Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 20 lutego 2021, 00:00

Ciskać się o zajmowane przez kogoś pozycje, to tylko na tym forum. Jak wierzycie w swoje pozycje, to skąd te nerwy? Przecież ma być 250k$.
Buffet miał fatalne wejścia i nikt go nie oceniał na przestrzeni paru miesięcy-lat. Teraz to geniusz?
Prezentujcie jakiś poziom.

Nawet, jeżeli short w tej chwili to głupota, to nie znaczy, że za dzień, tydzień, miesiąc to jeb*** i nie będzie co zbierać. A patrząc co np. Binance odwala, to życzę szczęścia przy zajmowaniu pozycji i bezpiecznym wyjściu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 20 lutego 2021, 00:09

Eth pisze: sobota, 20 lutego 2021, 00:00Nawet, jeżeli short w tej chwili to głupota, to nie znaczy, że za dzień, tydzień, miesiąc to jeb***
Niedługo powinna być większa korekta (taka 25-40%) więc short może się jak najbardziej udać jak ktoś ma doświadczenie. Nowym nie polecam, sama korekta bez dźwigni jest już nie lada wyzwaniem. Kiedy ta korekta ciężko stwierdzić, ale pewnie gdzieś w okolicy 60k pi razy drzwi...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wizardking76 » sobota, 20 lutego 2021, 00:12

Bitmar pisze: sobota, 20 lutego 2021, 00:09Niedługo powinna być większa korekta (taka 25-40%) więc short może się jak najbardziej udać jak ktoś ma doświadczenie. Nowym nie polecam, sama korekta bez dźwigni jest już nie lada wyzwaniem. Kiedy ta korekta ciężko stwierdzić, ale pewnie gdzieś w okolicy 60k pi razy drzwi...

ostatnia spora korekta była na RSI W = 94. teraz jest 88. Czyli można by oczekiwać po wzroście ponad 50% od teraz. Oczywiście to ciężko stwierdzić jak szybko RSI W będzie narastać.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lutego 2021, 00:17 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 20 lutego 2021, 00:15

@wizardking76 nie obserwowalem na M RSI a jest mega wysoko , racja. Ile wzrosnie , moj lev to 66 i korekra
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 20 lutego 2021, 00:20

Gdyby nie tweety Muska to myślę, że bylibyśmy gdzieś w okolicy 32k $. Tam się rozstawię jak wyjdę z shorta.
Obecny ruch w zależności jak rysuje wychodzi mi max 57,5k $.

Obrazek

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 20 lutego 2021, 00:34

Nie trafimy idealne wartości więc trzeba przyjąć zakres, powiedzmy 60-70k wydaję się rozsądne (w teorii). W tym zakresie lepiej już nie szarżować z longami, nie będzie to pewnie dobry czas na wejście jak ktoś dopiero o tym myśli. Lepiej wstrzymać się już do korekty.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Roland2 » sobota, 20 lutego 2021, 01:00

technologia najbardziej obiecująca została zajebana ................ USDT to zbrodnia.....circle and coinbase obie z usa .....jak to mogło przejść w dobie netu..................kradzież w biały dzień ..............czemu czekacie na milion ..zaczekajcie na 159 milonów jako wartość godziwą ..teraz to jest nonsens ..............

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 20 lutego 2021, 01:17

Eth pisze: sobota, 20 lutego 2021, 00:00Ciskać się o zajmowane przez kogoś pozycje, to tylko na tym forum. Jak wierzycie w swoje pozycje, to skąd te nerwy? Przecież ma być 250k$.
Prezentowanie swoich pozycji na publicznym forum to głupota i napinanie się jak małe leszczyki, a nie przejaw kozactwa xd. Kto ma prawdziwą kasę ten cicho siedzi i nie chwali się ryzykując jakieś dziwne pomysły u dziwnych ludzi, którzy mogą tu zaglądać. Nie jesteśmy tutaj anonimowi wbrew pozorom. I nie chodzi mi o skarbówkę ;). @Bitmar pisał tu kiedyś, że niektórzy nawet prosili po cichu o usunięcie kont.

Pamiętajcie - bezpieczeństwo przede wszystkim. Klucz prywatnego nic nie złamie - poza wiertarką w kolanie...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwietnia 2020
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shortujedziada » sobota, 20 lutego 2021, 01:54

Prezentowanie swoich pozycji (leszcza, bo nie sądzę, że ktoś na tym forum ma tyle kasy, żeby kreować ten rynek) jest jak najbardziej ok, bo to coś udowadnia. Socjolog, ja staram się Cię lubić, ale to jest żenada. Może żle pamiętam, ale od roku podniecasz się tym że btc to dno spadnie do 500 dolarów, a złoto i srebro to jest to. Dalej obracasz tego krugeranda srebrnego obłożonego VATem. Ile zarobiłeś? Ja wiem że można się pomylić, to jest normalne i ludzkie, ale aż takie zaparcie. Jesteś klasycznym przykładem syndromu używanego samochodu. Kupiłem gówno, ale wmawiam innym, a najgorzej sobie, że zrobiłem interes roku.
Z innej beczki.
Zakładacie bańka. Lecą porówania do poprzednich baniek itp itd.
A zakładacie, że to nie bańka tylko rośnie i pewnie spadnie, ale już nie tyle tylko bardziej spokojnie?

W latach 90 też akcje latały, pamięta ktoś gpw wtedy. Też stała ulica i to totalna. Ja nią byłem i wiem.
I potem już nigdy Ci ludzi tam nie wrócili.
Do czego zmierzam? Żebyście się nie rozczarowali tym, że nie urośnie tak jakbyście chcieli i nie spadnie tak jak sobie wyobrażacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 20 lutego 2021, 02:25

Pół twitter'a laser eyes :D Z @Bitmar zrobił się ostatnio niezły naganiacz, aktywność wystrzeliła w kosmos :D No chyba, że forum zostało przejęte jak grupa Bitcoin Polska na fb :D


### edited: 2021-02-20 02:36 ###
Tutaj januszowe +100% od dołka, więc korekta może być standardowo :D Później dalszy up :D Na razie to jest w miesiąc, ogólnie bańka powinna pęknąć przy dynamice rzędu 200-300% w ciągu miesiąca :D
Spoiler:
### edited: 2021-02-20 03:33 ###
Piękne to czasy zaiste :D Co się nie kupi to rośnie jak na drożdżach :D I pamiętajcie, macie duży zysk, realizujcie go i odkładajcie na głębsze spadki :D Albo na bessę jak już się zacznie :D Najlepiej grać za zyski :D Gólcie grubasów :D Najlepiej jak już się ma zysk typu 200%-500%, to wyciągnąć wkład + 100%(kapitał pomnożony), a tą resztę 100-400% ewentualnie trzymać :D 100% na crypto relatywnie łatwo jest wyłapać :D Kupując teraz BTC na 56k$ kolejne +100% wypada na 112k$ :D Nie opłaca się dokładać, albo realizacja zysków albo HODL :D I stop loss jakiś , teraz już ma sens i polecam :D
Spoiler:
### edited: 2021-02-20 03:45 ###
Swoją drogą BNB realnie zagraża ETH w tym momencie :D Ogólnie ciekawa sytuacja w top 10, BCH dziadostwo o dziwo wysoko się trzyma :D Tether taki malutki, ale widać, że już do pary z BTC mało kto gra, teraz odbywa się trading crypto/v-fiat:D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CounterStrike » sobota, 20 lutego 2021, 09:44


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kutalisk » sobota, 20 lutego 2021, 10:41

Tak patrzę na nastroje na forum i swoje własne. Zauważam u Siebie podekscytowanie (chciwość) ale nie jest to ten stan, który towarzyszył mi w listopadzie/grudniu 2017 (ekstremalna chciwość na przemian z ekstremalnym strachem). Jest jeszcze trochę czasu na wzrosty.

Nie ma strachu przy spadkach - jest wiara w odbicie (z uwagi na poziomy "zaledwie" 2-3x od poprzedniego ATH. Zapewne wiąże się to z niższym (niż poprzednio) progiem wejścia i spokojem przy wahnięciach o 20-30% w dół. Ale poziom chciwości już mam podobny jak w 2017, oczami wyobraźni widzę torby pełne $$$.

Myślę, że najrozsądniej będzie się ewakuować całym wkładem w okolicach 100k żeby spokojnie wytrzymać późniejsze "ciśnienie". To mój plan na najbliższe tygodnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 lutego 2021, 10:42

anagamidev pisze: sobota, 20 lutego 2021, 02:25ale widać, że już do pary z BTC mało kto gra, teraz odbywa się trading crypto/v-fiat:D
brednie

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 20 lutego 2021, 10:51

Kutalisk pisze: sobota, 20 lutego 2021, 10:41Myślę, że najrozsądniej będzie się ewakuować całym wkładem w okolicach 100k
Tak, jest to rozsądna strategia. Nie koniecznie na samym 100k ale już zrzucać od przynajmniej 95k. To jest dobry moment na zrealizowanie przynajmniej części zysku i wyjścia przynajmniej kapitałem + jakiś bonus za włożone nerwy i nieprzespane noce ;) Resztę warto potrzymać na korektę która w okolicach 100k powinna być (teoretycznie, bariera psychologiczna powinna ją wymusić) i tam jakąś częścią którą można pozwolić sobie stracić załadować się polując później na 200k. Oczywiście to jest wersja dla odważnych. Ci co nie lubią ryzykować i nie mają mocnych nerwów, albo mają wiele do stracenia powinni wychodzić przynajmniej włożonym kapitałem wcześniej niż 95k, a ile wcześniej nikt wam tego nie doradzi. To musi być wasza decyzja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 73
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Skrilex » sobota, 20 lutego 2021, 12:49

Delisting BCH i BSV: https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/ ... a-wrighta/
Jakis czas temu obila mi sie jeszcze o oczy informacja o delistingu BTG z jakiejs gieldy, ale nie umiem teraz znalezc tej wiadomosci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 20 lutego 2021, 13:41

Ciekawą rzecz zauważyłem na ichimoku na 1D przy obecnym bull runie. Większą korektę zaliczaliśmy kiedy chmura jest bardzo wąska, teraz wypada wraz z początkiem marca.

W ciągu dwóch tygodni 70k$ i większy zjazd?

Ostatnio zmieniony sobota, 20 lutego 2021, 13:42 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 20 lutego 2021, 13:42

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 lutego 2021, 13:48

ergorg pisze: sobota, 20 lutego 2021, 13:41 W ciągu dwóch tygodni 70k$ i większy zjazd?
na to liczę odkąd zacząłem tutaj postować o 60-70k ;) ale większy zjazd to może być równie dobrze roczna bessa, czego tutaj chyba absolutnie nikt nie bierze pod uwagę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 20 lutego 2021, 13:55

@BitJanusz, wpierw wbijmy ~70k$ a dopiero potem będziemy myśleć co dalej. ;)

No i w międzyczasie widzę jakiś szybki sell-off na 10-15%, co by wyczyścić rynek i fundingi.



Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 lutego 2021, 14:02

Mi najbardziej pasuje podejście pod 57-58k i nagły zonk ze zrzutem tak na 53k ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kryptonite i 51 gości