Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 września 2022, 11:49

Według forumowej sondy ponad połowa nie oczekuje spadków (kisi kojna), czyli ma gdzie spadać. Gdy tylko 10% uczestników rynku będzie oczekiwało braku spadku to można zaryzykować $.
Jesteśmy moim zdaniem w długoterminowej bessie. Długoterminowo na wycenę BTC wpłynie też niekorzystne zapóźnienie technologiczne wśród bluechipów TOP20, zwłaszcza porównanie dwóch głównych monet TOP2.
---

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 grudnia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fall095 » poniedziałek, 19 września 2022, 12:45

Kiedy w końcu ludzie nauczą się, że to co widać na wykresie to przeszłość, z której nie da rady wywnioskować co będzie w przyszłości? Kiedy ludzie przestaną tracić w głupi sposób pieniądze?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. M2007J3SG przy użyciu Tapatalka


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2072
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1542
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » poniedziałek, 19 września 2022, 15:28

bitup pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 11:01POS to poprostu system dywidend dla zamkniętej grupy którą stać za zakup 32 eth .

Są możliwości by statkować nie mając 32 szt. Farmy koparek nie były dla zamkniętej grupy?

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 19 września 2022, 15:46

@blink Podobnie widzę cała dyskusję PoW vs PoS. Nawet jeżeli PoW ma wyższość teoretyczną, to przecież 80% mocy btc trzyma kilka podmiotów, więc nie wygląda tak kolorowo ta decentralizacja. A czy kowalski kopie Bitcoina? Nie wiem czy to jest możliwe w dobie asiców. Było to możliwe w przypadku ETH, stąd rozumiem rozgoryczenie, bo każdy mógł ukopać te 0,1 eth. Jednak poziom decentralizacji widzę w obu monetach podobnie, czyli na niesatysfakcjonującym poziomie. Odwzierciedleniem tego stanu rzeczy są zresztą rich listy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 19 września 2022, 15:58

blink pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 15:28 Są możliwości by statkować nie mając 32 szt. Farmy koparek nie były dla zamkniętej grupy?

Farmy są na obu i BTC i ETH kiedyś dla wielkich inwestorów , ale mogłeś sam kopać . Ja kopię teraz ethw i to raczej traktuje jako wsparcie dla projektu Ethereum POW bo opłacalność żadna
https://2miners.com/ethw-stats/
:arrow: za to wyrównuje spekulacyjny aspekt ETHW dziś 52% up a ETHPOS 1,56% marne i potencjał na +1000% gdzie masz większe ;) wku wielu kopaczy z tym przejściem na pos :arrow: powiedziałbym nawet legiony , a i małpy na gumie , defi i właściwie wszystko jest dostępne na porzuconym łańcuchu który się trzyma i tak łatwo się nie podda myślę

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 19 września 2022, 16:27

Obrazek
crypto total

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 899
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 19 września 2022, 16:41

Przekroczenie w obecnym odbiciu 19,1 k$, następnie zamknięcie od dołu trójki od 13.09 może oznaczać ponowne wzięcie na cel górnej linii dużego kanału.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 19 września 2022, 16:52

@Fibo
Możesz wrzucić wykres ?

Edit.
Chyba ten z poprzednich Twoich postów.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 19 września 2022, 17:27

Nawet nie muszę wchodzić na twittera żeby wiedzieć co piszą moonboye...."to co chłopaki, podwójne dno, taniej nie będzie, all in, koniec bessy, zaraz zaczynamy grę pod halving?"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » poniedziałek, 19 września 2022, 17:40

Nawet nie muszę wchodzić na twittera żeby wiedzieć co pisze 82% tweeterowców..."to co chłopaki, lecimy na 10k a te durnie byki myślą że uklepujemy dno i trwa wielomiesięczna akumulacja. Najpierw trzeba wyleszczyć wszystkich żeby nie było nadziei i potrzebna jeszcze jedna wielka szpila likwidacyjna niech krew się leje"

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » poniedziałek, 19 września 2022, 18:31

@ao1989 Trochę fantazja poniosła, gdzie tak piszą?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 września 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ulica » poniedziałek, 19 września 2022, 19:20

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 17:27Nawet nie muszę wchodzić na twittera żeby wiedzieć co piszą moonboye...."to co chłopaki, podwójne dno, taniej nie będzie, all in, koniec bessy, zaraz zaczynamy grę pod halving?"
Jeszcze nie tak dawno wyśmiewałeś każdego "frajera" co chciał sprzedawać poniżej ceny 30k. Teraz każdy kto rozważa opcję przeciwną do Twojej jest z automatu moonboyem i "marzycielem". Ton i nacechowanie Twoich wypowiedzi jest tak drażniące że aż "mityczna ulica" musiała tu konto założyć ;)

Żeby nie było OT. Kurs walczy z spadkową od 13.09. Wszedłem na 18700 i liczę na wybicie - widzę szansę na młotek na dużym wolumenie przy zamknięciu dziennej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2072
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1542
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » poniedziałek, 19 września 2022, 19:23

ao1989 pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 17:40Nawet nie muszę wchodzić na twittera żeby wiedzieć co pisze 82% tweeterowców..."to co chłopaki, lecimy na 10k a te durnie byki myślą że uklepujemy dno i trwa wielomiesięczna akumulacja. Najpierw trzeba wyleszczyć wszystkich żeby nie było nadziei i potrzebna jeszcze jedna wielka szpila likwidacyjna niech krew się leje"

Zapomniałeś też o tych których trzeba wyleszczyć w druga stronę, czyli czekających na 10k którzy mogą się nigdy nie doczekać.

Jeszcze nie tak dawno wyśmiewałeś każdego "frajera" co chciał sprzedawać poniżej ceny 30k. Teraz każdy kto rozważa opcję przeciwną do Twojej jest z automatu moonboyem i "marzycielem". Ton i nacechowanie Twoich wypowiedzi jest tak drażniące że aż "mityczna ulica" musiała tu konto założyć ;)
Za wieloma postami tutaj przemawia pozycja i strach przed tym że mogą nie mieć racji co wiąże się ze stratą.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » poniedziałek, 19 września 2022, 19:36

Pogromca pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 18:31Trochę fantazja poniosła, gdzie tak piszą?
Yyyy...tu na forum? Parę stron wstecz? Przez ostatnie miesiące?

Wydaję mi się, że nie bierzecie pod uwagi jednej rzeczy - na tweeterze dominują konta/posty bycze (moonboye) bo to się najwięcej lajkuje i komentuje i to normalne, że jak ktoś śledzi tweetera głównie w kontekście krypto to wyskakują mu najczęściej lajkowane i komentowane posty, więc wśród analityków dominuje narracja bycza. Natomiast jak zajrzy się głębiej i zacznie się czytać komentarze szarych ludków (a nie analityków tweeterowych) to widać tu prawdziwy sentyment ulicy i zdecydowanie dominuje narracja niedźwiedzia, gdzie mowa jest o kolejnej kapitulacji i 10k. To są moje obserwacje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 19 września 2022, 19:48

ulica pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 19:20 Jeszcze nie tak dawno wyśmiewałeś każdego "frajera" co chciał sprzedawać poniżej ceny 30k. Teraz każdy kto rozważa opcję przeciwną do Twojej jest z automatu moonboyem i "marzycielem". Ton i nacechowanie Twoich wypowiedzi jest tak drażniące że aż "mityczna ulica" musiała tu konto założyć ;)
Zmieniła się sytuacja to zmieniłem punkt widzenia. To co, sugerujesz, że powinno się walić głową w ścianę jeżeli dany scenariusz się nie sprawdza?

Z Zaorskiego pewnie też się śmiejesz, że zmienił teraz ze 4 razy zdanie w ciągu ostatnich 2-3 tygodni?

Pokaż sam co grasz to pośmiejmy się wszyscy. Nie lubię ludzi, którzy wytykają innym błędy a sami albo w ogóle nie grają albo grają za kieszonkowe babci. Mnie ten błąd kosztował bardzo duże pieniądze i przyznaję się do tego.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 września 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ulica » poniedziałek, 19 września 2022, 20:02

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 19:48Zmieniła się sytuacja to zmieniłem punkt widzenia. To co, sugerujesz, że powinno się walić głową w ścianę jeżeli dany scenariusz się nie sprawdza?


Absolutnie, jak mi jednak zwalą kurs do 18200 to wywalam wszystko tylko nie będę potem każdego od marzyciela czy moonboya wyzywał :) Nie zrozum mnie źle - uważam, że bardzo dużo wnosisz tu na forum ale momentami popadasz w skrajność i stajesz się szyderczy a nawet agresywny w stosunku do przeciwnej strony. Źle się to czyta po prostu, zwłaszcza, że tak jak napisałem wcześniej - teraz wyśmiewasz byki, wcześniej "bluzgałeś" po niedźwiedziach. Taki Socjolog to przynajmniej w jednym kierunku zawsze jedzie więc "można się przyzwyczaić" ;)

No właśnie o to chodzi - to nie ja się śmieję. Zaor chyba też nie ciśnie grających w przeciwną stronę (ale głowy nie dam bo jakimś wielkim fanem nie jestem). A odnośnie Twojego tłumaczenie tego zachowania "dużą stratą" - ile osób popłynęło razem z Tobą gdy codziennie czytało, że każdy kto sprzedaje na tych poziomach to frajer i dlatego nie sprzedała?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 19 września 2022, 20:21

ulica pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 20:02No właśnie o to chodzi - to nie ja się śmieję. Zaor też nie ciśnie grających w przeciwną stronę. A odnośnie Twojego tłumaczenie tego zachowania "dużą stratą" - ile osób popłynęło razem z Tobą gdy codziennie czytało, że każdy kto sprzedaje na tych poziomach to frajer i dlatego nie sprzedała?

Jeżeli podejmują decyzje inwestycyjnie na podstawie opinii jednej osoby z forum to naprawdę gratuluję. Dla mnie forum od zawsze było zbiorem różnych opinii, analiz, - ale traktować się to powinno jako jedno z wielu źródeł wiedzy, sentymentu itd. itp.

Poza tym w kwietniu/maju byla inna sytuacja i gdybym miał się cofnąć w czasie to podjąłbym dokładnie taką samą decyzję. Reakcja krypto była wtedy skrajnie negatywna na otaczającą ją wówczas rzeczywistość i ówczesne spadki uważałem za mocno nieracjonalne.

Co do samego kursu ja też obserwuję i próbuję się dostosować, biorę pod uwagę absolutnie wszystkie scenariusze, dołek poniżej 10k, dołek w okolicach 14-15k a być może dołek już jest za nami. Natomiast nawet jeśli już był to DALEJ uważam przy obecnej sytuacji makro i szczególnie przy tragicznie wyglądających indeksach za nierozsądne kupowanie krypto dokładnie w tej chwili (chyba, że z założenia się przyjmuje strategię bardzo mocno długoterminową). Pisałem chyba nawet o tym wczoraj czy przedwczoraj - jeżeli indeksy zrobią nowe low a BTC nie poprawi dołka to zacznę rozważać scenariusz optymistyczny (dołek za nami) i przemyślę czy nie zacząć kupować wcześniej po wyższych cenach.

Jeżeli ktoś się poczuł urażony, że użyłem słowa "frajer" to przepraszam. Z drugiej strony jest to dla mnie dziwne, jak dla mnie możecie mnie nazywać największym debilem, przeklinać, pisać absolutnie co chcecie i naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia. Byleby było na temat.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 września 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ulica » poniedziałek, 19 września 2022, 20:34

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 20:21Jeżeli ktoś się poczuł urażony, że użyłem słowa "frajer" to przepraszam. Z drugiej strony jest to dla mnie dziwne, jak dla mnie możecie mnie nazywać największym debilem, przeklinać, pisać absolutnie co chcecie i naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia. Byleby było na temat.


Ja nie mam z tym problemu - zwróciłem Ci uwagę bo jest tego tyle, że to się po prostu strasznie rzuca w oczy i zaczyna być męczące. Nie chciałbym również przez to zacząć traktować Twoich postów mniej uważnie na zasadzie "pewnie znowu pisze że to jebnie na 500$ - szkoda czasu" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 19 września 2022, 21:44

viewtopic.php?f=27&t=25968&start=75920#p751210

Ciekawie to wygląda. Zobaczymy czy uda się jeszcze dzisiaj wyciągnąć > 20k $.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » poniedziałek, 19 września 2022, 22:23

Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 15 września 2022, 18:41 Sytuacja globalna zrobiła się czytelniejsza - linia trendu od ATH zadziałała z ogromną precyzją. A więc jest ona respektowana przez rynek i jej wybicie ze strefy żółtej będzie pierwszą oznaką słabości globalnego trendu spadkowego. Gdyby do tego doszło to spodziewałbym się ruchu wzrostowego do ok. 25k USD gdzie znajdują się inne przewagi globlne na spadki.
Cena porusza się w strefie żółtej między dolną bandą rangu konsolidacyjnego a TL od ATH. Dzisiejsze wyciągnięcie ceny (młotek) sugeruje, że może nas czekać w najbliższych dniach kolejny atak na wybicie linii trendu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości