Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Postautor: zielenina » czwartek, 14 października 2021, 02:48

Pytanie laika. Jeżeli chcę, aby ktoś wpłacił na mój portfel USDT, to jako adres mojego portfela wystarczy, że podam adres portfela Ethereum, tak? Ten sam adres, na który można przesyłać Ethereum, zgadza się?

Czytałem o tym, że są różne sieci dla USDT, ale nie wiem po jakiej sieci ta druga osoba będzie chciała mi te USDT wysłać...

Jeżeli - jako adres portfela - podam adres Ethereum, a druga osoba wyśle mi USDT po sieci BEP2, BEP20, OMNI (USDT działające na blockchainie Bitcoina) albo TRON, to znaczy, że środki przepadną?

Jak się zabezpieczyć, jak się dogadać, żeby skutecznie dokonać transferu USDT na mój portfel?

Chodzi o to, żeby te środki dotarły...

Żeby nigdzie nie przepadły...

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 14 października 2021, 06:30

Musisz przekazać w jakiej sieci masz usdt, bo mogą być problemy. Nie wiem czy strata na pewno, ale będzie kłopot

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Postautor: pierogi » wtorek, 19 października 2021, 19:55

A jak sprawdzić w jakiej sieci ma się USDT? Po adresie da się sprawdzić czy jakoś inaczej :roll: ?

I jak sprawdzić, czy ten ktoś, kto miał wysłać, faktycznie to USDT na nasz adres wysłał :roll: ?

Dla kogoś to pewnie oczywiste, ale ja pytam jako kompletny laik, kompletny świeżak.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 19 października 2021, 20:45

Nadawca musi wiedzieć w jakim blockchainie ma usdt. czy to jest eth, tron, nie wiem, może w jakiś innych usdt też chodzą. Ty musisz podać mu adres kontraktu usdt w danej sieci, portfel Ci poda.

W blockchainie zobaczysz transakcję.

Tylko Twoje pytania sugerują, że nie za wiele o tym wszystkim masz pojęcie i łatwo możesz zrobić błąd. W sieci eth fee jest b.wysokie, jeśli to jest na tronie, to niech Ci pośle 1 dolara na próbę

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Postautor: adiqq » wtorek, 19 października 2021, 20:51

zdzicho2000 pisze: wtorek, 19 października 2021, 20:45może w jakiś innych usdt też chodzą.
No jest tego już trochę
USDT,USDC,DAI z tego co kojarzę chodzą też po MATIC i FTM.
USDT chodzi też jako zUSDT po ZIL :lol:
można się w tym naprawdę pogubić, bo to tylko czubek góry lodowej....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie laika. Wpłata na mój portfel USDT - jak zrobić to bezpiecznie?

Postautor: nowy_w_krypto » środa, 20 października 2021, 01:01

zdzicho2000 pisze: wtorek, 19 października 2021, 20:45Nadawca musi wiedzieć w jakim blockchainie ma usdt.

Czyli jak się powie nadawcy: "Słuchaj, wygenerowałem portfel Ethereum. Prześlij mi na ten adres USDT/USDC", to to będzie wystarczające, czy jeszcze jakieś inne info będzie potrzebne?

I jeszcze w sprawie generowania adresu do wpłaty. Czy w celu otrzymania wpłaty w USDT/USDC lepiej będzie jeżeli wygeneruję adres portfela Ethereum w MyEtherWallet (MEW) czy może lepiej jeżeli zrobię to w aplikacji Ledger Live? Czy na oba te adresy Ethereum nadawca będzie mógł mi bezpiecznie przesłać USDT/USDC, niezależnie od tego przez jaką stronę, aplikację te adresy Ethereum do wpłaty USDT/USDC wygeneruję?

zdzicho2000 pisze: wtorek, 19 października 2021, 20:45W blockchainie zobaczysz transakcję

Wiem, że do Ethereum jest strona Etherscan. Rozumiem, że na tej samej stronie będę mógł też sprawdzić transakcje USDT/USDC?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Staram się to jakoś ogarnąć.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Eazzy0, Google [Bot] i 16 gości