Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 13 maja 2022, 15:32


Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: revo » piątek, 13 maja 2022, 16:30

jack_btc pisze: piątek, 13 maja 2022, 11:42Tak naprawdę te USDT, USDC, BUSD też jest guzik warte, te audyty są gówno warte. Jak jakaś giełda się wysypie to będzie to samo co na LUNIE tylko x10. Gwarancji tam żadnych nie ma. Już nawet nie wspomnę o idiotycznym pomyśle pożyczania i oszczędzania, które oferują scentralizowane giełdy.

Dokładnie tak na każdym może się stać to samo co na ust ale np. usdc "wspiera" obecnie duży bank goldman sachs
usdt jakaś ruska mafia chyba
busd to jakiś binanacowy shitcoin jak się włamią na binance też zleci do zera.
dai chyba tez może mieć problemy z płynnością
no ale ust się nie spodobało konkurencji to zleciało i już.
W sumie te stable są potrzebne chyba tylko po to żeby nie mieć obowiązku podatkowego oraz żeby uniknąć kretyńskich weryfikacji i po nic więcej.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 13 maja 2022, 17:53

DXY w dół, SPX w górę, alty mun, BTC stoi i się gapi. Chyba nie pamiętam takiej konfiguracji, ale ewidentnie coś jest nie halo. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to że bitem sponsorują dead cat bounce na altach, czyli dystrybucja :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 13 maja 2022, 18:07

mesrotten pisze: piątek, 13 maja 2022, 17:53Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to że bitem sponsorują dead cat bounce na altach, czyli dystrybucja
Może tak być, dziwnie to wygląda. Albo w drugą stronę i wystrzeli zaraz jak guma w starych gaciach wujka mietka. Bo indexy prują i nie mają póki co ochoty na zawrotkę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » piątek, 13 maja 2022, 19:56

Noi co tyle by było z odbitki? :mrgreen:
Miejmy nadzieję, że SPX wreszcie zmieni kierunek po pół roku, bo tylko to się liczy od jakiegoś czasu widać... ;)
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6397
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » piątek, 13 maja 2022, 20:02

 ! Wiadomość z: maxi82
Ogłoszenie "parafialne"
Obora z pod znaku luny zamieciona, niech ktoś tylko znowu zacznie bełkotać o ww. banan 1-mcs bez ostrzeżenia :evil: ( od tego jest osobny wątek).

Socjolog na urlop udać się powinien ale jakoś mi brakło "przysłowiowej kropki nad I" więc jak na razie apeluję do rozsądku ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 13 maja 2022, 20:10

mesrotten pisze: piątek, 13 maja 2022, 17:53DXY w dół, SPX w górę, alty mun, BTC stoi i się gapi. Chyba nie pamiętam takiej konfiguracji, ale ewidentnie coś jest nie halo. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to że bitem sponsorują dead cat bounce na altach, czyli dystrybucja
rubel pisze: piątek, 13 maja 2022, 18:07Może tak być, dziwnie to wygląda. Albo w drugą stronę i wystrzeli zaraz jak guma w starych gaciach wujka mietka. Bo indexy prują i nie mają póki co ochoty na zawrotkę.
Klasyczne podbicie by ubrać nieco wiary w longi. Przez parę dni alty spadały po 20-50% dziennie - jakieś odreagowanie się należało. Identycznie było w maju 2021, podobnie w 2018.

Jestem tylko w szoku, że powyżej 31k$ nie wybili. Na weekend plan - don't trust weekend pump - wszystko co podbiją mam zamiar shortować a w następnym tygodniu liczę na nowe low - ewentualnie boczniak i za dwa tygodnie nowe low. :)

P.S.
W niedzielę wchodzi w rynek ulokowanych 10% KSM, okazja do shorta.
Around May 15th, 1.1 MILLION $KSM from the first batch of parachain crowdloans will be unlocked. That means ~10% of the supply will be back in circulation.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 13 maja 2022, 20:43

ergorg pisze: piątek, 13 maja 2022, 20:10Klasyczne podbicie by ubrać nieco wiary w longi. Przez parę dni alty spadały po 20-50% dziennie - jakieś odreagowanie się należało. Identycznie było w maju 2021, podobnie w 2018.

Jestem tylko w szoku, że powyżej 31k$ nie wybili. Na weekend plan - don't trust weekend pump - wszystko co podbiją mam zamiar shortować a w następnym tygodniu liczę na nowe low - ewentualnie boczniak i za dwa tygodnie nowe low.

Ja tam przerzuciłem się na longi. Trochę za późno moim zdaniem na shortowanie, nawet gdybyśmy polecieli niżej. Wejście na Dot po 10$, wk****ony byłem na maksa bo chciałem wejść po 8,5-9$, ale miałem zamrożone środki o jeden dzień zbyt długo. SL na break even, coco jambo i do przodu, gdzieś ten dołek musi być :D

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 26 maja 2021
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amir » piątek, 13 maja 2022, 20:55

ergorg pisze: piątek, 13 maja 2022, 20:10
mesrotten pisze: piątek, 13 maja 2022, 17:53DXY w dół, SPX w górę, alty mun, BTC stoi i się gapi. Chyba nie pamiętam takiej konfiguracji, ale ewidentnie coś jest nie halo. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to że bitem sponsorują dead cat bounce na altach, czyli dystrybucja
rubel pisze: piątek, 13 maja 2022, 18:07Może tak być, dziwnie to wygląda. Albo w drugą stronę i wystrzeli zaraz jak guma w starych gaciach wujka mietka. Bo indexy prują i nie mają póki co ochoty na zawrotkę.
Klasyczne podbicie by ubrać nieco wiary w longi. Przez parę dni alty spadały po 20-50% dziennie - jakieś odreagowanie się należało. Identycznie było w maju 2021, podobnie w 2018.

Jestem tylko w szoku, że powyżej 31k$ nie wybili. Na weekend plan - don't trust weekend pump - wszystko co podbiją mam zamiar shortować a w następnym tygodniu liczę na nowe low - ewentualnie boczniak i za dwa tygodnie nowe low. :)

P.S.
W niedzielę wchodzi w rynek ulokowanych 10% KSM, okazja do shorta.
Around May 15th, 1.1 MILLION $KSM from the first batch of parachain crowdloans will be unlocked. That means ~10% of the supply will be back in circulation.
mogli wyżej podejść do 31,może planowo spx miał osiągnąć kolejny low, więc cel był jeden, adekwatne zejście btc, ale coś nie wyszło i btc kisi ogóra, łapią long-leszczy na robala i spuszczą soon w dół

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 13 maja 2022, 21:02

amir pisze: piątek, 13 maja 2022, 20:55mogli wyżej podejść do 31,może planowo spx miał osiągnąć kolejny low, więc cel był jeden, adekwatne zejście btc, ale coś nie wyszło i btc kisi ogóra, łapią long-leszczy na robala i spuszczą soon w dół

Gwanratuję ci, że jeśli nawet zejdziemy poziom niżej (dołek np. 24,5k zamiast 26,7k) to po odbiciu powiesz dokładnie to samo - że na odbiciu longują leszcze. Z tym, że ten dołek kiedyś się pojawi i na każdym piętrze masz grupkę osób, która zaryzykuje long na odbiciu zakładając, że to był już "ten" dołek. Ja w tej chwili robię dokładnie to samo co z Luną tylko w drugą stronę. Testuję sobie rynek do dobrego wejścia na longa, jeżeli złapie mnie na SL to spróbuję jeszcze raz poziom niżej aż do skutku. Kiedyś podaż się skończy.

Uważam, że granie shortów po tak dużych spadkach jest dużo bardziej ryzykowne niż longowanie. Taki Dot np. zrobił "jedyne" 10x podczas hossy a zaliczył spadki o -85% od ATH. Trzeba być hazardzistą żeby szukać w tej chwili na nim shorta niż longa.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 13 maja 2022, 21:07

mesrotten pisze: niedziela, 8 maja 2022, 16:39 Albo będzie szansa na V i zmieciemy low aktualnej konsolidacji (31/32), ew. kilkunastomiesięcznej (28)
up albo wychodzimy z dystrybucji na pełnej, wtedy za aktualny widziałbym scenariusz, który już wrzucałem - z żółtego kółeczka w żółty prostokąt oparty na fioletowej ma, czyli okolice 21 k.
Obrazek

Zacznę wierzyć w springa jeśli alty utrzymają obecne poziomy a btc dopnie do 33 k i tam się utrzyma. Póki co śmierdzi trapem i jak poleci to wracam do żółtych figur geometrycznych i fioletowego paska, ta dystrybucja nie wydaje się skończona więc 21 k coraz bardziej realne. Brak oznak akumulacji na tych poziomach, mogą próbować wywołać marginem impuls up i liczyć, że forum się przyłączy zakupami spot, w sumie udało się tak od 29 do 67.., ale wątpię, że zaryzykują skoro można spuścić więcej wody w kiblu. Trzymam dot pók trzyma 10.5, ale bez wahania oddam jak zacznie lecieć..

Obrazek
blink pisze: niedziela, 8 maja 2022, 18:36
mesrotten pisze: niedziela, 8 maja 2022, 16:39Za coraz czarniejszym scenariuszem przemawia u mnie to, że mamy naprawdę srogi napływ coinów na giełdy a pomimo relatywnie niskich poziomów spadki nie przyspieszają, czyli poziomy likwidacji muszą być dużo niżej i raczej wszystko przed nami (liczyłem na szybkie spadki po wyjściu dołem z byczego klina).


Gdzie widzisz ten napływ coinów? Bo dane onchain pokazują że BTC odpływa z giełd.
mesrotten pisze: niedziela, 8 maja 2022, 16:39Yep, aktualnie mam podobne zdanie. Albo będzie szansa na V i zmieciemy low aktualnej konsolidacji (31/32), ew. kilkunastomiesięcznej (28)
up albo wychodzimy z dystrybucji na pełnej, wtedy za aktualny widziałbym scenariusz, który już wrzucałem - z żółtego kółeczka w żółty prostokąt oparty na fioletowej ma, czyli okolice 21 k.


Porównujesz pęknięcie banki po dużym przegrzaniu czy też pierwsze straszenie śmiercionośna chorobą w którą teraz już nikt nie uwierzy do sytuacji z teraz. Czy mamy coś podobnego? Niestety nie.

hm?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 13 maja 2022, 21:10

@Pleasek89, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja myślę, że mamy bessę, i nie ma co liczyć na 40k$ przez dobre parę miesięcy. Nie shortuję DOT, tylko BTC i ETH. Dla mnie ryzykowne jest granie longów kiedy w każdej chwili możemy mieć flashcrash jakimś FUDem związanym z stable.

Dopóki nie wybijemy 20-22k$ gram shorty, tam dopiero będę myśleć o longach pod większe odreagowanie. Jeśli uważam, że nie wybijemy 37k$ nawet a widzę w zasiegu 20-22k$ to jednak bardziej mi się opłaca grać shorty z R/R.

Longi w sumie teraz też miałem tylko właśnie przez to, że nawet nie daliśmy rady wybić 31k$ zamknąłem je i obróciłem na shorty.
Pleasek89 pisze: piątek, 13 maja 2022, 21:02Uważam, że granie shortów po tak dużych spadkach jest dużo bardziej ryzykowne niż longowanie.
Powiedz to tym którzy kupowali LUNĘ po 1$. :lol:

P.S.
od kiedy zacząłem grać spadki jak puściło mi ostatnie wsparcie na 42k$ - konto zrobione ponad x2. Trend is your friend.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 13 maja 2022, 21:16

ergorg pisze: piątek, 13 maja 2022, 21:10punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja myślę, że mamy bessę, i nie ma co liczyć na 40k$ przez dobre parę miesięcy. Nie shortuję DOT, tylko BTC i ETH. Dla mnie ryzykowne jest granie longów kiedy w każdej chwili możemy mieć flashcrash jakimś FUDem związanym z stable.
Nie no pewnie, niech każdy gra jak uważa. Mnie tylko nie pasuje zgodność co do tego, że lecimy piętro niżej (mam deja vu z końca 2018r./początku 2019r.), dlatego wolę testować longi.
ergorg pisze: piątek, 13 maja 2022, 21:10Powiedz to tym którzy kupowali LUNĘ po 1$. :lol:
Mnie rozwala grupka na zoomie gdzie R. Zaorski się często udziela. Zamiast debatować o rynku, na którym obecnie wiele się dzieje to głównym wątkiem jest teraz wyścig do kupowania Luny na Zondzie/BB. To już się nawet na szaleństwo nie kwalifikuje :lol:

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 13 maja 2022, 21:36

@ergorg

Zgadzam się ja też uważam że jest bessa. Wydaje mi się że jesteśmy mniej więcej na poziomie 1Q 2018.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 13 maja 2022, 22:48

Teraz jak interpretować wykres ?

Z jednej strony rzeźnia. Z drugiej strony jak kurs podbije do 31.8k $ i tak zakończy się tydzień to mamy zatrzymanie się na wsparciu (strefa popytu co widać wstecz na wykresie). SPX trochę pomaga, może wyciągną.

Obrazek

Obrazek

Im niższa cena tym większe % można wychwycić na kursie. Aktualnie ETH gdzie jest spora płynność i cena x15 mniejsza od BTC to dla mnie lepszy rynek od Bitcoina. Więc trzeba też patrzeć na to pozytywnie.

Alty to loteria. Dużo można zarobić i wszystko stracić co ostatnio pokazał jeden projekt. Szkoda czasu na to.
Lepiej skupić się na BTC/ETH i krótkich interwałach do maks kilku dni. Przewidywanie cen na kilka miesięcy do przodu, kiedy nie wiemy co będzie za tydzień to widzimisię. Sam popełniłem taki błąd. No, ale trzeba wyciągać wnioski.
Ostatnio zmieniony piątek, 13 maja 2022, 22:54 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » piątek, 13 maja 2022, 22:53

szarosc pisze: wtorek, 25 stycznia 2022, 23:53 Kilka tygodni temu widziałem tutaj wariant, mówiący że ATH było w kwietniu (po nim alt season) a listopad to przepompowany RTN. Dzisiaj pojawiło się kilka podobnych artykułów: https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/ar ... oin-crash/ . ". One could also reasonably argue that a bear market started in May 2021 based on this observation."
Pamiętacie jeszcze tą teorię? Teraz jesteśmy już rok po tym potencjalnym "ATH". Natomiast po ath w grudniu 2017 dołek był w grudniu 2018. Przypadek? ;)

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » piątek, 13 maja 2022, 23:39

Return to normal możesz również obstawić 48k te +/- 1,5 miesiąca temu. Prawdę mówiąc ciężko cokolwiek teraz powiedzieć, ale gdzieś widziałem dane, że napływ stable coinów na giełdy ostatnie dni był rekordowy od co najmniej 3 lat (przebił maj 2021 dość sporo). Więc osobiście aktualnie delikatnie bardziej się ku twierdzeniu, że te 26k mogło być dołkiem (który możemy jeszcze odwiedzić), ale dalej szukam i zbieram informacje - dla mnie takie 60/40 teraz. Kiszenie lekko poniżej 30k nawet jeszcze z tydzień czy dwa co najmniej z punktu widzenia psychologicznego wydaje się dobrym miejscem na zakupy przez większych graczy, bo rynek cały czas będzie w strachu, że nawet 30k nie stało się ponownie wsparciem (dobrze, że jest chociaż powyżej dołka 28,8) i w każdej chwili możemy polecieć choćby w okolicę 22k - potencjalnie gra na wymęczenie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1019
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 13 maja 2022, 23:56

Kolejne zakupy BTC i ETH :)
Wygląda to nieźle.

W mojej ocenie rynki panicznie zareagowały na zapowiedź redukcji sumy bilansowej przez FED - co w dużej mierze zostało już zdyskontowane.
Osobiście jednak stawiałbym na to, że szczyt inflacji zobaczymy w najbliższych 3 miesiącach, a później jej spadek (choćby ze względu na efekt statystyczny, czyli rosnący mianownik gdyż silne wzrosty cen zaczęły się w drugiej połowie poprzedniego roku), co może z kolei być przyczynkiem do nieco mniej jastrzębiej polityki monetarnej (zwłaszcza, że popyt w realnej gospodarce na pewno spadnie).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: revo » sobota, 14 maja 2022, 01:21

@Arcymistrz1990 spadek inflacji? xD teraz już tylko z górki będzie coraz więcej emerytów coraz wiecej ludzi na zasiłkach i coraz mniej pracujących...to może oznaczać tylko jedno.
i to że będzie inflacja wcale nie znaczy jeszcze że crypto będzie rosło... niestety nie ma tak dobrze :P
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 14 maja 2022, 01:23

revo pisze: sobota, 14 maja 2022, 01:21i to że będzie inflacja wcale nie znaczy jeszcze że crypto będzie rosło... niestety nie ma tak dobrze


Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości