Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » czwartek, 24 listopada 2022, 12:35

graczyk pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 12:28Dlatego zakładając,że się nie mylę i faktycznie niedługo się zacznie luzowanie pieniężne na masową skalę to spokojnie ten rajd to może być tylko początkiem większego ruchu, który w przypadku europejskich rynków się skończy znacznie powyżej szczytów z ostatniego roku.


Myślę, że kiedy za 4 lata spojrzymy na wykres to zobaczymy, że ostatni odczyt inflacji w USA 7,7% i następnie sp500 5% w góre w jeden dzień zostanie odczytany jako początek nowej hossy.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warsaw_fan » czwartek, 24 listopada 2022, 12:56

Nie ma nastrojów do kupowania:

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 24 listopada 2022, 16:59

voodoom pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 02:23Na wykresie DXY brakuje choćby sensownego odreagowania, coś jest nie tak.


Jak roslo, z pamieci, byla jedna korekta...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 17:38

Strasznie słaby ten Bitcoin. Cały czas utrzymuję, że to bulltrap i max 17k z tego zrobią. A potem.. no cóż, 11-12k najpóźniej przed świętam.
Z całym szacunkiem do byczych przedmówców, to nic innego jak zaklinanie rzeczywistości które powtarza się od jakiegoś czasu na różnych poziomach. Oczywiście nie chciałbym tu nikogo wyśmiewać, dobrze, że wymieniamy się różnymi opiniami. Zdecydowanie lepiej kupować teraz niż na 25k czy wyżej, ale to nie koniec jeszcze.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » czwartek, 24 listopada 2022, 18:10

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 17:38innego jak zaklinanie rzeczywistości


Zaklinanie rzeczywistości to było przy gadaniu, że poniżej 18k to nigdy nie spasnie bo 'nawet tesla już sprzedała'.

Teraz jest inna sytuacja. Ciekaw jestem co myślisz, że się stanie co sprowadzi kurs w okolice 11-12k. Bo na razie widzę, że się nakręciłeś na konkretny bardzo niski poziom a argumentu brak.

Jeśli badać sentyment po tym forum, to byki wszystkie schowały się na zimowy sen (oprócz @anagamidev ale on będzie widział bulish engulfing nawet jak spadniemy do 0 ;).

Co by się musiało stac, żeby sprowadzić kurs w rejony 11-12:

-upadek coinbase, bitfinex albo binance
-upadek tether, usd coin

Wszystko inne zostanie skomentowane ziewnięciem jako coś mało znaczącego.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 18:19

Kacper_% pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:10Co by się musiało stac, żeby sprowadzić kurs w rejony 11-12:
Wiesz co, naprodukowałem się tu przez ostatnie miesiące wiele. Nie chcę mi się już tego powtarzać.
Kacper_% pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:10a argumentu brak.
Tak jest. I niech tak zostanie. ;)
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 24 listopada 2022, 18:19

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 17:38Strasznie słaby ten Bitcoin.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ty powiesz, że nie rośnie, a ja powiem, że znieśliśmy całe ostatnie spadki i spadać też jakoś nie chce. :lol:
rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 17:38 Oczywiście nie chciałbym tu nikogo wyśmiewać
Ale kogo tu wyśmiewać, moje longi cały czas na plusie. Jak tam short na USDT? :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 18:33

ergorg pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:19że znieśliśmy całe ostatnie spadki
Czyli twierdzisz, że dołek za nami? Odważna teza, oczywiście jest takie prawdopodobieństwo, ale byłbym ostrożny. Z tym, że ja się słabo znam na tych wszystkich kryptowalutach więc mogę się mylić.
ergorg pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:19 Jak tam short na USDT?
A siedzi i będzie siedzieć. Najwyżej wyjdę po kilku miesiącach bez straty ;) Osobiście uważam, że jest dużo fudu na usdt od wielu lat, a jak nam wypadnie kolejny trup to znowu może być coś innego i nie doczekamy się chociażby większego depegu na usdt. Ale próbować można :lol:

Taki mały tip od niedoświadczonego uczestnika rynków kryptowalutowych, to powinieneś rozważyć, aby mniej się utożsamiać z pozycją na rynku. Bo tak już kilka razy widzę zareagowałeś alergicznie na odmienne spojrzenie. Jak jesteś pewny swoich pozycji to powinieneś być spokojny, albo może za duże te pozycje? 8-)

Byczki mnie kąsają, dobrze, dobrze :twisted:
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 24 listopada 2022, 18:36

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:33Czyli twierdzisz, że dołek za nami?
Ale gdzie ja tak napisałem Rubelku?
rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:33Taki mały tip od niedoświadczonego uczestnika rynków kryptowalutowych, to powinieneś rozważyć, aby mniej się utożsamiać z pozycją na rynku. Bo tak już kilka razy widzę zareagowałeś alergicznie na odmienne spojrzenie. Jak jesteś pewny swoich pozycji to powinieneś być spokojny, albo może za duże te pozycje?


Obrazek

Pudło, do tego mam wejście na 15700$.

W sumie racja, reaguje alergicznie bo uważam, że bottom już mamy a niektórzy to próbują shortować i marzą o 10-12k$ i trochę mi ich żal. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » czwartek, 24 listopada 2022, 18:40

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:33A siedzi i będzie siedzieć
Jak szortujesz usdt?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 18:45

ergorg pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:36niektórzy to próbują shortować i marzą o 10-12k$ i trochę mi ich żal.
Mówiąc zupełnie poważnie to jesteśmy już naprawdę nisko, spadamy rok i shortowanie teraz to jak longowanie w październiku/listopadzie rok temu. Może wejdzie, może nie.

Ale ja mimo wszystko szykuję się na shorta, chcę jeszcze zobaczyć co nam jutrzejszy dzień pokażę. W najgorszym wypadku wyjdę na małej stracie, ale tak zwyczajnie mam chęć to zrobić.

Normalnie to naganiałbym na zakupy, rzadko się tu udzielałem w innych cyklach ale są moje posty nawet ze stycznia 2015, tym razem widzę, choćby minimalne prawdopodobieństwo, że może być inaczej i to przetestuję.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 24 listopada 2022, 18:47

@rubel, pamiętaj, że są święta w USA. dzisiaj nic się nie dzieje. Na złocie można zasnąć i tak pewno będzie do poniedziałku. (a ogólnie to podejrzewam stypę nawet do następnego CPI i stóp w USA)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 18:49

@domator Tutaj jedną opcję opisał @Kutalisk
Kutalisk pisze: wtorek, 22 listopada 2022, 17:56Pod zastaw BTC/ETH weź pożyczkę w USDT i kup BTC/ETH.
Mi się tak udało z UST, kupiłem ETH po ok. 2,5k UST, a sprzedawałem średnio po 5k UST, spłaciłem pożyczkę, wyjąłem depozyt, pozostałe ETH=profit. Ceny w UST wywaliły w kosmos (doszło do 10k?) ale potem zawiesili handel w tej parze.
Jest też opcja na long w parze usdc/usdt na bybit pod zabezpieczenie w usdc. Tylko jestem pewny, że jakby peg zaczął się urywać to bybit zaraz by tą parę usunął.

Dodano po 10 minutach 24 sekundach:
ergorg pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:36Ale gdzie ja tak napisałem Rubelku?
ergorg pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:36uważam, że bottom już mamy
Czyli jednak uważasz że bottom już mamy? 8-)
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1825
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 24 listopada 2022, 19:00

@rubel granie na upadek fundamentów świata kryptowalut na rynku kryptowalut to takie siedzenie na gałęzi z piłą mechaniczną , dobrze to się grało jeszcze tydzień temu na tej platformie
Obrazek
wyłączyli kilka dni temu , też się boją ;) to taka sytuacja jak z gamestop i robinhoodem , tutaj nie pozwolą sobie na dobicie 70 miliardowego zabezpieczenia wszystkiego i pewnie wyłączą jak guzik buy na robinhoodzie . Jak ktoś znajdzie platformę forex z opcją szorcisk na usdt śmiało pisać
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 listopada 2022, 19:01 przez bitup, łącznie zmieniany 1 raz.
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » czwartek, 24 listopada 2022, 19:00

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:33Byczki mnie kąsają, dobrze, dobrze


Nikt Cie tu nie kąsa......szczerze to powoli stajesz się niedzwiedzą wersją zaślepionych byków tutaj z jesieni :) tam była oblężona twierdza i tutaj też co strona 2/3 postów 'nie podniecajcie się bo i tak zaraz spadnieeee'.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 19:06

bitup pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 19:00@rubel granie na upadek fundamentów świata kryptowalut na rynku kryptowalut to takie siedzenie gałęzi z piłą mechaniczną
Dokładnie, też tak myślę. Mimo wszystko jakiś rozsądny % można zaryzykować. Ale istnieją tu dwa czynniki które stoją na przeszkodzie. Raz, czy napewno tak będzie, dwa, to żeby uciec na tyle szybko, zanim zawali się doszczętnie i popłynie się z całym ściekiem mimo że obstawiało się upadek.
Kacper_% pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 19:00powoli stajesz się niedzwiedzą wersją zaślepionych byków tutaj z jesieni
Spoko, daj ignore to nie będziesz czytał tego zaślepienia.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » czwartek, 24 listopada 2022, 19:06

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 19:06Spoko, daj ignore to nie będziesz czytał tego zaślepienia.


Nie chcę mu dawać ignora, czytałem jego posty w wakacje i jesień i mimo, że dostawał minusy to ja się z nim zgadzałem wtedy :) chcę znać powody dla których myśli, że jeszcze spadnie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 24 listopada 2022, 19:17

Kacper_% pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 19:06Nie chcę mu dawać ignora, czytałem jego posty w wakacje i jesień i mimo, że dostawał minusy to ja się z nim zgadzałem wtedy chcę znać powody dla których myśli, że jeszcze spadnie.
Nie wiem do kogo się zwracasz, do mnie czy do kogo bo piszesz w 3 osobie.
Jeśli chodzi o mnie to nie fixuję się na jeden słuszny scenariusz. Możliwe że większy spadków nie zobaczymy. Ja mimo wszystko uważam że istnieje spore prawdopodobieństwo dociśnięcia jeszcze mocniej ekosystemu krypto. Jaką to formę będzie miało? Nie wiem. Samego ftxa też nikt nie przewidział. Ale już zagrożenia płynące z całej tej otoczki były tutaj omawiane jako jeden argument do dalszych spadków. Nie jestem insiderem, nie mam szklanej kuli a moim przyjacielem nie jest wróżbita Maciej. Ale z dostępnych informacji wnioskuję że istnieje szansa na głębsze dorżnięcie.

A rzucanie się na zakupy na spot bo akurat spada uważam za bezsensowne, pokazały to poziomy wyżej. Krypto to obecnie bajoro z krokodylami i piraniami i śmierdzi na odległość. A nawet jeśli mamy koniec spadków to czas na zakupy spokojnie będzie. Dla mnie sygnał na zakupy długoterminowe to brak pogłębienia low przez co najmniej pół roku. Nie wiem na co się spieszyć.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kacper_% » czwartek, 24 listopada 2022, 19:20

rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 19:17Nie wiem do kogo się zwracasz, do mnie czy do kogo bo piszesz w 3 osobie.

Mówię o Tobie, miałeś rację, że zejdziemy niżej. Teraz już jest inne sytuacja i nowe rozdanie.
rubel pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 19:17Nie wiem na co się spieszyć.

Na jakich poziomach powiesz sobie - 'dobra, jednak już nie zejdzie, muszę wejść bo ominie mnie hossa'

@Ozzy miałem na myśli większą dokładność. Przecież nie będziemy przez pół roku na 16k. Czy będzie czekał na 25k? Czy już 18k będzie wystarczające. Jak nie pogłębimy dołka przez pół roku to automatycznie pewnie będziemy dużo wyżej.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » czwartek, 24 listopada 2022, 19:40

Kacper_% pisze: czwartek, 24 listopada 2022, 18:10Teraz jest inna sytuacja. Ciekaw jestem co myślisz, że się stanie co sprowadzi kurs w okolice 11-12k. Bo na razie widzę, że się nakręciłeś na konkretny bardzo niski poziom a argumentu brak.
To ja się trochę pobawię w scenariusz niedźwiedzi.

Załóżmy,że FED coś uderzyło do głowy(Powell jest Republikaninem i załóżmy chce wysadzić z urzędu Bidena, ma poczucie winy ze względu na dodruk, czy dowolna inna motywacja) i mimo oczywistych sygnałów deflacyjnych utrzymuje jastrzębią retorykę. Podnosi stopy na 5% i utrzymuje QT z celem 0(w sensie chce wywalić wszystkie aktywa jakie posiada). Reszta banków centralnych musi utrzymywać również rygorystyczną politykę monetarną.

Akcja kredytowa w USA zaczyna hamować, gospodarka zaczyna hamować, bezrobocie rośnie. Baza monetarna zaczyna spadać po ok. 200mld USD miesięcznie. W efekcie na koniec następnego roku mamy spadek m2 w USA ze spodziewanych przeze mnie na koniec grudnia 2022 ok. 21 bln USD na 18,5bln USD.

Sp500 wpada w pełną bessą, poprzed masowe bankructwa w gospodarce zaczynają bankrutować banki. Sp500 przebija znacznie dołki covidowe. Rząd USA nie ma jak się zadłużać więc ogłasza częściową niewypłacalność. Nie ma kasy na zasiłki, w kraju zaczynają się rozruchy(coś w stylu BLM tylko znacznie ostrzejsze). Krach,pełny kryzys gospodarczy.

USD rośnie do kursu 0,7 za EUR.

Bitcoin chwilę broni pułapów 15tys USD, które padają. Na rynku nie ma totalnie kapitału, więc padają kolejne pułapy jak zapałki. Minerzy codziennie na rynek dostarczają 900 nowych bitcoinów, co przy braku popytu powoduje kolejne fale paniki. Kurs przebija 6tys i zatrzymuje się na 4-5 tys USD. Pod halving ma miejsce próba odbicia, kurs dociera do 10 tys, skąd znowu spada na 6 tys. Po ogłoszeniu upadłości przez rząd USA kurs USD się zapada, USD się robi walutą śmieciową. Rząd przestaje kontrolować rejony zamieszkane przez mniejszości etniczne. Wtedy BTC ma hossę wywołaną upadkiem USD i leci w niebiosa.

Ten scenariusz uważam za mało prawdopodobny, aczkolwiek możliwy. Tylko wtedy mielibyśmy takie wydarzenia,że w ogóle ciężko cokolwiek prognozować, po prostu otoczenie byłoby totalnie nieprzewidywalne.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot] i 35 gości