Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kristof707 » wtorek, 30 marca 2021, 12:35

BitJanusz pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:05
Kristof707 pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:02brat ETH ma przejsc do wersji 2.0
coś serio z tym działają? Bo ja o tym 2.0 słyszę odkąd się tu zarejestrowałem ;)
Z tego co słyszałem i tego się trzymam to lada moment powinni to wprowadzić.
Moje odczucia mówią, że to będzie jeden z motorków które wybiją krypto w kierunku 100k :) i niedługo zobaczymy wiadomości i nagłówki e-gazet typu: " Eth podbija rynek?, Eth osiąga nowe szczyty, czy pokona btc?" xp

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 30 marca 2021, 12:37

Jesli zamkna powyzej 59k 1D to nie widze spadkow.
Wszystko rosnie, bedzie rosl i btc. Wzrosty BTC maja chociaz jakas logike i fundamenty za soba w porownaniu do reszty rynkow.
dojade pisze: wtorek, 30 marca 2021, 09:02Ciekawe jest to co piszesz. Jeżeli świat zmierza w kierunku coraz większej cyfryzacji, bańka, czy jej brak, nie ma tutaj nic do rzeczy moim zdaniem.
Nawet jeżeli niedawny skok w górę większości kryptowalut nie do końca był czymkolwiek popdarty, to zainteresowanie tą metodą płatności/ wymiany na pewno będzie z biegiem lat rosło.


To bardzo sluszna uwaga. Sluchalem ostatnio sporo wywiadow z 'business angels' no i oni mocno laduja sie w krypto. W dlugim terminie, ta technologia, nie koniecznie BTC, jest bardzo bardzo bulish.
Nie oznacza to perturbacji po drodze, ale jesli nie zakaza szyfrowania oraz nie powstanie UE/USA-firewall, na wzor chinskiego to i narzedzi brak w szerokim skrocie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 30 marca 2021, 12:56

pael pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:37Sluchalem ostatnio sporo wywiadow z 'business angels' no i oni mocno laduja sie w krypto.
Haha, wyprzedziły ich zwykłe NEET-y, janusze i marzyciele :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 30 marca 2021, 13:42

BitJanusz pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:56Haha, wyprzedziły ich zwykłe NEET-y, janusze i marzyciele


Tych co sluchalem zdecydowanie nie ;-)
9gmalgmal pisze: wtorek, 30 marca 2021, 13:24chcialby uslyszec jak to zaargumentujesz


PoW, PoS, technologia ktora coś robi jak zapewnienie tokenow wymiany, platforme kojarzenia stron, defi, wszystko z pominiecie posrednikow.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » wtorek, 30 marca 2021, 13:50

co do kursu bo o tym temat 8-)

to w drodze po Świętego Grala w zasadzie trzyma nas obecnie ostatni maleńki niedźwiedzi zasiek fibo około 59.1k ( który został co prawda już wybity ale nie przetestowany (na covid , a testy obecnie najważniejsze :mrgreen: ) ) na granicy którego kurs obecnie nadal się zastanawia :roll:

u mnie 85/15 UP 8-)

stamp 4h
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 marca 2021, 23:28 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dojade » wtorek, 30 marca 2021, 14:01

bitloteiros pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:22
dojade pisze: wtorek, 30 marca 2021, 01:59Kiedy waszym zdaniem będzie się opłacać kupić ADA patrząc na to pod kątem długoterminowej inwestycji?
Wątek dla spekulantów nie jest najszczęśliwszym miejscem na zadawanie takich pytań. Ile ludzi tyle opinii. Jeżeli chcesz inwestować długoterminowo w będące tak naprawdę w ciągłej hossie kryptowaluty to nie czekaj na jakiś moment czyli "pęknięcie bańki" czy inny "dołek" i po prostu regularnie co tydzień czy co miesiąc skupuj za określoną kwotę. W ten sposób uśrednisz cenę i oszczędzisz sobie zbędnych emocji
Dziękuję Ci za odpowiedź i wszystkim innym oczywiście także :)

Myślałem żeby dorzucić jeszcze jakieś z 10k i potem nie patrzeć jakoś specjalnie przez jakiś czas na to co się z tym dzieje. To nie jest tak, że będę się zamartwiać jak będę widział wahania + - X% i nie będę mógł przez to spać. Po prostu gdzieś głęboko wierzę, że cyfrowe waluty to przyszłość. Jeśli za parę lat przyjdzie mi wyciągnąć tyle samo co włożyłem, trudno. Jeśli coś stracę - też trudno. Zyskam? - super. Jeżeli bym dalej w to wierzył za 5 lat, to mógłbym nie wyciągać tej kasy nawet i przez 10 lat (o ile dożyje)

Krypto zaczną nabierać mocno na wartości kiedy tak naprawdę zaczną być wykorzystywane na większą skalę - a przynajmniej tak mi się wydaje. Obecnie, ogromna część społeczeństwa nawet nie wie "co to jest ten bitcoin" i tak pewnie jeszcze przez parę lat pozostanie, może nawet paręnaście lat. Pytanie jest inne. Kiedy będzie moment kiedy to się zmieni. O tym momencie zapewne większość zainteresowanych tematem zorientuje się po fakcie. Część z nich będzie właśnie czekać na ten idealny moment z zakupem.

//edit
Już kończę z filozofowaniem i zaśmiecaniem tego wątku!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 30 marca 2021, 14:22

dojade pisze: wtorek, 30 marca 2021, 14:01Jeśli coś stracę - też trudno. Zyskam? - super.
Koniecznie zapoznaj się z tematem "projekt wariat" @benq , który zdaje się wtedy wyszedł z podobnego założenia.

Wprawdzie wariat w końcu wrócił na plus, ale w międzyczasie zaliczył zdaje się spadek aż o 90%... i wrócił na plus tylko dlatego, że jednym z kupionych przez benq coinów był AAVE który przeszedł hossę stulecia. Gdyby zamiast AAVE był np. ZIL to nadal byłby chyba na minusie?

O wiele lepszym pomysłem był "portfel hodlera" kupowany już podczas spadków, ogólnie polecam oba wątki benq, pamiętaj, że kupujesz na bardzo dużej bańce i te 10k równie dobrze może wzrosnąć np. do 15k a potem spaść do 2-3k.

Większość z nas w tym wątku wchodziła poniżej 10k$ zdaje się.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1821
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1574
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 30 marca 2021, 14:52

@dojade podstawowe pytanie czy ty chcesz zarobić pieniądze czy posiadać kryptowaluty bo moment sobie wybrałeś typowy dla samobójcy albo promujesz samo krypto w takim momencie dość specyficznym . Fundusze inwestycyjne :arrow: banki :arrow: paypal :arrow: tesla to kto ma to jeszcze kupić i po co właściwie . Osobiście odradzam kupowania jakiejkowiek kryptowaluty w tym momencie czy to bsv czy btc czy eth czy cokolwiek /ewentualnie do zabawy jak to działa albo do ćwiczeń w szorceniu jak masz na to nerwy (sam buduję piramidę od 2 dni szortów) , bo na pewno nie jest to miejsce na inwestycje obecnie środków :arrow: ale to twoja kasa i twoja zabawa w ryzyko :D
Obrazkiem opisać btc można w taki sposób
Obrazek
jeszcze brakuje tylko SEC inwestującego w kryptowaluty i będzie komplet

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » wtorek, 30 marca 2021, 15:27

Od jakiegoś czasu obserwuje jak sciana w postaci okolo 100 btc pcha kurs na ścianki ustawione po 20 btc.. które są zjadane. Ktoś się wyprzedaje... cos sie szykuje.

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 30 marca 2021, 15:37

9gmalgmal pisze: wtorek, 30 marca 2021, 14:24Ty chyba pomyliles szeroko rozumiane krypto z BTC - raczej nie uzywal bym tego zamiennie.


Wylapales ten post w ktorym tego nie podkreslilem, ze mam na mysli krypto/blockchain. W innych postach nawet pogrubialem. BTC jednak jest koniem zaprzegowym i narazie(co najmniej pare miesiecy) nie zanosi sie na zmiane.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 30 marca 2021, 19:23

Tak książkowo dość:

korekta_pedzaca.jpg



Finex, skala log:

korektapfinex.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ambroży » wtorek, 30 marca 2021, 20:26

@ekonokomik
Czytałem o tym jakiś czas temu i rzeczywiście podobnie znalazłem ale w Twoim źródle wg mnie brakuje jednej istotnej informacji, rzekomo aby poznać że ten wyższy szczyt to korekta (tu pędząca) to 3 fale zamiast 5 jak w impulsie, i niby to nam mogło wskazać ze polecimy w dół. Niestety jak to bywa łatwo powiedzieć, trudniej zrobić i rzeczywiście poprawnie rozpoznać te fale.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: benq » wtorek, 30 marca 2021, 20:37

BitJanusz pisze: wtorek, 30 marca 2021, 14:22Koniecznie zapoznaj się z tematem "projekt wariat" @benq
@dojade, linki:
Projekt Wariat - Odnośnie wchodzenia długoterminowego teraz - fatalny moment. Zobacz na początki tego portfela. Pierwsze tygodnie i wydawało się, że sroka złapana za ogon. A potem ponad 2 lata kiszenia strat, przez wiele miesięcy nawet po -90% jak BitJanusz napisał. Co z tego, że teraz po 3 latach efekt na plus. Zobacz jak wiele rzeczy można było zrobić lepiej, wyjść z tego ze znacznie większym kapitałem.

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut - Tutaj zupełnie inna historia. Choć po drodze było również sporo upadków i większość rzeczy można by tu zoptymalizować, to jednak sam moment wejścia zrobił ogromną robotę.

Polecam każdemu początkującemu, który planuje obecnie wchodzić na long term lekturę obu wątków. 20 minut które może oszczędzić Wam trochę kasy.
Uczcie się na moich błędach, a wnioski wyciągajcie własne. :)


A w temacie cen, skoro już mnie wywołano w tym wątku, zerkacie na:
https://athcoinindex.com ?

Bardzo ciekawie wygląda pierwsza dziesiątka spadkowiczów od ATH.
Spoiler:
Obrazek
ZEC i BCH ze względu na swoją historię można pominąć, kto nie pamiętam doczyta.
Nieziemsko pompowany ostatnio Dent zajmuje drugie (!) miejsce, ze stratą -86.70% od swojego ATH.
Zakładając dalsze przedłużenie bańki XRP, EOS, SC, TRX, ALGO, a nawet PUNDI mają jeszcze sporo miejsca - i wcale nie trzeba tu bicia rekordów, żeby z obecnej ceny wykręcić +200-300-500%.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 30 marca 2021, 20:50

Imo póki co wygląda jak często grany od 10 k trójkąt - zrzut/czyszczenie longów (1) wybicie topu celem czyszczenia ustawionych tam shortów (2) zrzut celem czyszczenia spóźnionych po przebiciu topu longów (3). Teraz wypadałoby wydymać shortujących przy RZ i po konsolidacji wyjść mocno górą, choć miejsca na kolejne HL jest dość sporo (nawet 53 k).

Dość płytka konsola (57.5-59) imo faworyzuje wyjście górą.

Obrazek

Licząc od dołka to konsola jest już dość długa i jeśli zaowocuje mocnym wyjściem górą to liczę na nawet miesięczny impuls up do okolic 75-80 k+.

Obrazek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 30 marca 2021, 21:23

Spoiler:
BitJanusz pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:05coś serio z tym działają? Bo ja o tym 2.0 słyszę odkąd się tu zarejestrowałem

Pierwsza sieć jest już uruchomiona i można stackować. Zebrali dużo ETH do tego celu. REalnie jednak ETH 2.0 wjedzie za 2-3 lata, więc wiesz jak będzie: teraz sprzedaje się hasło tłuszczy, a realnie to usprawnienie wjedzie w środku bessy jak ten sam motłoch się wyprzeda w kapitulacji xd.
Kristof707 pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:35Z tego co słyszałem i tego się trzymam to lada moment powinni to wprowadzić.
To źle słyszałeś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nplex » wtorek, 30 marca 2021, 21:32

@miso20 zależy o którą fazę przejścia na ETH 2.0 chodzi, bo będzie ona wykonywana w kilku etapach. Odhaczenie tych wszystkich etapów to faktycznie około 2 lat.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 30 marca 2021, 21:56

Nie wiem czy ktoś tu dzisiaj wrzucał, ale szybko scrollując raczej nie dostrzegłem.
Paypal wprowadza 4 alty. BTC,ETH, LTC i BCH.


Kto wie może nawet dziadzie LTC i BCH trochu odżyją za jakiś czas? :D
Jakby nie patrzeć to jedna z grubszych akcji w historii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 30 marca 2021, 22:30

DjVegas98 pisze: wtorek, 30 marca 2021, 21:56Jakby nie patrzeć to jedna z grubszych akcji w historii.

Ewidentne.
Tak jak ten manifest cyberpunk
https://www.activism.net/cypherpunk/manifesto.html
czy ten od Satoshiego
https://bitcoin.pl/manifest-satoshi-nakamoto/

Podsumowując moje 6 lat na tym forum adopcję dla Bitcoina załatwiła Visa & MasterCard & PayPal
Dziękuje.
Ps.
Spoiler:
To jakby Adolf obudził się w dzisiejszym Berlinie i był zadowolony ze sporej statystycznie dzietności u Afro Amerykaninów i Arabów .. adopcja
Wesołych Świąt Wielkanocnych wszystkim życzę
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 5 lutego 2014
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kokum » wtorek, 30 marca 2021, 22:35

To już jest bearish, czy jeszcze czekamy z S?

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » wtorek, 30 marca 2021, 23:10

Wiosna się zaczyna, niedźwiadki wstawać ze snu zimowego. Jedynie Socjolog całą zimę czuwał. Byki już zapomniały, że takie zwierze jak niedźwiedź w ogóle istnieje. Czas się budzić powoli.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ao1989, CzarnaOwca, Pan Inwestor, shinya56 i 22 gości