Kwestie prawne.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: nokia_simlock_gpu » niedziela, 12 czerwca 2011, 01:27

platne forum bedzie tak smierdzialo ze US pierwsze co bedzie tam szukal kogo pierwszego wziasc na celownik

bitcoin bedzie podlegal VAT ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: agresywneklapki » niedziela, 12 czerwca 2011, 22:11

zgadzam się z powyższym lepiej niech zostanie tak jak jest z możliwością dobrowolnego wysłania paru bitków dla admina albo... przenieść się do TORa ;] choć wtedy ucierpiała by na tym wygoda użytkowania

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Prze_koles » niedziela, 12 czerwca 2011, 22:32

Czy ja wiem, ściągnąłem ostatnio paczkę TORa razem ze skonfigurowaną przeglądarką i chodzi tak szybko jak normalny internet.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: na_syfy » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 01:05

mozesz zapodac linkiem?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Kimono » wtorek, 14 czerwca 2011, 14:14

Do przeglądarki z Torem? Proszę bardzo: www.torproject.org. Z tą prędkością równą zwykłej to może lekka przesada, ale jest generalnie lepiej niż było kiedyś - wszystko zależy od tego, na jaki węzeł się trafi.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: LordNET » wtorek, 14 czerwca 2011, 19:45

>wszystko zależy od tego, na jaki węzeł się trafi.
najszybciej jak trafisz na ten pentagonu ;) tylko troche slaba ta super anonimowosc wtedy jest ;]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Kimono » wtorek, 14 czerwca 2011, 19:49

To prawda, istnieje takie ryzyko. Problem leży raczej w braku realnej alternatywy. VPN czy wirtualy pulpit to dobra rzecz, ale na codzień lepszy Tor niż Tora brak. Tradycyjne połączenia też śledzą.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: no_pasaran » środa, 15 czerwca 2011, 19:42

A tak wracając do tematu. Każdy kto prowadzi jakąś działalność (raczej nie obracanie jedną setką bitcoinów) powinien pomyśleć o założeniu konta za granicą. I to nie w oddziale hsbc w pl, ale normalnie np. w uk. Plus konto na britcoin.co.uk.
Masz wtedy możliwość obracania pieniędzmi lub bitami bez obawy o urząd skarbowy (jeżeli będziesz to robił z głową). W wypadku gdy - kiedykolwiek - ktoś ze skarbówki wpadnie na pomysł aby prześwietlić konta tych co handlują na bitomacie ty będziesz w miarę czysty.
Pozatym możesz tam wrzucać "nadwyżki" ze swojej działalności w pl ;)
No i jeszcze najważniejsze: aby twoja żona po rozwodzie nie zabrała ci wszystkiego 8-)
A założenie konta w np. uk jest naprawdę proste i wszystko jest legalne.

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: phoebe » środa, 15 czerwca 2011, 20:50

US is the power
US is the force
US have information
US Urząd Skarbowy

Co wy na to ,że w danym roku NIKT nie płaci podatków. Państwo upada natychmiast! Proste?
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: aumar » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:09

W kwestii kart przedpłaconych:

Jeżeli komuś to oszczędzi czas. To byłem w bzwbk czytałem ich regulamin, kupiłem kartę na allegro, i w każdym wypadku trzeba ją zarejestrować podając swój pesel i wszystkie dane. W innych bankach tak samo.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Shudde M'ell » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:30

Jesteś pewien, że to o tą chodzi? :P Jedne trzeba rejestrować, inne nie. Ja też czytałem regulaminy, nawiasem mówiąc. Do tego co tu wygrzebaliśmy nie trzeba absolutnie nic.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: aumar » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:42

Hmm, cóż jeżeli się mylę to będzie naprawdę miłe zaskoczenie. Ja kupiłem kartę internetową przedpłaconą w formie pdf na allegro, i trzeba ją online zarejestrować na http://prepaid.bzwbk.pl/ żeby działała. Byłem w banku dowiadywać się jak jest ze zwykłymi kartami i babeczka powiedziała mi, że trzeba ją tam od razu zarejestrować. Regulaminy rzeczywiście różnią się niekiedy od siebie, i nie ma tam opisanego wymogu rejestracji do używania karty, ale jest wymóg rejestracji np. żeby nadać nr. pin. Jeżeli to nie dotyczy niektórych typów kart i można w banku otrzymać ją bez rejestracji i karta ma od razu przypisany numer pin będę wdzięczny za link do oferty ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Lenny_ » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:48

^posiadając konto na Moneybookers możesz sobie wyrobić kartę MC: http://www.moneybookers.com/ads/mastercard/pl/
Przydatne programy / linki -- http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=534 -- dorzuć swoje znaleziska!

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Wicky » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:49

Ja mam tą kartę http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... aniem.html i nie trzeba jej rejestrować. Używam ją bardzo często i działa bez problemu.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: aumar » wtorek, 21 czerwca 2011, 12:52

No cóż po tym co mówicie widać, że takie mamy w Polsce pojebane usługi bankowości, że co wizyta w banku to inne warunki. Dzięki, połażę trochę po bankach i potestuję :)

Wygadany
Posty: 507
Rejestracja: 28 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: orka » wtorek, 21 czerwca 2011, 16:38

aumar pisze:Hmm, cóż jeżeli się mylę to będzie naprawdę miłe zaskoczenie. Ja kupiłem kartę internetową przedpłaconą w formie pdf na allegro, i trzeba ją online zarejestrować na http://prepaid.bzwbk.pl/ żeby działała. Byłem w banku dowiadywać się jak jest ze zwykłymi kartami i babeczka powiedziała mi, że trzeba ją tam od razu zarejestrować. Regulaminy rzeczywiście różnią się niekiedy od siebie, i nie ma tam opisanego wymogu rejestracji do używania karty, ale jest wymóg rejestracji np. żeby nadać nr. pin. Jeżeli to nie dotyczy niektórych typów kart i można w banku otrzymać ją bez rejestracji i karta ma od razu przypisany numer pin będę wdzięczny za link do oferty ;)
Tą internetową, owszem trzeba rejestrować ale te za 15 i 20 zł (o których pisze @Wicky) już nie :P

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: klepa » piątek, 24 czerwca 2011, 00:12

Przeczytałem cały wątek i ciągle poruszacie kwestie kart WBK. Temat tyczy się zalegalizowania dochodu. Padło kilka pytań odnośnie działalności gospodarczej.

Większość osób prowadzących działalność gospodarczą i chcących dorobić sprzedając BTC jest VATowcem.

Najpierw aktualizujemy PKD rozszerzając o jakąś obsługę hostingową, a koszty sprzętu, prądu wrzucamy do kosztów uzyskania przychodu odliczając VAT.
W pewnym momencie chcąc zalegalizować przychód z sprzedaży waluty musimy wystawić komuś fakturę. Jak wynika z tej interpretacji
http://e-firma.wieszjak.pl/podatki/2602 ... a-VAT.html
Mamy obowiązek odprowadzić od tej faktury VAT. Więc występuje tutaj podwójne opodatkowanie. Po odliczeniu tego podatku odliczamy jeszcze dochodowy.

Problem po stronie sprzedającego rozwiązał by kupujący-VATowiec, który od tej faktury odliczył by VAT dzięki czemu obaj kontrahenci operowali by na kwotach netto. Nie znam się na tyle by orzec czy kantor działający legalnie będzie mógł odliczyć VAT a następnie sprzedawać BTC bez naliczania tego podatku.

Drugim rozwiązaniem, które przychodzi mi do głowy to export usługi za granicę. Wtedy wystawiamy fakturę VAT z podatkiem 0%. Jednak nie badałem tej kwestii i nie jestem w stanie powiedzieć czy przypadkiem kupujący w tym momencie nie zostanie przez swój kraj zobowiązany do naliczenia i odprowadzenia tego podatku. Kolejnym problemem może być brak chęci przyjęcia faktury przez jakiś zagraniczny/europejski kantor...

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Hiera » piątek, 24 czerwca 2011, 08:17

Lenny_ pisze:^posiadając konto na Moneybookers możesz sobie wyrobić kartę MC: http://www.moneybookers.com/ads/mastercard/pl/
wymiana walut 1.99%

wypłata gotówki 1.80 EUR

roczna opłata za kartę 10.00 EUR
Koszty przewalutowania i wypłaty nie są tragiczne ( w porównaniu do kosztów polskich kart za granicą), ale jakos ta opłata roczna mnie przeraża
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: Martunia » piątek, 24 czerwca 2011, 12:06

Witam.

Zainteresowałam się Bitcoin praktycznie już w momencie startu projektu. Jako, że posiadam firmę hostingową i dużą liczbę mocnych serwerów chciałam zaistnieć także w tej materii. Pojawia się jednak duży problem. Okazuje się, iż polski system podatkowy nie jest przygotowany na taki projekt. Zwróciłam się o interpretację do US celem wyjaśnienia kwestii podatkowych. Na tę chwilę wychodzi na to iż:
- od zysku ze sprzedaży monet powinniśmy zapłacić podatek Belki, mimo, iż nie jest to waluta uznan w Polsce jako środek płatniczy /wg mojego prawnika bezpieczniej rozliczyć to jako inny dochód/
- "kopacz" płaci VAT, gdyż wykonuje usługę - wprowadza monetę na rynek,
- problem pojawia się gdy chcemy zakwalifikować transakcję - komu wystawić fakturę?
- wg mojego prawnika w PKD najlepiej mieć obrót walutą - działalność kantorów, a na to trzeba mieć pozwolenie,
- pozostaje firma w jakimś raju podatkowym lub działalność na czarno...

... a to już śliski temat. Ja, pomna doświadczeń z serwisami typu monetto i ciągłymi wizytami w US z tego powodu, na razie odpuszczam temat Bitcoin.

Hobbystycznie nadal się pobawię w to, ale wymiana wydobytych monet to już problem.

0mx
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kwestie prawne.

Postautor: 0mx » piątek, 24 czerwca 2011, 12:35

Martunia pisze:
stek bzdur


skoro tak, to US na dzień dobry powinien opodatkować grających np. w Traviana, bo oni tam grając zarabiają złote i srebrne monety

no juz nie mówię o starcraft, bo tam jeszcze bez koncesji wydobycie kopalin i handel bronią (bez VAT !)
ABW na karku jak nic


zmień tego prawnika, albo on niech zmieni lekarstwa na mocniejsze zanim paranoja go zniszczy

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości