Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
26
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 18 listopada 2021, 19:20

Witam szanowne forum. Prosto do rzeczy - kilka obserwacji ode mnie:
1) wałkowane 100 razy, ale trzymam się tego co się sprawdza - zakładając, że mamy kontynuację hossy (a myślę, że mamy biorąc pod uwagę, że praktycznie nikt z moich znajomych mnie ostatnio nie męczy "żebym go nauczył w tego bajtkojna") kto czekał na korektę/wejście ma nareszcie okazję. Fibo całego ruchu (klarowne jak słońce - dołek ok. 40k, szczyt - ATH), piramidujemy wejście (czyli najzwyczajniej dzielimy kapitał na kilka paczek i wchodzimy od 0,382 do 0,618. Schemat poniżej (żółty prostokąt). W przypadku zejścia poniżej 50k przestajemy kupować i czekamy aż się sytuacja wyklaruje (być może czeka nas powtórka z rozrywki i np. mocniejsze spadki do 40-45k + mulenie 2-3 miesiące na tych poziomach. Tak czy siak nie ma co bawić się w zgaduj zgadulę co się wydarzy za parę miesięcy, tylko oceniamy sytuację na bieżąco):
Obrazek

2) powiem wam szczerze zwięźle i na temat - STRASZNIE NUDNA TA HOSSA. 57k w lutym 2021r. Rok się prawie kończy i dalej siedzimy na tych poziomach. Gdybym nie stakował altów to mój portfel praktycznie stałby w miejscu :D Natomiast niech każdy sam wyciągnie odpowiednie wnioski - dla mnie wygląda to dojrzałość kursu i wydłużenie bani o minimum pół roku. Myślę, że coraz śmielej można postawić też tezę o końcu 4-letnich cyklu i coraz mniejszego znaczenia halvingu.

3) wracając co do samego kursu - kolejny raz mamy tą samą sytuację, w której niezbędna jest konfrontacja z rzeczywistością. Czy wy nie widzicie schematu?
a) kurs spada (już ponad -15% od szczytu),
b) rynek jest praktycznie zgodny co do dalszej korekty. Najczęściej pojawiają się, widzę, poziomy 52-53k jako dno korekty.
Dla mnie sytuacja jest prosta - albo powoli kończymy korektę (tak, już. Może nawet dzisiaj był dołek), trochę pomulimy, żeby ostatnie martwe drewno się wyprzedało przy 57k żeby odkupić na pewniaka Bita 10% taniej, albo lecimy dwa piętra niżej - poniżej 50k.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 listopada 2021, 19:25 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 18 listopada 2021, 19:25

Moje szczere gratulacje dla tych którzy spodziewali się tych poziomów...spodziewałem się korekty, ale jednak sporo mniejszej.. no ale nie ma tego złego 😉
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » czwartek, 18 listopada 2021, 19:49

Jeśli byki utrzymają 0.5 fibo, rynek powinien kontynuować budowę elliottowskiego trójkąta, z którego wybicie w górę zakończy wzrostową falę b (od marca 2020) mega korekty pędzącej trwającej od grudnia 2017r.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 18 listopada 2021, 19:51

W końcu się wszyscy budzą i nie opowiadają sobie o 100k
@adiqq a wy sobie już gratulujecie dołka i przewidzenia tego dołka ? udanego szorcika to tylko widziałem u socjo od ath do 60 bo wstawiał pozycję przed , w trakcie i po zamknięciu a i tak nie złapał całego dołka bo mu na psyche wjechaliście ewidentnie że nawet przez chwile longi chiał zakładać :lol:
tu nie ma żadnej korekty na 1W i 1D tego nawet nie widać na wykresach


Dodano po 11 minutach 16 sekundach:
@skorp a syndyk mt.gox jest dla Ciebie wiarygodny :?:
https://www.mtgox.com/img/pdf/20211116_ ... ent_en.pdf
bo jakikolwiek ruch tutaj i 50k zobaczysz w 15 minut ;) :arrow: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: skorp » czwartek, 18 listopada 2021, 20:07

bitup pisze: czwartek, 18 listopada 2021, 20:03Dodano po 11 minutach 16 sekundach:
@skorp a syndyk mt.gox jest dla Ciebie wiarygodny
usunąłem post bo zauważyłem. Jakoś nie wydaje mi się, że ktoś teraz siedzi i robi wypłaty a reszta oczekuje na zdumpowanie rynku. To jest za proste.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 18 listopada 2021, 20:19

Pennant zadziałał skutecznie i udało się ściągnąć low, niemniej pogłębienie dołka nie jest mocne i pozostajemy w strukturze kanału, dobrze byłoby stąd wyjść górą i wyrysować trójkąt zwyżkujący celem wybicia ath i wyjścia z dużego kanału, który od dawna tu męczę.

Jedyne co niepokoi to brak ruchu na netflow i średnio zresetowany funding.

Obrazek

Osobiście patrzę na DOT jako coin "opiniotwórczy", który serio chyba 9/10 razy daje sygnał do wzrostów dla całego rynku.

Obrazek

Eth również wygląda bardzo zdrowo zaliczając test poprzedniego szczytu i body ath na 1W.

Obrazek

No i jutro pełnia :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 18 listopada 2021, 20:25

mesrotten pisze: czwartek, 18 listopada 2021, 20:19Osobiście patrzę na DOT jako coin "opiniotwórczy", który serio chyba 9/10 razy daje sygnał do wzrostów dla całego rynku.


Panie, hype na DOT raczej skończony, kto by lokował coiny na 2 lata?

---

Co do samej korekty uważam to jeszcze nie to. Za mało czasu upłynęło, myślę, że dobre wejście będzie dopiero koło końca listopada. Wyciągara na zamknięcie miesięcznej świecy, warto też patrzeć na RSI na 1D i poziom 30. Oczywiście, jeśli zobaczę oznaki obrócenia trendu wcześniej, na pewno napiszę. ;)

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Póki co, chyba mamy lokalny dołek.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » czwartek, 18 listopada 2021, 20:39

Korekta dość krótka i głęboka, zresztą już wiem czemu ja jestem spokojny w takie korekty i kto sprzedaje. Od tygodnia jestem na kilku grupach na telegramie, od wczoraj dostawałem wiele wiadomości panikarzy czy sprzedawać, czy to koniec itd... i podobne teksty na czacie a wszyscy łączą się w to że na rynku są bardzo krótki czas (bażanty ze stratą, grubasy załadowane i panic buy). 90% kapitału siedzi w NFT i przez tą korektę tylko znacząco urósł. Na 1h i 1D RSI było już mocno schłodzone chociaż jeszcze brakuje mi większej paniki i czekam na muła i spadek do 53k-54k.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: yaretzky » czwartek, 18 listopada 2021, 20:47

ergorg pisze: czwartek, 18 listopada 2021, 20:27Panie, hype na DOT raczej skończony, kto by lokował coiny na 2 lata?

https://parachains.info/auctions

sporo ludzi na ten moment lock by dostało 23 460 kontrybutorów :D

Kwestia skąd masz coiny i co w zamian będzie za te 2 lata.

a BTC nadal KING

Ciekawe jak długo jeszcze ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 18 listopada 2021, 21:18

Jeszcze takie porównanie na szybko. W sumie znow wali wyckoffem, ale mniej :D bo da się znaleźć jakąś kreskę. Poziom niżej 53.7.

Obrazek

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » czwartek, 18 listopada 2021, 22:01

Pisałem o tym @mesrotten tutaj: viewtopic.php?p=720561#p720561

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » czwartek, 18 listopada 2021, 23:44

Obecnie znajdujemy się w pierwszej bardziej globalnej strefie przewag na wzrosty.
Cena zrobiła 100% zasięgu korekty granatowej w trendzie wzrostowym od dołka z 22 czerwca oznaczonej pierwszy raz jako ostatni impuls trendu poprzedzającego. Boty od początku roku respektują ten zasięg co widać na 4 poprzednich korektach czarnych trendów poprzedzających. Ponadto od dołu cenę trzyma wsparcie (poziom szary) oraz strefa wolumenowa. Tendencja wzrostowa (3 reakcje cenowe) oraz dolna banda kanału wzrostowego znajdują się obecnie daleko od ceny.



Sądzę, że jesteśmy bardzo blisko końca spadków. Lokalnie warto poczekać na wybicie najbardziej agresywnego kanału spadkowego z interwału 4H
Ostatnio zmieniony piątek, 19 listopada 2021, 02:11 przez Arcymistrz1990, łącznie zmieniany 3 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » czwartek, 18 listopada 2021, 23:59

Fala WT + MACD na 4h sugeruje dno w przeciągu kilkunastu godzin. W rejonie 53-55k jest cała masa podparć (dno chmury 1d, EMA100 1d, fib .5 ruchu od września, fib .618 ruchu od lipca), że bardzo bym się zdziwił gdyby to przebili. Widziałbym tam odbicie i jazdę do góry chmury 1d (63-65k) i albo wybicie w górę... albo cofka, ale to może być niezmiernie groźne bo będzie kolejnym elementem powtórzonym z układu kwiecień-maj.

Obrazek

-- edit --
No i jest jeszcze LT trendu od lipca co @Arcymistrz1990 wspomniał, więc w ostateczności knot do ~51500.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 19 listopada 2021, 04:00

Na pewno gdyby miało zlecieć niżej, mocnym podparciem będzie LT z nogami 21.07 i 21.09, obecnie około $50k. To byłby też mocny punkt na wybicie 5 fali up.

Weteran
Posty: 7527
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 19 listopada 2021, 09:13

MA50 przebite, ma100 na 53k, ma 200 na 46.1
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 19 listopada 2021, 09:52

Bliskie okolice 55k i up albo ostatni gasi światło . Wykres nie potrzebny każdy kto śledzi to widzi.

BTW mamy już jakoś 19% korekty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 19 listopada 2021, 10:17

@Delhi nie jeden złapał to 55.6 ale mnie to wygląda na retest kreskowanej do 57.828 i dalej w dół
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 19 listopada 2021, 10:43

-20%, sentyment kiepski, zgodność większości co do dalszych spadkow. Wiecie jak to się kończy najczęściej? :D Jak dla mnie nie mieliśmy wystarczająco dużych wzrostów i nie wygenerowaliśmy wystarczającej liczby nowych jeleni na rynku, których można by teraz skosić żeby myśleć o większej korekcie.

Chyba skuszę się na małego longa po powrocie z pracy, chociaż pod odbicie.

Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » piątek, 19 listopada 2021, 11:33

DjVegas98 pisze: czwartek, 18 listopada 2021, 16:00 @kisiel No nie wiem czy w hossie to dobry pomysł, żeby ryzykować widzi mi się shortem dla góra 10% zysku...
No chyba, że grasz na lewarze, ale lewar powtarzam na HOSSIE jest bardzo wariacki.

Gram na lewarze, ale też na spocie. Ogólnie jak rynek nie idzie w moją stronę to po odskoczeniu ceny mniej więcej 2000$ zamykam pozycje.

Każdy ma swoje strategie. Wyobraźmy sobie , że ktoś się zapakował w Bitka przy 45K i czeka na realizacje zysków po przebiciu 70k, albo 100k.
Patrząc co ostatnio sie dzieje to nie wiem czy nie lepiej byłoby sprzedać po przebiciu ATH, po czym Bitek spadł do 60 , zrobić ponownie zakupy i znowu sprzedać po przebiciu ATH.

Czyli robiąc parę transakcji więcej ma taką samą sytuacje jakby bitek przebił 70k. Wiem, że mamy hossę i ci co czytali Livermoore wolą trzymać, wiedzą że jak mamy hossę to w końcu przebije te 70 czy 100k.

Teraz już druga taka pętla leci. Nie mam wątpliwości, że pójdzie w górę , ale też nie ma wątpliwości co zrobię w okolicach ATH. Bitmar zresztą pisał, aby zawijać się przed ATH i miał racje. Analiza Techniczna pomaga mi tylko wybrać moment wejścia i tyle. Przypomnę też niektórym, co mówili na tym forum, że 5 z przodu już nie zobaczymy. Nie odważyłbym się powiedzieć , że nie zobaczymy 4 z przodu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 18 listopada 2020
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ozzy » piątek, 19 listopada 2021, 13:46

Spoiler:
Pierwszy bastion zaliczony i to na każdej giełdzie prawie co do $, ale nie spieszyłbym się nigdzie w zajmowaniu pozycji. Wyższe interwały nie wyglądają zachęcająco. Możemy zejśc jeszcze niżej. Trzeba poczekać i zobaczyć co Nam narysują na wykresie.



Ciekawie za to wygląda total mcap. Dobrze żeby utrzymali poziom.


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 38 gości