3% prowizji - Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 20 lutego 2021, 20:29

Szok!
a sądząc z pustawych w gotówkę bitomatów wszyscy sprzedają krypto. Podobnie wygląda sprawa w shitcoins.
Z jednej strony bitomatów używają najbardziej obeznani z krypto ludzie. Z drugiej czy wszyscy mogą mieć rację?

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Dar0 » sobota, 20 lutego 2021, 20:57

zdzicho2000 pisze: sobota, 20 lutego 2021, 20:29 a sądząc z pustawych w gotówkę bitomatów wszyscy sprzedają krypto. Podobnie wygląda sprawa w shitcoins.
To jest złudzenie (może tak być ale nie musi) bo w bitomatach FA jest max 60k gotówki do wypłaty a w SC ok. 100k -150k najczęściej. Natomiast nie wiemy ile tam można włożyć gotówki żeby kupić ale być może więcej niż można wypłacić.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: FlyingAtom » sobota, 20 lutego 2021, 21:32

zdzicho2000 pisze: sobota, 20 lutego 2021, 20:29Szok!
a sądząc z pustawych w gotówkę bitomatów wszyscy sprzedają krypto. Podobnie wygląda sprawa w shitcoins.
Z jednej strony bitomatów używają najbardziej obeznani z krypto ludzie. Z drugiej czy wszyscy mogą mieć rację?

Wszyscy sprzedają a cena i tak idzie do góry, mieliśmy klientów na aml co na duże sumy wysprzedawali się na poziomie 18-22k usd.
Na pewno też wszyscy nie robią całości, uważam że przy cenie 100k usd dopiero włączy sie mała euforia dla ludzie którzy siedzą w krypto +5lat.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 lutego 2021, 20:35 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: krystian » sobota, 20 lutego 2021, 21:38

Dar0 pisze: sobota, 20 lutego 2021, 20:57To jest złudzenie (może tak być ale nie musi) bo w bitomatach FA jest max 60k gotówki do wypłaty a w SC ok. 100k -150k najczęściej. Natomiast nie wiemy ile tam można włożyć gotówki żeby kupić ale być może więcej niż można wypłacić.

Shitcoins ostatnio zrobili promocje, kupując btc dostawałeś 102% średniego kursu, tj. prowizja była minus 2% (2% gratis), wszystko po to żeby zachęcić ludzi do lokowania gotówki w bitomatach. Nie wiem jaki był ogólnopolski rezultat, ale w moim mieście nie zauwazyłem różnicy. 95% wypłaca krypto, a jest kilka osób co tygodniowo wypłacają po 100k i jak się ma pecha to Ci przed nosem wyczyszczą bitomat.

Wszystko to powoduje, ze w shitcoinach spread/prowizja nei jest porówno, ale płaci ją głównie sprzedający krypto (ok. 6-7%). Mogą sobie na to pozwolić, bo i tak mają spore obroty.

Ja mam to szczęścia że w promieniu 15km mam 4 bitomaty shitcoina i 2 FA, a w promieniu 50km kolejne. Gdybym miał jechać 100km i dowiedzieć się że ktoś przed chwilą wybrał kasę do zera, bym się nieźle wkurzał.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » sobota, 20 lutego 2021, 21:41

Dar0 pisze: sobota, 20 lutego 2021, 20:57w bitomatach FA jest max 60k gotówki do wypłaty a w SC ok. 100k -150k najczęściej.
Kwestia amlu zapewne - shitcoinsi nagrywają kamerami.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: krystian » sobota, 20 lutego 2021, 21:52

FlyingAtom pisze: sobota, 20 lutego 2021, 21:32Wszyscy sprzedają a cena i tak idzie do góry, mieliśmy klienta na aml co na pare milionów wysprzedał się na poziomie 18-22k usd.
Na pewno też wszyscy nie robią całości, uważam że przy cenie 100k usd dopiero włączy sie mała euforia dla ludzie którzy siedzą w krypto +5lat.

Duża ilość osób korzystających z bitomatów to kopacze. Sporo nas pamięta spadki na przełomie 2017/2018 i późniejszy dwuletni marazm, więc przy obecnych cenach (jak marzenie) wyprzedaje wszystko co wykopią.

Kopacze ograniczają korzystanie z giełd, zwykle bezpośrednio z portfeli przelewają środki do bitomatów. I tutaj duży minus dla FA, ze nie ma eth'a w bitomacie. W polsce ludzie głównie kopią eth i żeby sprzedać je w FA muszą eth zamienić na btc, muszą skorzystać z giełdy lub kantora "w locie" który lubi zaokrąglić końcówkę i potem Wasz system nie księguje z automatu tranzakcji i trzeba słać tickety. już nie wspominam, że ostatnio fee od przelewów są coraz droższe więc te zamiany tworzą koszty. A w shitcoinach bezpośrednia sprzedaż/skup etha, nie muszę się martwić o kwoty, kurs z chwili pojawienia się tranzakcji w blockchain, wypłaty do miesiąca (nie muszę się gonić do 3 dni). FlyingAtom, proszę zmodernizujcie bitomaty (system), bo shitcoiny w tym zakresie Wam uciekają.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: FlyingAtom » sobota, 20 lutego 2021, 22:12

krystian pisze: sobota, 20 lutego 2021, 21:52Duża ilość osób korzystających z bitomatów to kopacze. Sporo nas pamięta spadki na przełomie 2017/2018 i późniejszy dwuletni marazm, więc przy obecnych cenach (jak marzenie) wyprzedaje wszystko co wykopią.

To jest poroblem ze większość co ma sprzedaje a cena leci do góry ; d

Robimy co możemy, zawsze to mówiłem jak komuś coś nie odpowiada może iść gdzie chce, nigdy nie będziemy "corpo" i nigdy nie będę zatrudniał masowo ludzi, uważam że są inne ważniejsze wartości. Ostatnio nawet bywam w biurze warszawskim i polecałem sam konkurencję jako alternatywę i lepszą cenę, masz ochotę idź, nas jest określona ilość ludzi, jak tak dalej pójdzie i będziemy mieli taką renomę i markę to wprowadzę że "znasz kod" to możesz u nas handlować nie znasz to idź do konkurencji, i to wydaje się przyszłością, bo nie jesteśmy wstanie obsłużyć takiej ilości ludzi jaka chce skorzystać z usług, więc lepiej obsługiwać tylko wybranych którzy mają zaufanie, niż "wszystkich" i średnio.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Dar0 » sobota, 20 lutego 2021, 22:12

krystian pisze: sobota, 20 lutego 2021, 21:38Shitcoins ostatnio zrobili promocje, kupując btc dostawałeś 102% średniego kursu, tj. prowizja była minus 2% (2% gratis), wszystko po to żeby zachęcić ludzi do lokowania gotówki w bitomatach.
Mi się wydaje ze jednak oni nie wypłacają tej samej gotówki co ktoś wpłacił, może nie zawsze tak jest ale ja znam jeden przypadek ze tak nie było. Ktoś wpłacił gotówkę, od razu inny podszedł odebrać i niby nie ma gotówki w bitomacie, po kontakcie pomoc stwierdza ze nie ma gotówki w bitomacie, choć jest wiadome ze była tam wpłacona. Fajnie by było gdyby robili balansowanie ale obawiam się ze to coś nie zbyt tam działa albo w ogóle tego nie robią. To tez pewnie zależy od sprzętu czy w ogolę pozwala na taką możliwość.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Kutalisk » sobota, 20 lutego 2021, 23:25

@FlyingAtom jaki jest stosunek kupujących do sprzedających?

Wychodzi na to, że sprzedają ludzie siedzący w krypto - realizacja zysków, sprzedaż wykopanych coinów.
Ja się pytam czy ulica kupuje? Jest dużo nowych klientów w biurach? Kupują czy sprzedają? Robicie więcej szkoleń z obsługi portfeli itd?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » niedziela, 21 lutego 2021, 00:37

Dar0 pisze: sobota, 20 lutego 2021, 22:12Ktoś wpłacił gotówkę, od razu inny podszedł odebrać i niby nie ma gotówki w bitomacie, po kontakcie pomoc stwierdza ze nie ma gotówki w bitomacie, choć jest wiadome ze była tam wpłacona.
Przecież bitomaty to nie drogie bankomaty, żeby segregowały gotówkę. Wpłaca się do jednej dziurki, a wychodzi inną. Nawet euronet nie ma takich co segregują - takie są baaardzo drogie i zwykle tylko banki takie stawiają w przedsionkach swoich placówek.

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
@Kutalisk To jest kwestia tego, że wyprzedają się zapewne SM dlatego idą po gotówkę. Ulica skupuje głównie przez giełdy, bo to najprostsza i najłatwiejsza droga. Nie trzeba wychodzić na zewnątrz, tylko można wygodnie z domciu zrobić przelew ;)

IMHO jednak nawet jeżeli jest tyle sprzedaży, to i tak jest jeszcze pole do wzrostów. Mało kto też robi cashout naraz - sprzedaje się zwykle transzami na coraz wyższej cenie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: krystian » niedziela, 21 lutego 2021, 09:27

@ FlyingAtom

Wyłożyliście kasę na bitomaty, płacicie czynsz za lokalizacje, a bitomaty większość czasu stoją pustę. To jest bez sensu, one powinny robić "obrót".

Bitomaty są po to żeby bardziej zautomatyzować zakup/sprzedaż, ominąć "człowieka", a Wy od dwóch lat macie ten sam, niestety niewygodny i zawodny system. Nie chciecie zatrudniać więcej osób, ulepszcie bitomaty.
Inna sprawa, że większość bitomatów stoi w miastach w których macie biura. Czy to problem, zeby osoby z biura dwa razy dziennie uzupełniły gotówkę w bitomacie?

Sorry, ale w mojej opinii, wszystko wygląda na to, że albo specjalnie ograniczacie "obrót", albo po prostu brakuje Wam wolnych środków.
I nie piszę, tego, żeby Wam zrobić na złość, ale po prostu zależy mi żeby shitcoiny miały konkurencję.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: pawelbaranowski » niedziela, 21 lutego 2021, 10:39

@FlyingAtom

z kim w Warszawie można skontaktować się i omówić stopniowy wykup BTC przez Was?
Skontaktowałem się pod numer tel z końcówką 532 ale rozmówca powiedział "nie jesteśmy bankiem", chyba nie rozumiał powagi sytuacji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 165
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: noobster » wtorek, 23 lutego 2021, 09:20

hej hej @FlyingAtom wysłałem zgłoszenie do supportu, jaki jest aktualnie czas oczekiwania? dzięki i pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 lutego 2021
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: BournePL » wtorek, 23 lutego 2021, 12:31

Mam to samo pytanie jak kolega powyżej. W piątek zgłosiłem problem z transakcją i do tej pory nikt się nie odezwał. Na telefony nikt nie odpowiada, a jeśli już raz ktoś odebrał, to tylko uzyskałem informację, że on się tym nie zajmuje, że jest dużo transakcji i mam czekać. Mało to profesjonalne
Pozdrawiam

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » wtorek, 23 lutego 2021, 22:23

@noobster @BournePL Raczej trzeba czekać, bo wygląda to na ten moment tak :D :

viewtopic.php?p=685938#p685938

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 23 lutego 2021, 22:45

@noobster @BournePL
Robimy co możemy dużo osób tam czeka jak sytuacja się nie uspokoi to wyłączymy bankomaty.
Dobrze że dziś cena spadła, może unormuje to trochę sytuację.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 25 lutego 2021, 22:30

krystian pisze: sobota, 20 lutego 2021, 21:52Duża ilość osób korzystających z bitomatów to kopacze. Sporo nas pamięta spadki na przełomie 2017/2018 i późniejszy dwuletni marazm, więc przy obecnych cenach (jak marzenie) wyprzedaje wszystko co wykopią.

To kopacze mieli 2 opcje do wyboru, sprzedać btc u SC za 3-4% mniej i mieć kasę od ręki, albo sprzedać u nas i poczekać na zasilenie bankomatu, wolny wybór, jak ktoś nie wypłacił, to na pewno wypłaci w późniejszym terminie, nic nigdy nie ginie.
Jak będziesz chciał zapłacić 8-9% prowizji przy handlu na 50-60tys to daj znać dowiozę gotówkę pod drzwi :)

krystian pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 09:27Wyłożyliście kasę na bitomaty, płacicie czynsz za lokalizacje, a bitomaty większość czasu stoją pustę. To jest bez sensu, one powinny robić "obrót".

Bitomaty są po to żeby bardziej zautomatyzować zakup/sprzedaż, ominąć "człowieka", a Wy od dwóch lat macie ten sam, niestety niewygodny i zawodny system. Nie chciecie zatrudniać więcej osób, ulepszcie bitomaty.
Inna sprawa, że większość bitomatów stoi w miastach w których macie biura. Czy to problem, zeby osoby z biura dwa razy dziennie uzupełniły gotówkę w bitomacie?

Sorry, ale w mojej opinii, wszystko wygląda na to, że albo specjalnie ograniczacie "obrót", albo po prostu brakuje Wam wolnych środków.
I nie piszę, tego, żeby Wam zrobić na złość, ale po prostu zależy mi żeby shitcoiny miały konkurencję.

To czy bankomaty stoją puste czy pełne to zależy od naszych możliwości technicznych i tego co jest dla nas racjonalne, a nie od tego co ktoś na forum myśli że nam się opłaca/nie opłaca czy po co to robimy.
Taka anegdotka z 2017 roku, nie obsługując klientów a robiąc arbitraż były dni gdzie moglem zarobić x 3 x 4 to co na klientach w biurach, oczywiście nie zabrałem całego kapitału na arbitraż i biura były nadal otwarte, co nie było racjonalne, ale nie zawsze najważniejsze są pieniądze, a gdybym wtedy nie obsługiwał klientów to byś napisał to samo co napisałeś teraz, flyingatom otworzyło biura by zarabiać są zamknięte nie zarabiają ; )
Tyle co mogę piszę oficjalnie nie wszystko mogę pisać, pisałem trochę wcześniej jak wyglądają pewne sprawy i są nie do przeskoczenia w takiej fazie rynku. Zobacz giełdy padają, kopalnie okradają ludzi, a flyingatom jest i jest uczciwe, powinieneś się cieszyć i mówić dobre Flyingatom, dobre ; ) gdyby nie wy ekosystem bitcoina w Polsce by wyglądał słabo, pokażesz inną podobną firmę w europie? Na świecie? A my to zrobiliśmy, możesz przyjść do biura usiąść masz uśmiechniętego człowieka po drugiej stronie bo "prowadzi swój biznes", nikt na niego nie krzyczy, ma swobodę decyzji, wiesz że do jednego z biur klienci przynoszą wina, chłopaki niedługo piwniczkę z winami założą ; d to się nazywa kontakt z klientem :)
Mniej więcej 50-60% klientów jest wyrozumiałych i rozumie sytuację.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 165
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: noobster » sobota, 27 lutego 2021, 08:41

@FlyingAtom czekam już na odpowiedź od was od zeszłego piątku czyli 8 dzień. Czy faktycznie jest tak źle czy może zgłoszenie się zapodziało? Pozdrawiam.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 1 marca 2021, 01:32

A gdzie dałeś co dałeś? Na mejla pisałeś? Być może się jakiś zagubił przez tak duży napływ informacji. Jak masz ochotę możesz na PW podesłać albo mejla albo numer który support nadał to sprawdzę co się dzieje.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Andrzejjj12345 » wtorek, 2 marca 2021, 00:06

Witam
Czy kupując BTC w bitomacie od FlyingAtom dostanę potwierdzenie w postaci paragonu?

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości