Otwarcie portfela

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » poniedziałek, 19 grudnia 2022, 07:46

Sytuacja jest taka:
1. pojawił się portfel 10 000 BTC
2. zabrano z niego całość BTC
3. BCH pozostaje aktualne na tym samym kluczu prywatnym, pełna wartość - 10k BCH
4. hasło do portfela jest znane
5. nie da się już "wziąć" BTC
6. ale można "wziąć" BCH
7. trzeba z portfela wyjąć zaszyfrowany encrypted_privkey do którego jest znane hasło, oczywiście odszyfrować

Jakim narzędziem można to zrobić?

Zakładamy że portfel jest nieczytelny w bitcoin core albo po prostu nie znamy do niego hasła, dlatego trzeba byłoby wyjąć encrypted_privkey jakimś narzędziem... pywallet.py?
Mam 4 wersje pywallet.py ale żadna nie potrafi poradzić sobie z portfel+hasło żeby odszyfrować...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: domator » poniedziałek, 19 grudnia 2022, 15:36

Nie rozumiem. Jak nie znasza hasla to nie wyjmiesz privkeya niczym. Jak znasz haslo to otwierasz wallet w core, robisz dumpprivkey i masz privkey.
Albo nie ma trzeciej mozliwosci albo czegos nie rozumiem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » wtorek, 20 grudnia 2022, 03:12

domator pisze: poniedziałek, 19 grudnia 2022, 15:36Nie rozumiem. Jak nie znasza hasla to nie wyjmiesz privkeya niczym. Jak znasz haslo to otwierasz wallet w core, robisz dumpprivkey i masz privkey.
Tak jak napisałem - portfel w Bitcoin Core jest nieczytelny, trzeba inaczej wyjąć klucz prywatny. Hasło jest znane.

On tam jest - zaszyfrowany lub nie. Potrzeba inne narzędzie - jakie? Pywallet.py w 4 wersjach nie daje rady, wywala się.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: domator » wtorek, 20 grudnia 2022, 06:26

jakie komunikaty dostajesz przy probie zaladowania walleta do core?
getwalletinfo co ci daje?
probowales upgradewallet?
probowales zainstalowac core z wersji pasujacej do walleta sprzed lat?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » wtorek, 20 grudnia 2022, 10:00

Nie mówię tylko o tym konkretnym przypadku - pytam o konkretne rozwiązania - wyjęcie private key z portfela wraz z jego odszyfrowaniem.
O ile pywallet czy inne typu walletinfo potrafią wyjąć zaszyfrowany priv key o tyle nie potrafią go rozszyfrować.

A więc trzeci raz zadam pytanie: jakie narzędzie może mi umożliwić wyjęcie priv key wraz z jego odszyfrowaniem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: domator » wtorek, 20 grudnia 2022, 12:38

@iddqd Kolego staram sie pomoc ale mam wrazenie ze az tak bardzo nie wiesz o czym piszesz ze sie nie rozumiemy.
Po raz trzeci mozesz sobie sam odpowidziec - pywallet. Pywallet potrafi w hasla. Napewno.
Piszesz ze ci nie dziala wiec zakladam ze to jest KONKRETNY wallet. I zadaje pytanie dodatkowe. Ty piszesz ze pytasz ogolnie. Bledne kolo. Dla mnie EOT - nie planuje tracic wiecej czasu.

Dodano po 33 sekundach:
iddqd pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 10:00pywallet czy inne typu walletinfo potrafią wyjąć zaszyfrowany priv key
Mylisz sie - potrafi.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
-20
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » środa, 21 grudnia 2022, 11:46

domator pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 12:39@iddqd Kolego staram sie pomoc ale mam wrazenie ze az tak bardzo nie wiesz o czym piszesz ze sie nie rozumiemy.
Po raz trzeci mozesz sobie sam odpowidziec - pywallet. Pywallet potrafi w hasla. Napewno.
Piszesz ze ci nie dziala wiec zakladam ze to jest KONKRETNY wallet. I zadaje pytanie dodatkowe. Ty piszesz ze pytasz ogolnie. Bledne kolo. Dla mnie EOT - nie planuje tracic wiecej czasu.

Dodano po 33 sekundach:

iddqd pisze: ↑ wtorek, 20 grudnia 2022, 10:00
pywallet czy inne typu walletinfo potrafią wyjąć zaszyfrowany priv key

Mylisz sie - potrafi.


Nie wiem skąd masz takie wrażenie, bo wiem więcej od ciebie. Może postaraj się nie wierzyć w swoje urojenia tylko próbuj zrozumieć to co czytasz.
Pywallet powinien umieć into hasła ale w tym przypadku daje komunikat "Segmentation fault". Także jakoś nie za bardzo potrafi wg tego co piszesz.
Jak EOT dla ciebie, to dzięki że już nie będziesz się odzywał, bo nic nie pomogłeś. Jeżeli z góry chcesz ocenić moją wiedzę, a nic o mnie nie wiesz, to trzeba było w ogóle się nie odzywać - nie oczekiwałem oceny wiedzy, tylko pomocy, której nie potrafiłeś udzielić.

Dodano po 2 godzinach 27 minutach 36 sekundach:
Forum pełne osób niekompetentnych = nikt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie. Powinniście takie rzeczy wiedzieć, a nikt z was nie wie.
Poradziłem sobie we własnym zakresie.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: AdamM » środa, 21 grudnia 2022, 14:24

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest trudna. Szczególnie że wreszcie wyjawiłeś z jakiego rodzaju problemem się mierzyłeś. Oczywiście domator miał rację. Pywallet jest odpowiednim narzędziem. Może gdyby Twoja osobowość była mniej odpychająca to uzyskałbyś odpowiedź. A tak nikomu nie chce się marnować klawiatury.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » środa, 21 grudnia 2022, 14:31

AdamM pisze: środa, 21 grudnia 2022, 14:24Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest trudna. Szczególnie że wreszcie wyjawiłeś z jakiego rodzaju problemem się mierzyłeś. Oczywiście domator miał rację. Pywallet jest odpowiednim narzędziem. Może gdyby Twoja osobowość była mniej odpychająca to uzyskałbyś odpowiedź. A tak nikomu nie chce się marnować klawiatury.


Widocznie jest trudna, skoro nikt nie odpowiedział. A trafiłem na gościa, który poza brakiem kompetencji okazał się nie umieć w ogóle prowadzić dyskusji i zadawał pytania nie w temacie.

Pywallet nie jest, pisałem już na jego temat ale nawet nie raczyłeś przeczytać wątku. Widać jesteś taki sam niekomunikatywny i bezrozumny jak domator.

Nikomu? A ty właśnie to zrobiłeś. Po co zatem pyskujesz zamiast odpowiedzieć w temacie? Możesz przestać śmiecić w moim wątku? Jaki z ciebie "weteran" skoro popełniasz proste błędy komunikacyjne?
Ostatnio zmieniony środa, 21 grudnia 2022, 14:37 przez iddqd, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: AdamM » środa, 21 grudnia 2022, 14:36

Przecież sam widzisz że nie chciało mi się marnować klawiatury żeby Ci pomóc. Musisz przyznać że mój post nie jest pomocny. :mrgreen:

A odpowiedzi w temacie przecież już nie potrzebujesz. W końcu sam sobie poradziłeś, prawda? ;)

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » środa, 21 grudnia 2022, 14:38

AdamM pisze: środa, 21 grudnia 2022, 14:36Przecież sam widzisz że nie chciało mi się marnować klawiatury żeby Ci pomóc. Musisz przyznać że mój post nie jest pomocny. :mrgreen:

A odpowiedzi w temacie przecież już nie potrzebujesz. W końcu sam sobie poradziłeś, prawda? ;)


Widzę jak dalej marnujesz klawiaturę swoimi bzdurami zamiast pomóc. Nie jesteś pomocny, oceniłbym negatywnie twoje odpowiedzi.

Ja nie potrzebuję ale może inni byliby zainteresowani odpowiedzią. O tym już nie pomyślałeś, weteranie, co? XD

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: AdamM » środa, 21 grudnia 2022, 14:43

iddqd pisze: środa, 21 grudnia 2022, 14:13Poradziłem sobie we własnym zakresie.
iddqd pisze: środa, 21 grudnia 2022, 14:38Ja nie potrzebuję ale może inni byliby zainteresowani odpowiedzią. O tym już nie pomyślałeś, weteranie, co? XD

To może w takim razie podziel się z nimi swoim rozwiązaniem? 8-)

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » środa, 21 grudnia 2022, 14:47

AdamM pisze: środa, 21 grudnia 2022, 14:43 To może w takim razie podziel się z nimi swoim rozwiązaniem? 8-)


Jak skończysz marnować klawiaturę i zaczniesz pisać prawdę na temat swoich zamiarów. Bo na razie to wychodzisz na kłamcę, niekompetentnego i zwykłego buraka.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: AdamM » środa, 21 grudnia 2022, 14:51

A ja myślę że to Ty właśnie wyszedłeś na kłamcę.

Jak to się kiedyś mówiło w usenecie *PLONK*.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 4 listopada 2020
Reputacja: -63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: iddqd » środa, 21 grudnia 2022, 14:53

AdamM pisze: środa, 21 grudnia 2022, 14:51A ja myślę że to Ty właśnie wyszedłeś na kłamcę.

Jak to się kiedyś mówiło w usenecie *PLONK*.


Plonk to do twoich wypocin buraku. Zmień się bo strasznie zachamiony jesteś. I zacznij pisać w temacie bo nadal jesteś kłamcą i zawracasz głowę zamiast wziąć się za naukę w temacie krytpowalut.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6411
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Otwarcie portfela

Postautor: maxi82 » środa, 21 grudnia 2022, 15:16

 ! Wiadomość z: maxi82
Permanentnie zakończyłem przygodę pana "iddqd" z tym forum. Ilość repa i podejście do innych użytkowników - dramat.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości