Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
8
30%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
33%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
37%
 
Liczba głosów: 27
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 14 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tantal » sobota, 13 marca 2021, 22:36

Wygląda jakby szykowali się do 3 fali, tylko czy zdążą przed azjatyckimi misiami

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 13 marca 2021, 22:40

Zostałem antywskaźnikiem. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 5 lutego 2014
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kokum » sobota, 13 marca 2021, 22:48

@ergorg nie jestem pewien czy to nie pułapka :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » sobota, 13 marca 2021, 22:52

socjolog2008 pisze: sobota, 13 marca 2021, 21:29 Amejzing technology - dokładka S za chwile jak mi dojdzie BSV na tdxp. Dobrze że gdziekolwiek na tym crypto jestem byczo zastawiony. Totalnie crazy to jest a końca nie widać :shock:
Gdzie planujesz się dołożyć?
Ja póki co:
Short entry 61578, SL: 62150 lewar x125
Zastanawiam się nad przesunięciem SL do 62750 i dobraniu w okolicach poprzedniego SL

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » sobota, 13 marca 2021, 22:58

Takie coś na ten moment wg. Mnie jest prawdopodobne. Domknie to też idealnie luke na CME. Czerwoną linią zaznaczyłem 52k jako target tej korekty. Wciąż mam z tyłu głowy swoje poprzednie prognozy tak więc będę się bardziej przyglądał. ATH nie przebija się zwykle tak na jeden ruch, aczkolwiek widzę jak szybko każdy spadek jest wchlaniany i wypelniany przez rynek. Gram Ski od tygodnia i za każdym razem po zamknięciu gdy myślę, że to było za szybko widzę jak kurs gwałtownie odbija. Ciężko teraz mi będzie utrzymać tą pozycję na dłużej.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 13 marca 2021, 22:58

@Antrepair zakładamy że to standardowy weekendowy wyskok i nie tylko go zniosą ale i po odreagowaniu z 47 -61 pójdzie w przyszłym tygodniu na przełamanie 43.
Otóż 60k i 61.2 x15 a na innych platformie /61.6 x5 i ja obserwując dokładam ale wypracowany cały dzienny zysk wchodzi co 8h na tdxp (tak ta giełda jest skonstruowana a gram na FX i tu tylko) i o 1 w nocy bede dokładać bo dotrą środki (jak nie zasnę) gdziekolwiek ,lewar jest płynny 1-20 /to jest anomalia dość gruba już i liczę że kilka osób to dostrzega :?:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 13 marca 2021, 23:18

ergorg pisze: sobota, 13 marca 2021, 22:40Zostałem antywskaźnikiem.
oj Panie, tracisz nosa :mrgreen:

62k, dokładnie z planem! kto pogratuluje Januszowi kolejnej mistrzowskiej analizy? :mrgreen: (żarcik)

dla mnie najbardziej prawdopodobna będzie płytka korekta (może już po niej) i jeszcze jedno podbicie, ale jesteśmy w takim miejscu, że i większa korekta może ruszyć. Niemniej bardziej prawdopodobne wydaje mi się podbicie w zakres 62,5-63k zakończone wtopą, a na drugim miejscu - korekta z obacnych poziomów do ok. 56k.

Robi się gorąco!



ps. te przebicia to nie były dokładnie topki, czasem po nich był jeszcze ruch up, ale na pewno przegrzanie tego parametru to jakiś wskaźnik, że jest naprawdę bańkowo jak cholera :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 13 marca 2021, 23:28

@BitJanusz, chyba za dużo znieśli by poprawić szczyt. Dobrze, że wyszedłem przed 62k$. Na razie bez pozycji, zobaczymy co będzie jutro rano i jak zamkną dzienną.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 863
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 13 marca 2021, 23:51

@ up

Zauważ, że technicznie jest ok. Knot świecy z 22:00 zetknął się z z knotem z 13:00. RSI na 1h zeszło do bezpiecznego 70. Na 4h jeszcze trochę miejsca na dobrą podbitkę. Ja trzymam się opcji BitJanusza z tym 62.5-63k.

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 13 marca 2021, 23:56

@BitJanusz Sprawdź na tej stronie pozostałe wskaźniki, bo tylko ten jeden wskazuje na rychły koniec. Wg innych powinno to jeszcze potrwać parę miesięcy i powinniśmy dojechać między 150-200k. Wydaje mi się, że nie powinno się podejmować decyzji o sprzedaniu tylko na podstawie jednego wskaźnika :P

Wg mnie na pewno złym pomysłem nie jest wyprzedanie części między 90-95k. Wydaje mi sie, że masa hodlerów może się wyprzedawać przy 100k na zasadzie: ooo jebło 100k, to sprzedam swoje 10 btc sprzed paru lat, a pozostałe x set zostawię :lol:

To może być pierwszy poziom na pęknięcie bańki.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 14 marca 2021, 00:05

@BitJanusz, powiedziałbym don't be afraid jak mawiał JPII. Zwracam uwagę, że jeżeli chodzi o 350MAx2 - to w kolejnych najbliższych dniach odpadną ze wskaźnika dni o bardzo niskich odczytach (od 28 marca) - a więc linia 350MAx2 powinna niedługo zwiększać nachylenie wzrostów do podobnego jak linia 111DMA. Poza tym przybliżając wykres i patrząc na rok 2017 - to myślę, że jesteśmy gdzieś w okolicach 5k USD z poprzedniego cyklu - co byłoby w synergii z innymi wskaźnikami z tej strony (z-score, Stock-to-Flow Model, 200 Week Moving Average Heatmap, The Puell Multiple).
Podobnie jak ekonokomik uważam, że po przebiciu ath czeka nas teraz jazda bez trzymanki i spodziewam się pęknięcia bańki najpóźniej w czerwcu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 marca 2021, 00:22 przez Arcymistrz1990, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 14 marca 2021, 00:12

@miso20 znam pozostałe, niemal wszystkie wejdą w strefę przegrzania koło "tego słynnego 70k", przecież nie muszą dojechać do samego końca skali, no nie? Poza tym - to naprawdę żaden wyznacznik. nawet "słynne" MVRV też może dojechać do 15 na tej bani "i co nam kto zrobi", jak i nie dotknąć 8, tylko spaść na pysk za tydzień. To jedynie dla mnie informacja, że jst grubo, bańkowo i trzeba wypatrywać oznak zmęczenia.
miso20 pisze: sobota, 13 marca 2021, 23:56 Wg mnie na pewno złym pomysłem nie jest wyprzedanie części między 90-95k. Wydaje mi sie, że masa hodlerów może się wyprzedawać przy 100k na zasadzie: ooo jebło 100k, to sprzedam swoje 10 btc sprzed paru lat, a pozostałe x set zostawię
Ale to też jest złota myśl z r/btc. przy 100k pęknie bańka, więc wyprzedajemy się za 95k żeby "przechytrzyć chytrych". To naprawdę nic nowego ;)

Poza tym dość lajtowo podchodzisz do "trzymania x set" - Ty wiesz, że 500 BTC to będzie 50 milionów dolarów przy cenie 100k, prawda? naprawdę uważasz, że tzw. przeciętny człowiek, który bitki pozyskał kopiąc na starym radeonie 10 lat temu dziś trzyma 50 milionów dolarów z kamienną miną? Pewnie są, ale założę się, że to dosłownie jednostki. IMO znakomita większość pękła wieki temu, wyprzedała się, zapomniała hasła albo - niestety - zmarła. 10 lat to kupa czasu, a dziedziczenie bitcoina to wciąż lipa.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 14 marca 2021, 00:17

@BitJanusz To tylko taka próba zgadywania kiedy większość MOŻE próbować sprzedawać i ustawienie sie ciut niżej by zlecenie weszło.


Jeżeli ktoś ukopał bitki i był je w stanie zabezpieczyć tak, że ma do nich dostęp po 10 latach, to jestem przekonany, że nie sprzeda wszystkiego, a moze kilka procent. Skoro był na tyle mądrą osobą, by kopać i zachować to jest na tyle mądrą osobą by hodlować, a nie sprzedawać ;P.

A za te kilka procent i tak pożyjesz grubo :D

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 14 marca 2021, 00:19

BitJanusz pisze: niedziela, 14 marca 2021, 00:12naprawdę uważasz, że tzw. przeciętny człowiek,
Nie, ale hodler który postanowi spuścić np. 20 bitów przy 100k, ma do sprzedania 2 mln$. Ilu Kowalskich musiałoby to wykupić? Jakby wziąć każdego Kowalskiego po 10 000$, to jeden hodler jest wart 200 Kowalskich.

I to już jest argument, dla którego nawet te jednostki, które sie uchowały z bitkami mogą zachwiać rynkiem.

Oczywiście pomijam w tym momencie wieloryby chętne skupować - o ile będą. No, ale tez zawsze mogą być wieloryby do sprzedaży ;P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 863
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 14 marca 2021, 01:50

Już się temat męczy. Prawdopodobnie może się zrobić zwała na 59.3

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 14 marca 2021, 01:59

miso20 pisze: niedziela, 14 marca 2021, 00:19Nie, ale hodler który postanowi spuścić np. 20 bitów przy 100k, ma do sprzedania 2 mln$. Ilu Kowalskich musiałoby to wykupić? Jakby wziąć każdego Kowalskiego po 10 000$, to jeden hodler jest wart 200 Kowalskich.

Tak, ale takich holderów już nie ma wielu. Wykruszyli się dawno temu a bitcoiny przeszły na tysiące innych. Za to potencjalnych Kowalskich jest dziesiątki milionów.
Zauważcie, że w obiegu mamy 18mln BTC, ale na giełdach jest zaledwie ułamek procenta. Orderbooki są praktycznie puste biorąc pod uwagę liczbę BTC w obiegu. Jak to możliwe?

To jest magia połączenia bańki i wieloletniej dystrybucji BTC. Dystrybucja jest tu elementem kluczowym.

Taki przykład:

Bańka 1200$ w 2013. Ktoś ma wykopane 100BTC czyli 120k$. Dla niego cena jest kosmiczna i niezwykle zadowalająca więc sprzedaje bo dzięki temu wchodzi w poziom "bogactwa" (dla niego). Nie jest psychicznie w stanie nie sprzedać. Te 100BTC przechodzi do 10 osób po 10BTC na głowę.

Bańka 20k w 2017. Te 10 osób ma po 10BTC wartych 200k. Sprzedają bo w ich mniemaniu cena jest zadowalająca i pozwala im to wejść w poziom "bogactwa". Każde 10BTC od tych 10osób przechodzi w sumie na 100 osób po 1BTC

Bańka obecna. Te 100 osób które ma po 1BTC czeka aż cena będzie na tyle zadowalająca, że pozwoli im wejść na poziom bogactwa. Oni też jak Ci z poprzedniej bańki marzą o tym "bogactwie". Jeżeli 1BTC będzie kosztował np. 200k to nie wytrzymają psychicznie jak te osoby które miały te bity wcześniej i sprzedadzą. Za mniej nie są tak skłonni do sprzedaży więc orderbooki są puste. Bitcoiny rozlały się na miliony osób, posiadających po ułamku BTC i nie mają zamiaru tego sprzedawać dopóki ten ułamek nie pozwoli im wejść na poziom bogactwa.

I to jest właśnie ta magia połączenia bańki, dystrybucji i marzeń o bogactwie. Cena nigdy nie będzie za wysoka z punktu widzenia osób które dopiero co weszły, ale z perspektywy tych osób co wykruszyły się wcześniej to jest istny absurd (dlatego większość osób które siedzą w tym długo jest skazana na "porażkę" bo dla nich BTC jest przewartościowany już na początku nowej bańki).

Początek istnienia BTC to kilka osób, potem kilkaset. Pierwsza bańka to już kilka tysięcy, potem kilkaset tysięcy, teraz już miliony.... potem kilkanaście milionów.... następnie dziesiątki milionów i setki milionów. Ludzi nie brakuje i pewnie dłuuuugo nie zabraknie. Jeżeli dystrybucja będzie postępować to i 1mln$ za BTC nie jest żadnym problemem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 14 marca 2021, 02:14

I cyk, teraz zjazd na 42k$. Ale to by było zło. :twisted:
Spoiler:
I mokry sen socjo :mrgreen:
Zejście poniżej 60k$ mogłoby wywołać panic sell, no i może to korekta pędząca. Z 58k$ na 43k$ - A, teraz B na 62k$ i C na 42k$.

A bardziej przyziemnie to widziałbym retest poprzedniego ATH.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 14 marca 2021, 06:57

W nocy nam się utworzył trójkąt symetryczny więc chyba jednak dalszy up.

Chwila prawdy:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » niedziela, 14 marca 2021, 08:30



plan na najbliższy czas. Cos w ten deseń .

Ryzyko: może nie podejść pod górną bandę i zrobić ta akcje niżej.
Może przebić kanał i robić ATH lub fakeouta.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 14 marca 2021, 10:34

ergorg pisze: niedziela, 14 marca 2021, 02:14I cyk, teraz zjazd na 42k$. Ale to by było zło.
To bym się już poważnie zastanawiał czy będzie kontynuacja bańki przy takim spadku ;)

myślę, że coś takiego jeszcze można wziąć pod uwagę:



a wyjście górą to mógłby być potencjalny "new paradigm"... z tym, że wyjsćie górą to 100k+ więc musiałbym się z munbojami zgodzić, a to by mi na ego weszło :lol:

więc na razie trzymam się moich prognoz :mrgreen:

ORGR z grubsza z głowy:





Ostatnio zmieniony niedziela, 14 marca 2021, 10:41 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 23 gości