Wieści z frontu walki z gotówką

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Reputacja: 4001
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 30 czerwca 2018, 18:17

@ShadowOfHarbringer, @Bagder, czy Wy nie przesadzacie? Czytaliście ten tekst?
Wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy jest karalne. Więc jeśli w banku usiłujecie wpłacić fałszywkę (albo są chociaż takie uzasadnione podejrzenia), to obsługa powinna Was zatrzymać i wezwać policję. Ja czytając to, byłem szczerze zdziwiony, że do tej pory wpłatomaty działały inaczej. W koncu co za różnica czy wpłaca się fałszywkę żywemu kasjerowi czy do automatu?

Gdzie tu "walka z gotówką"?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1987
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » sobota, 30 czerwca 2018, 18:38

@ekonokomik, ale automaty/bankomaty mylą się na potęgę. Sam miałem problem z jednym atm, odrzucał np 10 setek na raz, ale 5 razy po dwie łyknąl. I to trwa już kilka miesięcy.
Nawet dobry atm może odrzucać zużyte banknoty.
Teraz będzie blokada i problemy.
Oczywiście, że jest to rzucanie kłód pod nogi w posługiwaniu się gotówką gdzie tylko się da.
Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 696
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bagder » sobota, 30 czerwca 2018, 18:41

Mam wrażenie @ekonomik - że nie czytałeś tak uważnie jak ja - tam jest mowa o blokowaniu banknotów nie tylko z powodu ich fałszywości - ale także tego - że banknoty mogą być zniszczone, zabrudzone itd.
Po drugie - kto korzysta z wpłatomatów - ogólnie: osoby obracające gotówką. A w szczegółach: podejrzane typy. Och nie - nie tylko - drobny handel, ludzie którzy wpłacają pieniądze do banku po to tylko - by je zaraz przekazać dalej - np. zapłacić rachunki... Jeszcze inaczej: ludzie, którzy są mało zależni od banków.
Kolejne utrudnienia - przyśpieszą implementację - terminali płatniczych, obrotu bezgotówkowego, zależności od naszych panów i władców. Tak, że nawet Ci, którzy nie chcą i nie podoba się obrót bezgotówkowy - przestawią się na płatności bezgotówkowe i oddadzą ostatnie tchnienie swojej wolnej woli. Kiedy już będzie po? - Jak wasz kościelny będzie zamiast tacki używał terminala płatniczego...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1354
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 30 czerwca 2018, 18:51

tak, news jest na temat , Kowalski odpuści sobie styk gotówka-karta bo po co ma ryzykować zamrożenie banknotu.
No ale też kasa zapłacona Kowalskiemu w szarej strefie i tak nie trafia do wpłatomatu... trudno powiedzieć czy to coś zmieni na minus
SPRZEDAM KARTY RX480/470 za 599zł ! oraz zasilacze 1400W za 499zł ! : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=29340

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 2833
Reputacja postu: 
3

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 30 czerwca 2018, 19:34

ekonokomik pisze:@ShadowOfHarbringer, @Bagder, czy Wy nie przesadzacie? Czytaliście ten tekst?
Wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy jest karalne. (...) Gdzie tu "walka z gotówką"?
No ale przeczytałeś tylko tekst, nie przeczytałeś między wierszami.

Widzisz, to że wpłatomat zatrzyma banknoty fałszywe to tylko przykrywka.

Naturalnie naprawdę chodzi o to, żeby przyzwyczajać Kowalskiego do używania karty zawsze i wszędzie. Przez zatrzymywanie zniszczonych/uszkodzonych/brudnych banknotów wpłatomaty staną się uciążliwe, a później bezużyteczne.

Kto będzie używał wpłatomatów jeżeli za każdym razem wpłatomat zagarnie/zamrozi np. 1-5% wpłacanej kwoty ? Niby masz gotówkę, ale nie jest Twoja. To jest przyzwyczajanie zwykłych ludzi do tego, że gotówka jest coraz bardziej bezużyteczna i trzeba przestawiać się na karty.
Przyzwyczajanie, że pieniądz nie jest ich i może być im w każdym momencie zabrany/zamrożony jeżeli PAN SYSTEMU sobie tak zażyczy

Inne przykłady:
- Automaty z napojami etc. przyjmujące tylko karty
- Biletomaty w tramwajach we Wrocławiu, przyjmujące tylko karty, niby jest funkcja gotówki ale nie działa lub działa źle (niedawno się "przejechałem" na tym a właściwie to "nie przejechałem" bo nie dałem rady biletu kupić)

Krok po kroczku, gotowanie żaby. Ostatecznie wszystko pod kontrolą, totalitaryzm przy którym Stalinizm to były zabawy w piaskownicy. To nadchodzi.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 2 lipca 2018, 18:37

Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 696
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bagder » piątek, 13 lipca 2018, 00:17

Mała próbka tego, co nas może czekać... https://www.spidersweb.pl/2018/07/awari ... czych.html

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1987
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 listopada 2018, 20:39

Samcik z wyborczej podnieca się możliwością transferu darmowego i expresowego wszędzie i zawsze w granicach naszego kraju. Przez bankomaty.
https://subiektywnieofinansach.pl/jak-b ... enieznych/
i tylko 2 warunki: trzeba podać pesel, a limit wynosi dla jednej osoby 2000 zł rocznie. dwa tysiące rocznie.
Czyli gość już ma tak sprany mózg, że inwigilacja i kajdany to dla niego sprawa normalna:

Czy to wszystko? Nadawca i odbiorca muszą jeszcze podać swoje numery PESEL. Ma to na celu pilnowanie, by nie zostały przekroczone limity kwotowe transakcji na osobę.

W ciągu roku jeden konsument może przesłać lub odebrać maksymalnie 2 000 zł. To ograniczenie ma zniechęcić nieuczciwe osoby, które chciałyby niemalże anonimowo (od czasu rejestracji kart pre-paid to już nie takie proste, ale do zrobienia) transferować gotówkę na dużą skalę.
Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Weteran
Reputacja: 705
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 4 listopada 2018, 23:22

Aktualnie promowana jest wszędzie akcja "Polska Bezgotówkowa":
http://polskabezgotowkowa.pl/o-fundacji

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”