Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » sobota, 21 stycznia 2023, 00:07

Ciekawe czy napiszą jakiś artykuł teraz o krypto jako świetnym remedium dla portfela na inflację...hmm,nie, z pewnością napiszą jak wpadnie już korekta o kolejnej krypto zagładzie... :roll: :lol:. Solana królem tak czy siak - 200 % w 3 tygodnie, ach te upadłe projekty... :twisted: ale spokojnie,wpadnie czerwona "korekta", znowu się zacznie.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » sobota, 21 stycznia 2023, 00:43

odoja pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 00:07Ciekawe czy napiszą jakiś artykuł teraz o krypto jako świetnym remedium dla portfela na inflację...hmm,nie, z pewnością napiszą jak wpadnie już korekta o kolejnej krypto zagładzie... . Solana królem tak czy siak - 200 % w 3 tygodnie, ach te upadłe projekty... ale spokojnie,wpadnie czerwona "korekta", znowu się zacznie.

Dlaczego upadłe projekty? Nic nie upadło, oberwali upadkiem FTX i Alamedy, które dość wcześnie w to inwestowały i posiadały dużą ilość tokenów, zgrało się to też z uwolnieniem sporej ilości tokenów ze stakingu i poszła lawina. Moim zdaniem w przyszłej hossie wróci dużo silniejsza po przetrwaniu czegoś takiego. Aktualnie z altów z większą kapitalizacją w Solane mam wrzucone najwięcej przy uśrednionej cenie 12.5$ i licząc że minihossa wyniesie BTC na poziomy ~32k to Solana może w tym czasie zrobić 78$ co da 650% zwrotu
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » sobota, 21 stycznia 2023, 07:51

JanBatory pisze: piątek, 20 stycznia 2023, 22:01bo tylko do 1 lutego = fed


I co wtedy, niby co ma fed zrobić

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » sobota, 21 stycznia 2023, 08:43

Kolejna podwyzka stop procentowych w USA

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4318
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 21 stycznia 2023, 08:43

Ktoś wie co się tutaj zadziało? Wygląda na jakiś flash crash dolara bo kurs USDT/USD stabilny.

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dondziadzia » sobota, 21 stycznia 2023, 08:58

kozaki_wiesi pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 08:43Ktoś wie co się tutaj zadziało?
Google znowu pewnie ma problem z pokazaniem poprawnego kursu. Ok. 2 tygodnie temu była podobna sytuacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 21 stycznia 2023, 10:23

@kozaki_wiesi wujek google 2 tygodnie temu też miał taką zawiechę, w poniedziałek powinien kurs wrócić
Obrazek
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 21 stycznia 2023, 10:30

MA210 (niebieska linia). Wcześniej stanowiła wsparcie i początek nowego trendu wzrostowego. Jak widzimy została przebita i teraz może być oporem.
Jeżeli tak to mamy nowy cykl, spadkowy (Bitcoin). ETH oscyluje na granicy, ewidentnie lepiej się trzyma patrząc na ten wskaźnik.

Uważam, że jest szansa dla ETH i innych projektów. Kapitał przejdzie do altów, ETH zyska na dominacji i zajmie miejsce Bitcoina.
Za rok mamy kolejny halving i chyba to może być jedynym katalizatorem wzrostów. Trzeba obserwować.

BTC

Obrazek

ETH

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 21 stycznia 2023, 11:00

Ludzie załadowani w shorty na poziomach 19-20k (no bo żelazna podłoga przebita), przeszło jak przez masło. Kopiuj wklej z 2019r.

Tak czy siak myślę, że 20k jeszcze przetestujemy, choćby szybkim wickiem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » sobota, 21 stycznia 2023, 11:58

kozaki_wiesi pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 08:43Ktoś wie co się tutaj zadziało? Wygląda na jakiś flash crash dolara bo kurs USDT/USD stabilny.
Polecam w takich sytuacjach odpalić sobie jeszcze wykres GBP/PLN, EUR/PLN itd. Jeżeli są podobne kreski, wręcz pionowe w dół to raczej wina google. Jest jeszcze opcja "PLN umocnił się bardzo szybko i znacząco", ale sądzę, że awaria google jest znacznie bardziej prawdopodobna :D

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » sobota, 21 stycznia 2023, 12:00

Straciłem dostęp do swojego konta rubel, z własnej woli, ale chciałem jeszcze wrzucić swoje przemyślenie długoterminowe.

Klasyczna sytuacja jak przy każdym cyklu. W lato, w mojej opinii spora część uczestników rynku widziała akumulacje. Rynek jak zwykle oszukał większość, mieliśmy pogłębienie dołka w listopadzie. Z kolei po pogłębieniu dołka nastąpiło przesilenie na spadki, a mieliśmy klasyczne ostateczne low po rocznych spadkach od ath. Widzimy tego efekt w postaci uwięzionych shortów, fomo i paliwa do wzrostów.

Żeby nie być gołosłownym:

https://i.ibb.co/TYpgQ9L/binance-btc-us ... -14-38.jpg

https://i.ibb.co/HgbX5yL/binance-btc-us ... -46-28.jpg

Uważam, że do każdego fedu będziemy mieli silne wzrosty. Po fedzie korekta i dalej do kolejnego spotkania aż do maja.
Spotkania fedu:

Jan/Feb31-1
March21-22*
May2-3

Maj poziomy +- 30k. Przez lato dłuższa korekta/ruch boczny. Od jesieni budowanie wzrostów pod halving w 24r. Po halvingu kolejna dłuższa korekta i w 25 ath na poziomie 80-120k na btc.

Straciłem dostęp tutaj na forum do swojego konta, usunąłem twittery, discordy itp aby nie mąciły mi w głowie i realizuję swój scenariusz na 23-24-25r. Tak samo robiłem w latach poprzednich i to mi dawało najlepsze efekty, zamiast tracić energie na kłótnie, dyskusje czy udowadnianie swoich racji.

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak największy zysków. 8-)

@ergorg "Rubelek, jak tam? Wygranko sfochowana dziewczynko? :*"
Ejjjj... ja do ciebie zawsze z uśmiechem a ty tak? :lol: :lol: Tylko to nie ja się obrażałem na forum uciekając co miesiąc 8-) Na żywo byś mi tak nie powiedział, gwarantuje ci to. :twisted:
A wygranko? No cóż.. spójrz na aptosa. Jeśli ktoś ma wygrano to go widzi w swoim portfelu, nie trzeba go ogłaszać całemu światu. Powodzenia i wyników ci życzę ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 21 stycznia 2023, 13:38 przez rubel2, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 21 stycznia 2023, 12:29

kozaki_wiesi pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 08:43Ktoś wie co się tutaj zadziało? Wygląda na jakiś flash crash dolara bo kurs USDT/USD stabilny.

W warunkach obecnej zmienności na parze USD/PLN od wielu miesięcy kantory stosują wyższe spready z tego co widzę, a wobec niepewności co będzie w poniedziałek to na weekendy kurs się rozjeżdża jeszcze bardziej. To samo zjawisko widać na wykresie dowolnego kantoru internetowego, ale faktycznie odjazd dolnej kreski na google'u jest od czapy wielki, nie wiem skąd to biorą...

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 21 stycznia 2023, 12:41

A na moje to gra pod to. Tj USA i limit zadłużenia: 31.4 TRYLIONA DOLARÓW. https://edition.cnn.com/2023/01/20/poli ... index.html.
Będzie wina republikanów że USD upadł?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 21 stycznia 2023, 13:02

zomos2 pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 12:41A na moje to gra pod to. Tj USA i limit zadłużenia: 31.4 TRYLIONA DOLARÓW. https://edition.cnn.com/2023/01/20/poli ... index.html.
Będzie wina republikanów że USD upadł?
IMO to zdecydowanie gra pod to, ciekawy jest rozjazd różnych kresek w USA:
- porównajcie Dow Jones z Nasdaq. Dow nie może się podnieść i ciąży SPXowi - wygląda jakby tam grali już pod recesję. Nasdaq z kolei wystrzelił wczoraj po wypowiedzi Yellen - IMO growthowe moon boye na kredycie napaliły się znowu na dolinę krzemową - obstawiają że rząd stoi pod ścianą, zaraz zluzują politykę fiskalną, podniosą limit zadłużenia i odpalą drukarki. Dow ostatnio wyprzedzał resztę, piął się w górę jak Nasdaq jeszcze dołki pogłębiał.
- DXY wczoraj dosyć słabo i kierunek w dół (choć wciąż trzyma się na wsparciu), ale z kolei rentowność 10-latek od czwartku poszła mocno w górę - a wiemy że rynek obligacji często wyprzedza resztę

Przyszły tydzień zapowiada się niezmiernie interesująco...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 21 stycznia 2023, 13:07

voodoom pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 13:02- porównajcie Dow Jones z Nasdaq. Dow nie może się podnieść i ciąży SPXowi - wygląda jakby tam grali już pod recesję.


Ja stawiam, że kasa z dużych spółek idzie w te małe. Coś jak czasami kasa ze spompowanego BTC szła w alty.

Spróbuj chociaż raz założyć scenariusz, że wybijamy linię trendu spadkowego na indeksach górą i idziemy na kilka miesięcy up teraz.

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 21 stycznia 2023, 13:28

ergorg pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 13:07Spróbuj chociaż raz założyć scenariusz, że wybijamy linię trendu spadkowego na indeksach górą i idziemy na kilka miesięcy up teraz.

@ergorg aktualnie nie obstaję przy żadnej ze stron. Patrząc ile razy już jest macana LT spadków na SPX, to wybicie wygląda całkiem robialnie i przyszły tydzień chyba już siłą rzeczy musi dać odpowiedź - albo to wybiją albo zwała. Indeks nie będzie macać kreski w nieskończoność, DXY też nie będzie wieczność wisiał na wsparciu, a poniżej już niespecjalnie ma się czego łapać (kolejne wsparcia dopiero koło 99 - pod odreagowanie może i owszem, ale już mało pro-wzrostowo dla dolara w długim terminie po przebiciu obecnego 0.5 tak płynnym ruchem z góry).

Ciekawie za to wygląda BTC na weekly w logu:
- w zeszłym tygodniu wybił jedną świecą dwie średnioterminowe LT i ema20, zatrzymując się na fib .786/.236
- w tym tygodniu pobił fibo, wybił ostatnią długoterminową LT spadków na log, nie została już w sumie żadna wyznaczona kreska
- zbliża się do rejonu oporów 25-27k, czyli ema50 i ema100 weekly + kanał GC + fib .618/.382 + chmura Ichi

Na moje oko to nie ma żadnych szans żeby to przeszedł za pierwszym razem. Całkiem robialne zdaje mi się odrzucenie (np. ratowanie kasy ludków załadowanych wyżej) i crash na dół do zbudowania np. double bottom przy 15-17k, a jeśli będzie wybronione to potem już odpalenie jeszcze mocniejszego wzrostu.

Obrazek

Opcjonalnie jak nie będzie odrzucenia, to raczej kilka tygodni mulenia w range'u 20-25k przed dalszym ruchem up lub down.

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 21 stycznia 2023, 14:34

voodoom pisze: sobota, 21 stycznia 2023, 13:28to raczej kilka tygodni mulenia w range'u 20-25k przed dalszym ruchem up lub down
Jak tu nie kochac prognoz uzytkownikow forum ;)
Kurs BTC mowi dzisiaj zapiac pasy bo bedzie trzeslo!

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » sobota, 21 stycznia 2023, 18:30

Ładna weekendowa laga w górę, to co Panowie będziemy testować szczyt na 25k? A może się rozpędzą na testowanie dołka który był dla większości dołkiem :D. Moje torby czekają by się zrzucić :D. DXY dalej siedzi blisko supportu, czy będzie to umocnienie te parę % po FED czy do piekła(wariant piekła dla DXY to nawet się boje przewidywać gdzie może nas wywieść na bitku). Trochę martwi mnie to VOL jak na taki ruch trochę małe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 21 stycznia 2023, 19:08

Na Bitcoinie opór mamy w przedziale 25.5k $ - 30k $. Nie ma opcji, żeby wybić za pierwszym razem, ale w tym ruchu możemy dojść zarówno do dolnej
i górnej granicy oporu.

Obrazek

Drugi opór to MA 210 (23.7k $).
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=78200#p758882

Obrazek

ETH aktualnie jest na oporze (lokalny). W przypadku dalszego ruchu na Bitcoinie ETH również pewnie pójdzie górę. Wtedy target to 1950 $ (globalny).
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=78200#p758867

Podsumowując z tego miejsca zjazd, albo przed nami ostatnie podbicie. Kwestia czy najpierw będzie korekta czy z tego miejsca atak. Nie zdziwi mnie w przyszłym tygodniu 30k $ na BTC i 1950 $ na ETH. Po prostu mamy odreagowanie zeszłorocznych spadków bez zbędnych teorii.

Obrazek

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: yaretzky » sobota, 21 stycznia 2023, 19:27

Są Niedźwiedzie co są skłonni przyznać się do strat w ostatnich 2 tygodniach?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 25 gości