Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Artic11 » środa, 24 marca 2021, 19:08

Cześć,
streszczając temat kupiłem gdzieś pomiędzy 2012-2014 trochę doge na allegro. Ponieważ było to warte mało jak na tamte czasy a potrzebowałem zrobić format na firmowym kompie to przeniosłem pliki na pendrive i zapomniałem na długo.
Według wyliczeń na portfelu powinno być przynajmniej 100k pln i płacę 5k osobie, która poprowadzi mnie za rączkę i pomoże odzyskać środki.
Ponieważ w tamtych czasach nie było giełd, środki przechowywałem na oficjalnym portfelu doge. Był tam plik wallet.dat i ten plik posiadam. Niestety nie wiem czy ten plik jest dobry, bo krypto była to czarna magia na tamten moment i sam nie wiedziałem do końca jak to się obsługuje.
Czy ktoś się podejmie?

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » środa, 24 marca 2021, 20:09

BHP - NIKOMU Z FORUM NIE UDOSTĘPNIAJ PLIKU WALLET.DAT ani nie udostępniaj zdalnego pulpitu do swojego komputera
zaczynamy
1. Zrób sobie kopie wallet.dat i na niej działaj na komputerze.
2. Pobierz oficjalny portfel "dogecoin core ze strony dogecoin.com
Obrazek


3. zainstaluj portfel
4. przy pierwszym uruchomieniu portfela bedziesz miał takie oto okienko
Obrazek

stwórz sobie nowy folder na dysku C
wybierz opcje " użyj wybranego folderu dla danych i wskaż folder który utworzyłeś i kiknij OK.

5. zamknij portfel
6. do folderu który utworzyłeś w kroku 4 wrzuć swój wallet.dat
7. uruchom portfel
8. zobacz swoje adressy w zakładce much receiving addresses...
Obrazek

9. saldo adresów możesz sprawdzić na np https://dogechain.info/chain/Dogecoin


10. Jeśli masz środki na adresach i nie chcesz pobierać całego blockchain doge to możesz exportować sobie klucze adresów
w wallecie doge klikasz HELP-> DEBUG WINDOW -> KONSOLA
wpisujesz w konsoli:
dumpprivkey ADRES
przykład: dumpprivkey DBS9McvMjefH4f6mSTdcWe6t9XXx1s258i
w konsoli pojawi ci sie klucz prywatny którego NIKOMU NIE UDOSTĘPNIAJ. klucz prywatny bedziesz mógł importować do lekkiego portfela który nie wymaga pobrania całego blokchaina. np exodus to tylko przykład

Obrazek

ostatni krok
11. rejestrujesz sie na giełdzie, robisz KYC, sprzedajesz i jesteś bogaty :)

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: zdzicho2000 » środa, 24 marca 2021, 21:54

@dymonek bardzo rzeczowo i czytelnie. Ale 11 punkt inny:
Wymieniasz doge na ltc lub dash tutaj:
https://changenow.io
-bez rejestracji z prowizja około 1-1.5%
lub na binance.com (rejestracja tylko na maila, bez Kyc/aml) i za jakieś 0.2% wymieniasz też na ltc lub dash.

w jednym jak i w drugim przypadku ściągasz sobie dashe lub ltc na lekki portfel exodus, Coinomi i z niego sprzedajesz monety w bitomacie
https://shitcoins.club/

powyższe operacje dokonujesz w 2-4 ratach. Pierwszą na próbę na małej kwocie, np 1000 zl.

każdą następną dopiero po zakończeniu poprzedniej, monety muszą być na portfelu.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Artic11 » czwartek, 25 marca 2021, 00:31

zdzicho2000 pisze: środa, 24 marca 2021, 21:54taj:

Dupa. Poradnik piękny ale z 3 adresów jakie tam miałem, wszystkie puste.
Pocieszające jest to, że jest to 1 z 4 starych dysków jakie mam. Reszta jest na IDE i musze kupić adapter. Wtedy mogłem stworzyć nowy portfel i przekopiować również wallet.dat z nowego portfela.
Ogólnie siedzę mocno w krypto ale nie wiem jak się obsługuje te stare portfele. Niech hossa będzie z wami, jeszcze da się zrobić 7-cyfrową kwotę w tym roku :)
Jeśli znajdę kasę z doge to nie spocznę dopóki nie wypłacę kasy za ten poradnik

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » czwartek, 25 marca 2021, 00:40

Artic11 pisze:
zdzicho2000 pisze: środa, 24 marca 2021, 21:54taj:

Dupa. Poradnik piękny ale z 3 adresów jakie tam miałem, wszystkie puste.
Pocieszające jest to, że jest to 1 z 4 starych dysków jakie mam. Reszta jest na IDE i musze kupić adapter. Wtedy mogłem stworzyć nowy portfel i przekopiować również wallet.dat z nowego portfela.
Ogólnie siedzę mocno w krypto ale nie wiem jak się obsługuje te stare portfele. Niech hossa będzie z wami, jeszcze da się zrobić 7-cyfrową kwotę w tym roku :)
Jeśli znajdę kasę z doge to nie spocznę dopóki nie wypłacę kasy za ten poradnik
A czy były widoczne jakiekolwiek transakcje na tym portfelu ? bo może to był wallet od innej kryptowaluty dlatego na explorerze nie widziałeś środków. Jeśli widziałeś na portfelu transakcje to sprawdz czy faktycznie one należą do doge, w expolerze doge wpisz ID transakcji. poniżej "krótki" poradnik jak sprawdzić od jakiej krypto jest wallet.dat

na starych dyskach masz pewnie win XP lub windows 7
pliki wallet.dat powinny być w folderach Docoments and settings/ nazwa użytkownika / Dane aplikacji / DogeCoin o ile dobrze pamietam
folder dane aplikacji jest niewidoczny i bedziesz musiał w opcjach folderów ustawić " pokaż ukryte foldery"
Obrazek


mini poradnik na szybko tak żeby każdy zrozumiał.
Aby upewnić się do jakiej kryptowaluty posiadasz portfel bedziesz musiał wykonać kilka rzeczy które dla laika mogą być ciężkie na pierwszy rzut oka
- Potrzebujesz zainstalować np Python 2.7.18
https://www.python.org/downloads/release/python-2718/
interesuje cie wersja Windows x86-64 MSI installer bo pewnie posiadasz windowsa, czasami na windowsie python sie $*#@($#@ i dla początkującego użytkownika może być to stresujące xD ale pójdziemy po najmniejszej lini oporu na szybko i na pałe xD
Obrazek

proces intalacji -> klikasz dalej dalej dalej -> wybierz lokakacje dla pythona na dysku C bo bedziesz do niej wracał np C:\FORUM\

- potrzebujesz skryptu pywallet.py do pobrania z https://github.com/jackjack-jj/pywallet
wklej plik pywallet.py do folderu gdzie zainstalowaleś pythona, wrzuć też tam swój plik wallet.dat
Obrazek

teraz bedzie najgorsza rzecz dla wiekszości użytkowników tzn KONSOLA xD
naciśnij Start na pasku ( na dole po lewej i wpisz cmd )
Obrazek
uruchom cmd
pojawi ci sie takie okno
Obrazek

wpisz w nim cd ścieżka do folderu z pythonem
dla przykładu

cd C:\FORUM

Obrazek
aktualnie znajdujesz sie w folderze z pythonem

wejdz do folderu Scripts

cd C:\FORUM\Scripts

wpisz w konsoli

pip install Twisted

Obrazek
chwile poczekaj aż skończy sie pobieranie dodatkowych bibliotek


następnie cofnij się do folderu gdzie masz pywallet i swój wallet.dat
wpisujac
cd ../
Obrazek

teraz wpisz w konsoli
python pywallet.py --dumpwallet --wallet=wallet.dat >> ZLOTO.txt
Obrazek
gdzie wallet.dat to nazwa pliku twojego walleta
>> ZLOTO.txt to plik tekstowy do którego zostanie zrobiony zapis tekstu z konsoli i w nim dowiesz sie do jakiej kryptowaluty to był wallet
( pamietaj pywallet.py i wallet.dat muszą być w tym samym folderze

otwórz w notatniku plik ZLOTO.TXT
na górze bedziesz miał bardzo możliwe
taki bład
Obrazek

gdzie '\x07receive', u'__key__': '\x07purpose"R9SZKo1EGCLyFASQquWHkyPHp5NscDiw1B'}) *

to jest np mój wallet rvn R9SZKo1EGCLyFASQquWHkyPHp5NscDiw1B gdzie kopalem sto lat temu i niedawno znalazlem w nim darmowe 100 zł xDD
sprawdz jakie masz początki adresów w sensie pierwsze znaki powiedzą ci do czego to był wallet.

*bystre oko zauważy, że pywallet wypluł 3 adresy, 2 do rvn jeden do doge, jak dodałem wallet do portfela doge to dogę dodał 1 nowy adres to waleta.
dlatego uważam, że powinieś sprawdzić do jakiej krypto nalezy wallet.dat z pendriva który znalazłeś :D
ciag dalszy nastąpi xD

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Artic11 » piątek, 26 marca 2021, 23:57

Udało mi się przejrzeć drugi z 4 starych dysków. Jest uszkodzony ale programem udało mi się odzyskać plik wallet. Data jego utworzenia wskazuje, że to może być to (grudzień 2013). Pamiętam że bawiłem się też walletem btc więc nic nie obiecuję a btc nie kupowałem, bo był za drogi ( :p )
Problem jest taki, że jak wrzucam ten wallet.dat do katalogu i odpalam portfel to mi pokazuje komunikat wallet.dat corrupt, salvage failed.
Masz na to jakiś patent?

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » sobota, 27 marca 2021, 00:00

zastosuj poradnik który wyżej napisałem pywalletem :D
on ci wyodrębni klucze

Obrazek




A jesli to sie nie powiedzie to bedzie jeszcze jedna opcja :D
Czy wallet był zaszyfrowany ??

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Artic11 » sobota, 27 marca 2021, 00:21

Tak, na wallecie było hasło i wydaje mi się że je pamiętam :D
Czy to coś zmienia? Na ten mokment warto zająć się sprawdzeniem czy są środki na tym a jak są to dopiero bawić się w odzyskiwanie.
Jest też opcja, że plik na tym dysku to kopia. Pamiętam że oryginalny portfel miałem na kompie stacjonarnym a ten znalazłem na 2,5''
Ze sprawdzeniem innych muszę poczekać na adapter i też nie dam sobie głowy uciąć że będą działały (dyski)

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » sobota, 27 marca 2021, 00:43

masz jakiś edytor tekstu ? inny od notatnika bo w nim może być mało czytelnie xD
uruchom wallet.dat w jakimś edytorze tekstu i szukaj adresów przy receive. dlatego sie pytalem czy miałeś hasło bo nie jestem pewien czy jak sie zaszyfruje wallet to czy adresy są widoczne :D w zaszyfrowanych walletach nie widać adresów niestety :P
Obrazek



jaki rozmiar ma wallet ? wiecej niż 72 kb ?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: miso20 » piątek, 16 kwietnia 2021, 23:27

@Artic11 @dymonek udało się coś zdziałać? Wartość portfela wzrosła ;P

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » piątek, 16 kwietnia 2021, 23:39

a nie wiem kontaktu nie było wiecej :D
jedynie mogę dodać od siebie, co do odzyskiwania danych ze starych dysków HDD @@Artic11
najlepiej przejściówke pod usb coś takiego
Obrazek
czasami stare dyski są tak rozdupcone, że podłączenie ich do komputera zamuli cały system bo bedzie starał sie je odczytać,
podlączenie pod usb jest też bezpieczniejsze bo system nie użyje tego dysku np pagefile

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Pawelwro » sobota, 10 lipca 2021, 09:46

Siema wszyscy u mnie było tak
Dysk sformatowany jakieś 2-3 lata temu doge nie były dużo warte więc machnąłem ręką na krypto ale jak Elon Musk stwierdził że Dogecoin leci w stronę księżyca wszystko się zmieniło.
Programem EaseUS Data Recovery Wizard (niestety płatny) wpisując hasło wallet odzyskałem kilkaset plików sam się męczyłem kilka tygodni i nic to nie dało ;-) tutaj pojawił się dymonek który po kilku wskazówkach po kilku przesłanych plikach odzyskał wszystkie moje doge ;-) super mistrz.
Więc ludzie jak macie sformatowane dyski utracone dane a mieliście wcześniej jakieś kryptowaluty piszcie do dymonek warto spróbować odzyskać (nie raz dużą) kasę niewielkim nakładem pracy.
Jestem mega zadowolony jeszcze raz dzięki wielkie
Pozdrawiam wszystkich

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 lipca 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: SwiatWolliego » czwartek, 15 lipca 2021, 17:51

@Pawelwro
Warto tez dodac, ze jezeli dysk byl nadpisywany to nici z przywracania, bo wtedy metadane sa juz ponadpisywane i nie pomoze zaden program.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Pawelwro » piątek, 16 lipca 2021, 23:05

@SwiatWolliego
Ja tam nie znam się na programowaniu i nadpisywaniu danych.
Po formacie dysku używałem kompa normalnie jak zawsze przez 2-3 lata i udało się odzyskać te pieseły :D
Pozdro

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: Artic11 » środa, 1 września 2021, 18:30

@dymonek @Pawelwro @miso20
Wracam po długiej przerwie. Wg mojej pamięci, "moje" doge obecnie warte jest kumulację w totka :)
Ogólnie pliki wallet.dat jakie znalazłem nie ważą dużo, mniej niż 72kb. Tylko co tam ma ważyć? Transakcje? Były 3 transakcje przychodzące i tyle. Ale gra jest warta świeczki, żeby się wysilić i poszukać jeszcze tych doge. Z pewnością mam dysk, na którym był oryginalny wallet ale nie wiem który to i czy był nadpisywany.
Jeśli więc wallet.dat miał hasło to jak działać? Najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy to ten wallet.dat a dopiero z nim walczyć.

@dymonek jeśli namierzę te doge dzięki tobie to odpalam 5% :D
To dużo, uwierz

A, jeden z plików miał chyba dziwne znaki w edytorze, uznałem że jest uszkodzony z uszkodzonego dysku, gdzie odzyskałem dane jakimś programem. A on może być po prostu zakodowany? Piszę "chyba" bo sprawdzałem w marcu, mamy wrzesień a moja nadzieja umarła i tak kilka lat temu

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » środa, 1 września 2021, 18:42

Artic11 pisze: @dymonek @Pawelwro @miso20
Wracam po długiej przerwie. Wg mojej pamięci, "moje" doge obecnie warte jest kumulację w totka :)
Ogólnie pliki wallet.dat jakie znalazłem nie ważą dużo, mniej niż 72kb. Tylko co tam ma ważyć? Transakcje? Były 3 transakcje przychodzące i tyle. Ale gra jest warta świeczki, żeby się wysilić i poszukać jeszcze tych doge. Z pewnością mam dysk, na którym był oryginalny wallet ale nie wiem który to i czy był nadpisywany.
Jeśli więc wallet.dat miał hasło to jak działać? Najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy to ten wallet.dat a dopiero z nim walczyć.

@dymonek jeśli namierzę te doge dzięki tobie to odpalam 5% :D
To dużo, uwierz
@Artic11
na 99% plik bedzie uszkodzony ( te programy do odzyskiwania danych sa z dup%%y. przerabiałem to z gościem co przyjechał do mnie z poznania z dyskiem.
od czasu poradnika ze 30 k doge odzyskałem :D
viewtopic.php?f=9&t=35879

Moja rada. Odpala Pywalleta na całym dysku, to zajmie pare godzin pewnie ale pokaże ci od razu klucze ( jesli miałeś hasło to możesz tez podać w pywallecie hasło i od razu ci odszyfruje)

python pywallet.py --recover --recov_device e: --recov_size 4Gio --recov_outputdir C:\jakiś_folder

-gdzie e: to literka pod jakaś wykrył ci system pendriva/dysk
- jakiś_folder = folder do którego zostaną zrzucone klucze prywatne
- 4Gio = rozmiar pendriva/dysku jak masz dysk 80 gb to wpisujesz 80Gio



Obrazek

a jeśli hasło bedzie złe to wywali co coś takiego

"mkey": {
"encrypted_key": "1665e0b9375c20a720c77799a7386eba77149b97bd34ebce42ee962882da8a3abfe566040b7aae4 5e941880972dc7a8b",
"nDerivationIterations": 62166,
"nDerivationMethod": 0,
"nID": 1,
"otherParams": "",
"salt": "96d596871f9a2dcc"
},
wtedy trzeba zrobić to co napisałem tutaj
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg57678264

zaraz napisze jak masz pywalleta odpalić żeby odzyskać doge

a w ogóle to zacznij od uruchomienia tego wallet.dat w notatniku i zobacz czy widzisz tam jakieś adresy czy są jakieś chińskie znaczki

Dodano po 14 minutach 46 sekundach:
tak ten plik co ma dziwne znaki może być zaszyfrowany

Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
a ty te pliki znalazleś na dysku czy użyłeś programu do odzyskiwania danych ?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: MaximusONE » środa, 17 sierpnia 2022, 07:18

Witam, pywallet zaraz po uruchomieniu odczytywania badaniu obrazu pyta o hasło portfela, którego nie pamiętam, da się go uruchomić aby się nie pytał. Czy bez hasła nie pójdzie?

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » środa, 17 sierpnia 2022, 11:24

MaximusONE pisze: Witam, pywallet zaraz po uruchomieniu odczytywania badaniu obrazu pyta o hasło portfela, którego nie pamiętam, da się go uruchomić aby się nie pytał. Czy bez hasła nie pójdzie?
Wystarczy zdaje się dwa razy wcisnąć Enter
ale jeśli miałeś hasło na wallecie to niestety ale pywallet tego hasła sam nie odgadnie.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: MaximusONE » środa, 17 sierpnia 2022, 13:14

Tak hasło było (jest :( ) - wydawało mi się że pywallet je znajdzie. Jeżeli nie pywallet to btcrecover (ze słownikiem), jeżeli to nie podziała to coś brute force? Dobrze myślę.

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Płacę za pomoc w odzyskaniu środków

Postautor: dymonek » środa, 17 sierpnia 2022, 13:28

hashcat bedzie szybszy ale jeśli masz przynajmniej minimalną wiedzę jakie masz haseło

Wróć do „Dogecoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości