Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 16 lutego 2022, 13:59

wojojuve pisze: środa, 16 lutego 2022, 13:47mam im wysłać całą historię moich kont bankowych od 2017 roku oraz pity za ten okres.
:shock:
czytając takie jak wyżej historie ma się wrażenie że giełda może nie mieć pokrycia depozytów. Takie żądania nie są wymagane prawem , wygląda jak ograniczenie odpływu depozytów z nadzieją zamrożenia niektórych.
Oczywiście to jest nowo zarejestrowane konto w celu publikacji tego jedynego wpisu , napisać można cokolwiek w celu oczernienia. Czy ktoś z długim tu na forum stażem, z lepszą reputacją też miał taki problem?
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » środa, 16 lutego 2022, 14:56

No jak nie są wymagane prawem - wiele razy już tutaj mogliśmy przeczytać, że takie są wymagania estońskiego AML/KYC :lol:
A oni muszę tego przestrzegać :lol:
O podobnych przypadkach było wcześniej, także pisały tak osoby z dłuższym stażem
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » środa, 16 lutego 2022, 17:13

Podnieśli na pewno opłaty za wypłaty :arrow: zwykły przelew to już 9 zł z 6 zł jeszcze niedawno a wypłata na ZEN 6 zł :roll: nie wspomnę o fee na wypłatach niektórych kryptowalut , ale to jest taki model biznesowy może :?:
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2 września 2015
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: perun » środa, 16 lutego 2022, 17:27

bitup pisze: środa, 16 lutego 2022, 17:13Podnieśli na pewno opłaty za wypłaty :arrow: zwykły przelew to już 9 zł z 6 zł jeszcze niedawno a wypłata na ZEN 6 zł :roll: nie wspomnę o fee na wypłatach niektórych kryptowalut , ale to jest taki model biznesowy może :?:

Wypłata:
Przelew bankowy - 0,5% wartości przelewu (min. 9 PLN, max. 149 PLN)

i niedługo skończy się problem z weryfikacjami AML/KYC na ich kanale na telegramie ;), nowy regulamin:

10.
Wszelkie tematy związane z indywidualnymi kontami użytkowników Kanału na Giełdzie, w tym wątpliwości i skargi związane z procedurami AML/KYC powinny być konsultowane wyłącznie z działem pomocy Giełdy, albowiem tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dołożyć wszelkich możliwych starań w celu rozwiązania sprawy. Administracja zastrzega sobie prawo do weryfikowania tego typu wypowiedzi, w szczególności zaś – do ustalenia, czy dany użytkownik podjął w tej sprawie kontakt z działem pomocy, a w konsekwencji do usunięcia wypowiedzi stanowiących dezinformację oraz tzw. hejt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » środa, 16 lutego 2022, 18:56

Z niewypłacalnością giełdy to może być faktycznie prawda. Gdyby okazało się że bitbay miał hacka (lub utrata środków w inny sposób) i wtedy potrzebny był im nowy inwestor, aby wyłożył pieniążki na wypłaty by to wszystko nie je***. Niestety pieniędzy może być wciąż za mało i stąd to przeciąganie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » środa, 16 lutego 2022, 19:10

Z Bitbay (zonda) codziennie korzysta kilkadziesiat tysięcy userów, gdyby faktycznie byli niewypłacalni i masowo blokowali konta byłoby tutaj kilkaset wpisów podobnej treści, a nie dwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » środa, 16 lutego 2022, 19:13

@krystian

Podziel swoja liczbe przez 10 i porownaj sobie rozne wolumeny jak i spojrz na liste ostatnich transakcji.

W ciagu ostatniej godziny na parze BTC-PLN na gieldzie bylo aż 55 transakcji ;) Calosciowy wolumen wyniosl potezne ~150k PLN. Gdzie 90% transakcji to takie ponizej 500zl. Jedna za 100k, i cala reszta < 5k. Tam juz obecnie ciezko wypelnic zlecenie. Wiec nie wiem gdzie te kilkadziesiat tysiecy uzytkownikow. Wiekszosc juz dawno uciekla i to widac po ruchu.

Zapoznaj sie z ostatnimi kilkodziesiacioma stronami, wpisow o blokowaniu srodkow w social media przez ostatnie pol roku bylo dobre 50 jak nie wiecej.
Rowniez takimi malo popularnymi wsrod Polakow jak trustpilot

https://uk.trustpilot.com/review/zonda.exchange
https://uk.trustpilot.com/review/bitbay.net

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: łabondź2020 » środa, 16 lutego 2022, 22:54

Chciałem wypłacić resztę pln zalegających na dawnym bitbayu. Daję wypłać, a tu tylko dwie opcje-na kartę lub poprzez zen. To już nie ma wypłat na konto bankowe? Coś mnie ominęło?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 17 lutego 2022, 10:06

Oczywiście wypłaty na konto bankowe są dostępne. Jeśli występują w tym zakresie trudności, skontaktuj się z nami mailowo bądź zapraszamy na czat. Sprawdzimy co się stało i pomożemy Ci rozwiązać problem.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » piątek, 18 lutego 2022, 09:11

krystian pisze: środa, 16 lutego 2022, 19:10Z Bitbay (zonda) codziennie korzysta kilkadziesiat tysięcy userów, gdyby faktycznie byli niewypłacalni i masowo blokowali konta byłoby tutaj kilkaset wpisów podobnej treści, a nie dwa.
dwa? chyba nie raczyłeś przeczytać wątku chociażby na 10 stron wstecz. Ja ciągle czekam na wypłatę środków i już wielokrotnie udowadniałem, że nie ma podstaw do tego, żeby mi ich nie wypłacić. Czekam kilka miesięcy. Mam codziennie o tym tu pisać i uniemożliwiać innym wypowiedzenie się?
Poza tym ty też pewnie dołączysz niedługo do tego grona, jeśli w ogóle korzystasz z tej giełdy a tylko trollujesz. Ciekawe czy wtedy będziesz mieć odwagę się tu wypowiedzieć, że nie miałeś racji.
Najgorsze jest to, że wprowadzasz w błąd nowych użytkowników, którzy będą potem mieli niepotrzebnie kłopoty ze śmieciową giełdą i zrażą się do całego rynku.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » piątek, 18 lutego 2022, 09:30

Myślę, że Zonda nie jest dla tych którzy grają większymi kwotami. Wtedy lepiej korzystać z innych giełd. Ja operuje kwotami do 10 tyś nie miałem jeszcze problemu z wpłatami i wypłatami.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 lutego 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wojojuve » piątek, 18 lutego 2022, 14:15

koparki pisze: środa, 16 lutego 2022, 13:59
wojojuve pisze: środa, 16 lutego 2022, 13:47mam im wysłać całą historię moich kont bankowych od 2017 roku oraz pity za ten okres.
:shock:
czytając takie jak wyżej historie ma się wrażenie że giełda może nie mieć pokrycia depozytów. Takie żądania nie są wymagane prawem , wygląda jak ograniczenie odpływu depozytów z nadzieją zamrożenia niektórych.
Oczywiście to jest nowo zarejestrowane konto w celu publikacji tego jedynego wpisu , napisać można cokolwiek w celu oczernienia. Czy ktoś z długim tu na forum stażem, z lepszą reputacją też miał taki problem?
Z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś bardzo kiepskim moderatorem skoro twierdzisz, że jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem. Jestem tutaj od ponad 3 lat.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 lutego 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wojojuve » piątek, 18 lutego 2022, 14:19

krystian pisze: środa, 16 lutego 2022, 19:10 Z Bitbay (zonda) codziennie korzysta kilkadziesiat tysięcy userów, gdyby faktycznie byli niewypłacalni i masowo blokowali konta byłoby tutaj kilkaset wpisów podobnej treści, a nie dwa.
Myślę, że powodem może być fakt, iż to forum nie jest jakieś super popularne i pewnie tylko mała część użytników zondy korzysta z tego forum. A nawet jeśli są tutaj zarejestrowani to niekoniecznie korzystają na co dzień i chcą tutaj podzielić się swoją historią. Chyba nie sądzisz, że skoro 2 osoby napisały tutaj to tylko 2 osoby miały problem?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 18 lutego 2022, 14:34

wojojuve pisze: piątek, 18 lutego 2022, 14:15twierdzisz, że jestem nowo zarejestrowanym
masz rację , nie zwróciłem uwagi na datę a na pierwszy post. Czekamy co odpowie przedstawiciel Zondy na zarzut.
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 18 lutego 2022, 19:32

wojojuve pisze: środa, 16 lutego 2022, 13:47 To ja również podzielę się swoją historią. Na przełomie grudnia i stycznia chciałem wpłacić środki na giełdę. Słysząc różne historie o tym jak zonda blokuje środki przy wypłatach stwierdziłem, że umówię się na konwersację z konsultantem zondy aby zapytać o moją sprawę. Zapytałem wprost czy jeżeli wpłacę kwotę X to będę zmuszony do przesyłania różnych dokumentów i poświadczeń. Konsultant odpowiedział, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, gdyż takie weryfikacje odbywają się jedynie przy wypłatach. Oczywiście po godzinie od wpłaty zablokowano mi konto i środki i zaczęto domagać się różnych dokumentów. Na pytanie o rozmowę z konsultantem odparli, że to błąd ludzki konsultanta i nie mają sobie nic do zarzucenia. Wysłałem im potwierdzenie wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące, które ze znaczną nawiązką pokrywają ową kwotę. Wczoraj się dowiedziałem, że to nie wystarczy i mam im wysłać całą historię moich kont bankowych od 2017 roku oraz pity za ten okres. Oczywiście konto dalej jest zablokowane. To absurd i założę się, że nawet gdybym wysłał owe dokumenty to pojawi się kolejne roszczenie o jakieś dalsze dokumenty. To jest chore co się dzieje na tej giełdzie i nie spotkałem się choćby w małej części z czymś podobnym na innych giełdach, czy u brokerów, mimo iż mam doświadczenie z wieloma.
Jeżeli chodzi o weryfikację źródła pochodzenia środków w momencie wpłaty, taka sytuacja występuje, kiedy zostaniemy o to zapytani przez operatora płatności. Operatorzy płatności również muszą prowadzić własny monitoring transakcyjny. Nie zawsze od nas zależy jaka dokumentacja będzie wystarczająca na potrzeby zaksięgowania wpłacanej kwoty. W zasadzie tylko pośredniczymy pomiędzy operatorem a klientem w przekazywaniu informacji. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, aczkolwiek występują tak jak w Twoim przypadku. Natomiast, abyśmy mogli pomóc Ci w rozwiązaniu tej sytuacji, prosimy o kontakt droga mailową na adres support@zondaglobal.com.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » piątek, 18 lutego 2022, 20:22

Zonda pisze: piątek, 18 lutego 2022, 19:32Jeżeli chodzi o weryfikację źródła pochodzenia środków w momencie wpłaty, taka sytuacja występuje, kiedy zostaniemy o to zapytani przez operatora płatności.
Jakie dane swoich użytkowników przekazujecie do obcych firm? Czy użytkownicy są o tym informowani?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 18 lutego 2022, 21:19

Wszystkie informacje w tym temacie są zawarte w naszej Polityce Prywatności. Zachęcamy również do zapoznania się z procedurami KYC/AML:
https://zondaglobal.com/pl/helpdesk/zon ... ry-kyc-aml

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dziki » niedziela, 20 lutego 2022, 15:35

wojojuve pisze: środa, 16 lutego 2022, 13:47 To ja również podzielę się swoją historią. Na przełomie grudnia i stycznia chciałem wpłacić środki na giełdę. Słysząc różne historie o tym jak zonda blokuje środki przy wypłatach stwierdziłem, że umówię się na konwersację z konsultantem zondy aby zapytać o moją sprawę. Zapytałem wprost czy jeżeli wpłacę kwotę X to będę zmuszony do przesyłania różnych dokumentów i poświadczeń. Konsultant odpowiedział, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, gdyż takie weryfikacje odbywają się jedynie przy wypłatach. Oczywiście po godzinie od wpłaty zablokowano mi konto i środki i zaczęto domagać się różnych dokumentów. Na pytanie o rozmowę z konsultantem odparli, że to błąd ludzki konsultanta i nie mają sobie nic do zarzucenia. Wysłałem im potwierdzenie wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące, które ze znaczną nawiązką pokrywają ową kwotę. Wczoraj się dowiedziałem, że to nie wystarczy i mam im wysłać całą historię moich kont bankowych od 2017 roku oraz pity za ten okres. Oczywiście konto dalej jest zablokowane. To absurd i założę się, że nawet gdybym wysłał owe dokumenty to pojawi się kolejne roszczenie o jakieś dalsze dokumenty. To jest chore co się dzieje na tej giełdzie i nie spotkałem się choćby w małej części z czymś podobnym na innych giełdach, czy u brokerów, mimo iż mam doświadczenie z wieloma.
Jest teorytycznie "szybkie" wyjscie z twojej sytuacji i zapewne skuteczne. Zamiast szarpac sie z zonda i dosylac coraz no nowe wymyslne dokumenty, odmow dosylania dodatkowych dokumentow, wypowiedz im umowe i zażądaj zwrotu srodkow na konto z ktorego wyslales przelew.
Ja tak zamknalem 2 konta na zondzie i po tygodniu przypominania to oni wypowiedzieli mi umowe i zwrocili srodki na konto pln. Najlepiej wysylac im nr ticket na twiterze itp zeby to przyspieszyli.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » poniedziałek, 21 lutego 2022, 10:39

Co jak co, ale na tym forum bitbej popularność ma potężną patrząc na ilość stron i liczbę postów :D

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » czwartek, 24 lutego 2022, 22:11

@Zonda Widzę że doszły kolejne możliwości wypłaty PLN. Bardzo mnie to cieszy.
A ciekawia mnie jeszcze kwestie nadzwyczajne jak aktualna wojna ruskich. Czy możliwe jest że taka giełda może przez tego typu wydarzenia np. zawiesić działalność ? W jaki sposób może wojna zaszkodzić Gieldzie, ale nie w kwestii kursów kryptowalut, tylko w funkcjonowania samej giełdy ?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości