Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
15
38%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
12
30%
Spadnie sporo poniżej 65k
13
33%
 
Liczba głosów: 40
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 lipca 2022, 09:56

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 09:53ja natomiast wchodzę na forum i każdy cwaniak mi pisze, że dołek już był i będę płakać za pół roku jeśli teraz nie kupię.

Ta forum to garstka 20 użytkowników i w dodatku ludzie siedzących na rynku od minimum 4-5 lat, często od praktycznie samego początku istnienia BTC. Każdy kto siedzi na rynku X lat a szczególnie jeśli przeżył chociaż jedną bessę (nie licząc aktualnej) wie po co kupuje w tej chwili jeśli to robi i zna konsekwencje/ryzyko swoich działań. Mnie interesuje opinia regularnych zjadaczy chleba, którzy myślą wyłącznie emocjami. Poza forum nie spotkałem się z opinią, że dołek za nami - no chyba, że myślisz o youtubowych moonboyach, którzy od pół roku piszą, że dołek za nami (więc muszą kiedyś trafić).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 13 lipca 2022, 10:00

Regularny zjadacz chleba to Ci BTC w życiu nie kupi tylko topowe alty.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kutalisk » środa, 13 lipca 2022, 10:01

Warto śledzić nastroje klientów internetowych naganiaczy, wcześniej ludzie pisali im laurki.
A teraz gorzkie żale, bo przez KLAUNCARZA (epitet z komentarzy) stracili kupę kasy w krypto oraz kupili "BEZWARTOŚCIOWE KURSY"


Dziwne, że jeszcze nie usunęli, bo fil niekonieczny banował za niepochlebne komentarze nawet osoby, które dawały lajki pod takimi komentarzami.

Barbara Wachowska
12 godzin temu
Pytanie do Instytutu: czy oddacie kasę niezadowolonym kursantom, którzy nie widzą dalszej użyteczności w raportach tego Pana? Zostało mi jeszcze pół roku, ale od 2 mies juz tego nie odpalam, bo nie widzę sensu. Śmieszne prasówki, które niczego nie wnoszą i każda prognoza błędna. Najbardzej smieszy mnie Pan Garncarz mówiący.. przeciez jest super, że spada, dokupujcie. A z czego mamy dokupić jeśli sluchająć Pana, nie wyszliśmy na górce przy 69k, bo przeciez mielismy lecieć na minimimum 100k do max marca 2022?;]


RG
10 godzin temu
Mam to samo, bezwartościowe raporty, słabo przygotowany prowadzący. Bzdury o raporcie alarmowym. Gdzie on jest? Mamy spadki na poziomie 75%


ment93
16 godzin temu
Nawet nie odpalam, komentarze mówią wszystko. Gość dalej w innej rzeczywistości, bo mu pare wskaźników pokazało inne dane. Chuj, ze rynek krwawi, giełda amerykańska tez, recesja idzie gruba na całym świecie, a gość widzi wzrosty i hossę. Ja pi@#$%e, nie wytrzymam.


Bux Butler
13 godzin temu
Kierowanie się wyłącznie paroma najmodniejszymi wskaźnikami to nie jest mądre podejście i nie nazwałbym tego nawet analizą on-chain. Tak samo jak nie realizowanie zysków kiedy ewidentnie mieliśmy euforię na rynku. Tylko "dumb money" tak robi i elegancki garnitur tego nie zakamufluje. Z materiału wychodzi na to, że Pan Gancarz ma wciąż "rację", ale makroekonomia przeszkodziła, bo przecież prawdziwa bańka jest wtedy jak linia się pokoloruje na zielono 🤦‍♂️ wątpię czy Pan Gancarz w ogóle rozumie te wskaźniki.

Tomasz Miśkuniec
15 godzin temu
O qrwa on minerow traktuje jako "dostają BTC za free, jasne że opłacają prąd, ludzi i mają koszty ale otrzymują by product" ja pi@#$%e! Przesyłam to do ziomka który kupił szkolenie za 8K :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 lipca 2022, 10:02

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:00Regularny zjadacz chleba to Ci BTC w życiu nie kupi tylko topowe alty.

Może, ale patrząc co się dzieje na altach jakoś większego zainteresowania nie widzę :D Taki DOT na przykład wczoraj nowe low - 6,22$, -89% od ATH.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 13 lipca 2022, 10:05

@ergorg @Pleasek89 - ja mam podobne odczucia. Ludzie czekają i chcą kupić taniej. Znajomy górnik, co od prawie roku każdy urobek sprzedawał na bieżąco i wychodził do FIAT jeszcze do niedawna czekał na 10-12k$ - wtedy chciał kupić. Wczoraj pęknął i poleciał kupić pierwszą mała paczkę. Ale sporo ludzi myśli podobnie, co jakiś czas się spotykam z takimi nastrojami.
A co do forum, to kolega wyżej to wyjaśnił. W ankietach bierze udział około 100 osób (patrz góra wątku!) a faktycznie aktywnie bierze udział w dyskusji kilkanaście osób, mniej aktywnie trochę więcej. Tych co się realizują tylko w HP nie biorę pod uwagę :P
Nie ma się co za bardzo sugerować "tłumem" tutaj :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 13 lipca 2022, 10:08

Naprawdę głupszej rzeczy nie słyszałem by ktoś grał pod to, że dołek już był bo mi ludzie mówią, że czekają na 12k$.

Udzielam się w wielu miejsach, discordy, twittery, jest tyle decyzji różnych, że swoją trzeba samemu podejmować a nie w oparciu o czyjeś.

Ja zacząłem robić DCA na altach bo uważam obecne poziomy po mału za atrakcyjne i będę dalej zbierać ale samego BTC jak nie mam, tak nie planuję zakupić.
Ostatnio zmieniony środa, 13 lipca 2022, 10:11 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 13 lipca 2022, 10:10

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:08Ja zacząłem robić DCA na altach bo uważam obecne poziomy po mału za atrakcyjne i będę dalej zbierać ale samego BTC jak nie mam, tak nie planuję zakupić.
Ja tak robię już od jakiegoś czasu - z tą różnica, że skoro uważam, że dołek już był, to akumuluję także i BTC
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 lipca 2022, 10:15

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:08Naprawdę głupszej rzeczy nie słyszałem by ktoś grał pod to, że dołek już był bo mi ludzie mówią, że czekają na 12k$.

Na początku 2019r. też pamiętam sporą zgodność do do dalszych spadków na magiczne 1k.

Duże spadki, sentyment skrajnie niedźwiedzi i z kimkolwiek nie rozmawiam kto myśli o inwestowaniu czeka na dalsze spadki/dołek. Ilekroć widziałem taką sytuację grałem odwrotnie i często się udawało. Moim zdaniem zależy jedynie na jaki horyzont czasowy patrzysz - jeśli 3/5 lat od teraz to kupowanie w tej chwili zdecydowanie ma sens moim zdaniem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 13 lipca 2022, 10:18

Wzrosty będą miały miejsce wyłącznie w okresie letnim . W okresie raportów za Q3 :arrow: sprzedaży przez Teslę i Muska, to przed nami :arrow: a dodatkowo regulacji w UE które dopiero powstają a zrobią z rynku sito ( wczorajszy przykład Polskiego projektu promowanego przez Polskie naganiary z YT i wpisanego na listę ostrzeżeń https://fintek.pl/knf-dodaje-nowe-podmi ... ostrzezen/ to dopiero początek )
wyborów , problemów z prądem , problemów z ogrzewaniem a kto wie czy nie z żywnością i pewnie konfliktem który wejdzie w zupełnie nową falę tutaj będzie ucieczka jak zwierzątek w epoce lodowcowej
Kutalisk pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:01Warto śledzić nastroje klientów internetowych naganiaczy, wcześniej ludzie pisali im laurki.

Wszystkie te naganiary zostaną jeden po drugim rozliczone i szeroko omówione , już są zbierane dane


Na chwilę obecną 30000$ do zrobienia jest w okresie wakacyjnym i to będzie wszystko . Jak was interesuje zdanie zwykłych ludzi to przecież @FlyingAtom opisywał że w biurach piją kawy i nikt nie kupuje , co nie znaczy że traci szansę życia :arrow: wyłącznie nie załapie się na ostatnie odbicie ;)
Co to for opartych o PHPBB to ogólno światowa tendencja jest spadkowa , ludzie komunikują się już inaczej :arrow: komunikatory , discordy , messengery
https://trends.builtwith.com/cms/phpBB

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 lipca 2022, 10:19

SCI_FI_Maciuś pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:17Grudzień 2018 - kurs po ogromnych spadkach i kilkumiesięcznym muleniu na wydawałoby się 'pewnym bottom' zrobił kolejne -~50% i pozostał tam do marca

Jeżeli mówisz o żelaznej podłodze 6k jako "pewnym bottom" to nie - zdania były podzielone praktycznie 50/50.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
-19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 lipca 2022, 10:23

SCI_FI_Maciuś pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:21Teraz też trochę są. Część za tym że nie pogłębimy dołka, częśc za tym że jeszcze będzie się działo na jesień.

Moim zdaniem sentyment jest nieporównywalnie gorszy teraz niż przy poziomie 6k w 2018r. Jeszcze w październiku 2018r. byłoby sporo optymizmu na rynku, jakoś teraz go nie widzę. Natomiast na moje oko więcej było bólu na poziomie 3-4k na przełomie 2018/2019r niż teraz, dlatego uważam, że osoby, które przynajmniej starają się patrzeć racjonalnie na poziom wejścia zaczynają już kalkulować.

Więc gdyby szukać analogii to jesteśmy gdzieś w pół drogi między 3 a 6k :D

Ja gdybym kupował w tej chwili (nie robię tego tylko dlatego, że mi się nie opłaca wchodzić świeżym kapitałem - natomiast tak jak pisałem dokładam do puli coiny wystejkowane) to robiłbym to przez długi czas paczkami mając z tyłu głowy, że spokojnie możemy zobaczyć niższe ceny. Uważam, że nie ma sensowniejszego rozwiązania na wejście na rynek w tej chwili niż DCA a tradowanie teraz jest bardzo ryzykowne (ja już odpuściłem totalnie z miesiąc temu i czekam na zmianę trendu jakkolwiek długo by to nie trwało).
Ostatnio zmieniony środa, 13 lipca 2022, 10:32 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 13 lipca 2022, 10:36

Jak macie jakiś algorytm to zapodajcie który wam mierzy ten sentyment i liczy kto na co czeka. A jak nie macie to to nic więcej niż tylko swoje widzimisie uzależnione od pozycji. Amen, dla mnie EOT.

Zapodajcie też statystyki jaki zwrot dają te wejścia na podstawie sentymentu.

Aa, i podobne teksty czytałem tutaj, że na 20k$ to nie spadniemy bo zbyt dużo osób na to czeka. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » środa, 13 lipca 2022, 10:44

Kutalisk pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:01Dziwne, że jeszcze nie usunęli, bo fil niekonieczny banował za niepochlebne komentarze nawet osoby, które dawały lajki pod takimi komentarzami.
Dostałem bana na twitterz od koniecznego i kanciarza :cry: :cry: a nawet ich nie zwyzywałem, 100% konstruktywna krytyka.
Mam totalną alergie na tych sprzedawców patelni. Gancarz zagrał all in i podawał konkretne pułapy cenowe i czasowe za co brał pieniądze co jest bardzo ryzykowne. Nic dziwnego że ludzie mają pretensje. Na jego usprawiedliwienie można powiedzieć jedynie że przewidzenie zawrotki odrazu po przebiciu ATH było trudne i nie tacy jak on się pomylili.
Pleasek89 pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:15Duże spadki, sentyment skrajnie niedźwiedzi i z kimkolwiek nie rozmawiam kto myśli o inwestowaniu czeka na dalsze spadki/dołek. Ilekroć widziałem taką sytuację grałem odwrotnie i często się udawało.
Tylko że podobną sytuację mieliśmy na poziomach 40k, 30k. Już pod koniec stycznia mieliśmy tragiczny sentyment a jedynie co się pojawiło później wzrostowego to trapy.

Porównywanie obecnego okresy do innych, poprzednich spadkowych jest błędne bo mamy zupełnie inną sytuację. Tak samo jak oczekiwanie dalszych wzrostów na jesieni, bo przecież musi się skończyć parabolą bo tak było x razy. Myślę, że jeszcze wielu ludzi, inwestorów, instytucji zostanie srogo skarconych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 lipca 2022, 10:51

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:36Jak macie jakiś algorytm to zapodajcie który wam mierzy ten sentyment i liczy kto na co czeka. A jak nie macie to to nic więcej niż tylko swoje widzimisie uzależnione od pozycji. Amen, dla mnie EOT.

Zapodajcie też statystyki jaki zwrot dają te wejścia na podstawie sentymentu.

"POKAŻ STATEMENT, FARMAZONIARZU." :D
ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:36Aa, i podobne teksty czytałem tutaj, że na 20k$ to nie spadniemy bo zbyt dużo osób na to czeka.

No i spadło i jakoś nie widzę euforii zakupowej. Jedyna różnica, że "nowym poziomem wejścia" jest teraz 10k. Gdyby spadło to obniży się do 1k. Jeżeli chcesz być na rynku to pod coś musisz zagrać, jeżeli gramy pod "wszystko może się zdarzyć" to równie dobrze mogę rzucić monetą niezależnie czy mamy uptrend/downtrend, hossę/bessę czy Andrzej z Giżycka wstał prawą czy lewą nogą. Spadło z 30k na 20k, sporo osób dostało po tyłku, mamy nową dawkę informację i się dostosowujesz, tyle.

Edit: aaa i btw - ja zawsze byłem zwolennikiem DCA, po prostu uważam, że teraz jest bardziej opłacalne niż przy wyższych poziomach, ale to łatwo się ocenia po fakcie. Uważam, że ci którzy kupili po 30k i nie sprzedali też finalnie powinni zarobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 13 lipca 2022, 11:01

@Pleasek89, no ale nie musi spaść na 10k$, to byłby kolejny spadek o 50%. No ale takie 15k$? Albo DB pod koniec sierpnia? Czemu nie?

Ja swój scenariusz wyrysowałem w kwietniu i dalej się go trzymam. Obecnie konsola z możliwym podbiciem na 25k$ jak i nowym low na 15k$ albo DB na 17k$. Stawiam, że zrobimy obie rzeczy w Q3.

A obecnie bardziej do mnie przemawia wybicie na 25k$. Taki psikus gdzie wielu już widzi fraktala z końca marca i zjebę na nowe low.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » środa, 13 lipca 2022, 11:03

Pleasek89 pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:23tradowanie teraz jest bardzo ryzykowne
To zależy, bo jak się rozgrywa na minimalnym lewarze, zgodnie z wyćwiczoną i skonstruowaną strategią to naprawdę jest fajnie. Pytanie jakie kto ma oczekiwania, bo mi nawet 1% depo dziennie wystarczy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 13 lipca 2022, 11:52

SCI_FI_Maciuś pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:17pewnym bottom' zrobił kolejne -~50% i pozostał tam do marca.
Z kolei w styczniu i lutym wg ówczesnej ankiety 74% głosujących było pewnych dalszych spadków, a kurs był w okolicy 3,2-3,4k$

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
bitup pisze: środa, 13 lipca 2022, 10:18Jak was interesuje zdanie zwykłych ludzi to przecież @FlyingAtom opisywał że w biurach piją kawy i nikt nie kupuje
A wiesz z czego to wynika? Znam ludzi co może by i kupili, ale wszystko powyżej 4k to weryfikacja. Więc ewentualni kupujący nie ida do biura i nie robią 1 dużej transakcji, tylko robią dużo małych - w bitomatach.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » środa, 13 lipca 2022, 12:00

adiqq pisze: środa, 13 lipca 2022, 11:55Z kolei w styczniu i lutym wg ówczesnej ankiety 74% głosujących było pewnych dalszych spadków, a kurs był w okolicy 3,2-3,4k$
I udzielało się wtedy więcej osób na forum niż obecnie . W tym większość świeżaków.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
32
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » środa, 13 lipca 2022, 12:38

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 08:59Dzisiaj CPI w USA, gram pod to, że będzie niższa niż prognoza (stawiam na przedział 8-8.5%) i czeka nas podbicie na indeksach/krypto.
Ja odwrotnie, gram pod wyższą od prognozy i to będzie trigger na który czekamy - dlatego kurs tak dziwacznie wisi w miejscu w którym wisieć nie powinien.

ergorg pisze: środa, 13 lipca 2022, 08:59@voodoom, miała być lawina a jak na moje to właśnie robią DB na 1h z niższym dołkiem teraz.
@ergorg tak jak Ci rano napisałem - DAX nie zrobił HH po zwałce, więc IMO wciąż gramy moje. Nie spada, ale też nie odbija, więc w końcu spadnie skoro jest już w tym położeniu (tak głęboko utopione pod emami 4h). Wystarczy przejrzeć wykres wstecz dla takiego US500 żeby zobaczyć jakie są szanse na wyjście up po tak długim i głębokim nurkowaniu.

No nic, dziś się powinno już wszystko wyjaśnić, inaczej być chyba nie może. Albo to zwalą, albo się mylę i wybiją.

//edit: Ewentualnie widzę jeszcze szansę na odgrzanie starego kotleta - CPI wg prognozy, nielegalna pompa up, a jutro zwała. Bardzo niemiły dla mnie scenariusz, bo nie wiem co zrobię z shortami jak ruszy w górę.

---
Jahu pisze: środa, 13 lipca 2022, 04:19I znowu to samo. Np. w listopadzie to była masa podstaw, ale do przebicia 100k. To było wyjście górą z bull flagi na dużym interwale i przebicie ATH co historycznie zawsze oznaczało wzrosty. I każdy spec od AT ci to potwierdzi. I wskaźniki i dane onchain również oznaczały wzrosty
No i jak wyglądało to wyjście z flagi? Zostało kapitalnie rozpieprzone, robiąc serię double topów jeden w drugim, od 1W aż po 5m. Ci wszyscy spece od AT powtarzający od pół roku że jest hossa bo dolnej kreski trendu nie przebiło powinni zmienić zawód, tak jak ekonomiści upierający się miesiąc w miesiąc że "to już szczyt inflacji". AT i dane onchain to trzeba umieć czytać i rozumieć zależności, a nie upierać się na jakiejś jednej świętej zasadzie. Łączyć kropki, czytać z kamieni i patyków. Nie bez powodu się Zaorski nabija że grający AT są zawsze spóźnieni.

Uznanie bessy po spadku na 20k przez "speców od AT" bo w końcu złamało super szeroki trend jest warte tyle co zeszłoroczny śnieg. Ani sprzedać, ani shortować, za późno na cokolwiek. Można kupić, tylko za co.
Spoiler:
Jahu pisze: środa, 13 lipca 2022, 04:19Chodzi o to, ze ja definiując dołek wypisałem szereg argumentów
Ja też, ale w grudniu dlaczego to koniec i spadniemy, tak z onchain jak i z AT, nie widzę sensu tego powtarzać co post. Jak chcesz to sobie znajdziesz.
Jahu pisze: środa, 13 lipca 2022, 04:19A ty piszesz o "otwarciu bram piekieł", "nowych minimach", "13k", że idzie "nowy dump" itd. i wypisujesz to wszystko TYLKO na podstawie tego, że w ciągu ostatnich 48h kurs spada.
Czasem nie mam czasu opisywać ogólnej sytuacji którą zakładam że wszyscy widzą, dlatego zwracam uwagę na decydujące w niej w moim zdaniem detale.

Jahu pisze: środa, 13 lipca 2022, 04:19Po prostu jak się w kółko pisze o spadkach to czasami się ma rację, a zwłaszcza w bessie. Dlatego ostrzegam cię, że przyjdzie hossa i przestaniesz mieć rację z dnia na dzień. Właściwie to już jej nie masz, o czym się przekonamy niedługo.
Cały 2021 grałem w górę ale nie było o czym pisać, dlatego siedziałem cicho - w końcu wszyscy pisali o wzrostach. W listopadzie już po zejściu ze szczytu zacząłem zauważać pewne rzeczy szukając przyczyny dla "ale jak to, czemu spadło", i nimi się dzielić. Z tego dopiero mi wyszło że zaczęliśmy bessę.

Jahu pisze: środa, 13 lipca 2022, 04:19Przypominam, że ja od początku roku byłem nastawiony już neutralnie, a od kwietnia byłem już nastawiony na spadki. Znajdź sobie posty.
Guzik prawda, w kwietniu to jeszcze pisałeś o zmianie nastawienia na neutralne, jak poniżej :) Potem 5 maja mój fav że nie będzie zwały, akurat w dzień rozpoczęcia lotu 39->25. Następnego dnia (6 maja) przyznałeś że po hossie:
Jahu pisze: sobota, 9 kwietnia 2022, 16:50 Nie spodziewam się też jakiegoś załamania, raczej stawiam na dalsze bujanie w przedziale $30k-$60k do końca roku. Piszę bo zmieniłem nastawienie z byczego na neutralne,
Jahu pisze: czwartek, 5 maja 2022, 19:45Nie będzie żadnego wielkiego spadku, bo nie ma wpływów na giełdy (to info wyżej to pewnie jakiś internal albo FUD)
Jahu pisze: piątek, 6 maja 2022, 17:39Nie, nie jesteśmy już w hossie, Gancarz się pomylił, wszyscy się pomyliliśmy

Tyle, nie chce mi się więcej pisać o tem, szkoda czasu. EOT.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 13 lipca 2022, 14:07

jest dolczak się posypał :o

i wybuchło :D

niestety :< inflacja

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Sałata i 38 gości