się od siebie różniących oraz zobowiązać ich do wyraźnego ich znakowania, np. sprzedawania ich w różnych opakowaniach. Rada jednak odrzuciła ten pomysł.

- My w PE przyjęliśmy bardzo dobre rozwiązanie, które mówi o tym, że zakazane jest stosowanie tych samych opakowań do produktów, które się różnią. Natomiast Rada przyjęła tekst, który zepsuł naszą propozycję i dopuścił wyjątki pozwalające producentom w uzasadnionych sytuacjach tak samo pakować towar, który się od siebie różni. Do tego konsument musi sam udowadniać, że został wprowadzony w błąd – mówi Róża Thun."

"Thun zaproponowała poprawkę (podpisało się pod nią 100 europosłów), ponownie zaostrzającą przepisy. Przepadła ona jednak na etapie głosowania (zabrakło 36 głosów).

- Głosowałam za poprawką zaostrzającą regulacje – mówi europosłanka Jadwiga Wiśniewska (PiS). – Niestety przepadła. Ale i tak zagłosowałam za dyrektywą, bo uważam, że to krok w dobrym kierunku, jeśli chodzi o dystrybucję towarów podwójnej jakości. Po raz pierwszy ten proceder został wpisany do legislacji unijnej i nazwany nieuczciwą praktyką, a państwa członkowskie będą mogły kontrolować ten proces.

Tymczasem Róża Thun przyznała, że nie poparła propozycji wynegocjowanej z Radą.

- Przegląd dyrektywy będzie za dwa lata i trzeba będzie ją poprawić. Ja tego nie odpuszczę. Uważam, że nie wolno oszukiwać konsumenta i pakować tak samo produktów, które się różnią – powiedziała polska europosłanka."
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:52 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:18

@ekonokomik Wyedytuj proszę te rewelacje z "portalu ciut foliarskiego" tak żeby nie wyglądało to na cytat moich słów.

Nie podoba Ci się struktura bankowa i medialna to namów wszystkich rodaków do przeniesienia swoich kont do PKO BP (czyli obecnie prywatnego banku Prezesa) oraz do oglądania wyłącznie mediów narodowych (tvPiS) i przestaniemy być "kolonią" bankową i medialną. Moglibyśmy też do tej pory popylać w sofixach i relaxach i nie być "kolonią" obuwniczą itd. :]

Rozwinę to jeszcze i kilka innych wątków, ale na razie niestety brak czasu, stay tuned ;)

@miluu

Dzięki za poprzedni post, niestety mam "wyczerpałeś limit ocen tego użytkownika" :(
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 5414
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:08

akos pisze: czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:18Nie podoba Ci się struktura bankowa i medialna to namów wszystkich rodaków do przeniesienia swoich kont do PKO BP (czyli obecnie prywatnego banku Prezesa) oraz do oglądania wyłącznie mediów narodowych (tvPiS) i przestaniemy być "kolonią" bankową i medialną. Moglibyśmy też do tej pory popylać w sofixach i relaxach i nie być "kolonią" obuwniczą itd. :]

Zacna manipulacja Milordzie :D

Są branże mało ważne, ważniejsze i kluczowe dla niezależności państwa. Banki i media to absolutny top tej piramidy (obok energetyki). A buty czy np. dyskutowane niedawno gry są na samym dole. I mam wrażenie Ty doskonale o tym wiesz :P
Kto ma w ręku media i trochę gotówki wygra każde wybory, chyba że w swoim zadufaniu totalnie przegnie pałę (jak to zrobiło PO), lub przeciwnik dostanie odpowiednie wsparcie (jak PiS od USA).

A "namawianie rodaków" to tzw. patriotyzm gospodarczy, powoli zyskuje na popularności. Coraz więcej osób stosuje apki typu Pola albo interesuje się kto naprawdę jest właścicielem "polskich" marek. Ale to nie załatwi sprawy. Czy Niemcy chroniąc swój rynek medialny przed przejęciami ograniczają się do "namawiania"? Kluczowe branże trzeba chronić odgórnie i systemowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2733
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: anagamidev » czwartek, 18 kwietnia 2019, 12:47

@ekonokomik skoro rząd Polski nie jest polski, tylko sami agenci i żydzi, to co Ci da, że będzie w rękach kapitału niby polskiego? :D To będzie jeszcze gorzej :D Ty zakładasz, że każdy rząd będzie dobry i będzie działał na korzyść swoich obywateli, a jak dobrze wiemy nie jest tak :D Właśnie im większa decentralizacja, czyli kapitał w różnych częściach świata, tym lepiej dla wszystkich, bo cały świat się balansuje :D Zabawne jest to, że gdyby nie tania siła robocza ze wschodu to zachód nie byłby taki bogaty :D Przecież polscy przedsiębiorcy nie chcą zatrudniać Polaków, bo Polacy chcą zarabiać jak najwięcej, więc zatrudniają ludzi ze wschodu :D Żyjecie w jakiejś iluzji i nie idziecie do przodu, wpadacie w pułapkę, że `kiedyś to było lepiej` :D Chuja lepiej :D Może Ty też jesteś agentem i tutaj trollujesz z intencją wprowadzania Polaków w błąd poznawczy :D Wg. mnie patriotyzm i nacjonalizm jest bardzo bliski rasizmowi, powinno być raczej tak, że skoro my mamy lepszy pomysł, zasady, wartości, system, to powinniśmy innych ludzi zachęcać przez pokazywanie im, że pewne rzeczy działają i są korzystne w długim terminie :D Jednak Polska rzadko ma coś do zaoferowania, od kiedy pamiętam zawsze porównywaliśmy się do zachodu i chcieliśmy mieć tak dobrze jak oni :D Ludzie przywiązują się do jakichś ideologiczny pojęć typu Polak-katolik, ale co tak naprawdę to znaczy? Zapewne każda osoba przypadkowo zapytana na ulicy miałaby na ten temat inne wyobrażenie :D Przykładowo prawica jest przeciwko aborcji nawet w przypadku wad genetycznych, a z drugiej strony jest wielkie larum, że mamy socjal, czemu takim osobom nie przyznają regularnej pensji w wysokości średniej krajowej, przecież te osoby nigdy nie będą zdolne do normalnej pracy, a są normalnymi ludźmi, którzy godnie powinni przeżyć swoje życie :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » czwartek, 18 kwietnia 2019, 13:13

@anagamidev

Dokładnie :) Narodowi socjaliści trochę się zakręcili jednocześnie ględząc o nie-polskości rządu i chęci aby wszystko było narodowe :)

@ekonokomik

Żadna manipulacja tylko nie zrozumiałeś analogii :) Dla mnie PKO to są takie sofixy bankowości i nikt mnie nie przekona do przeniesienia tam konta z mbanku a fakt, że właścicielem tego ostatniego jest Commerzbank mam po prostu gdzieś. Nie uważam też żeby dla niezależności państwa kluczowe było aby wszystkie banki były narodowe, to byłoby wręcz szkodliwe z uwagi na wpływ lokalnych skorumpowanych polityków mogących niszczyć niezaprzyjaźnione z nimi biznesy. Jak "systemowość" chroni polski biznes mieliśmy świetny przykład z BitBay, chyba kojarzysz firmę? :] Lepiej jest gdy przedsiębiorcy i klienci indywidualni mają wybór - tak działa kapitalizm po prostu. Poza tym dla rozwoju bankowości udział kapitału obcego okazał się bardzo korzystny, mamy jedną z lepszych w świecie bankowość elektroniczną co ja sobie osobiście bardzo chwalę jako klient wspomnianego mbanku gdzie mam w jednym miejscu konto indywidualne, firmowe, konta walutowe i platformę inwestorską z dostępem do kilku rynków akcyjnych. Wywalone mam totalnie na to czy to polskie czy niepolskie co do własności.

To samo dotyczy mediów, nie mam ochoty stykać się z rządowym bełkotem na każdym kanale i w każdej gazecie.

Co do sektora energetycznego, to podobnie jak w przypadku banków, w Polsce udział skarbu państwa jest w nim znaczny i wystarczający.
Z Waszych lamentów natomiast można by wysnuć wniosek, że super strategiczne są wszystkie dobra, w tym cukier o którym co chwilę ktoś tu pisze płacząc, że jest w całości niemiecki (co zresztą okazało się nieprawdą). Jest to super ważne pewnie do podtrzymania wysokiego wskaźnika zachorowań na cukrzycę ;)

Ludziom korzystającym z apek sprawdzających narodowość kapitału / produktu / usługi szczerze współczuje wiedząc jak to się dynamicznie zmienia na wolnym rynku. Przyzwyczai się człowiek do jakiegoś produktu lub usługi a tu nagle staje się "nie polska" i trzeba szukać innej żeby nie zostać zdrajcą ojczyzny. Albo produkt badziewny a sprzedawca oszukuje np. dodając szkodliwe substancje do żywności, ale polski, więc trzeba kupić... Pleciesz czasem takie rzeczy jak byś był ex komunistą a ponoć z Ciebie wolnorynkowiec :shock:

Zastanawiam się jak Ty w ogóle możesz używać kryptowalut skoro kapitał wedle Twoich założeń zawsze ma narodowość? To jaką ma bitcoin?
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adamu79 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 13:22

akos pisze: czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:42Tobie się wydaje, że wiesz na kogo ja będę głosował i zacząłeś z tego co widzę rozmawiać sam ze sobą, więc nie będę przeszkadzał. To jest tym ciekawsze, że ja sam jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję.
No zobacz, a ja wiem na kogo NIE zagłosujesz. Taki jestem wróżbita Maciej.. Zatem nie będzie to PIS (uwikłąni i obcy światopoglądowo), środowiska orbitujące przy Konfederacji (obcy światopoglądowo), szklana kula nie jest w 100% pewna ale wskazuje także na Kukiza (w większości uwikłani i mniejszości obcy światopoglądowo). Co zatem zostało z teoretycznie nieuwikłanych i zgodnych światopoglądowo, skoro POKO to niewątpliwie potworek układu okrągłego stołu, hmm? Na wystruganie innych alternatyw jest już zdecydowanie za późno, zważywszy, że do wyborów zostało pół roku.
akos pisze: czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:42Skoro nie to nie, żyj sobie dalej w niewiedzy i stereotypowych uogólnieniach, nie będę pomagał Ci się dokształcić i zbierał za Ciebie łatwo dostępne dane.
Mógłbym o Tobie napisać dokładnie to samo i to byłaby niestety prawda. Za mnie nie musisz niczego zbierać, wystarczy, że się przyznałeś, że sam takiej pracy nie wykonałeś. Swoje wywody opierasz (tak jak i inny kolega, z którym jak widzę łączy Cię skłonność do spijania sobie z dzióbków) na smarkach z nosa. CKD.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » czwartek, 18 kwietnia 2019, 13:28

@adamu79

Gdyby dedukcja szła Ci ciut lepiej Sherlocku to zauważyłbyś, że od paru stron wyrażam poglądy niemal skrajnie wolnorynkowe zaś program Biedronia jest biegunowo odległy, lewicowy gospodarczo i w realizacji chyba droższy nawet od programu PiS. Dalszej części nie skomentuję, bo nie mam ochoty taplać się z Tobą w błocie, w którym najwyraźniej lubisz sobie posiedzieć. Nara.
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: adamu79 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 14:10

akos pisze: czwartek, 18 kwietnia 2019, 13:28Gdyby dedukcja szła Ci ciut lepiej Sherlocku to zauważyłbyś, że od paru stron wyrażam poglądy niemal skrajnie wolnorynkowe zaś program Biedronia jest biegunowo odległy,
Łączenie liberalizmu z idealizowaniem eurokołchozu (który nie pozwala rządzić się we własnym kraju) to jest umysłowa aberracja. Ja już dalej nie wnikam. Zdrowia życzę.

Weteran
Reputacja: 1570
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » czwartek, 18 kwietnia 2019, 14:29

Ach, tyle tych Polskich cukrowni zostało...
Po tym jak Niemcy zlikwidowali większość cukrowni w Polsce, Bruksela znosi limity na produkcję cukru w Unii

W 2001 roku na terytorium Polski funkcjonowało 78 cukrowni. W krótkim okresie czasu większość z nich została przejęta przez trzy niemieckie spółki: Pfeifer & Langen Polska, Suedzucker Polska i Nordzucker Polska. Okazało się, że przejmowane przez Niemców cukrownie bardzo często były likwidowane. W ten sposób w 2013 roku liczba działających w Polsce cukrowni spadła do zaledwie 18. Co ciekawe - w tym samym 2013 roku UE podjęła decyzję o reformie wspólnotowej polityki rolnej, której jednym z efektów jest obecnie zniesienie funkcjonujących od 50 lat limitów na produkcję cukru!

Wolny rynek prawda ? Heh

http://niewygodne.info.pl/artykul8/0402 ... Polsce.htm

Wróć do „Hyde-Park”