Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 18 listopada 2020
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ozzy » sobota, 22 maja 2021, 16:27

Moim skromnym zdaniem dostaniemy lokalnie jeszcze zejście niżej (jeśli już stąd mamy iść na 40k+) a to z prostego powodu. Mianowicie, po zamknięciu świecy tygodniowej mw z takim knotem cena musi(powinna) zrobić wyższy knot na tygodniowym tf, aby móc swobodnie kierować się do góry. Podobnie było w marcu zeszłego roku, z resztą przykładów jest od groma, wyjątki stanowią świece zamykane tuż przy jej podstawy.

Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 22 maja 2021, 17:37

Bitmar pisze: sobota, 22 maja 2021, 16:23 Dawno temu obiecałem sobie, że zawsze trzymam się strategii a nie intuicji i emocji więc chciałbym być konsekwentny, ale ta intuicja i wiele niespójności mnie męczą. Myślę, teraz nad strategią która pogodzi w najbardziej możliwy optymalny sposób te 2 różne warianty. Jak coś wymyślę to dam znać. Póki co przychodzi mi do głowy scenariusz wyjścia np. 50-60% kapitału na odbiciu i ponownego wejścia przy przebiciu 70k. Jak się nie uda, to te 40% puszczę na drugim odbiciu już niżej niestety, ale i tak generalnie będę na plus jeśli dobrze wyjdę na tym odbiciu.
Ja zastanowię się przy 50-55k (jeśli tam dojdziemy na odbiciu), myślę o sprzedaży 20-30% portfolio na holda, ale znając swoją duszę hazardzisty pewnie będę trzymał twardo do 100k+ :D Tyle tych spadków przeżyłem (wy jeszcze więcej), że nawet kontynuacja korekty do 20k mnie nie rusza a nie chce mi się wierzyć, że nigdy nie zaatakujemy 100k w przyszłości.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 maja 2021, 17:40 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 maja 2021, 17:38

Ozzy pisze: sobota, 22 maja 2021, 16:27Moim skromnym zdaniem dostaniemy lokalnie jeszcze zejście niżej

Dziwnie może wyglądać moje przekonywanie na wzrosty btc ale on generuje ruch na wszystkim a mam instrumenty BULL obecnie na kilku altach i longi na jednym z forków i kibicuję żeby wam to odbiło.
Wygląda to słabo od środy i odbicia są gaszone ,tym samym zachęca do stawiania S które wg. mnie - te cfaniaki taki myk stosowały nie raz ;) ;) wywalą takim dzidosanem konkretnym i powinni to zrobić właśnie w weekend kiedy im forexy nie deptają po piętach.
Ktoś mnie pytał ,sorka że nie odpisuje w mig co ma fx z kursem bita - a no ma tyle ,szczególnie w weekendy że to jedyna opcja spekulacji i gra tu wielu dt z nudów nawet do momentu kiedy im włączą w niedziele w nocy notowania ale i spory % ruchu /pozycji olewarowanych na rynkach to właśnie fx i dlatego na to czekam
nie jakieś tam 39 czy 40 ale strzała 44-47 jednorazowo i gaszenie tego lekko w niedziele prowadząc w nadziei przez następny tydzien i dopiero koniec maja /kontrakty/kolejne info negatywne i fruu na 500$ :twisted: ale teraz pompować mnie to


Dodano po 10 minutach 36 sekundach:
NO :!: nareszcie się ogarneli :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » sobota, 22 maja 2021, 17:52

socjolog2008 pisze: sobota, 22 maja 2021, 17:48NO :!: nareszcie się ogarneli
to jeszcze nic nie znaczy, short squeeze poszedł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 maja 2021, 17:59

@spiderEverywhere Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 22 maja 2021, 18:08

Bitmar pisze: sobota, 22 maja 2021, 16:23Tylko powiedz mi kto (oprócz Ciebie) doczeka nowego ATH na bitach? Teraz większość jest tak przestraszona, że jak zobaczy 45-55k to będą uciekać jak szczury z tonącego okrętu i w zasadzie będzie to bardzo słuszna decyzja biorąc pod uwagę spadek o 55% Ja sam w tej chwili zamierzam ewakuować się na tym odbiciu które nam się dopiero zaczyna i kształtuje.

Kilka dni temu pisałem taką analizę. Można wyczytać to co napisałem, że ludzie będą się ewakuować na RTN.
shinya56 pisze: środa, 19 maja 2021, 16:54Dla mnie aktualne mamy mniejszy cykl, w dużym cyklu, którego jeszcze nie widać, a poziomy docelowo będą 6-cyfrowe.
1. Pękniecie bańki z szpilą kapitulacyjną.
2. Nastroje na forum i Internecie zdecydowanie przytłumione.
3. Szybka i głęboka korekta.

Odnośnie trzeciego punktu. Kilka osób fajne analizy przedstawiło, że zejdziemy do obecnych poziomów. Tylko to miało trwać 2-3 miesiące.
Mamy to zrobione w kilka dni. Pamiętajcie, że w silnych trendach korekty są gwałtowne i głębokie. Czyli to co mamy teraz.

Myślę, że w 2-3 tygodnie wrócimy do poziomów 45k +. Dla wielu będzie to RTN, wtedy ludzie się wyprzedają i będą czekać na niższe poziomy, a rynek paradoksalnie pójdzie w górę. Zasada maksimum przeciwności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 maja 2021, 18:30

Bitmar pisze: sobota, 22 maja 2021, 12:22@BitJanusz Prosimy o komentarz. Ty jesteś dobry w obalaniu takich dziwacznych teorii
Ja akurat do tych mechanizmów typu pi cycle bądź to, co zalinkowałeś nic nie mam. Sam to wstawiałem i sam brałem je pod uwagę. M.in. dlatego,że to czasem działa jak samospełniająca się przepowiednia. A na dodatek nałożyło się na to kilka innych samograjek typu "sell in may and go away", duża porcja bad newsów, tłity szalonego miliardera (tym razem negatywne). Na tym etapie akumulacja tego wszystkiego to raczej przypadek, chyba, że miliarder sprawdzał pi cycle, by zacząć FUD zaraz po nim, ale szczerze wątpię :mrgreen: tak wyszło.

Trend, który obowiązywał od samiutkiego dołka 4k aż do 65k został przerwany - padł LL 1d, potem LH, następnie LL 3d. Brakuje finalnego uderzenia w bęben (zejście poniżej 28,7k to już prawie jednoznaczna bessa, chociaż wpierw przydałoby się R2N) - obecna sytuacja jest jeszcze do odratowania technicznie, chociaż w najlepszym wypadku będzie to "druga fala" jak w kowidzie. Jednofalowa bańka jak w 2017 już nie może mieć miejsca - trend został przerwany.

Dlatego osobiście liczę obecnie na coś takiego:



Kilka miesięcy trendu bocznego, może trójkąt (byle nie zniżkujący jak po 2017), może olbrzymi ORGR ? fajnie by było, by w ramach tego trendu ukształowało się coś byczego.

Myślę, że obecna spadkowa jest nie do obrony i zaraz poleci, co zapoczątkuje potencjalny R2N:

Obrazek

Jednak spadkowa "wyższego rzędu" pewnie będzie za silna po takim spadku, powstrzyma aspiracje bitka powyżej 50k i zacznie się właściwy downtrend, przy czym po bitcoinowemu by było, by tylko lekko zszedł on poniżej obecne 29,5 - 30k (zależnie od giełdy) i nie naruszył krytycznego 28.7k. Wtedy aż się prosi o kontr-dzidę zasilaną shortami, która zapoczątkuje nową i spokojną hossę aż do 200-300k.

Może zbiegnie się to z bańką na ETH wywołaną euforią po przejściu na POS w grudniu?

Zagadką pozostaje, co się stanie z altami do tego czasu. Shitcoiny na razie nie są w zbyt dobrej formie i spadają. Osobiście liczę na wielki reset i dokupię, jeśli dominacja wróci na wysokie poziomy,a wskaźnik altseasonu zachęci do spekulacyjnego zakupu:



tj. 25 i poniżej.

jeśli jakoś szybko zejdziemy poniżej 28,7k, to już raczej dupa z króla, wracamy do 14-20k na rok albo dwa ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 22 maja 2021, 18:39 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 maja 2021, 18:39

Przyznam się
Mam też LONG na btc - wstyd 8-)
Obrazek
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 22 maja 2021, 18:48

shinya56 pisze: sobota, 22 maja 2021, 18:08Kilka dni temu pisałem taką analizę. Można wyczytać to co napisałem, że ludzie będą się ewakuować na RTN.
Tak, to mi podpowiada intuicja, dlatego jestem teraz rozdarty :) Z technicznej strony niestety wygląda to tak jak napisał @BitJanusz i tu właściwie nie ma co polemizować. Najbezpieczniej grać na pęknięcie i R2N co nie znaczy, że tak będzie. Wiele jednak przemawia za tym, że to tylko chwilowy przystanek o czym pisałem wcześniej. Do tego jeszcze dołożę fakt, że to nie jest bańka a zwykła hossa, więc być może strategia na pęknięcie bańki nie ma tu zastosowania :?: :!: . Dlatego kombinuję nad strategią która będzie optymalna dla 2 wariantów. Myślę, że da się to pogodzić kosztem zmniejszenia ewentualnych zysków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 maja 2021, 18:51

Najbezpieczniejsza strategia dla mnie to sprzedać połowę ok. 50k $ i odkupić jeśli zrobi ATH. Jeśli nie, no to ja mam z tej połowy zysk ponad 500%, więc ciężko być smutnym z sytuacji, a ta reszta przyda się do gry na shitcoinach przy altseason index < 25, gdzie spokojnie zrekompensuję sobie bessę na bitku gdy alty zaczną korektować głębokie spadki ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 22 maja 2021, 19:03

BitJanusz pisze: sobota, 22 maja 2021, 18:51Najbezpieczniejsza strategia dla mnie to sprzedać połowę ok. 50k $ i odkupić jeśli zrobi ATH.
Dokładnie to samo póki co przychodzi mi do głowy o czym właśnie pisałem: viewtopic.php?p=702406#p702406, z małym wyjątkiem ja bym zaczął kupno nieco wyżej niż ATH bo R2N może zrobić ATH a nawet przebić i zrobić potem piękną zwrotkę ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 22 maja 2021, 19:17

Ciekawą wizje przedstawił taki mało znany polski (chyba ukraińskiego pochodzenia) youtuber od fal elliota (to nie żadna reklama), który od kilku tygodni mówił, że spodziewa się spadków na 35, a nawet 30k. Nie ma co się oszukiwać, jednak mało kto wierzył, że polecimy tak głęboko i biję się w pierś - sam zaśmiałem się pod nosem jak powiedział, że oczekuje na 30k. Według niego teraz czeka nas kilkumiesięczny zyzgak WXY z pogłębieniem dołka (niebieska linia) lub trójkąt ABCDE (pomarańczowa) bez pogłębienia dołka. Oba warianty są falą 4 i dopiero potem strzał w ramach fali 5 na poziomy >100k. Do tego oba warianty uwzględniają trójfalowy wzrost, który przypominać będzie RTN, ale nim nie będzie przy założeniu oczywiście, że to nie jest koniec hossy.
Zainteresowani niech sobie szukają na YT "Daniel Stasiuk", a ja wrzucam printa jego wykresu, który wrzucił na telegramie chwile przed spadkiem na 30k (19 maja o 7 rano). Zrzut:

Obrazek

A co do RTN to fajnie klastruje się poziom 0,5 fibo od ATH i poziom 0,618fibo 3 fali spadkowej - poziomy około 47-48k. Oznaczyłem zielonym obszarem. Do tego silny poziom oporu w ramach dołku z 25 kwietnia. Wygląda to na silną strefę podażową.

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » sobota, 22 maja 2021, 19:29

Never trust the 4th.
Kolejny - czyli juz 4 test tego kanalu powinien byc wybity:

+ cheat sheet z poziomami oporow ktorych mozna sie spodziewac.


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » sobota, 22 maja 2021, 20:04

Ja tez odpalilem L... choc sercem jestem miskiem. Jakos latwiej mi sie gra w dol niz w gore ;)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » sobota, 22 maja 2021, 20:37

socjolog2008 pisze: sobota, 22 maja 2021, 18:39Przyznam się
Mam też LONG na btc - wstyd
o nie!!! Co Ty zrobiłeś??? Przepowiednia sie wypełniła. "Gdy jeden z was ten, najbardziej niewierny zagra longa, świat jaki znacie skończy się" - 1 S.N.
teraz nie ma juz wątpliwości, bańka pękła!!

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » sobota, 22 maja 2021, 20:41

socjolog2008 pisze: sobota, 22 maja 2021, 18:39Mam też LONG na btc
ONI widzą Twój SL i idą po niego ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 maja 2021, 20:50

@spidersEverywhere niech idą ,mnie najbardziej ciekawi gdzie dzisiaj są wszyscy od tego shitoinga opowiadający o 100k i 70k jak było na 60k a dzisiaj nie ma komu pompować tego cudaka - no jak to /to już nie przyszłość ludzkości przewyższająca wszystko na ziemi ;) beka ,gdzie te byki :?: porzuciły swoje dziecię ,ja mam L na btc niewielkiego a dużo więcej w instrumentach BULL na FTX i kilka skupionych altów/forków
Mnie sam bit niewiele interesuje - liczę na tethera i te skupujące fundusze /które po poprzednich zakupach są albo sporo na minusie albo te ich zakupy to zwykła ściema z twittera - podobna do adopcji Tesli :D
BYKI skupować swojego cudacznego bitosza po korekcie 50% to nie łaska już :?: pompować mnie to

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
kirucha2 pisze: sobota, 22 maja 2021, 20:37o nie!!! Co Ty zrobiłeś??? Przepowiednia sie wypełniła. "Gdy jeden z was ten, najbardziej niewierny zagra longa, świat jaki znacie skończy się" - 1 S.N.

Jak pękną mi bańkę na 500$ poświęce tego L bez mrugnięcia okiem
..ale to pułapka na misie i nie ze mną te numery Bruner
M E G A B Y C Z O na 30m
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 22 maja 2021, 21:11 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » sobota, 22 maja 2021, 20:56

KaTa90 pisze: piątek, 21 maja 2021, 21:49KaTa90 pisze: ↑ piątek, 21 maja 2021, 15:08
W tym wszystkim brakuje mi jeszcze 1 zjazdu w dół w okolice 32-34k z dużym odbiciem.
Chociaż dla wielorybów lepsze by było wybicie pod 43-44k i wtedy gwałtowny zjazd.


Wybiło do 42k i mamy zjazd. Teraz nagle wszyscy widzą <30k, gdzie jeszcze kilka dni temu mowa była o 39k minimum. Rynek ten jest niesamowicie zmienny i nadal wydaje mi się, że zjazd nie przebije 30k bo coraz więcej rozstawionych pozycji 25-31k. Mam na uwadze fakt iż w nocy Chiny się budzą i mogą jeszcze ściągnąć kurs w dół, ale tak jak @Bitmar widzę szybkie odbicie w okolice 46-48k.


Póki co zgodnie z moim założeniami, obecnie wparcie na 37k i albo będzie fakeout do okolic 34-35k albo już z tej pozycji mając na uwadze niedźwiedzie lewary mocny wystrzał w górę w okolice 41-42k w kolejny opór. Za dużo osób czeka na spadki i coś mi nie pasuje w tym. Oczywiście jeśli się mylę, to będę w czarnej "D" chociaż mam rozstawienie przy 25-31k 20% kapitału.

Spore zakupy na głównych altach w ostatnich minutach DOT/LINK/XRP/NMR

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » sobota, 22 maja 2021, 20:58

Osobiscie, rypla traktuje jako taki przewidywacz kursu dla dziadka.. rypel pierwszy wyznacza kurs i glupio piszac... ale ciagnie za soba btc.. tak mniej wiecej to wyglada.

E: rypel 1h na zielono z knotem .. uwazam ze btc bedzie szedl w gore.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 154
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Appogeum » sobota, 22 maja 2021, 21:27

spadek ponizej 37,2 uruchomi wieksze spadki wiec trzeba byc czujnym jesli utrzymaja ten poziom bedzie super

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
wybicie 38,14 moze natomiast dac szanse na to by zblizyc sie do RZ, jednak kazdy poprzedni lokalny impuls z 2 potwierdzeniem mial coraz slabszy zasieg, co jest charakterystyczne do potrzymywania i tym samym poglebienia trendu spadkowego.

Dodano po 53 sekundach:
rynek wg ma do 22 powinien podjac decyzje :roll:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], jacek-g i 27 gości