Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mxxm977 » niedziela, 17 stycznia 2021, 20:42

anagamidev pisze: niedziela, 17 stycznia 2021, 20:33@maxxam97 no gram na nim ciągle, jeden z lepszych coin'ów do grania ostatnio, duże wahań w ciągu dnia, ale wiesz, jak ja sobie mielę tam 100 Zen'ów to tam co parę godzin wpada te 100-300$ regularnie od kilku dni Przykładowo kupuję na 24$, sprzedaję na 25$, odkupują na 25.5$ i sprzedaję na 26-26.5$ Może nie kokosy, ale grosz do grosza będzie kokosza Tysiąc na dzień można wyciągnąć A docelowo mam konfort, bo nie chcę się wyprzedać tylko dojechać do 100-200$ w maju/czerwcu Uśrednianie przez dwa lata bessy i przetrzymanie pierwszych wzrostów popłaca później na wysokościach
Zazdroszczę, że wiesz jak to wykorzystać i kiedy wejść, żeby wyjść 100-300$ w przód, a nie w plecy ;) Mi jedynie na całych daytrade'ach udało się zrobić +50% z ENJ... i to by było na tyle :D
Mogę spytać ile dziennie poświęcasz na sprawdzanie krypto i od jak dawna trade'ujesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » niedziela, 17 stycznia 2021, 20:44

@maxxam97 to jest kwestia wyczajenia danego coin'a, ale np. jak masz problem ze sprzedażą, to możesz sobie kupić coś i automatycznie od razy postawić ściankę 1-2% wyżej i tak skubać :D Pewnie ostatecznie nie będzie to zbyt optymalne, aczkolwiek będzie do przodu :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mxxm977 » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:19

anagamidev pisze: niedziela, 17 stycznia 2021, 20:44@maxxam97 to jest kwestia wyczajenia danego coin'a, ale np. jak masz problem ze sprzedażą, to możesz sobie kupić coś i automatycznie od razy postawić ściankę 1-2% wyżej i tak skubać Pewnie ostatecznie nie będzie to zbyt optymalne, aczkolwiek będzie do przodu
Kupując coina od razu wystawiasz go na sprzedaż? Mam na myśli, że przykładowo kupujesz za 400 sato, i od razu dajesz ofertę 450?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: RevWolt » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:29

O ile inne coiny wiem kiedy kupować i sprzedawać o tyle z linkiem mam problem. Ktoś bardziej obeznany wie jakim to trendem idzie? Trzymam to od 46zl i jak narazie twardy long.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: japu » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:34

@maxxam97 To jest spoko metoda (ta, o ktorej pisze @anagamidev ale trzeba trochę uważać bo nie zawsze cena po zakupie idzie w górę :)
Niemniej sam tak ostatnio grałem na DCR chociaż sprzedałem zgodnie z kanałem za 151k sat liczac ,ze zwyczajowo spadnie do 140k sat ;) No... i czekam i czekam....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:37

@maxxam97 no mniej więcej tak, tylko, że ja jestem bardziej longtermowcem uśredniaczem, więc nigdy nie wychodzę all in all out tylko sobie tak mielę, trochę kupię na spadku, jak nie widzę jakiegoś konkretnego targetu to sprzedaję co kilka procent i później czekam na kolejny spadek czy coś i odkupuję i staram się tak robić jak najdłużej wykorzystując uptrend, a jak widzę, że coś może być nie tak to sprzedaję :D Tak sobie robię też na LTC kupuję na 120$ idzie na 130$ spada na 125$ odkupuję sprzedaję na 140$ czasem 135$ i tak mielę ciągle co kilka dolarów i cena fajnie się uśrednia, teoretycznie jak kupowałeś coś na cenach 50$, to teraz z 10 takich udanych tradów uśrednia Ci cenę na tych poziomach do zera i idzie na minus, czyli zarabiasz albo powiększasz ilość LTC, który wg. mnie powinien wbić 500-1000$ wkrótce :D Ogólnie np. teraz jak mam tak wysoko zawieszony target to np. sprzedaję na 140$, od razu odkupuję na 139$ i np. jak leci niżej to się tym nie przejmuję bo i tak mam fajnie uśrednione i wiem, że kiedyś tam będzie 1000$, a np. gdzieś tam na 130$ znowu się zatrzymuje odbija do 131$ i znowu sprzedaję i ustawiam się na 130$ zwykle zawraca, czasem odkupuję wyżej i od razu też sprzedaję 1-5$ wyżej i tak od trade do trade cena niesamowicie się uśrednia czy po prostu zarabiasz :D Ja to nazywam uśrednianiem, bo jeszcze moje targety długoterminowe nie zostały wbite, a staram się nie gubić a raczej powiększać ilość posiadanych coniów :D I tak jak mówię, że jak np. taki LTC był kiedyć po 50$, to teraz np. mając 100 LTC sprzedając na 140$ i np. odkupując na 138-139$, zarabiam 100$, czyli odcinam sobie kupony, 100$ BTC niejako zwraca mi tą inwestycję 2LTC na 50$, czyli 50$ takich tradów i mam za friko je teraz, poza tym to częściej jest 2-5%, więc nie ma tragedii naprawdę, regularne skubanie fajnie uśrednia, ale z drugiej strony jak idzie pompa na kilkaset procent to czasem możemy zostać z pustymi torbami i znowu musimy polować na jakieś wejście dobre wyżej :D Więc nie ma jakiejś jednej złotej metody w sumie, ale najważniejsze to po prostu być na plus :D Teraz np. z BTC jest podobnie niektórzy zastanawiali się czy kupić BTC po 3k$ czy po 3k$, a teraz jak złapiesz górkę to nagle Ci zjeżdża 6k$, czyli np. tak, kupiłeś BTC po 6k$, teraz masz 1BTC np. sprzedajesz na 40k$ i spada do 34k$, odkupujesz i masz 6k$ z powrotem i BTC wartego 34k$ :D Znowu odbija do 36k$ sprzedajesz i wraca do 34k$ i masz ekstra 2k$, i robisz tak aż do 100k$ starając się nie stracić tego 1 BTC czy ile tam się kupiło czy to będzie 10 czy 100 nie ma znaczenia, po prostu sobie odcinasz kupony, regularna dywidenda, a przeciez i tak HODL jedzie do 10M$ w perspektywie kolejnych lat, uwierz mi, że mało kto na tradingu nawet będą super mistrzem wyciągnie 1M-10M$, zatem warto mieć tego 1 czy 10 BTC na czysty HODL :D Świetnie tą sytuację obrazuje ten mem :D I to pewnie będzie dotyczyć większości legitnych altów jak LTC, ETH czy XRP :D W dłuższym terminie gdzieś tam pójdzie niespodziewana pompa i nie spadnie już niżej, HOLDer wygra :D
Spoiler:
Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mxxm977 » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:54

@japu @anagamidev Ja sobie czekam, aż STEEM cokolwiek zrobi więcej bo kupiłem omyłkowo za 300 sato drożej niż średnia rynkowa. Cóż, zdarza się i tak :D
anagamidev pisze: niedziela, 17 stycznia 2021, 21:37 jak nie widzę jakiegoś konkretnego targetu to sprzedaję co kilka procent i później czekam na kolejny spadek czy coś i odkupuję i staram się tak robić jak najdłużej wykorzystując uptrend, a jak widzę, że coś może być nie tak to sprzedaję
To szczerze- ile razy dziennie sprawdzasz kurs danego coina? Skąd wiesz gdzie się "odbije"? Trochę widzę to tak, że siadasz o 10 rano z kubkiem kawy i patrzysz na cenę sześciu coinów na raz. I tak do 17. Dzień w dzień :D
(Z wielką chęcią bym z Wami pogadał na temat ogólnie taktyki, ale zaraz wszyscy skończymy na wakacjach za offtopy ;) Jest może jakieś miejsce gdzie możemy o tym pogadać? Hydepark? Jakieś inne komunikatory?)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » niedziela, 17 stycznia 2021, 22:02

@maxxam97 powiem Ci, że to różnie, po prostu czasem na czuja nawet bez lukania, pamiętam mniej więcej wykres i jakie poziomy powinien odklepać, albo nawet na ślepo widzę, że w ostatnich minutach godzinach coś spadło kupuję na ślepo i ustawiam od razu wyżej :D Mam jakieś takie swoje aplikacje napisane, które mi robią różne kalkulacje i listę coin'ów z cenami i alarmami, jak np. widzę, że coś mi tak mocno urosło dopiero włączam wykres i rozeznaję sytuację :D Chociaż okazji na rynku jest tyle i dynamika jest taka, że trudno ogarnąć wszystkie coiny na raz, ale przy moje dywersyfikacji to ja mam dziennie tak z wszystkich giełd sumując wahania nieraz po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy :D Po prostu hossa na crypto się zaczęła i warto jeszcze coś tam potrzymać, bo tutaj kusi niby 10% z dużego kapitału, ale potencjał jest na 100 czy 1000% i ciężko przy takiej płynności to wszystko sprzedawać i skupować :D Chociaż płynność teraz i tak jest lepsza niż w 2016/2017 roku :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mxxm977 » niedziela, 17 stycznia 2021, 22:08

anagamidev pisze: niedziela, 17 stycznia 2021, 22:02Mam jakieś takie swoje aplikacje napisane, które mi robią różne kalkulacje i listę coin'ów z cenami i alarmami, jak np. widzę, że coś mi tak mocno urosło dopiero włączam wykres i rozeznaję sytuację
O jakich aplikacjach mówisz? Zgaduję, że nie udostępniałeś ich nigdzie i jednocześnie nie będziesz udostępniał?
Pracuję jako programista, z zamiłowania robię aplikacje mobilne. Jakbyś potrzebował pomocy przy rozwoju to się piszę ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: S-LN47-W4F3-6GZE-6HTXH

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: r00ts » niedziela, 17 stycznia 2021, 22:11

@anagamidev, firo ponad 50% w 24h, może jakaś analiza pułapu wzrostu, ponieważ ja to jestem kopacz-hobbysta :D .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » niedziela, 17 stycznia 2021, 22:19

Firo jakaś pompka mała, potencjał jest, w zasadzie wykres podobny do STEEM czy Lisk czy RAVEN'a :D Nic innego tylko kupić i liczyć na pampkę :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: S-LN47-W4F3-6GZE-6HTXH

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: r00ts » niedziela, 17 stycznia 2021, 22:59

No tak, Twoje pompki po 30% cyk w tydzień to większe pompki :D .

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bartuo » niedziela, 17 stycznia 2021, 23:44

Anagamidev, jeśli możesz, to z takiego uśredniania jaki procent rocznie Cię zadowala? W takich latach bessy jak 18-19, a jaki teraz? Nie musi być konkretnie, ale uczę się i powoli kształtuje się moja strategia, i jest ona podobna do Twojej, na ile ją dobrze odczytuję z Twoich postów. Informacja o procentach dała by mi jakieś wyobrażenie o możliwościach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 07:58

RVN ładnie rośnie, cyka już +50% :D Na 4h możliwy golden cross :D


ZEN to samo :D +60% prawie :D

Ogólnie kończą mi się tutaj targety, wyżej to już kosmos bez granic :D Pewnie na parze z BTC trzeba to jakoś rozpatrywać :D
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 7 lipca 2020, 18:15 Warto obserwować ZEN, została dodana para ZEN/USDT na binance, więc może będzie pompeczka na kilkaset procent jak na Lisk :D
LTC, tutaj bardzo podobnie to wygląda też powinien być jakiś wystrzał za jakiś czas :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 10:05

anagamidev pisze: poniedziałek, 18 stycznia 2021, 07:58Warto obserwować ZEN
Jesteś zabawny :D
Wrzucasz posta z lipca 2020 pisząc, że będzie wystrzał. No i miałeś kurna taaaakiego nosa że hej
Na wszystkim (prawie) był od lipca 2020 do dzisiaj :lol:
Mamy hossę - hellooouu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 10:19

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 10:54

przełączcie sobie wykres IOTA na skalę dużą np. 3d , prawda że dobrze wygląda? jak przed wystrzałem.
IOTA nie ma żadnej inflacji, pula tokenów która istnieje nie powiększa się.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 10:58

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: S-LN47-W4F3-6GZE-6HTXH

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: r00ts » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 11:00

Firo następme 40% w 24h. Przystanek będzie przy 0,00025BTC ?

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: japu » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 11:06

@anagamidev Pytanie techniczne. Czy Ty te wszystkie swoje coiny w ilosci milion różnych monet trzymasz cały czas na giełdzie (te uśredniane latami...)?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości