Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
5
22%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
8
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
43%
 
Liczba głosów: 23
Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » niedziela, 3 grudnia 2023, 19:56

Aż z ciekawości spojrzałem sobie na wykres w dłuższej perspektywie czy dzieje się coś nadzwyczajnego i wniosek jest taki że obecne ruchy to absolutnie nic nadzwyczajnego.
Obrazek
Tu zaznaczyłem miejsca na około 5 miesięcy przed halvingiem. I widzimy że co cykl miejsce w odpowiednim okresie to około o 10% mniej od ath czyli jest pewna zależność bo zmienność spada z racji coraz większej kapitalizacji. Odpowiednio w 2016 to było 60%, w 2020 50% i obecnie 40%.

No i zawsze powtarza się to samo. Tak było i 4 lata temu i 8 lat temu i wcześniej. Kto wtedy był w krypto to się ze mną zgodzi. Te same pytania, teraz już nowych szczytów nie będzie, jakieś tam wtedy aktualne strachy itp. Teksty, że jakby to było takie proste to by każdy zarabiał. No a jednak nie, bo co cykl ludzie sobie komplikują, chcą być bardziej cwani, sprytni i mądrzejsi niż inni. I tak w koło :D :D :D
shinya56 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 08:41Im wyższą cenę teraz osiągniemy tym bardziej zwiększa się prawdopodobieństwo, że jesteśmy w korekcie spadków od 11.2021 r. Długoterminowo oznacza to, że na nowe ATH nie ma co liczyć.
To co byś powiedział o dzikim wzrośnie od dołka z 3k do 14k w 2019r? Przecież to były dużo szybsze i bardziej dynamiczne wzrosty niż teraz mamy. Nie rozumie jak to się ma do nowego ath.

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:01

@rubel2 dopiero ten wykres uświadomił mi jak wysoko jesteśmy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:05

rubel2 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 19:56To co byś powiedział o dzikim wzrośnie od dołka z 3k do 14k w 2019r? Przecież to były dużo szybsze i bardziej dynamiczne wzrosty niż teraz mamy. Nie rozumie jak to się ma do nowego ath.
Jak cofniesz się do początków, to te wzrosty to nic w porównaniu co było w latach 2010 r. - 2014 r. Inne czasy, inne warunki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 grudnia 2023, 20:08 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:06

@fetek No i opowiedz nam jak wysoko? :D Bo to pojęcie względne.

Żeby było jasne ja nie jestem orędownikiem ani wzrostów, ani spadków. Jak widziałem spadki w drugiej połowie zeszłego roku to prowadziłem tu sporo dyskusji na ten temat. Każdy niech sobie gra co tam chce za swoje własne pieniądze. Tu nie chodzi o racje. Ale osobiście według mnie jesteśmy już coraz w bardziej zaawansowane fazie cyklu. I poziomy nawet powyżej 100k$ są dla mnie realne.


@shinya56 Nie odpowiedziałeś na pytanie. Nie muszę się cofać bo byłem wtedy na rynku, od 2011 dokładnie. Czyli co mają obecne ruchy do tego czy będzie kolejne ath czy nie? :D Pytam zupełnie szczerze to nie atak żaden, po prostu nie widzę tu powiązania, ani nic nadzwyczajnego co by się obecnie działo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:13

rubel2 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 20:06@shinya56 Nie odpowiedziałeś na pytanie. Nie muszę się cofać bo byłem wtedy na rynku, od 2011 dokładnie. Czyli co mają obecne ruchy do tego czy będzie kolejne ath czy nie? Pytam zupełnie szczerze to nie atak żaden, po prostu nie widzę tu powiązania, ani nic nadzwyczajnego co by się obecnie działo.
Nowe ATH jest w grze, ale to może być kwestia lat, a nie tygodni czy nawet mieisęcy.

Tutaj napisałem, że na ATH nie ma co liczyć. Po prostu źle się wyraziłem. Miałem na myśli, że rozciągnie się w czasie jeżeli mamy teraz korektę spadków.
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=82760#p774532

"Im wyższą cenę teraz osiągniemy tym bardziej zwiększa się prawdopodobieństwo, że jesteśmy w korekcie spadków od 11.2021 r. Długoterminowo oznacza to, że na nowe ATH nie ma co liczyć."

Poprawiłem. Ot, małe przejęzyczenie.

"Im wyższą cenę teraz osiągniemy tym bardziej zwiększa się prawdopodobieństwo, że jesteśmy w korekcie spadków od 11.2021 r.Krótkoterminowo oznacza to, że na nowe ATH nie ma co liczyć."

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:22

@shinya56 Ok, spoko. Zrozumiałem że długoterminowo nie ma co liczyć na nowe ATH stąd moje pytanie. Zresztą można tak uważać przecież, nie wierzę w jedną słuszną prawdę. Niech sobie tam każdy widzi/gra co chce.

Jeśli chodzi o poziomy typu 100k$, jeśli w ogóle tam dojdziemy to dla mnie też absolutnie nie teraz, bardziej 2025r.

Tu zostawię swój podpis z mojego poprzedniego konta gdzie ostatni post jest z przełomu 2022/2023 i tego się trzymam.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:26

rubel2 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 20:22Zrozumiałem że długoterminowo nie ma co liczyć na nowe ATH stąd moje pytanie.
Bo tak napisałem, ale miałem na myśli krótkoterminowo. Mój błąd ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 3 grudnia 2023, 20:45

A tymczasem do halvingu pozostaje już zaledwie ok. 130 dni :)
Udział podaży nieruszanej przez ponad rok wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie i wynosi obecnie 70,66%.

Według danych glassnode Liczba BTC, które przemieszczały się w ostatnim roku jest najmniejsza od 2013 roku i ciągle spada w kierunku 5 000 000 - rynek spot jest coraz bardziej zdominowany przez długoterminowych posiadaczy. Do wydobycia do roku 2140 pozostaje zaledwie 1 440 731,25 BTC.


100 000 USD soon :)

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 3 grudnia 2023, 21:02

rubel2 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 20:06@fetek No i opowiedz nam jak wysoko? :D Bo to pojęcie względne.
wysoko :) nawet bardzo wysoko, dostatecznie wysoko by ludzie już zaczynali kupować BTC :idea: .. i daleko do 500 USD

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 455
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 3 grudnia 2023, 21:15

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 20:45Udział podaży nieruszanej przez ponad rok wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie i wynosi obecnie 70,66%.
Zasadnicze pytanie moim zdaniem - na jakie ATH sie nastawiaja w tym cyklu posiadacze owych BTC.
Bo na moj chlopski rozum polowa albo i wiecej z tych BTC trafi szybciutko na rynek gdy kurs znajdzie sie w okolicach +120k$
Jak na moje do tych mitycznych 100k to prawie nikt nie bedzie chcial oddawac swoich BTC z owych 70% uzytkownikow, a pozniej dystrybucja bedzie olbrzymia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 126
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » niedziela, 3 grudnia 2023, 21:41

A mi towarzyszy niepokój, że od tych, którzy szybciutko sprzedadzą po 120k kupią grubasy/instytucje, które już nie będą sprzedawały i cena BTC albo nie spadnie albo spadnie nieznacznie, cykliczność zostanie zaburzona (brak jako takiej bessy w krypto znanej od lat), bo na celu może być stabilizacja BTC, żeby można było ładnie te ETFy na nim oprzeć. W skrócie: spompować do oporu i utrzymać, nie dopuścić w przyszłości do wahań...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 3 grudnia 2023, 21:48

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 20:45Według danych glassnode Liczba BTC, które przemieszczały się w ostatnim roku jest najmniejsza od 2013 roku i ciągle spada w kierunku 5 000 000 - rynek spot jest coraz bardziej zdominowany przez długoterminowych posiadaczy

Nieużywającej p2p electronic cash system do niczego innego poza trzymaniem ..
fetek pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 21:02wysoko :) nawet bardzo wysoko, dostatecznie wysoko by ludzie już zaczynali kupować BTC

kupowali i trzymali , nie używając do niczego innego jak trzymanie dla trzymania
fledermaus pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 21:41A mi towarzyszy niepokój, że od tych, którzy szybciutko sprzedadzą po 120k kupią grubasy/instytucje, które już nie będą sprzedawały i cena BTC albo nie spadnie albo spadnie nieznacznie

kosmos , a na końcu 99 .99% będzie trzymać , nie sprzedając i co z tego wyniknie dla projektu :?:
1. 42 GB na 300 mb dostępnych zawalonych transakcji które nie chcą przejść :arrow: https://mempool.space/pl/
chyba ci ludzie nie zrozumieli waszego przekazu żeby kupić , trzymać i nie wpadać na głupie pomysły jak przesyłanie LOL

Te kilka kart manifestu Satoshiego można skorygować jako manifest BTC do jednego zdania : chodzi o trzymanie :lol: i przekonywanie , poszukiwanie nowych trzymających :arrow: razem wstrzymamy wszystko
banki nie wytrzymają tego psychicznie :lol: :lol: :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 218
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » niedziela, 3 grudnia 2023, 22:07

Pleasek89 pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 02:15 Pokryłoby się to z jednym z moich głównych scenariuszy tej hossy czyli z podwójną minibańką -> pierwszy top nawet jeszcze w grudniu 2023r. na poziomie powiedzmy 55-60k, kilka miesięcy strzyżenia (zatwierdzenie ETF w styczniu byłoby idealną podkładką) i druga noga hossy np. do 150-200k w drugiej połowie 2024r. lub 2025r.

wkrecilem się w ta opcje dwoch baniek.. mialoby to najwiekszy sens po zatwierdzeniu etf''ów. ciekawe.

btw czy covid crash to bylo zamkniecie luki na Okcoin? :roll:

SVG Image

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 3 grudnia 2023, 22:27

mess_on_a_mission pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 19:48skąd bierzesz dane o sentymencie? widzę, że Ci dobrze idzie od jakiegoś czasu, ja śledzę jakieś 250 kont na X a może max 10 jest niedzwiedzich :/
O kurcze tu jest wiele wątków - patrzę na absolutnie wszystko - fora, social media, komentarze pod nimi, discordy, telegramy. Ironicznie mam wrażenie, że im wyższy kurs tym mniej przekonania co do hossy i coraz większa niepewność/wyczekiwanie na korektę. Korekta nie następuje kiedy pół rynku o niej pisze. Po tylu latach gry już to robię na czuja. ;)

Najbardziej przekonuje mnie co do wzrostów to, że na rynku prawie że kompletnie nie ma ulicy. ETF jest fantastycznym bodźcem żeby ich wpuścić a potem zwyczajnie wydymać :mrgreen:
mess_on_a_mission pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 22:07wkrecilem się w ta opcje dwoch baniek.. mialoby to najwiekszy sens po zatwierdzeniu etf''ów. ciekawe.

btw czy covid crash to bylo zamkniecie luki na Okcoin?
To jest scenariusz, który ma dla mnie najwięcej sensu. Na tą chwilę spuszczenie kursu do 20-25k byłoby ciężkie, bo na rynku w 95% siedzą zatwardziali hodlerzy i starzy wyjadacze, którzy traktują BTC jak Gollum swój pierścień. Już dużo bardziej prawdopodobnym scenariuszem byłoby ubranie ulicy, która wydaje mi się zaczyna powoli wchodzić (moja koleżanka ostatnio kupiła np. kupiła Sushi i już w tydzień czy dwa zarobiła +30%).

Korekta z poziomu 41 aż do 48k nie miałaby dla mnie "rynkowego" sensu, bo masę shorterów zacznie pewnie piramidować na tych poziomach. Poziom 52-53k uważam jest wystarczający żeby każdy 2 razy zaczął się zastanawiać zanim odpali shorta skoro rośnie bez opamiętania. I wtedy będzie można myśleć o korekcie.

Oczywiście to, że ostatnie 2-3 miesiące często miałem rację nie oznacza, że teraz też trafię. Trzeba brać pod uwagę absolutnie wszystkie scenariusze szczególnie kiedy najbliższe tygodnie może się dziać wiele.

Pi razy oko to jest chyba mój główny scenariusz na tą chwilę:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 3 grudnia 2023, 23:06

Dzisiaj mieliśmy live, Paul mówi konkretnie, suche fakty, raporty górników, imho warto go posłuchać:

https://www.youtube.com/live/5MQrNpo9vy ... SxiZetqgsz

1:23:00 raport galaxy

A o kosztach górników na początku 15 minuta mniej więcej
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 863
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 3 grudnia 2023, 23:38

40k pękło. Najbliższy jakiś tam opór w okolicach 43800, a bardziej prawdopodobny strzał z nowej tygodniówki na 45k.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 20 listopada 2023
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: patapata » niedziela, 3 grudnia 2023, 23:43

ergorg pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 23:061:23:00 raport galaxy

A o kosztach górników na początku 15 minuta mniej więcej
Koszt wydobycia to dobry trop, to będzie rozgrywane, podane wartości uznaję za mało wiarygodne
Riot ok. 14,4k
Marathon ok. 24k
https://www.nasdaq.com/articles/which-b ... marathon-0
https://www.riotplatforms.com/riot-plat ... ighlights/

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 4 grudnia 2023, 00:03

pykło 40k. Kto śledzi? :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » poniedziałek, 4 grudnia 2023, 00:04

pykło pykło. To potrwać może do połowy grudnia a potem zwała na zakupy świąteczne i zaraz po świętach wzrosty

A tu evergreen jak zwykle:

https://www.instagram.com/reel/Cp6-VwSD ... _copy_link
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 310
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » poniedziałek, 4 grudnia 2023, 01:01

Dokładnie 2 lata temu zwaliło się to z 52 na 40. Rano, niejaki Konieczny napisał na Twitterze. Kto ma Stable? Bo trzeba kupować. Po czym zwaliło się na 30. Po czym na 20 i na 15. Czy tak będzie teraz? Tak będzie , ale shortowanie tej mini bañki to wielkie ryzyko. Można się wpakować jak Zaorski, który uśrednia shorta od 33800. Znowu zaczyna się smęcenie o 100k. Nie będzie żadnego 100k. 20 raczej na bank. No przecież Ci ci weszli w dołku, nie będą tego trzymać wiecznie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości