W jakie waluty teraz inwestujecie.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3544
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: koparki » czwartek, 13 lutego 2020, 04:35

cieslakelo pisze: czwartek, 13 lutego 2020, 03:01wyrzuciłem więc z listy trona
po naszych opisach trona? niepotrzebnie, popatrz na xrp -czy to jest pełnowartościowe zdecentralizowane kryptoaktywo? niezbyt dlatego trzymam sie z daleka a zobacz jak pnie sie w górę , myliłem się, nie obserwowałem. Tak naprawde to jest loteria, a osoby podpowiadające mają wybiórcza wiedzę. Jesli kwota jest istotna to sam się przygotuj i rozeznaj.

Dodano po 8 minutach 26 sekundach:
cieslakelo pisze: czwartek, 13 lutego 2020, 03:01Oraz jak to widzicie - wymienić te 60% z btc na alty już teraz, za jakiś czas, czy może partiami?
Uchowałeś się, przespałeś historyczną dewaluacje altów w stosunku do btc a teraz jesteśmy po niemal pionowym odbiciu , obecnie masz dużo gorszy punkt wejścia na parach alt/btc. Albo zaakceptujesz ryzyko albo poczekasz na korektę(najwyżej się nie doczekasz)

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: pieczywo » czwartek, 13 lutego 2020, 20:44

Przed forkiem RNG w LCC viewtopic.php?f=45&t=33544

Początkujący
Reputacja: 466
Reputacja postu: 
0

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 10:15

@koparki to jak tam, wciąż polecasz lokowanie środków w IOTA zamiast Doge, którego chyba @Bit-els polecał ? :D

to jest właśnie problem, pseudo kryptowalut, które nie są zdecentralizowane.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3798
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » sobota, 15 lutego 2020, 10:31

@jondoexxx inwestujesz zawsze adekwatną kwotę do ryzyka.

Ioty nie ma co spisywac na straty.
Nawet monety po skutecznych atakach 51% potrafią się otrząsnąć. Przynajmniej kursowo

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 10:41

@Bit-els tak wiadomo, ale to kolejny raz pokazuje, że nie można ufać walutom, które są choć trochę scentralizowane, a to jest KAŻDA waluta PoS.

Jeżeli istnieje jednostka która jest w stanie zrobić coś takiego z walutą, to jej nawet nie można porównywać do BTC i zabezpieczenia sieci jakie oferuje BTC. To są po prostu inne wynalazki. IOTA to po prostu prywatna baza danych, która może być zatrzymana, jak ktoś sobie tego zażyczy, teraz to atak...a w przyszłości to mogą być rządy, FBI, CIA, banksterka, dlatego spekulacja owszem, ale parkowanie oszczędności to już inna sprawa.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 14:17

jondoexxx pisze: sobota, 15 lutego 2020, 10:15@koparki to jak tam, wciąż polecasz lokowanie środków w IOTA zamiast Doge, którego chyba @Bit-els polecał ? :D

to jest właśnie problem, pseudo kryptowalut, które nie są zdecentralizowane.
Zarejestrowałes sie w 2018 to mozesz nie pamiętać ale najbardziej obecnie popularny najwyżej skapitalizowany krypto po bitcoine Ethereum to był taki numer że Twórcy dyktatorską decyzją cofnęli hardforkiem cały blockchain aby zniwelować kradzież monet w wyniku błędu wokół tokenu DAO, nie mówiac już o innych seriach ciagłych forków ze wzgledu na błędy w tamtym okresie.
Dziś każdy już zapomniał a nowicjusze nawet nie wiedzą :) od tamtej wpadki z cofniętym blockchainem ETH urósł niemiłosiernie.
Doge vs IOTA - co za porównanie, porównujesz śmiecia-żart do projektu z być moze rewolucyjnym rozwiązaniem (brak ogromnego blockchaina, brak fee, brak zużycia pradu) za którym stoi ogromne zaplecze specjalistów i duza kasa z korpo. Zagrożenie w IOTA jest natomiast takie że zespół może się rozpaść (fork?) , bo jest jakaś awantura wewnętrzna.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 19:11

@koparki Data rejestracji może mylić :) Na rynku krypto jestem od 2014 roku, zaczynałem od kopania, a ETH pamiętam jak startowało z ICO, nawet DarkCoina kopałem (chyba tak się obecny Dash nazywał, mało kto pamięta tamten insta premine) :D

DOGE żart żartem, tak jak BTC stary, powolny dziadek, ale stoi za nim PoW i ilość włożonego prądu.

Owszem, ETH to też semi-scentralizowany projekt, zwłaszcza jak przejdzie na PoS, to będzie (nie)ciekawe. Niemniej jednak czułbym się bezpieczniej zdeponować część środków w ETH niż w IOTA.

Polecam obejrzenie tego filmu, uważam podobnie jak Andreas, że nie da się odtworzyć takiej drugiej kryptowaluty jak BTC, bo tamte warunki jakie zaistniały przez 4 lata już się nie powtórzą :) i tak samo ETH był pierwszym który zajął niszę smart kontraktów. Być może IOTA jest pierwsza w swojej niszy (nie orientuję się), ale stawiając sprawę w ten sposób:
Mógłbyś otrzymać 1 milion dolarów w DOGE lub IOTA, a następnie masz trzymać to przez 5 lat i dopiero możesz wypłacić. Którą walutę byś wybrał? Ja bym wybrał DOGE, bo jest oscylatorem (odsyłam do twita willy woo, którego gdzieś wyżej linkowałem). Walut typu oscylator jest niewiele na tym rynku (czyli takich, których wartość w ujęciu BTC nie spada poniżej pewnego poziomu i przetrwały 4 lata +). 5000+ walut to równia pochyła, i waluty typu DEGEN, owszem jakieś przetrwają, ale po ostatnich zdarzeniach, IOTA nie jest kandydatem do tego, aby za 5 lat być w czołówce marketcapu. Być może będzie inaczej, ale na dzień dzisiejszy prawdopodobieństwo wskazuje, że to shitcoin jak każdy inny.

Dla mnie brak zużycia prądu to jest wada, bo nie ma czegoś co stoi jako zabezpieczenie sieci. PoS przypomina mi bardziej banksterke...Stajesz się bogatszy, bo jesteś bogaty (masz dużo coinów które stackujesz).

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
tak w ogóle, to czy ktoś z obecnych kopiących (ja sobie w 2015 dałem spokój) mógłby powiedzieć, co będą mogły kopać koparki ETH, jak przejdzie na PoS? Bo gdzieś ta moc obliczeniowa pójdzie, a razem z nią pewno cena. ETC to wiem, ale czy jest jeszcze jakiś coin z top50?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 19:45

@jondoexxx ta w/w argumentacja jest m.zd. słaba ale to nie wątek na na takie sprawy.
jesli chodzi o opłacalność miningu na rx-ach 4xx i 5xx to w perspektywie jest wyłącznie śmieciowy ETC, na innych algorytmach te AMDeki są nieefektywne . Mógłbym się założyć że to jest w ogóle zmierzch epoki POW i blockchainów skalujących sie na kilka tx/sec ;) więc raczej długookresowo nie wybierałbym takich projektów do portfela. Juz sam fakt że 75% mocy obliczeniowej wielu POWów jest ulokowana w Chinach a ponad 50% mocy btc w jednej prowincji, powinno Ci wystarczyć jako argument że POW jest obecnie karykaturą pierwotnej idei i nie ma to nic wspólnego ze społecznym zabezpieczeniem blockchaina. Do tego dochodzi jeszcze spore prawdopodobieństwo zależności kapitałowych miedzy deweloperami największych projektów a bankierami. Więc nie przejmuj się w spekulacji że cos jest mniej lub bardziej bankierskie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1124
Reputacja postu: 
1

Postautor: Kluka » niedziela, 16 lutego 2020, 17:52

Widze ze pojawiły sie ogłoszenia oddam alty gratis w dobre ręce ;) omg... co za sraczkopadaczka :roll:
"Privacy is the fountainhead of all other rights" ~ Edward Snowden

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0

Postautor: FuraTeściowej » niedziela, 16 lutego 2020, 18:20

Osobiście czekam aby załadować się w 3 pewniaki Eth ( wiadomo defi i użyteczność) , Neo ( w czerwcu neo 3.0 + do ath bardzo daleko) ,Bat ze względu na to ,że projekt funkcjonuje i ma się bardzo dobrze. Pytanie czy czeka nas jakiś dołek czy rakieta zaraz wystartuje przed halvingiem? :roll: :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3864
Reputacja postu: 
3

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:02

Kto śledzi równolegle wątek o spekule ten wie ;)
BitJanusz pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 17:59 Ciekawe, czy wejdzie - pełnoprawny gartley pattern, bardzo ładne proporcje bliskie książkowym, target to ok. 50% wzrostu.

ps. takie coś zaczęło hossę z 3k na bitku.

Jak wasze nastroje na ETH? planujecie trzymać dalej, dokupić? Moim zdaniem to jeden z najciekawszych coinów pod przysłowiowy longterm, którym zwykle się nie param. Jak z tym przejściem na POS w końcu?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”