Demokracja w Polsce

Orator
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » sobota, 16 marca 2019, 13:03

@miluu a co po odsunięciu pisu? Masz jakiś program czy kontynuujesz dotychczasową retorykę opozycji? Bo to jak widzisz nie przekonuje ludzi do głosowania na nie-pis. A wręcz ośmiesza "odsuwaczy".

Orator
Reputacja: 871
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » sobota, 16 marca 2019, 13:11

Po odsunięciu czekanie 4 lata na kolejne wybory i pilnowanie tych kretynów z PO żeby tym razem nie zostawili Państwa z takim ustawodawstwem, które pozwala niszczyć ład konstytucyjny przez byle dziada, który ma o jednego posła więcej niż opozycja.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1886
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 16 marca 2019, 13:41

Po odsunieciu (ewentualnym) PIS od wladzy trzeba miec nadzieje ze sily liberalno demokratyczne sie polacza (powstanie kolaicja rzadowa KE + Wiosna), postawia JK i reszte przez TS, odkreca deformy, Tusk zostanie prezydentem i po kolejnych 3 latach rozpocznie sie kampania przedwyborcza gdzie bedzie mozna wybierac od prawa do lewa z malych partii.
Teraz dla mnie to jest jak czerwiec 1989 rok - wybory to plebiscyt czy jestes za demokracja czy przeciwko. I tyle.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » sobota, 16 marca 2019, 13:42

@domator a na jakiej podstawie maja Kaczyńskiego postawić przed TS? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 16 marca 2019, 13:44

@miso20
Masz racje. Jego przed zwyklym sadem za prowadzenie zorganizowanej grupy przestepczej. Przed TS Szydlo i Adrian.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » sobota, 16 marca 2019, 13:50

@domator to też nie przejdzie. To właśnie jest swoisty majstersztyk Kaczyńskiego, że wszystkim rządzi, a za nic nie odpowiada.

A może to nie jego majstersztyk, a po prostu kosmiczna dziura i wada demokracji?

Poza tym nie licz na to, że dobiorą się im do dupy. Ziobro też groził kwasniewskiemu i reszcie TS, a jak doszli dwa lata później do władzy to gróźb nie spełnił. To wszystko jedna szajka, która się nawzajem chroni na zasadzie „my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszajcie naszych”

Początkujący
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: iwor » sobota, 16 marca 2019, 23:51

Panowie , plujecie na groby Waszych przodków, nic mnie z wami nie łączy ...
jestem rozczarowany.. :evil:

Weteran
Reputacja: 6813
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 marca 2019, 01:25

miluu pisze: sobota, 16 marca 2019, 11:45Ja zagłosuje na Wiosnę. Nie dlatego, że wierzę w bajeczki Biedronia, tylko po to, żeby przeciwnicy sakralnego porządku świata, do których się zaliczam, mogli się policzyć.

Ja jestem zdecydowanym "przeciwnikiem sakralnego porządku świata", a w żadnym wypadku nie zagłosuję na Wiosnę. Więc nici z liczenia, za to będziesz żył ze świadomością, że swoim głosem popchnąłeś swój kraj w kierunku Wenezueli. Warto?

Dodano po 18 minutach 3 sekundach:
@domator ja też dość naiwnie liczyłem, że PiS zapewni chociaż to, że już nigdy do władzy nie dojdzie poprzednia ekipa i że rozliczą ich za afery i skandaliczne zachowanie po katastrofie Smoleńskiej. Przeliczyłem się nawet w tej ostatniej sprawie, choć Smoleńsk nie schodził PiSowi z ust przez lata.

Jak pisze @miso20 jest niepisana umowa i jak widać jest respektowana przez PiS, więc będzie zapewne też nadal uznawana przez PO.

Co do marzeń o "przywracaniu ładu konstytucyjnego" i odkręcaniu reform, przez koalicję: jedyne co przywrócą to stary (czyli niemiecki) zarząd. Zawsze jest tak, że kiedy władza ogranicza prawa obywateli i rozszerza własne możliwości to opozycja krzyczy i lamentuje, a po dojściu do władzy, przejęciu zabawek i obsadzeniu instytucji swoimi ludźmi, nagle te krytykowane mechanizmy i urzędy okazują się przydatne i mogą zostać. Tak było np. z CBA.

A "sily liberalno demokratyczne" po odsunięciu PiS od władzy natychmiast zaczną się żreć między sobą. Jak w jednej koalicji jest kilku czy kilkunastu liderów to trudno o inny rezultat.

Ale to i tak rozważania akademickie, bo PiSowi będzie bardzo trudno przegrać te wybory:
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaz ... a,448.html
Pamiętajcie też kto jest ich promotorem i jakimi możliwościami dysponuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 17 marca 2019, 07:16

ekonokomik pisze: niedziela, 17 marca 2019, 01:43Pamiętajcie też kto jest ich promotorem i jakimi możliwościami dysponuje
Putin? O nim myslisz?

Weteran
Reputacja: 6813
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 marca 2019, 08:03

@domator ja o PiS pisałem, czyli miałem oczywiście na myśli USA i choćby ich kontrolę internetu, maili, wszystkich mediów społecznościowych, geolokalizację itd. Na każdego hak się znajdzie.

PS. Hasło "wszystko co odsuwa nas od UE, wpycha nas w łapy Rosji", w które wciąż wierzysz, już kiedyś omawiałem. To niedorzeczna propaganda Niemiec.

Weteran
Reputacja: 2838
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » niedziela, 17 marca 2019, 08:17

ekonokomik pisze: niedziela, 17 marca 2019, 08:03ja o PiS pisałem, czyli miałem oczywiście na myśli USA

Podobno pod ich rządami Polska "wstała z kolan" i odzyskała godność... A z tego co widzę, to na komendę USA i Izraela brzmiącą "Na kolana!" nasz przedstawiciel grzecznie klęka, ściąga okularki(co by się nie opryskały) i potulnie pyta: "Z połykiem czy bez?"

Weteran
Reputacja: 2288
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 marca 2019, 09:09

ekonokomik pisze: niedziela, 17 marca 2019, 01:43po dojściu do władzy, przejęciu zabawek i obsadzeniu instytucji swoimi ludźmi, nagle te krytykowane mechanizmy i urzędy okazują się przydatne i mogą zostać. Tak było np. z CBA.

Mała uwaga - powołanie CBA to był pomysł PO z kampanii wyborczej 2005 roku. Liczyli, że dostaną w koalicji z PiS resorty siłowe a gdy tak się nie stało to nagle byli przeciwni. Do czasu, jak słusznie zauważyłeś, gdy sami przejęli władzę w 2007.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 17 marca 2019, 09:14

@ekonokomik
Ja wiem o czym pisales. Ze o PIS i USA.
Ale co ci sie poczucie humoru psuje. Moze to z powodu niespelnionych nadzieji w stosunku do tej partii?
Tak czy inaczej to ze PIS udaje ze USA to jego sojusznik to jest pusty smiech. Kolega BitBoy dobrze napisal. Poparcie PIS przez USA to taka sama bajka jak nasze zwyciestwo 27:1.
Jedynym krajem korzystajacym na potwornej niekompetenecji PIS w sprawach miedzynarodowych i wojskowych jest Rosja.
Gdzie jest Falenta? Kto opisze powiazania Macierewicza z rosja? Nie interesuje cie to?
------------------------
Nawet jesli przez lata obowiazywala umowa o nieagresji wobec poprzednikow w polskiej polityce to licze na to ze PO ja zlamie i tym razem poucina rece tym degeneratom. Nic innego oprocz nadziei mi nie pozostaje.
Wynik sondazu z dupy. Nie twierdze ze kooalicja wygra wybory, nie jestem az takim optymista. Natomiast 44%-20% to z cala pewnoscia bzdury na maxa. Zreszta najpierw mamy wybory europejskie a one moga zmienic dynamike jesli KE je wygra.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 marca 2019, 09:18

domator pisze: niedziela, 17 marca 2019, 09:14licze na to ze PO ja zlamie i tym razem poucina rece tym degeneratom. Nic innego oprocz nadziei mi nie pozostaje.

Liczysz na to, że jedni degeneraci pozbawią kończyn drugich i zostanie złamana zasada "kurw.a kurw.ie łba nie urwie"? ;)
Jaja sobie robisz bo tak naiwny to na pewno nie jesteś.

Początkujący
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: adiqq » niedziela, 17 marca 2019, 10:15

W każdym bądź razie ja nie wierzę że coś się zmieni i nagle jedni drugim zmienią krzywdę po zmianie opcji po wyborach. Jeśli w ogóle będzie zmiana po wyborach....za dużo tych "jeśli"....

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 marca 2019, 10:28

adiqq pisze: niedziela, 17 marca 2019, 10:15Jeśli w ogóle będzie zmiana po wyborach....
Zmiany nie będzie. Co najwyżej będzie rotacja świń przy korycie ale to żadna zmiana.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 17 marca 2019, 13:21

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 17 marca 2019, 09:18Jaja sobie robisz bo tak naiwny to na pewno nie jesteś.
No niestety jestem.

Początkujący
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 17 marca 2019, 14:16

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć tych, którzy głosują na PO czy PIS, którzy mają w tym finansowy interes (nieudaczniki, którzy nie umieją zarobić własną pracą) ale kompletnie nie rozumiem takich osób jak @Domator, którzy wierzą w te bzdury, którzy jedni albo drudzy prierdolą a nikt nie myśli o dobru Narodu tylko o własnych tyłkach. To naiwniacka zaraza, która toczy Polskę.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » niedziela, 17 marca 2019, 14:56

@OlafCrypto bo to osoby wychowane na nienawiści do kaczora, a jak wiesz emocjami steruje się ciemny tłum najlepiej i nałatwiej. To nie znaczy, że on jest cacy, ale ta nienawiść lewactwa jest aż śmieszna. Nie zauważyłem z drugiej strony podobnej fali hejtu w stosunk do Bolesława Wałęsy czy HGW, a zatem osób delikatnie mówiąc nielubianych przez prawą stronę sceny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 17 marca 2019, 14:58

OlafCrypto pisze: niedziela, 17 marca 2019, 14:16 którzy głosują na PO czy PIS, którzy mają w tym finansowy interes
To cie czyni ideologicznym wyborca pisu. Jego elektorat wlasnie tak mysli. Tak mysleli ludzie wstepujacy do PZPR w PRL.
I dopoki ta mentalnosc sie nie zmieni w PL, nie zostanie wyrwana z korzeniami - grozba takich partii jak PIS bedzie nad nami wisiec. To trzeba ogniem i mieczem do zywej skaly wyplenic.

Wróć do „Hyde-Park”