Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
11
33%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
11
33%
Spadnie sporo poniżej 65k
11
33%
 
Liczba głosów: 33
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 25 maja 2024, 14:34

blink pisze: sobota, 25 maja 2024, 08:56 ultrasound.money określa ile zostało do flippeningu ETH/BTC :D



https://ultrasound.money/
Na tym wykresie widac ze w polowie 2017 market cap ETH/BTC byl rzekomo prawie 100%

gdzie faktycznie:

https://coinmarketcap.com/historical/20170702/

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 25 maja 2024, 14:58

Zainteresowanie ETF na kryptowaluty inne niz BTC jest pomijalne, szef Blackrocka o tym opowiadal.
Cudow na kiju tu sie nie ma co spodziewac w zwiazku z akceptacja imho.

Generalnie cykl nam sie pieknie rozwija, ludzie sie bali ze urosnie za szybko, poleci do piekla i bedzie koniec na kolejne lata.
A tu jak u Hitchcocka - polecialo dramatycznie na ATH w 3 min, zostawilo na peronie wszystkich fantastow co sie chcieli obkupic tanim bitem 3 mies przed/po halvingu (pisalem o tym WIELOKROTNIE ze tylko naiwni mysla ze sie obkupia tanim bitem w okolicach halvingu) - teraz na kacu trzeba te wzrosty przetrawic bo jak widac chetnych na sprzedaz w okolicach 70k jest duzo (drzace papierowe raczki) i bedziemy leciec dalej. Pomylilem sie ze nastapi to juz 2-3 tygodnie temu, przyznaje. Natomiast zdania nadal nie zmieniam, 100k w tym roku peknie bez problemu - pytanie czy bedzie znowu podjazd bardzo szybki w kilka tygodni i znowu kilka miesiecy kaca czy bedziemy mieli teraz spokojniejsze wzrosty lacznie z naplywajacym sobie dalej spokojnie kapitalem w ETF.

Fomo sie zacznie gdy przebijemy 100k, wtedy ulica nas w kilka miesiecy mam nadzieje wyniesie w okolice 200k. Tak bym widzial ten cykl. Pewnie bedzie to gdzies w okolicach polowy przyszlego roku. Po co kupowac bita za 20k, za 50k czy za 70k jak bedzie mozna napychac kieszenie po 100k czy 150k jak bedzie roslo z tygodnia na tydzien po kilkanascie, kilkadziesiat %, tym razem juz na pewno tu de mun przeciez bo nowy paradygmat :D

Najfajniejsze jest to, ze obecnie jak ktos nie jest goly i wesoly i nie potrzebuje na gwalt $$ to nie ma absolutnie zadnego problemu z "przehodlowaniem" swoich BTC - wszystkie znaki na ziemi i niebie mowia, ze przehodlowanie wyjdzie tylko na zdrowie gdyz bit zostanie z nami na dlugo dzieki instytucjom. Tak samo jak podwyzszona inflacja i dalsze szmacenie fiat zostanie z nami na dlugo.

Aha, jeszcze mi sie tak przypomnialo - btc to GENIALNY i prawdziwie szatanski asset, jak sie chce to mozna spekulowac i w ciagu cyklu zarobic 2x czy 3x czy 4x nadal, a jednoczesnie nie ma wielkiej obawy przed DCA i trzymaniem go w perspektywie wieloletniem bo powinien walczyc z inflacja i dodrukiem jako ze nie mozna go sobie dodrukowac. Nadaje sie i do tego i do tego.
Tak naprawde kupujac obecnie BTC gra sie tylko przeciwko nowemu pokoleniu ktoremu cierpliwosci starcza jedynie na kilkunasto-kilkudziesiecio sekundowe filmiki z tiktoka i jak nie widza Lambo po 2 tygodniach to sprzedaja ze strata i probuja znowu za miesiac za kolejna wyplate

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » sobota, 25 maja 2024, 15:53

Fajna była hossa miedzy 2015-2018 długa z licznymi korektami 7 większych i fajnie by było jak by obecna była właśnie tak rozciągnięta w czasie zeby projekty, ktore sa budowany miały czas sie rozwinąć dokapitalizować. Zeby kasa mogła po przepływać trochę w jedna i druga strone. Pewnie zostawila by na przestanku ludzi, ktorzy wyjda przedwczesnie i zmusila by do ponownego wejscia duzo wyzej. Pozwolila by szortujacym stracic wypracowane zyski aby potem dac szanse je odrobic :) Dała by czas aby nawrócić @bitupów i @socjologów, ze to jednak nie takie tulipany, ponzi i scamy...

SVG Image

Obecnie odbyły sie raptem 2 wieksze korekty i juz sa oczekiwania ze to będzie nie wiadomo gdzie spadać i ze to już koniec. Rozumiem ze w tamtych latach byl inny czas i bardzo niska kapitalizacja calego rynku.
Obecnie mamy 2,5B i jest to całkiem niezła liczba ale biorąc pod uwagę jakie sa kapitalizacje na rynkach tradycyjnych ile tam pływa pieniędzy to to tutaj to sadzawka.
Na szczycie 2018 mcap był 3 razy mniejszy niż teraz po 6 latach drukowania pieniądza.

SVG Image

Nachylenie wzrostów tez jest łagodne i oby takie pozostało na dłużej z licznymi korektami ale systematycznie w górę.
Jezeli ktos potrzebuje szybkiej jazdy i glebokiej korekty zeby napchać sakwę i dokupić bita to nie ma problemu sa mid capy low capy na ktorych można pomnożyć razy X i sobie Bita kupic w cenie jaka jest obecnie. Wystarczy ladowac midcapy jak btc odpala wzrost i kupowac btc na konsoli albo jak robi lokalna korekte. Mechanizm wydaje sie prosty jednak gubimy sie grzebiąc za bardzo w szczegółach. Panikujac za bardzo jak zaczyna spadac zamiast sie cieszyc ze bedize szansa tanio kupic.
Wystarczy nie demonizować ze to juz koniec :) bo tych końców jeszcze trochę w życiu przeżyjemy :) a te wszystkie lokalne medialne newsy można sobie potraktować jak w moim awatarze. Zdrowsza głowa lepiej sobie książki poczytać....

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 25 maja 2024, 16:40

bitup pisze: sobota, 25 maja 2024, 11:57 w temacie kursu do 71.4 nie będę na pewno ryzykować z krótkimi pozycjami
adamjttk pisze: sobota, 25 maja 2024, 14:58Fomo sie zacznie gdy przebijemy 100k
adamjttk pisze: sobota, 25 maja 2024, 14:58Po co kupowac bita za 20k, za 50k czy za 70k jak bedzie mozna napychac kieszenie po 100k czy 150k jak bedzie roslo z tygodnia na tydzien po kilkanascie, kilkadziesiat %
everman pisze: sobota, 25 maja 2024, 15:53Pozwolila by szortujacym stracic

Uwielbiam takie posty , gram na tych krypto assetach wyłącznie weekendowo i po lekturze wręcz namawiacie na krótkie
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-bb75VXsJFd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 25 maja 2024, 17:04

adamjttk pisze: sobota, 25 maja 2024, 14:58 Zainteresowanie ETF na kryptowaluty inne niz BTC jest pomijalne, szef Blackrocka o tym opowiadal.
Spokojnie, jestem przekonany że innych ETFów na pojedyncze krypto w przewidywalnej przyszłości już nie będzie

W tym całym krypto na poważnie liczą się tylko BTC, ETH i może niektóre stable

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » sobota, 25 maja 2024, 17:36

bitup pisze: sobota, 25 maja 2024, 16:40Uwielbiam takie posty , gram na tych krypto assetach wyłącznie weekendowo i po lekturze wręcz namawiacie na krótkie
Hehe ostatnio mniej piszesz to trzeba cie wywoływać. Przez kilka lat twoich negatywnych postów wyłapałem syndrom sztokholmski :)
Co do twoich szortów to cos mi mowi ze to tylko hedge dla wieloletniego spota wiec nie jestes ta grupa szortujacych o ktorej pisalem. ;)

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: monocykl » sobota, 25 maja 2024, 17:53

Panowie mam maly problem , jestem mocno zaladowany w btc , eth no i postanowilem dobrac jakiegos alta , padlo na atom/cosmos , niby dobry projekt , podstawy sie zgadzaja , ale od dwoch lat jest wlasciwie w akumulacji , kupilem ponad rok temu za 9.8 usd , warto to trzymac czy przy najblizszej podbitce pozbywac sie dziada po kosztach ? ktos z was ma atom ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 25 maja 2024, 18:30

@monocykl Przekonwertowac na BTC, ewentualnie ETH

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » sobota, 25 maja 2024, 22:13

Wróciłem z bana to trochę was porozliczam bo dalej niektórzy wklepują te same bezsensowne posty.

pliska już sobie daruję bo peroniarz widzę opuścił to forum i dalej czeka na 30k

sory @Tazz28 miałeś rację, hbar to gówno
Yogi77 pisze: sobota, 25 maja 2024, 18:30 Przekonwertowac na BTC, ewentualnie ETH

Toś mu powiedział ... on chyba pytał o coś, na czym jeszcze można zrobić więcej niż 1.5x
monocykl pisze: sobota, 25 maja 2024, 17:53ale od dwoch lat jest wlasciwie w akumulacji*

*dystrybucji, poprawiłem ;)
twój błąd polegał na tym, że kupiłeś stare gówno, które masa frajerów kupiła w 21, czekała ze sprzadażą aż spadnie 90% i teraz błaga niebiosa, żeby zrzucić na tyle, żeby wyjść chociaż na zero.
dokładnie tak jak napisałeś - czekają na podbitkę, żeby to zrzucić w pizdu.
problem w tym, że nie jesteś w tych zamiarach sam.
adamjttk pisze: sobota, 25 maja 2024, 14:58Pewnie bedzie to gdzies w okolicach polowy przyszlego roku.

A to nie miało być w maju 100k i nieskończona fala kupujących?

Ciekawe jak sobie zracjonalizujesz kiedy będą upływac kolejne miesiące i BTC będzie stał w miejscu jak na instytucjonalne aktywo przystało.

A nie, przepraszam. Są jeszcze tacy co myśleli, że Blackrock zapowie z rocznym wyprzedzeniem swojego etf-a, żeby tacy jak ty się obkupili i do wakacji 150k albo i więcej :lol: :lol: :lol:
adamjttk pisze: sobota, 25 maja 2024, 14:58wtedy ulica nas w kilka miesiecy mam nadzieje wyniesie w okolice 200k.


moonbojowe urojenia

prędzej blackrock zapierdoli shorta, żeby zrobić frajerów w jajo.

No i na koniec ananas co to pouczał mnie, że ETH nie będzie:

Dodano po 19 minutach :
Obrazek

@WojciechT coś Ci się nie chciało jednak przypomnieć? Jak tam twoje zrodło forbes? Przecież mówiłeś, że przesunięta decyzja do grudnia 8-) :lol:

Standardowo głowa w piasek i udajemy, że nie było tematu, nie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 25 maja 2024, 23:08

pablo_gr pisze: sobota, 25 maja 2024, 22:32A nie, przepraszam. Są jeszcze tacy co myśleli, że Blackrock zapowie z rocznym wyprzedzeniem swojego etf-a, żeby tacy jak ty się obkupili i do wakacji 150k albo i więce

Przepraszam bardzo, info o etfach na btc poszło rok temu w wakacje, każdy miał szanse kupić BTC za 25-30k$. Inna sprawa, że wiele osób szukało spisku i kminiło czy przypadkiem blackrock i etfy nie wyruchają holderów na hajs. Jak wyszło?

Kążdy widzi po kursie, ja wtedy wszedłem po jakoś 26-27k$ i nie narzekam. Kontrarianizm z reguły nie wychodzi dobrze. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 26 maja 2024, 03:39

Spoiler:
Ciekawe :D Ogólnie takie luźne przemyślenia, że akceptacja ETF'ów może być jakaś dalszą odsłoną wojny o pieniądz :D Kto będzie kontrolował/wspierał crypto czyli globalny pieniądz ten będzie rządził światem :D Czyli USA wygrają z Chinami ostatecznie, które muszą się zdemokratyzować i odbanować Internet, wszak crypto jest nieuniknionym następstwem cyfrowej rewolucji :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 26 maja 2024, 10:00

everman pisze: sobota, 25 maja 2024, 17:36Co do twoich szortów to cos mi mowi ze to tylko hedge dla wieloletniego spota wiec nie jestes ta grupa szortujacych o ktorej pisalem. ;)

weekendowe i w tygodniu nie czytam nawet , nadrabiam w sobotę z reguły
ten rynek ma i będzie miał zawsze swoje plusy , lubię grać na krótkich w krypto zwyczajnie :lol: w przeciwieństwie do akcji czy indexów . Przez ETF kiedy je wyłączają, weekend jest bardziej czytelny dwu stronnie na krypto

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » niedziela, 26 maja 2024, 11:27

pablo_gr pisze: sobota, 25 maja 2024, 22:32@WojciechT coś Ci się nie chciało jednak przypomnieć? Jak tam twoje zrodło forbes? Przecież mówiłeś, że przesunięta decyzja do grudnia 8-) :lol:

Standardowo głowa w piasek i udajemy, że nie było tematu, nie?
Odnoszę wrażenie, że wczoraj przesadziłeś z alkoholem. Ja niczego nie mówiłem, a co najwyżej kolportowałem informacje przedstawiane przez ekonomistów, finansistów oraz generalnie Amerykanów. Raczej powinieneś podziękować, że nie musiałeś ich szukać, tylko tutaj je dostałeś. No, że Bloomberg jeszcze tydzień przed akceptacją ETFów twierdził, że szanse wynoszą 0%, a 2 dni przed decyzją zwiększył rokowania do 75%, to już inna sprawa. Pewnie gdyby nie było wyborów w USA, to decyzja byłaby odwrotna.

Jeżeli chodzi o BTC to cały czas twierdzę, że spadki to kwestia czasu, bo ile można sztucznie zawyżać kurs? Do końca lipca BTC interesuje mnie tylko jako ewentualny barometr nastrojów. Jeżeli cena nie spadnie, to go nie kupie, bo tak jak napisałem wcześniej mnie nie interesuje drogi BTC, którego stopa zwrotu zwyczajnie jest niepewna.

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: altar » niedziela, 26 maja 2024, 11:29

Jutro w USA Święto, więc weekend potrwa dłużej. Póki co same nudy, bo idzie boczniakiem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 26 maja 2024, 11:48

@altar dzięki , memorial day faktiko to pozycje innaczej rozstawiam o dzień dłużej
dzień bez ETF na Nasdaqu to ździebko prawdziwszy sentyment kryptowaluciarzy
z krótkich na altach wyszedłem , w takiej sytuacji zaczynam do krótkich btc które już mam zbierać na eth
to jakie nudy będę na indexach jutro ... czyli zwiększa się prawdopodobieństwo obsunięć krypto na +

Weteran
Posty: 7688
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 27 maja 2024, 08:11

czy ktos zaklada w najblizszym czasie bulltrapa?

duzo coinow na ichimoku ma chmure wskazujaca na zjazd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 218
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » poniedziałek, 27 maja 2024, 09:59

everman pisze: sobota, 25 maja 2024, 15:53Fajna była hossa miedzy 2015-2018 długa z licznymi korektami 7 większych
everman pisze: sobota, 25 maja 2024, 15:53Obecnie odbyły sie raptem 2 wieksze korekty i juz sa oczekiwania ze to będzie nie wiadomo gdzie spadać i ze to już koniec.

zjazdów 20% od dołka to było już 5. co nie zmiania faktu, że rzeczywiście ta hossa tak może wyglądać przez np. rok z pięcioma kolejnymi dużymi koektami i jedną dwutygodniową parabolką pod koniec

SVG Image


nie podzielam lamentu co do eth, myślę, że będzie jak dotychczas, po długiej zamule jeśli poniższa struktura na eth/btc wytrzyma finalnie będzie lepszy % niż na btc, czerwony range musi wytrzymać, wyjście z końcem roku


SVG Image

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » poniedziałek, 27 maja 2024, 10:54

Tygodniowa nie zamknęła sie tak jak tego oczekiwałem. Wciaz jednak nie jest jakos dramatycznie.
Liczylem ze ATH zostanie przebite co da dywergencję na 1W Wciaz licze ze to sie stanie.

SVG Image

Jeszcze taka formacja mi przychodzi do glowy. Zobaczymy jak sie zamknie tygodniowa.
Obrazek

@pael zawsze biorę pod uwagę kilka opcji

jak cena spadnie ponizej przerywanej to zmienie nastawienie. narazie interesuje mnie obszar w niebieskim zakresleniu.

SVG Image
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 maja 2024, 13:15 przez everman, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mandigal » poniedziałek, 27 maja 2024, 12:30

monocykl pisze: sobota, 25 maja 2024, 17:53warto to trzymac czy przy najblizszej podbitce pozbywac sie dziada po kosztach

Sprzedaj i kup BTC\ETH. Jeśli koniecznie chcesz mieć jakiegoś alta to za mały procent kup Pepe. To nie żart :) To jest hossa. Fundamenty schodzą na drugi tor

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fifipl » poniedziałek, 27 maja 2024, 12:34

witam. Przepraszam że tutaj piszę ale nie bardzo wiem gdzie to pytanie zadać. Mam portfel electrum z btc i oczywiście mam seed (12 słów) Chciał bym kupić sobie ledgera i mieć tam te btc bez przelewania środków. Da się tak ? Ledger ma 24 słowa seed a ja mam tylko 12 więc nie wiem czy przy uruchamianiu ledgera jak wpiszę tylko 12 to się uruchomi. Oczywiście moge załozyć zupełnie nowy portfel i przelać ale opłaty ostatnio spore. Dziękuje za pomoc

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 30 gości