Przelew wysłany na złą sieć

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » sobota, 11 maja 2024, 09:10

Witam wysłałem usdt z binance na Revolut po złej sieci, dowiedziałem sie z suportu że rovolut obsługuje tylko 2 sieci na ten moment i nie mogą mi pomóc. Czy jest możliwość odzyskania w jakiś sposób tych pieniędzy? Chodzi o sieć Optimism

Weteran
Posty: 2922
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 444
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: adamu79 » sobota, 11 maja 2024, 11:03

Jak masz seed do portfela na revolut to odzyskasz. Jeśli nie, to jest ich tylko dobra wola by transferować środki. Bo adres eth, bnb, opt, polygon jest dokładnie taki sam. Zresztą sprawdź sobie adres na etherscan. Ta kasa tam siedzi (o ile nie została wytransferowana - ale to zobaczysz w transakcjach)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » sobota, 11 maja 2024, 14:06

Sprawdziłem na etherscan i normalnie ją pokazuje tylko co teraz dokładnie mam zrobić żeby ją odzyskać?

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: pomocny » sobota, 11 maja 2024, 15:02

jak support nie wyrazi woli współpracy, to nic nie jesteś w stanie zrobić, jeśli nie masz pełnej kontroli nad tym kontem (seed, priv key)

Dodano po 56 sekundach:
czasami giełdy, jeśli wyśle się na konto u nich po nieobsługiwanej przez nich sieci jakieś środki pomagają i zwracają te środki, ale też słono sobie liczą za taką usługę

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » sobota, 11 maja 2024, 15:05

Mogę nawet im zapłacić aby tylko to odzyskać, jest to sieć OPTIMISM, jak mogę się z nimi skontaktować?

Weteran
Posty: 2922
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 444
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: adamu79 » sobota, 11 maja 2024, 18:36

mati91w pisze: sobota, 11 maja 2024, 15:05jest to sieć OPTIMISM, jak mogę się z nimi skontaktować
Nie zrozumiałeś - Optimizm nie ma nic do tego. Revolut ma to zrobić. Pisz do nich bo oni mają te krypto na adresie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » niedziela, 12 maja 2024, 13:55

Oni nie obsługują tej sieci

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: pomocny » niedziela, 12 maja 2024, 19:27

nie obsługują, ale mają dostęp do tej sieci
ale jak tak jak napisałem - to tylko zależy od ich dobrej woli - może zaproponuj im jakąś konkretną kwotą w przypadku, gdy ci odeślą ci te środki, ale skoro sami tego nie zaproponowali, to raczej słabo to widzę

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » poniedziałek, 13 maja 2024, 13:54

Innej drogi nie ma żeby to odzyskać?

Weteran
Posty: 2922
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 444
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 13 maja 2024, 17:01

mati91w pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 13:54Innej drogi nie ma żeby to odzyskać?
Dostałeś wytyczne od dwóch zawodników - zbieżne i zrozumiałe. Wypada się zastosować. Jeżeli Revolut nie będzie chciał współpracować to nic nie poradzisz. Nauka taka, że na następny raz będziesz ostrożniejszy.

Możesz też pójść inną drogą i napisać list do Świetego Mikołaja z prośbą o seed do Twego portfela na Revolut :mrgreen:

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » środa, 15 maja 2024, 10:37

Jakie wytyczne? W aplikacji miałem tylko adres portfela a na jaką sieć miałem wysłać się dowiedziałem z supportu jak już było za późno

Weteran
Posty: 2922
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 444
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: adamu79 » środa, 15 maja 2024, 12:09

mati91w pisze: środa, 15 maja 2024, 10:37W aplikacji miałem tylko adres portfela a na jaką sieć miałem wysłać się dowiedziałem z supportu
Serio? A sprawdź jeszcze raz czy nie ma w adresie depozytu USDT oznaczenia, że przelew ma iść po sieci Ethereum.

Jeżeli nie ma to jest ewidentnie ich błąd i i jakaś tam podstawa do reklamacji - gdyż nie jest Twoim obowiązkiem przeczesywanie FAQ czy pisanie do supportu by łaskawie określił po jakiej sieci możesz wysłać coiny ;)
Jest jeszcze kwestia regulaminu, którego pewnie nie czytałeś a zaakceptowałeś. Sprawdź czy w tym regulaminie jest coś na temat który Ciebie boli.

Co do akceptowanych sieci to w FAQ napisali wyraźnie:
https://help.revolut.com/help/wealth/cr ... o-deposit/

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: mati91w » środa, 15 maja 2024, 20:22

Jest ale znalazłem taki artykuł i pytanie czy któraś z tych metod pomoże https://www.fxmag.pl/crypto/czy-i-jak-o ... ch-aktywow

Weteran
Posty: 2922
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 444
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Przelew wysłany na złą sieć

Postautor: adamu79 » środa, 15 maja 2024, 21:03

Ciebie dotyczy wyłącznie sytuacja:
Odzyskiwanie z portfela kustodialnego lub giełdy
.
.
Jeśli spróbujesz wypłacić swoje środki do portfela kustodialnego bez wsparcia BEP-20, takiego jak inna giełda kryptowalut, będziesz musiał(-a) skontaktować się z powiernikiem portfela.
Niektórzy dostawcy portfeli kustodialnych mogą pomóc za opłatą lub umożliwić dostęp do kluczy prywatnych. Następnie możesz zaimportować klucz prywatny do portfela obsługującego BSC. Większość, w tym giełdy, niestety nie będzie w stanie dostarczyć Ci klucza.
Co próbowaliśmy Ci z drugim kolegą wytłumaczyć - ale jak widać ciągle bezskutecznie..

mati91w pisze: środa, 15 maja 2024, 20:22Jest
Skoro był monit że masz wysłać tylko w sieci Ethereum to jest wyłącznie Twoja wina więc o żadnej reklamacji nie może być mowy. Pozostaje napisać do nich i mieć szeroki gest co do prowizji od zwrotu środków. Albo się zgodzą albo nie. Trzeba być przy tym grzecznym i nie straszyć policją ;)

Dodano po 28 minutach 54 sekundach:
Mam jeszcze jedną propozycję na szybko. Napisz maila ze swojej skrzynki pocztowej niepowiazanej z aplikacją Revolut, którą masz na telefonie.
Ich mail: support@revolut.com.
Naściemniaj że jesteś zainteresowany dokonywaniem transakcji crypto na Revolut i przed instalacją aplikacji masz jeszcze jedno drobne pytanie w zakresie bezpieczeństwa kluczy prywatnych do portfeli krypto. Czy posiadają właściwie zabezpieczone klucze prywatne do portfeli crypto generowanych przez klientów i czy odzyskanie przez Revolut takiego klucza po adresie portfela crypto klienta jest:
a) bezproblemowe
b) czasochłonne
c) czasochłonne i kosztochłonne.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości