Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 16 września 2022, 00:28

voodoom pisze: czwartek, 15 września 2022, 00:32IMO jeśli BTC *znowu* zleci poniżej 19700, to to już będzie kibel i kilka k w dół, koniec bajki. I wtedy już raczej faktycznie będzie można powiedzieć (przynajmniej w perspektywie kilkunastu miesięcy):
Bitcorntothemoon pisze: środa, 14 września 2022, 21:58nie wzrośnie nigdy powyżej 20k.
Póki co wróżba się sprawdza, BTC podjechał pod 20k i brakło 50$ 8-) A S&P wybił dołem barierę 3900, IMO los jest przesądzony choćby nie wiem jakie podbicia chcieli robić po drodze. Do zoba na S&P 3000-3300 za ca. 2 tygodnie.

Co mnie zaneguje - jak S&P wybije 4000 i utrzyma zamykając świecę 4h powyżej.

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
socjolog2008 pisze: środa, 14 września 2022, 15:07L na Nasdaq/SPX/UK100/WIG20 to jak tam się ruszą to i tu was pewnie ruszą.
@socjolog2008 z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia, ale myśłę że źle oceniasz sytuację. WIG20 jest utopiony ponad 40% (gdzie większość stanowią banki i energia, które inflację powinny ogarnąć na pędzącym jeżu) przy inflacji w PL na poziomach 16%. W US mamy dopiero 20% utopienia na dołku i CPI 8%. Dopuszczam myśl że WIG zacznie odbijać przy byle sygnale, ale SPX nadaje się tylko pod spłuczkę moim zdaniem, za wcześnie na inflacyjne wzrosty. IMO tam najpierw te wzrosty stóp w US muszą dać solidnie po dupie earningsom w dolinie krzemowej.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2022
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Creatives » piątek, 16 września 2022, 01:56

etherum d1 Obrazek

Początkujący
Posty: 471
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 393
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 16 września 2022, 13:14

minely 3 miesiace ubijania ~20k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 16 września 2022, 19:10

Są kupujący będzie spadać :D

Zwiększyłem dźwignię na shorcie.

I dopóki widzę chętnych na kupowanie/longowanie i predykcje na odbicie znikąd do 22k, już nie mówię 25k czy 30k to sobie potrzymam. Funding dodatni, żyć nie umierać. :lol:

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: uzar007 » piątek, 16 września 2022, 20:27


Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 16 września 2022, 22:43

Ja siedzę w S na BTC i ETH długoterminowo małe kwoty dźwignia x6 i zapominam.
BTC 12K ETH 800$
Zamykam wszystkie okna nie słucham nikogo i czekam.
W razie czego mało stracę a może za miesiąc się uzbiera. Jeszcze przed wyborami w USA.
Chociaż rajdy zaczynały się wcześniej był dodruk i wysokie poziomy. Ciekawe jak teraz się to rozwinie.

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
I dla Fanu poraz kolejny LUNC S od kilku dni mniejsza dźwignia. Ale tylko dla sportu bez sugerowania się

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 16 września 2022, 22:51

Czuję się dokładnie tak samo kiedy shortowałem Lunę. Tak jak w kwietniu/maju mydlili barana przez bity miesiąc i próbowali oszukać przeznaczenie śmiesznymi podbiciami, tak teraz mam wrażenie mamy powtórkę z rozrywki na szerokim rynku. Bitcoin wisi na krawędzi, indeksy wyglądają TRAGICZNIE (zobaczcie zamknięcie świecy tygodniowej poniżej i nie wiem co musiałoby się wydarzyć żeby nagle trup się ożywił. Tak czy siak widzę, że marzycieli na rynku jest dalej całe multum (funding fee na Binance już jest praktycznie neutralny), więc do dołka myślę jeszcze daleko. Biorąc pod uwagę, że nowy dołek od teraz to jedynie -10% nie zdziwiłbym się gdybyśmy go tkóregoś dnia poprawili jedną świeczką.
Obrazek

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 16 września 2022, 22:58

@Pleasek89
Jestem ciekaw jak po FED spuszczą. Dlatego na razie nie śmiało walczą. Ale sentyment jest słaby. Dużo fejk newsów pozytywnych. Ciekaw jestem sam. Dlatego mała kwota na która mogę sobie pozwolić.
Nie będzie bolało. Szkoda że tak późno reakcja bo już dawno myślałem żeby takie pozycje postawić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9211
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 16 września 2022, 23:05

BTC/USDT, 1d, wg. mnie jeszcze chwila(do kilku tygodni) dramaturgii, kręcenie wora i świrowania, później jeśli utrzymamy 17.6k$ mocny up :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 16 września 2022, 23:12

@anagamidev
Ja akurat nie wierzę w AT. Co będą chcieli zrobić to zrobią. Ja tak dla sportu postawiłem S Long Term. Na kursy będę tylko zaglądał. CO ma być to będzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 16 września 2022, 23:42

Pablos.Escobar65 pisze: piątek, 16 września 2022, 22:58 Jestem ciekaw jak po FED spuszczą. Dlatego na razie nie śmiało walczą. Ale sentyment jest słaby. Dużo fejk newsów pozytywnych. Ciekaw jestem sam. Dlatego mała kwota na która mogę sobie pozwolić.
Nie będzie bolało. Szkoda że tak późno reakcja bo już dawno myślałem żeby takie pozycje postawić.
Dla mnie to jest czyste ratowanie trupa, nie ma żadnego powodu żebyśmy mieli zakończyć spadki.

Zmienię zdanie w wypadku pogłębienia spadków na indeksach i jednoczesnym braku pogłębienia dołka na BTC. Na tą chwilę long na krypto to istne kamikaze, wchodzenie tylko i wyłącznie "bo spadło 80/90%" bez żadnego potwierdzenia czy chociaż pierwszego dobrego sygnału stabilizacji/zmiany trendu.

Patrząc na skalę godzinową na BTC to mi wygląda na koniec lokalnego odbicia. Jeżeli już ktoś gra pod kanał, który nam się wyrysował to może pokuszą się o fejk wyjście górą i mocny dump:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 17 września 2022, 16:55

Rosnąć nie chce , spadać też nie chce. Jest to najgorsza opcja dla wszystkich.

W takim stanie możemy być jeszcze dobre kilka miesięcy, a to wymęczy psychiczne najwytrwalszych. Myślę, że niedługo i tak będzie jakieś odreagowanie, ale patrząc globalnie możemy mieć nudy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
35
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 17 września 2022, 19:59

Napiszę coś, żeby nikt sobie nie myślał, że mnie nie ma. Poza tym śmiać mi się chce jak czytam co tu wypisujecie. Szkoda mi czasu i minusów, więc tylko ograniczę się do przedstawienia faktów:

- nie pogłębiliśmy dołka od 90 dni
- sentyment jest skrajnie negatywny, zdecydowana większość ludzi, (jakieś 70%) jest pewna pogłębienia dołka na jesieni i recesji
- znajdujemy się w odpowiedniku kwietnia 2015, stycznia 2019, wtedy też wszyscy obstawiali spadki, a był to najlepszy czas na kupowanie (IMO teraz też tak jest)
- minęło 17 miesięcy od ATH na 65k i 10 miesięcy od fake ATH na 69k
- dołek był na -74% od ATH, aktualnie jesteśmy na -71% od ATH
- wszystkie negatywne newsy są już za nami i są w cenie
- wskaźniki i dane onchain są cały czas pozytywne, trwa akumulacja

Osobiście jestem bardzo byczo nastawiony w długim terminie i po trochu dokupuję. Za rok powinniśmy wrócić w okolice ATH, a za dwa, najdalej trzy będziemy powyżej 100k. Czyli w tej perspektywie można zarobić x5, x10 lub nawet x20. To tyle. Możecie wracać do biadolenia o apokalipsie, wiszeniu na krawędzi i końcu bitcoina.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » sobota, 17 września 2022, 20:24

@Jahu
A może coś co jest bardzo oczywiste jednak się zrealizuje. Ja postawiłem według tego co ja uważam S. Mała kwota co ma być to będzie. Tego nikt z nas nie przewidzi :-)

Dodano po 6 minutach 11 sekundach:
No chyba że faktycznie przed wyborami odpalą drukarki i zaczną chrustu wrzucać to pod 6k na US100 mogą dojść bardzo możliwe. Ale jednak jeżeli jesteśmy w negatywnym trendzie to jeszcze musi być miejsce na dystrybucję. Trochę wyniosą do góry na trochę dłużej i piekło. Tyle ile ludzi tyle teorii. Mnie moje pozycje nie bolą mały kapitał. Chociaż może faktycznie lepiej byłoby kupić tuńczyka w sosie własnym lub oleju ewentualnie fasolkę po bretońsku kupić na zapasy to co powoli mi przetrwać ciężkie czasy które i tak nadejdą. Zobaczcie że od 2009 do 2020 wszystko było pięknie. Ciekawe ile potrwa teraz recesja która już jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 17 września 2022, 20:54

@Jahu
Sam pisałem o tym i nie zmieniłem zdania, że jeżeli dołek nie będzie pogłębiony w ciągu 2-3 miesięcy to sam stwierdzę, że istnieje spora szansa na to, że dołek jest za nami. Dalej natomiast uważam, że indeksy pogłębią dołki i bardzo jestem ciekaw jak BTC zareaguje przy nowym lokalnym dołku na indeksach, jeśli nie będzie chciał już za bardzo spadać to dla mnie będzie to PIERWSZY dobry argument za tym, że spadki są już za nami. Kupowanie/longowanie w tej chwili (chyba, że pod odbicie/odreagowanie) dalej uważam za mało rozsądne. Jeżeli scenariusz optymistyczny się spełni to nie ma to znaczenia czy kupujesz po 20k dzisiaj czy po 20k w grudniu, natomiast kupując w grudniu kupowałbyś już z większym prawdopodobieństwem, że dołek za nami.

Początkujący
Posty: 471
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 393
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 17 września 2022, 21:10

Jahu pisze: sobota, 17 września 2022, 19:59 - nie pogłębiliśmy dołka od 90 dni
- sentyment jest skrajnie negatywny, zdecydowana większość ludzi, (jakieś 70%) jest pewna pogłębienia dołka na jesieni i recesji
- znajdujemy się w odpowiedniku kwietnia 2015, stycznia 2019, wtedy też wszyscy obstawiali spadki, a był to najlepszy czas na kupowanie (IMO teraz też tak jest)
- minęło 17 miesięcy od ATH na 65k i 10 miesięcy od fake ATH na 69k
- dołek był na -74% od ATH, aktualnie jesteśmy na -71% od ATH
- wszystkie negatywne newsy są już za nami i są w cenie
- wskaźniki i dane onchain są cały czas pozytywne, trwa akumulacja

Osobiście jestem bardzo byczo nastawiony w długim terminie i po trochu dokupuję. Za rok powinniśmy wrócić w okolice ATH, a za dwa, najdalej trzy będziemy powyżej 100k. Czyli w tej perspektywie można zarobić x5, x10 lub nawet x20. To tyle. Możecie wracać do biadolenia o apokalipsie, wiszeniu na krawędzi i końcu bitcoina.
amen, popieram w 100%
nie poglebianie spadkow od 3 miesiecy uwazam za dobry znak, akumulacje
Tych co wieszcza spadki na 5k czy 10k czy koniec bitcoina - ech, ile razy mozna..
Nie wejscie czescia kapitalu w BTC dzisiaj czy akcje np spolek technologicznych uwazam za zmarnowana okazje w perspektywie 2-3 lat

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » sobota, 17 września 2022, 21:36

amen, popieram w 100%
nie poglebianie spadkow od 3 miesiecy uwazam za dobry znak, akumulacje
Tych co wieszcza spadki na 5k czy 10k czy koniec bitcoina - ech, ile razy mozna..
Nie wejscie czescia kapitalu w BTC dzisiaj czy akcje np spolek technologicznych uwazam za zmarnowana okazje w perspektywie 2-3 lat
@adamjttk
Uważam że w dzisiejszych czasach myślenie co będzie za 2-3 lata jest mocno życzeniowe. Tym bardzie że nie wiadomo czy zimą będzie prąd żeby komputer odpalić. Takie tam domysły. Ale to tylko możemy podziękować za dobre decyzje polskiej elicie. :-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » niedziela, 18 września 2022, 00:15

Jahu pisze: sobota, 17 września 2022, 19:59ograniczę się do przedstawienia faktów:

- nie pogłębiliśmy dołka od 90 dni
- sentyment jest skrajnie negatywny, zdecydowana większość ludzi, (jakieś 70%) jest pewna pogłębienia dołka na jesieni i recesji
- znajdujemy się w odpowiedniku kwietnia 2015, stycznia 2019, wtedy też wszyscy obstawiali spadki, a był to najlepszy czas na kupowanie (IMO teraz też tak jest)
- minęło 17 miesięcy od ATH na 65k i 10 miesięcy od fake ATH na 69k
- dołek był na -74% od ATH, aktualnie jesteśmy na -71% od ATH
- wszystkie negatywne newsy są już za nami i są w cenie
- wskaźniki i dane onchain są cały czas pozytywne, trwa akumulacja
Wszystko fajnie, ale ograniczyłeś się do wybrania takich faktów które Ci potwierdzają hipotezę. Jest też sporo innych faktów, przykładowo:
- wiele wskaźników onchain itp pierdów z lookintobitcoin się popsuło, nie odbębniły ani szczytu, ani bessy - więc skąd przekonanie że asset wciąż funkcjonuje w cyklu 4-letnim?
- BTC przez całe życie funkcjonował w otoczeniu wiecznej hossy na wszystkim, która wygląda że się łamie. Nigdy nie był testowany w takich okolicznościach, więc patrzenie na dotychczasowe wzorce może być niezmiernie złudne.
- BTC przez ostatni rok pokazał bardzo dużą zależność od indeksów, gospodarki i sytuacji geopolitycznej. A tam dzieje się źle.
- SPX idzie szlakiem wielkich kryzysów '73/'01/'08, wciąż brak negacji tego scenariusza.

Jahu pisze: sobota, 17 września 2022, 19:59Za rok powinniśmy wrócić w okolice ATH, a za dwa, najdalej trzy będziemy powyżej 100k. Czyli w tej perspektywie można zarobić x5, x10 lub nawet x20.
Na pewno "zarobić"? Może pojedzie, ale to może pojechać na czystej inflacji, może się okazać że za 1 BTC kupicie w 2025 tyle samo masła co dziś, mimo wyceny nominalnej x20 w parze do USD. Jest to możliwe, AFAIR sam w Q2 pisałem że "to chyba dołek i jedziemy up z inflacją", no ale się myliłem - wbrew powszechnemu oczekiwaniu jednak banki centralne postanowiły bić się z koniem, i chcą na siłę przerabiać inflację na recesję (póki co), mimo że naogół w historii zwyczajnie recesja występuje *po* okresie bardzo wysokiej inflacji. Na tej zasadzie to uważam że warto kupować cokolwiek, pomijając że wielu dóbr może niedługo zwyczajnie nie być jeśli kryzys gospodarczo-polityczny się pogłębi. Po prostu:
Pablos.Escobar65 pisze: sobota, 17 września 2022, 20:30może faktycznie lepiej byłoby kupić tuńczyka w sosie własnym lub oleju ewentualnie fasolkę po bretońsku kupić na zapasy to co powoli mi przetrwać ciężkie czasy które i tak nadejdą.

Z drugiej strony - parę dni temu wrzuciłem pół żartem że jak przebije 19700 to już nie wróci na 20k - wrócił, dwukrotnie. Faktycznie nie chce spadać. Ale to może być kolejne już mydlenie barana, wciąż zbyt wielka nadzieja ulicy która to skupuje, Twitter wg. mnie w ogóle nie porzucił ani na chwilę pro-wzrostowego nastawienia w tym roku. Wszyscy tak z heheszkiem, "haha, bessa, spadnie głębiej, dokupujemy". Wszystko oparte na dotychczasowej historii BTC, która w końcu musi się złamać, nikt nie wie czy to aby nie tym razem. IMO to wręcz bardzo prawdopodobne że to "ten raz", skoro już cała ulica poznała podstawy AT i zasady cykliczności BTC, wszyscy widzą dane onchain i pierdylion wskaźników. Tak czy srak - moim zdaniem najbardziej adekwatne podejście obecnie to:
Pleasek89 pisze: sobota, 17 września 2022, 20:54Dalej natomiast uważam, że indeksy pogłębią dołki i bardzo jestem ciekaw jak BTC zareaguje przy nowym lokalnym dołku na indeksach, jeśli nie będzie chciał już za bardzo spadać to dla mnie będzie to PIERWSZY dobry argument za tym, że spadki są już za nami. Kupowanie/longowanie w tej chwili (chyba, że pod odbicie/odreagowanie) dalej uważam za mało rozsądne. Jeżeli scenariusz optymistyczny się spełni to nie ma to znaczenia czy kupujesz po 20k dzisiaj czy po 20k w grudniu, natomiast kupując w grudniu kupowałbyś już z większym prawdopodobieństwem, że dołek za nami.
Bardzo dużą uwagę przykładam do słów "jak BTC zareaguje przy nowym lokalnym dołku na indeksach, jeśli nie będzie chciał już za bardzo spadać" - bo dokładnie tak zrobił AMZN na dotcomach w 2001 którego replay zrealizował obecnie BTC - zaczął spadać szybciej niż SPX, przy ostatnich LL SPX to AMZN już klepał swoje własne HL.

Dla mnie bez zmian, S&P ma już nie wrócić na 4000, dla BTC próg 25k choć myślę nad obniżeniem do 23k. Easy thing, próg dla S&P jest bardzo blisko, wtedy pomyślę. Jak ma jechać na 100k to czy wejdę po 20k czy po 25k (gdzie pisałem że wchodzą jak wróci), to nie ma żadnego znaczenia. I myślę że każdy powinien mieć własne proste warunki brzegowe i się ich trzymać, bo grać ten ruch na podstawie wskaźników, opini w necie i jakichś formacji czy kresek, to widać wyraźnie że prowadzi siłą rzeczy do szaleństwa.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » niedziela, 18 września 2022, 00:57

Nie chcę się rozwodzić bo to nie ma sensu. Po pierwsze to albo nadal nie rozumiecie, albo zapomnieliście dlaczego bitcoin rośnie. On nie rośnie dlatego, że jest na niego moda, nie dlatego, że to nowy rodzaj spekulacji czy kasyna, ani nawet nie rośnie dlatego że pieniądz był drukowany i łatwo dostępny, ani też nie dlatego, że wszystko inne rosło. Bitcoin rósł dlatego, że jest nową technologią, która wywraca obecny system finansowy i dlatego, że ma wewnętrzną wartość i ta wewnętrzna wartość także rośnie wraz z adopcją i nowymi usługami budowanymi naokoło kryptowalut, rośnie użyteczność, rośnie akceptacja i rośnie bezpieczeństwo. Mając to na uwadze to serio kogo obchodzą jakieś rynki i jakieś akcje? Mnie nie. To całe otoczenie, którym wszyscy się tak panicznie przejmujecie jest dla bitcoina tylko szumem na wykresie biorąc okres 4 lat i więcej.

Ale jak już koniecznie chcesz o tym S&P to uważam, że tam dołek też już był i będziemy już tylko rosnąć. Powody są w zasadzie te same co z krypto. Nowe technologie i drukowanie dolara. A pieniądze muszą gdzieś znaleźć ujście. One nie znikną, chyba że będzie wojna nuklearna albo covid x10. Więc jeśli sytuacja na świecie będzie ciężka to bitcoin będzie po prostu rósł wolniej, być może 100k będzie dopiero za 4 lata. Ale tak źle nie będzie, bo jeszcze jedna, góra dwie podwyżki stóp i inflacja spadnie i znowu zacznie się globalny dodruk.

Tak samo co do wieszczenia końca bitcoina, złamania cykli, pęknięcia giga bańki i obaw, że już nigdy nie urośnie. Takie obawy to można było mieć po pierwszej, może po drugiej bańce, ale nie teraz, kiedy adopcja bitcoina i market cap jest na globalnych poziomach, kiedy mamy cały ekosystem i dużych inwestorów, przy czym nadal nikt bitcoina nie zbanował, więc prawdopodobieństwo, że coś się teraz nagle zmieni jest najmniejsze w histrorii. Oczywiście bitcoin już nie da takich zwrotów jak wcześniej, no ale jak jest mniejsze ryzyko to jest mniejszy zysk. Chyba to jest logiczne.

Z tym was zostawiam, drżyjcie sobie dalej przed tymi rynkami, a ja hodluję i obudzę się jak przebijemy $33k w przyszłym roku.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » niedziela, 18 września 2022, 01:37

Jahu pisze: niedziela, 18 września 2022, 00:57Ale jak już koniecznie chcesz o tym S&P to uważam, że tam dołek też już był i będziemy już tylko rosnąć.
@Jahu, jak S&P wjedzie na 4300 w tym roku, to Ci tu rację przyniosę w zębach. Ale póki co to mam setki podstaw by uważać że tak się nie stanie.

Jahu pisze: niedziela, 18 września 2022, 00:57 i ta wewnętrzna wartość także rośnie wraz z adopcją i nowymi usługami budowanymi naokoło kryptowalut, rośnie użyteczność, rośnie akceptacja i rośnie bezpieczeństwo
Jahu pisze: niedziela, 18 września 2022, 00:57 kiedy adopcja bitcoina i market cap jest na globalnych poziomach, kiedy mamy cały ekosystem i dużych inwestorów
Ja tego nie widzę.

Widzę Black Rocki które przyszły robić hajs na klientach, którzy wpadli w manię na punkcie crypto. A fundusz ma to w dupie co będzie z kursem, grunt by mu klienci sypali hajsem za jego zmiany.

Widzę PayPale i inne procesory, które chyba grają głównie pod marketing (bo kryptowaluty nowe, ładne, nośne) i zaznajomienie zespołów programistów z blockchainem, ale nie traktują tego serio póki co. No bo ten, wprowadzanie płatności w DOGE? Litości, na uj mi ten kaktus?

Widzę Salwador, który siedząc w objęciach petrodolara chciał się wyrwać, postanowił zagrać va bank i poszedł w BTC, ale to nie znaczy że decyzja była słuszna.

Widzę Muska, który jest świrem a i tak niechybnie zarobił swoje na całej akcji. Najpierw uwierzytelnił postawę na BTC, a potem wypchnął Doge'a na księżyc - myślicie że co, nie zrobił na tym big dealu?

No i widzę Saylora, który dał się utopić na kolejnej w życiu bańce i go pogonili z MicroStrategy.

Ale poza powyższymi - to nikogo poważnego nie widzę.

Poza tym fajnie zaznaczyłeś: "usługami budowanymi naokoło kryptowalut". Naokoło kryptowalut, a nie naokoło BTC specyficznie. Blockchain to przyszłość, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Ale czy BTC?

Dodano po 8 minutach 4 sekundach:
Jahu pisze: niedziela, 18 września 2022, 00:57On nie rośnie dlatego, że jest na niego moda, nie dlatego, że to nowy rodzaj spekulacji czy kasyna, ani nawet nie rośnie dlatego że pieniądz był drukowany i łatwo dostępny, ani też nie dlatego, że wszystko inne rosło.
A tego jeszcze nie wiesz, bo to dopiero czas pokaże. Do tej pory była na niego moda i wszystko inne rosło.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Godstar, Jahu, miso20, Ostrowin, szajsiwo, Yogi77 i 39 gości