Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: warren » niedziela, 1 września 2013, 04:21

Jest jednak druga strona medalu sieć rośnie w dziwnie szybkim tempie juz 750 TH/s (100TH/s w jeden dzień) i to znaczy że coś sie będzie działo,że kurs bedzie rósł w góre bo ktoś wydał mase mase mase kasy na sam sprzet do miningu i musi mu sie to zwracać.Więc coś musi być na rzeczy i dlatego sądze że kurs sie przebije przez 300$ a nawet dobije do 500$ do końca roku.

Znalazłem też dywagacje co by było gdyby
http://www.coindesk.com/what-would-happ ... ached-500/
Interesting discussion. Just intuition (and for fun) but looking at the canonizer graph linked by Brent, a Fibonacci series springs to mind, which occurs quite frequently in the natural world (phyllotactic patterns in plants, shells, etc.). These values would also be in keeping with several of the gut projection estimates being discussed in this thread. Something like:

$/BTC

$0 ~ 2009 (+ 0 year)
$1 ~ 2010 (+ < 1 year)
$10 ~ 2011 (+ < 1 year)
$100 ~ 2013 (+ 2 years)
$1,000 ~ 2016 (+ 3 years)
$10,000 ~ 2021 (+ 5 years)
$100,000 ~ 2029 (+ 8 years)
$1,000,000 ~ 2042 (+ 13 years)
$10,000,000 ~ 2063 (+ 21 years)
$100,000,000 ~ 2097 (+ 34 years)

Rozmowny
Posty: 118
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: nswspider » niedziela, 1 września 2013, 08:43

bruce pisze:
Angiss pisze:wg mnie musimy "posmakować" 20-30$.
No comment
gdzieś Ty to wygrzebał? :) w tym temacie i przynajmniej od lipca nie było takiego postu ;)

ciekawy za to jest link i cytat który wkleiłeś w ostatnim poście. Myślę, że osoba która to pisała, nie przewidziała tak szybkiego wzrostu mocy sieci. Możliwe że liczby będą wyglądać podobnie jednak okres podany w latach może być nieco krótszy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Nuke » niedziela, 1 września 2013, 10:30

Przypominam, że teraz następuje wzrost mocy aż do granic opłacalności kopania.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Rozmowny
Posty: 118
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: nswspider » niedziela, 1 września 2013, 10:35

tak wiem, ciekawe tylko jak mocno wpłynie to na kurs BTC. Liczę ciągle na wzrosty ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Nuke » niedziela, 1 września 2013, 10:44

nswspider pisze:tak wiem, ciekawe tylko jak mocno wpłynie to na kurs BTC. Liczę ciągle na wzrosty ;)
Wzrost mocy może ograniczać spadek kursu.
(Nie opłaca się sprzedawać poniżej ceny wydobycia.)

Ale w drugą stronę to nie bardzo.

Aktualnie bardziej opłaca się kopać i najbliższe kilka, kilkanaście miesięcy tak pozostanie.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Rozmowny
Posty: 118
Rejestracja: 3 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: nswspider » niedziela, 1 września 2013, 13:50

Może oznaczać spadek kursu ale nie musi. Według mnie kurs pójdzie w górę. Jeśli moc sieci regularnie i szybko wzrasta, trudność wydobycia wzrasta, to oznacza że coraz ciężej wydobyć BTC, a co za tym idzie jego kurs powinien rosnąć

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: tomko222 » niedziela, 1 września 2013, 15:51

To trudność się dostosowuje do granicy opłacalności a nie kurs

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: pm7 » niedziela, 1 września 2013, 19:11

nswspider pisze:Może oznaczać spadek kursu ale nie musi. Według mnie kurs pójdzie w górę. Jeśli moc sieci regularnie i szybko wzrasta, trudność wydobycia wzrasta, to oznacza że coraz ciężej wydobyć BTC, a co za tym idzie jego kurs powinien rosnąć
Niekoniecznie. Wchodzenie nowych technologii (ASIC) powoduje, że łatwiej wydobyć BTC i to powoduje wzrost trudności. Trudność na kurs wpływu nie ma, a przynajmniej nie ma znaczącego.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: warren » poniedziałek, 2 września 2013, 02:34

Własnie jest zupelnie odwrotnie,coraz trudniej jest wydobyć BTC jak juz sie tym zainteresowali inżynierowie co robili chipy dla firmy Samsung to nie sadze ze kurs zleci na leb na szyje.Pewnie za pol roku inzynierowie Intel i IBM sie tym zainteresuja za kolejny rok Google i facebook i bedzie bitwa na hashrate :D a normalnym smiertelnikom nic nie bedzie dane wydobyc :D Wiec bedzie coraz trudniej wydobywac a nie coraz latwiej.

Juz teraz widac ze KnCminer jest nie tak bardzo oplacalne,mysle ze jest jakas ciemna strefa BTC miningu z dobra technologia ktora istnieje w cieniu.I dlatego tak hashrate skacze.Ale kurs napewno nie dropnie do 50$ moze conajwyzej do 100$ ale uwazam ze cos sie dzieje jak to ksiadz Natanek mawia.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 2 września 2013, 07:28

"Warren- mysle
ze jest jakas ciemna strefa BTC miningu z dobra technologia ktora
istnieje w cieniu"
To jest dobre! Ciemna strona miningu. Jak ciemna materia, energia wszechświata. :-)

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: warren » poniedziałek, 2 września 2013, 08:25

Chodzilo mi raczej o to ze moze istniec szereg firm typu ASICMINER KnC BitFury o ktorych nikt nie wie ... tzw interferencja lub dyspersja dyfrakcja... to zawsze towaszyszy ukladom o zlozonych wlasciwosciach tzw ogon,zawsze musi byc ogon u kota gdyby go nie bylo kot nie bylby kotem.Wiec cos sie dzieje... tylko zebym jeszcze wiedzial co.


I wogole gdyby spadlo o do 100$ to bym sie wcale nie obrazil,mysli ktos ze bym plakal z tego powodu ze btc spadl ze 140 do 100 i stracilem 40$ na kazdym ?? ahahahah tak maciupcy moga myslec ,ja ogladalem filmy karate i wiem ze tam trzeba najpierw duzo stracic sily zeby wygrac ... ja tam nie sprzedaje ... dawajcie po 200 $ nie sprzedam moich BTC

Rozmowny
Posty: 115
Rejestracja: 5 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: cycu » poniedziałek, 2 września 2013, 10:54

scoiagamy sciane na 425 z curexa i uwalniamy kurs? :)

Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: arturs » poniedziałek, 2 września 2013, 11:34

warren pisze: to zawsze towaszyszy ukladom o zlozonych wlasciwosciach tzw ogon,zawsze musi byc ogon u kota gdyby go nie bylo kot nie bylby kotem.Wiec cos sie dzieje... tylko zebym jeszcze wiedzial co.
warren pisze: ahahahah tak maciupcy moga myslec ,ja ogladalem filmy karate i wiem ze tam trzeba najpierw duzo stracic sily zeby wygrac ...
Gościu, jesteś wielki !!

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 27 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ziele66 » środa, 4 września 2013, 14:49

A moim skromnym zdaniem teraz poleci w dół może nie jakoś strasznie, nie było żadnej wyraźnej korekty, a ostatnio poszło ostro w góre

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Maggix » środa, 4 września 2013, 16:16

Nawet jak poleci w dol to sa nikle szanse ze spadnie ponizej 90$ a nawet jak spadnie to i tak bede szczesliwy polowe kasy trzymam na gieldach na wypadek spadkow reszta to bitki ktore czekaja na kurs rzedu 180$ .

Gaduła
Posty: 332
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: osom » środa, 4 września 2013, 20:22

H1 znów przestaje falować, obroty są symboliczne. Podobnie zachowywał się kurs dwukrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu dni, w tym raz identycznie (30 sierpnia). Za każdym razem był po tym schodek do góry. Wygląda to trochę jakby ludzie z czasem tracili zainteresowanie handlem w oczekiwaniu na kolejny schodek. Wtedy znów ktoś kupuje kilkanaście/dziesiąt tysięcy BTC i zabawa zaczyna się od nowa. Ciekawy jestem, jak długo potrwa ten stan i czy w ciągu kilku najbliższych godzin znów skoczymy o 10$?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bemx2k » środa, 4 września 2013, 21:35

Jezeli zaliczymy kolejny skok o 10$ to raczej bedzie to juz ostatni taki sztuczny manewr , potem juz tylko w dol
no chyba ze nadejda jakies optymistyczne wiesci na temat btc wtedy sie moze troche ruszych masowy zakup monet.


update
No i polecialo w pizdziec na 135$
BTC>ETH

Gaduła
Posty: 332
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: osom » środa, 4 września 2013, 22:09

Właśnie obserwowałem bitstampa i dziwnie mi wyglądało 123$.
Jak gox runął, to sprzedałem z zyskiem i ide spać, bo się nie dam nabrać :D
Curex stoi niemal w miejscu, a biorąc pod uwagę ściankę na 125, to by chyba musiał wystrzelić gox i bitstamp do 160,żeby ją skruszyć.

Czyli teraz schodek w dół...

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 27 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ziele66 » czwartek, 5 września 2013, 07:19

zawsze po silnym wzroście musi nastąpić korekta

Gaduła
Posty: 332
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: osom » czwartek, 5 września 2013, 07:58

Po spadku też, właśnie była i na curexie nie zdążyłem złapać po 380 :)
Na razie wole nie ustawiać zlecenia, bo nie czuję się mistrzem prorokowania (sądziłem, że na 390 mógłbym łapać).

Jeszcze wczoraj chciałem likwidować inne inwestycje i wejść w btc z większym kapitałem, ale na curexie to chyba bez sensu, nawet jeśli chodzi o inwestycje kilku dniowe - kilka dni to zajmuje curexowi zajęcie jakiejś pozycji wobec innych giełd.
Przykład to wczorajszy kurs na bitstampie (a curex trzymał się mniej więcej tej ceny). 424 zł były zarówno przy 132$ jak i tych 123$. Gdzie tu miejsce na jakieś przewidywania? Dopiero wyraźny ruch na goxie wywołał lekkie spadki.

Teraz znów na bitstampie jest ponad 120$, a na curexie bidy po 396 zł, czyli prawie 30 zł niżej ;)
Teraz pewnie, do kolejnego większego ruchu goxa, będzie można kupić BTC po ~400 zł.

W zasadzie to ja wiem, że nic nie wiem i nawet boję się przypuszczać :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości