Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 26 lutego 2024, 19:38

ergorg pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:11
atlas1234 pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 17:57Jeszcze raz podbiją i korekta pewnie

Kiedyś w końcu ktoś trafi z tą korektą. Próbujcie dalej. :mrgreen:

Tak czuje NOS, niezależna organizacja spekulantów. Najchłodniejsza Ocena Sentymentu nie obiecuje sielanki: Niedługo Ogromne Spadki.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lutego 2024, 09:12 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 26 lutego 2024, 19:51

@fusywszklanejkuli, żeby nie było, ja kompletnie nie neguję korekty w drodze do ATH tylko trzeba sobie zadać pytanie: jeśli ona przyjdzie to z jakich poziomów do jakich poziomów?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » poniedziałek, 26 lutego 2024, 20:41

korekta rzecz jasna będzie, ale może się okazać, że na koniec korekty będziemy wyżej niż poziom z którego miała się ona zacząć zdaniem niektórych :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 26 lutego 2024, 20:47

@pomocny już jeden tutaj taki był co krzyczał o korekcie z poziomów 37k$ na początku grudnia a potem okazało się, że nawet go nie stać żeby zapłacić za kilkaset $ zakład. (Konto już jakoś od tygodnia jest odbanowane)

@adamjttk kasę dostałeś?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:01

Eazzy0 pisze: środa, 21 lutego 2024, 13:16
ergorg pisze: środa, 21 lutego 2024, 12:50
koparki pisze: środa, 21 lutego 2024, 12:46dużą korektę czuję w kościach


Widzę wszyscy na czuja grają. :D Co znaczy duża?

A ja odpaliłem longi, liczę że 50600 nie pogłębią póki co i ETH zaliczy najpierw 3300/3500 niż zejdzie poniżej low z soboty



Zejście niżej i out
Zamknąłem long BTC ~54400$, long ETH z 2750$ trzymam dalej do 3300$ ale SL przesunięty na 3000$

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:06

wadmo czemu zawdzieczamy taka pompe?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:06

Tak sobie mysle luzno, zalozmy ze przyjdzie wspominana korekta.. poleci na 4x... w porywach musnie 3x... to gdzie polecą Alty... na "-" ? Chyba ze BTC bedzie korekcil a $ przeniosą w "Alt sezon"

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:06

Eazzy0 pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:01Zamknąłem long BTC ~54400$
U mnie zamknięta połowa pozycji wieziona z 51k$, resztę na razie trzymam, chciałbym do 60k$ się przelecieć.
Spoiler:
Dodano po 34 sekundach:
szajsiwo pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:06wadmo czemu zawdzieczamy taka pompe?
Pewno jutro się okaże na raporcie z wpływów w ETFy :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:10

Wybija górą z kanału. Nie sądziłem, ze tak byczo będzie :ugeek: Otwarta droga do 60k. Chyba nici z dużej korekty, na którą stawiałem.

Obrazek

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:20

Nie rozumie ludzi, którzy czekają na dużą korektę :p

Kto niby ma sprzedawac te Bitcoiny, żeby cena aż tak poleciała na dol ? Na chwile obecna to tylko korekty 5-10% w dół i dalej gora ;)

Chyba by musiała paść jakąś duża gielda, albo jakiś następny koronawirus żeby był taki duży spadek o jakim niektórzy piszą

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:27

Gural pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:20Kto niby ma sprzedawac te Bitcoiny, żeby cena aż tak poleciała na dol
Ci ktorzy - jako świerzaki - weszli 20-30% temu i z ich punktu widzenia są zarobieni.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » poniedziałek, 26 lutego 2024, 22:17

Gural pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:20 Nie rozumie ludzi, którzy czekają na dużą korektę :p

Kto niby ma sprzedawac te Bitcoiny, żeby cena aż tak poleciała na dol ? Na chwile obecna to tylko korekty 5-10% w dół i dalej gora ;)

Chyba by musiała paść jakąś duża gielda, albo jakiś następny koronawirus żeby był taki duży spadek o jakim niektórzy piszą
Ja sporo sprzedaje w sumie od połowy stycznia ;) z tym , że są to nano kwoty oczywiście. Po części przez osobistą sytuację finansową i po to żeby nie dać dupy jak w czerwcu/lipcu 2019,nawet jeśli się nie powtórzy,stratny nie będę. Również aktualna ekonomia po raz kolejny udowadnia, że wzrosty na krypto są zazwyczaj jak sporo ludzi/większość dostaje w kość 8-) a najwyższe wzrosty wpadną zapewne jak coś się zacznie delikatnie poprawiać, żeby narybek miał nadzieję na lepsze jutro dzięki krypto.

A czy ktoś jeszcze pamięta, żeby przewidział korektę z czerwca/lipca 2019, przecież wówczas też miało być ath za rogiem,a co szkodzi, że wskoczy kurs pod ath albo nawet trochę przebije i walnie o 40%, co to za problem. Nawet pomimo opinii, że fundusze, black rock nie pozwoli sobie na taki spadek aktualnie, ale czemu, być może tak zawsze będzie na bicie,aż do 2140 roku. Bardzo podobnie może stać się teraz ,osobiście czekam na srogą korektę ,ale tak za 2-3 tygodnie.

Albo...przebije ath, wszyscy się będą spodziewać drobnej korekty, a jebnie fest, będziemy myśleć, że odbije w końcu, a tu koniec,po hossie :lol: . Zmiana paradygmatu frajerzy,teraz black rock będzie robił co chciał i szczyty będą kiedy na to pozwoli. 8-) . Ja się wyleczyłem już dawno z lambo, nie zależy mi na kto wie jakich szczytach, wolę spokój od dokładania do drogich aut i płacenia chorych danin za ubezpieczenie czy innych wydumanych drogich badziewi... tak czy siak, spodziewajmy się niespodziewanego na krypto ,przynajmniej w pewnym %.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 26 lutego 2024, 22:21

domator pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:27Ci ktorzy - jako świerzaki - weszli 20-30% temu i z ich punktu widzenia są zarobieni.
I tak i nie, aczkolwiek wg. mnie taki świeżak usatysfakcjonowany jest dopiero jak zrobi +100-200% :D Tak naprawdę jeśli zaczęła się już ta prawdziwa hossa, a wszystko na to wskazuje, taka jak w 2016-2017 roku(chociaż nie wiem czy to jest możliwe przy takiej kapitalizacji) to ona potrwa z rok, dwa może dłużej i po prostu ludzie będą zmęczeni tymi wzrostami, starzy wyjadacze siedzący od lat będą narzekać i wręcz oburzać się na "Bitcoin'a" :D Co prawda będą zarobieni, ale jednocześnie widząc jak ich znajomi, świeżaki, bez pojęcia będą wyciągać setki tysięcy PLN czy $ zaczną się wściekać i po kolei ponownie wskakiwać i łapać ten odjeżdżający coraz dalej pociąg :D I wtedy gdzieś dopiero zacznie się bessa :D Chociaż wiadome, że tak czy siak bez zmyłek i korekt się nie obejdzie, a każda większa korekta będzie okrzykiwana początkiem bessy :D Będą leciały hasła, że mamy największą bańkę w historii i nigdy takiej nie było i nie będzie, że to tylko głupia tulpomania, itp. :D Takiej zbiorowej halucynacji jeszcze wg. mnie nie ma :D

Coinbase, znowu cup and handle i może wkrótce podwoić swoją kapitalizację :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 27 listopada 2023, 21:50 BTC/USDT, 4h, na razie spokojnie i nudnawo, RSI fajnie się wychłodziło do 30 paru, więc w zasadzie można już skupować :D


Coinbase dzisiaj mocno, wskazuje, że rynek urośnie 2-4 razy wkrótce, może więcej, o ile się utrzyma ta formacja :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 26 lutego 2024, 22:32

ergorg pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 19:51 @fusywszklanejkuli, żeby nie było, ja kompletnie nie neguję korekty w drodze do ATH tylko trzeba sobie zadać pytanie: jeśli ona przyjdzie to z jakich poziomów do jakich poziomów?
Nie neguję ani możliwości wystąpienia korekty, ani jej możliwego dużego zasięgu w cenie lub czasie. Ostatecznie cały wzrost od dołka 16k będzie kiedyś adekwatnie skorygowany. Neguję tylko istnienie przydatnych przesłanek, które wskazują, że korekta się zbliża lub zaczyna. Kontrariańska przesłanka bazująca na wykupieniu, przegrzaniu, entuzjazmie czy nawet euforii jest nieprzydatna, bo w czasie bańki krypto wykres wygląda jak wygląda, a entuzjazm trwa jak trwa. Potrzeba czegoś więcej. I takie coś niedawno się pojawiło! Zaraz po zatwierdzeniu ETF-ów kurs ustanowił nowy szczyt, po czym gwałtownie zanurkował z powrotem do konsolidacji - wstępna techniczna oznaka słabości. Sprzedawaj fakty wydawało się w grze. Niedługo potem doszły kolejne sygnały techniczne: poziom 40k, dolne ograniczenie półtoramiesięcznej konsolidacji, został przebity w dół - nowy dołek, potwierdzenie słabości. Od tamtej chwili aż do przebicia w górę 44k można było uznawać, że niedźwiedzie przejęły kontrolę, a mówienie o rozpoczynającej się korekcie miało sens, z dozą niepewności, jaką zawsze obarczone są oceny rynku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 26 lutego 2024, 23:16

ergorg pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 19:51jeśli ona przyjdzie to z jakich poziomów do jakich poziomów?

Z zakresu 78,6%-88,6% zniesienia spadku 2021.XI-2022.XI i spadanie do poziomów 4-cyfrowych BTC/USD w ramach fali 'c' słabego, rozległego flata trwającego od 2021.III.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 471
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 393
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 27 lutego 2024, 00:42

ergorg pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 20:47 @pomocny już jeden tutaj taki był co krzyczał o korekcie z poziomów 37k$ na początku grudnia a potem okazało się, że nawet go nie stać żeby zapłacić za kilkaset $ zakład. (Konto już jakoś od tygodnia jest odbanowane)

@adamjttk kasę dostałeś?
Kasy nie dostalem.
Kolege @Janome przeroslo najwyrazniej 500usdt ktore sam zaproponowal w zakladzie, wiarygodnosc jego samego jak i jego postow zostala wiec odpowiednio wyceniona :)
Nicku "Janome" na tym forum juz raczej nie zobaczymy, na 99,9% oczywiscie czyta forum i pewnie predzej czy pozniej pojawia sie tu znowu jego posty pod innym nickiem bo ciezko mu sie bedzie powstrzymac, styl pisania ma oryginalny wiec raczej nie bedzie trudno go rozpoznac ;P

Sytuacja z zakladem mi tylko potwierdzila to o czym wczesniej pisalem - kierowanie sie sentymentem tego forum w kontekscie ceny BTC i tego czy mamy przegrzanie, czy bedzie korekta etc nie ma wiekszego znaczenia bo to lokalna banka, kilkadziesiat czy kilkaset osob obracajacych drobniakami dla ktorych 500usdt to kwota dla ktorej warto haniebnie zniknac nie ma zadnego znaczenia dla samego kursu.
W przeciwienstwie do namacalnych faktow typu zblizajacy sie halving czy zaakceptowanie btc przez amerykanskie fundusze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 27 lutego 2024, 05:54

Niezła pobudka, zamknąłem właśnie całego longa na BTC.

@Jahu, może chciałbyś jakoś skomentować obecne wzrosty? :P

Dalej uważacie, że wszystko idzie jak po sznurku jak przy poprzednich cyklach?


—-

Wyraźny trend wzrostowy na etfach od 21 lutego.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 471
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 393
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 27 lutego 2024, 07:27

adamjttk pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 11:30 Tak, szykuje sie gruby squeeze.
To niesamowite, ale jestesmy raptem 16k usd od ATH, jeszcze kilka mies. temu nastroje byly skrajnie inne.

Ja czekam na 3 rzeczy teraz:
1. na newsy, ze w bita zaczynaja sie pchac grubsze instytucjonalne ryby a nie Joe z 1k usd
2. kiedy moi koledzy (z ktorymi zagadywalem o bicie w 22' w okolicach ~20k) beda do mnie zagadywac czy "warto w to teraz wchodzic" --> mysle ze to bedzie w tym roku w okolicach ~100k usd
3. na pierwsza dniowke ze wzrostem ~10%

ps. coinbase 2 dni (wczoraj i dzis) szykuje sie 20-25% up, strasznie jestem ciekawy jakie dane zaprezentuja
Punkt 3. Prawie ze odhaczony. Mielismy 9% w dobe.
Teraz czekam na kolegow, mysle ze przy 70-80k zaczna sie dopytywac jak zarobic i wejsc w btc.
Imho kurs wyniesie w okolice ATH bardzo szybko na paliwie czekajacych na korekte i tych co chcieli sie obkupic po 35-40k a teraz widza jak kurs ucieka i beda w panice robic zakupy.
Jak na moje zobaczymy pierwsza powazna korekte w okolicach 90-95k, 100 k sie nie doczekamy tak o sobie, podbijemy prawie do 100k i stamtad widze zjazd na 2-3 mies -30 czy -40% na 50-60k.
I w ten rejon ustawiam sie za kilka mies z zakupami za moje pozostale 25% kapitalu.

Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » wtorek, 27 lutego 2024, 09:01

Też liczyłem na korektę, ale nic z tego. Nawet jak wcześniej wyłapałem ten ruch z 48k na 38k to shortowanie tego jest teraz bez sensu. To i tak wraca. Teraz mam longa I target 64k i zakładam że mogą zejść. Tu nigdy nie ma dobrego wejścia. Zawsze Ciebie wywiozą na parę k w drugą stronę.

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 lutego 2024, 09:08

Gural pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:20Kto niby ma sprzedawac te Bitcoiny, żeby cena aż tak poleciała na dol ? Na chwile obecna to tylko korekty 5-10% w dół i dalej gora


To NIGDY nie jest doby argument przeciwko spadkom. A zawsze pada ;)

A kto niby sprzedawał w grudniu 2018? a w marcu 2020?
Ludzie zawsze najwięcej kupują tuż przed szczytem i sprzedają tuż przed dołkiem.

domator pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 21:27Ci ktorzy - jako świerzaki - weszli 20-30% temu i z ich punktu widzenia są zarobieni.


Raczej Ci, którzy kupili w okolicach 20K, grają średnioterminowo i wiedzą, że ta korekta w końcu przyjdzie ;) Dla nich 200 - 250% zysku jest warte realizacji. A wejście wykresu teraz w "bańkę właściwą" (pionowe wzrosty, euforia), byloby złamaniem timingu halvingowego, którego Bitocin przestrzegał od dawna.

No ale może ETF'y faktycznie będą gamechangerem... Podobno wszędzie tam gdzie wchodzą ETF'y zaczyna bujać i mali gracze, przyzwyczajeni do dawnych porządków wypadają za burtę.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości