Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Sector19 » czwartek, 3 czerwca 2021, 12:41

lokuss pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 03:21 . .. szczerze mówiąc zaczynam myśleć nad porządnym serwerem na racku i dokładaniem szuflad.
Ma ktoś może praktykę w tym? Co najbardziej by się opłacało? I żeby można z czasem szuflad po sufit zapakować :)
Przy poważnym kopaniu to najbardziej rozsądne rozwiązanie.

Ja kopie i farmie na serwerach HP DL (360\380)... Mam taktykę "wolno, ale dużo" 1 plot robię 9-10 godzin.
lokuss pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 03:21 Jak tam się u Was Panowie dyski zachowują?
U mnie jeden wd red pro 18tb padł po 1,5tygodnia, dziękuję swojej przezorności że nie łasiłem się na taniochę i od naszego dystrybutora po wyższej cenie kupuję, gwarancję mam przynajmniej od ręki, cały proces wymiany zajął tydzień, niestety 100 plotów, które tam miałem poszły w piach.
A z tym dyskiem to chyba przypadek. Bo przecież dysk po zapełnieniu płotami nic więcej praktycznie nie robi (tylko się kręci + czasem odczyty)...

PS. Jak ktoś miałby trochę dysków twardych na sprzedaż w dobrej cenie (z FV 23%) to chętnie odkupię od 8tb wzwyż.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » czwartek, 3 czerwca 2021, 12:49

Sector19 pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 12:41Jak tam się u Was Panowie dyski zachowują?
Wychodzi na to,że pierwsze dyski jakie kupiłem 2x wd red 4tb były uwalone... Poprzez kieszeń usb znikały. A po wpięciu sata znikały partycje....
Farmie na WD elements 8tb usd. So far So good

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: kilu » czwartek, 3 czerwca 2021, 14:16

Cześć. Czy jest jakiś sposób na naprawę plików unsigned w hpool? Mam online miner. Configiration status mam sukcessful. A w online plot mam jeden wpis o całej wielkości plotów - unsigned. Macie jakąś poradę? Aaaa dodam że resetowałem apki zmieniałem na nowsze i starsze, nawet wczoraj założyłem nowy klucz i konfigurowalem wszystko od nowa niestety nadal jest unsigned. Poradzicie coś? Dzięki wielkie za pomoc

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 16 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: darekm811 » czwartek, 3 czerwca 2021, 14:53

kilu pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 14:16 Aaaa dodam że resetowałem apki zmieniałem na nowsze i starsze


Musisz używać najnowszych aplikacji
kilu pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 14:16nawet wczoraj założyłem nowy klucz i konfigurowalem wszystko od nowa niestety nadal jest unsigned. Poradzicie coś? Dzięki wielkie za pomoc

no i ploty są przypisane do jednego klucza więc jak zmieniłeś to nie będą działać

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » czwartek, 3 czerwca 2021, 15:40

Panowie, mogę np. na dwóch komputerach oczywiście na tym samym kluczu tworzyć ploty a później przenieść na jeden ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 czerwca 2021, 15:55 przez MarekKonowaci, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » czwartek, 3 czerwca 2021, 15:50

MarekKonowaci pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 15:40mogę np. na dóch komputerach oczywiście na tym samym kluczu tworzyć ploty a później przenieść na jeden ?
Tak.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: AdamoChiaCoin » czwartek, 3 czerwca 2021, 18:12

Witam, farmie od początku maja i myślę nad sprzedażą całej farmy. Powoli brakuje mi cierpliwości do tego wszystkiego> Jak by co Mam dwa plotery komputery ryzen 53600 , 3 T SSD , karta gp 32Ram, karta radeon rx470 z ploterem komputer ryzen 72700 32GB ram, 3,5Tb SSD i laptop packard bell 4ram 2 procesory + 115 TB dysk My book duo z czego 90TB zapełniona plotami. Zastanawiam się nad sprzedażą wszystkiego monitory dwie klawiatury myszki dyski wsio jak leci. Jeszcze nigdzie nie wystawiałem ogłoszenia, dalej się zastanawiam czy sprzedać czy dalej farmić ale przy obecnej trudności odechciało mi sie zabawy jak by ktoś był zainteresowany to propozycje prv pisać

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: lokuss » czwartek, 3 czerwca 2021, 20:03

wizardking76 pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 11:29Red pro ma rating tylko 1mln MTBF i workload 300TB na rok ... chyba nie plotowałeś na nim bez przerwy ? dysk pod NAS to nie dysk pod datacenter. W sumie zabawne że taki dysk kosztuje tyle samo co Gold
plotuję na szybkich nvme oczywiście, zazwyczaj ploty z kilku maszyn przenoszę na jednego grubasa, wtedy właśnie padł.
wizardking76 pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 11:29może ktoś wie czy skorzystanie z płatnego vpn pozwala chwytać natychmiast synchronizację ?
w najnowszej wersji nie mam żadnych problemów z synchronizacją , wyłącznie harvester ( 1 komp ) mam ustawiony do synchronizacji, reszta plotuje offline, lub staram się pamiętać wbijać im --upnp false

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: kilu » czwartek, 3 czerwca 2021, 21:01

darekm811 pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 14:53no i ploty są przypisane do jednego klucza więc jak zmieniłeś to nie będą działać


Udało się ogarnąć. Dzięki wielkie za sugestie.
Problem z mojej strony bo dawałem zle klucze. Dzięki

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: pacifico79 » piątek, 4 czerwca 2021, 10:44

Jak by ktoś szukał alternatywy dla hpool-a: https://chia-core.com/

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » piątek, 4 czerwca 2021, 14:33

Może ktoś pomoże...
po ponownym uruchomianiu komputera nie ma mojego klucz prywatnego i klucza publicznego. Mogę tylko stworzyć nowy klucz prywatny. Niestety nie mam spisanego ciągu wyrazów i nie mogę odtworzyć swojego klucza. Nie ma tragedii, nie miałem w portfelu żadnej chia ale... mam za to 10 TB plotów. Pewnie do plitów bez swojego klucza prywatnego się nie dobiorę ? ale może jest to gdzieś zapisane (plik txt czy coś innego) na dysku ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 16 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: darekm811 » piątek, 4 czerwca 2021, 15:12

nie masz słów do przywracania klucza to możesz skasować te 10 tb plotów i zacząć od nowa na nowym kluczu.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
a tak poza tym to dziwne że po uruchomieniu kompa aplikacja nie zapamiętała klucza .

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jankes__15 » piątek, 4 czerwca 2021, 15:24

a czy to nie jest tak, że te farmy które już stworzyłeś możesz dodać do nowego konta? Po prostu wskazujesz dysk na którym stworzyłeś farmy.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 16 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: darekm811 » piątek, 4 czerwca 2021, 15:28

nie one są przypisane do klucza

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jankes__15 » piątek, 4 czerwca 2021, 15:34

to jak w takim razie działa sprzedaż plotów w internecie? Myślałem że ludzie tworzą ploty i jak stowrzy się farma to możesz ją pobrać i podpiąć pod swoje konto

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » piątek, 4 czerwca 2021, 15:40

darekm811 pisze: piątek, 4 czerwca 2021, 15:13nie masz słów do przywracania klucza to możesz skasować te 10 tb plotów i zacząć od nowa na nowym kluczu.

Niestety też przez to przechodziłem i było to bolesne, 8TB zrobione na i5-3570k, więc troche czasu poleciało w komin

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » piątek, 4 czerwca 2021, 16:21

a miał już ktoś taki przypadek, aby po uruchomieniu kompa aplikacja nie miała zapamiętanego klucza ?
ps. robię na nowo ploty :-( chociaż stare leżą.. samo zniknęło to może samo się pojawi.
Poważnie nie ma nigdzie informacji o kluczu w systemie ?
Może reinstalacja programu ?

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » piątek, 4 czerwca 2021, 16:29

MarekKonowaci pisze: piątek, 4 czerwca 2021, 16:21robię na nowo ploty
Kara za głupote :) Ciesz sie ze nie miałeś tam np. 10 XCH :D

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jankes__15 » piątek, 4 czerwca 2021, 16:32

MarekKonowaci pisze: piątek, 4 czerwca 2021, 16:21 a miał już ktoś taki przypadek, aby po uruchomieniu kompa aplikacja nie miała zapamiętanego klucza ?
ps. robię na nowo ploty :-( chociaż stare leżą.. samo zniknęło to może samo się pojawi.
Poważnie nie ma nigdzie informacji o kluczu w systemie ?
Może reinstalacja programu ?
usuń stare, i tak z nich juz nic nie będzie a ploty zajmują Ci miejsce na dysku do plotowania

Dodano po 6 minutach 40 sekundach:
używam swar managera i teraz mam takie pytanie. W konfiguracji tworzenia plotów mam podanych kilka dysków docelowych HDD. Najmniejszy z nich jest zapełniony w 90% i zastanawiam się czy kolejne utworzone farmy będą automatycznie zapisywane na tych dyskach na których jest jeszcze miejsce czy musze ten dysk wyłączyć z konfiguracji?
A jeśli tak to czy usunięcie tego dysku nie wyłoży mi plotów które się akurat tworzą?

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » piątek, 4 czerwca 2021, 21:03

Jak dodać apkę minera Hpool pod windowsem do autostartu żeby działała?
Mam niby dodaną ale nie startuje z windowsem. Orginalna apka chia startuje, ale i tak prosi o wybranie klucza. Ale miner Hpool nie startuje. Nie żadnego infa, komunikatu, błędu.

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość