Satoshi Square - w Polsce

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Satoshi Square » środa, 11 września 2013, 13:31

Witam wszystkich,

Jest mi miło poinformować, że Polska doczekała się kontynuacji Satoshi Square - zdecentralizowanej giełdy Bitcoin opartej na handlu face-to-face. Idea narodziła się w Stanach Zjednoczonych po frustracji związanej z nieudolnością i problemami niektórych scentralizowanych platform wymiany. Jej zadaniem jest realizacja cyklicznych spotkań w celu wymiany Bitcoinów na gotówkę, złoto czy srebro – bez pośredników, bez prowizji.

Oryginał: http://buttonwood_advanced.meteor.com/
Wywiad z pomysłodawcą: http://letstalkbitcoin.com/e38-building ... jBULj8aqns

Pod domeną http://www.satoshisquare.pl znajduje się oficjalne forum, które umożliwi wprowadzenie idei w życie. Można będzie tam znaleźć informacje na temat miejsc i terminów spotkań oraz deklarować oferty kupna i sprzedaży BTC.

Na pierwsze spotkanie proponuję Warszawę.

Zapraszam wszystkich.
Pozdrawiam,
Marek

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 30 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: atomowka » środa, 11 września 2013, 13:36

super pomysl, super, ze bedziemy mieli odpowiednik w polsce.. aleeee po co kolejne forum?
nie lepiej zrobic strone informacyjna o satoshi square, miejsca spotkania, dat, a w przyszlosci klonu tablica.pl z
ogloszeniami? moze jakas baza uzytkownikow/profili?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Satoshi Square » środa, 11 września 2013, 13:50

atomowka pisze:super pomysl, super, ze bedziemy mieli odpowiednik w polsce.. aleeee po co kolejne forum?
nie lepiej zrobic strone informacyjna o satoshi square, miejsca spotkania, dat, a w przyszlosci klonu tablica.pl z
ogloszeniami? moze jakas baza uzytkownikow/profili?
taki mam plan, póki co postawiłem forum aby zbadać zainteresowanie i zrobić pierwsze spotkanie.
W przyszłości faktycznie może być coś takiego jak baza użytkowników, którzy będą mogli dawać sobie oceny, statusy / zaufany etc.

Funkcję strony informacyjnej będzie spełniał dział "spotkania". Tam będą widniały daty i miejsca spotkań.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Nuke » środa, 11 września 2013, 14:09

A jak bardzo cyklicznie chcesz robić spotkania?
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Satoshi Square » środa, 11 września 2013, 14:16

Nuke pisze:A jak bardzo cyklicznie chcesz robić spotkania?
to zależy od zainteresowania. Wydaje mi się, że na początek raz na miesiąc. Jeżeli będzie duże zainteresowanie to można robić częściej. Nie wiedzę problemu żeby tego typu spotkania organizować w innych miastach. Osobiście chętnie odwiedzę Kraków :)

Wszystko jest do ustalenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Nuke » środa, 11 września 2013, 14:55

Jak za każdym razem przekonasz inny pub do przyjmowania BTC to będę wpadał ;]
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: vestas » środa, 11 września 2013, 15:03

Te spotkania najlepiej robić wspólnie

z InPay i Satoshi.pl
to będzie większy zasięg

czyli tak:
Lokal akceptujący BTC + media + kupno/sprzedaż BTC
chyba lepiej wspólnie działać - proponuję kontakt z Lechem Wilczyńskim = InPay
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Bitmar » środa, 11 września 2013, 15:14

Jeśli jest taka potrzeba wymiany Face-to face to stworzyłem nowy dział w tablicy ogłoszeń z oddzielnymi działami dla każdego województwa https://forum.bitcoin.pl/wymiana-face-to-face-f61.html. Zobaczymy czy się przyjmie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Nuke » środa, 11 września 2013, 15:17

Bitmar pisze:Jeśli jest taka potrzeba wymiany Face-to face to stworzyłem nowy dział w tablicy ogłoszeń z oddzielnymi działami dla każdego województwa https://forum.bitcoin.pl/wymiana-face-to-face-f61.html. Zobaczymy czy się przyjmie.
Bardzo fajne, ale z mojego doświadczenia wynika, że niektórzy są zdolni opuścić województwo by pohandlować.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Satoshi Square » środa, 11 września 2013, 15:21

vestas pisze:Te spotkania najlepiej robić wspólnie

z InPay i Satoshi.pl
to będzie większy zasięg

czyli tak:
Lokal akceptujący BTC + media + kupno/sprzedaż BTC
chyba lepiej wspólnie działać - proponuję kontakt z Lechem Wilczyńskim = InPay

Zdecydowanie tak.

Organizacja tego wspólnie jest dobrym pomysłem. Jestem w kontakcie z Maćkiem z Satoshi.pl.

Jeżeli chodzi o forum, które tam postawiłem, to jest ono tymczasowe. Nie mam zamiaru konkurować z innymi forami :)

Na funkcjonalność strony jeszcze nie mam pomysłu. W każdym razie - jest w planach.

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: McGravier » środa, 11 września 2013, 15:52

Moim zdaniem, polskie satoshisquare jako giełda face-to-face nie ma racji bytu. Przyczyną popularności takiej giełdy w stanach jest ichni nieudolny system bankowy rodem z XIXw. W PL można dokonywać darmowych przelewów między każdymi dwiema osobami w kraju, co właściwie eliminuje potrzebę spotkania się osobiście. Nawet gdyby nie było bitcurexa, można zawsze handlować BTC z użyciem localbitcoins - również na odległość.

Natomiast BARDZO chciałbym zobaczyć bazar na którym dziesiątki sprzedawców zgromadzonych w jednym miejscu oferuje swoje towary i usługi za BTC. Brakuje w naszym kraju miejsca, gdzie można zrobić za bitcoiny prawdziwe zakupy - taka inicjatywa mogłaby mieć ogromne powodzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: smok » środa, 11 września 2013, 16:22

@McGravier: Popularność tanich szybkich kont bankowych OK. Jednak są osoby które chcą zostać anonimowe i takie miejsca wymiany "face-to-face" im będą na rękę.
Co do polskiego SilkRoadu to też tego nie mogę przeboleć, że jeszcze takowy nie powstał:( Prosiłem już kilkunastu programistów bez żadnych efektów (niestety nie znam się na programowaniu i nie podejmę się tego). Nawet obiecywałem nagrody w BTC ! Czy Wy ludzie wiecie ile tanich fajek i wódki jest do sprzedania na 'ścianie wschodniej' ?? Gdyby tylko mrówki dowiedziały się o możliwości handlu w sieci (anonimowo) to z 8 miejsca w rankingu światowym polska awansowałaby na co najmniej podium :) Dziwne że nikt tego nie zrobił, bo przecież mógłby na tym całkiem fajne pieniądze zarabiać.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Satoshi Square - w Polsce

Postautor: Satoshi Square » środa, 11 września 2013, 16:23

@McGravier:

Handlowanie bezpośrednio w jednym miejscu może być o wiele przyjemniejsze niż robienie tego online. Jest to także dobre rozwiązanie dla kogoś kto nigdy nie kupował BTC, a obawia się pośredników. Do tego masz możliwość wymiany na złoto, srebro, koszulki - cokolwiek, wystarczy, że będzie druga strona transakcji :)

Wróć do „Imprezy, spotkania, konferencje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości