Skład portfela HODLera

Czy zwracasz uwagę na rodzaj walut (płacidła / platformy / prywatność) w swoim portfolio?

Czas głosowania minął wtorek, 16 października 2018, 20:17

ZDECYDOWANIE TAK - bardzo zwracam uwagę na proporcje - musi być mniej więcej po równo z każdego typu
0
Brak głosów
TAK - przed zakupem upewniam się, że nie będę mieć monet tylko jednego typu, ale proporcje nie są równe
3
27%
TROCHĘ - jeżeli po fakcie zauważę, że mam zbyt dużo jednego typu, to zamienię część na inne z tego powodu
0
Brak głosów
NIE - Raczej nie wpływa to na moje decyzje o zakupie, chociaż się zastanawiam
6
55%
ZDECYDOWANIE NIE - co za debilne pytanie, w ogóle na to nie patrzę
2
18%
 
Liczba głosów: 11
Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: eD2k » czwartek, 8 listopada 2018, 17:38

To ja tez:
1) Bitcoin 100%

W altach nie chce mi sie grzebac.
A poza tym zgodnie z dusza hazardzisty postawilem wszystko na jednego konia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » sobota, 17 listopada 2018, 21:17

socjolog2008 pisze: @benq w dacie zakładania tej tabelki, w dacie zaopatrzenia się w BTG przez Ciebie przy naszym zakładzie, na tym walorze spekulacyjnym byłbyś tylko na +/ dodaj do tej tabelki - czy to można gdzieś indziej jeszcze u Ciebie namierzyć. Masz jeszcze te 10 BTG ?
Odpowiem tu - bo to jest wątek z całym moim składem hodlerskiego portfela.
Aktualnie po aktualizacji wygląda to następująco:
25% - BCH
6% -Dash, Monero
6% - Monero
5% - Dash
5% - ZEC
5% - Nano
5% - Lisk
5% - BTC
5% - LTC
5% - EOS
4% - IOTA
4% - ETH
3% - TRX
2% - XLM, XRP, OMG, NEO
1% - NEM, 0x, Loopring, Cardano, Steem, Substratum, QSP, BTG, MANA, Zcoin, XVG, Ethos, Poet, Qtum
ok. 0,5% - Siacoin, Monaco
mniej niż 0,25% - ETH LEND, Metal, Stratis, POWR, Salt, AppCoins, Vibe, Bankera

Nadal trzymam zakładowe złote bity, dokupiłem również trochę BTC.
Nowe waluty w moim portfelu zaznaczone na zielono. :mrgreen:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: koparki » sobota, 17 listopada 2018, 22:07

za dużo btc cash , ja bym podmienił na coś bardziej wartościowego. Pamiętam , że tu na forum było wielkie hype na btc cash , że będzie zamiennikiem btc core itd. Dziś wszystko się zmieniło, ręka mi się cofa gdy mam kupić ripple (i nie mam go) ale chyba spekulacyjnie ma dużo bardziej świetlaną przyszłość niż dwa forki które są pozostałością po btc cash.
Ja bym się zastanowił nad zamianą całego btc cash na XRP/XLM (stellar ma wiekszy potencjał m.zd ale jest mniej płynny) a jesli ideowo cię to nie puszcza to całego btc cash zamieniłbym na koszyk POW czyli eth/zec/xmr/dash lub na same anony pow
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 18 listopada 2018, 07:39

@koparki,
No nie wiem, nie chcę podejmować dalszych decyzji w takich momentach, gdzie nikt nie ogarnia co się dzieje. Sytuacja z forkiem bch powolutku się klaruje, być może zamiast osłabienia wyjdzie wzmocnienie i pokazanie siły bch - nie wiem jeszcze jak to interpretować.
Nie ukrywam, że ideologia jest dla mnie istotna.
Grybym wiedział, że takie produkty jak bch, Dash, Monero czy Nano mogą zmienić świat, to jestem w stanie poświęcić całą kasę zainwestowaną w krypto. Stąd taki duży udział w moim portfelu BCH - jeśli się nie uda - trudno. Mam też tak jak zauważyłeś ripple oraz stellar - tu już czysto spekulacyjnie. One osiągały chyba największe wzrosty w historii krypto, błędem jest nie posiadać ich w ogóle, jeżeli ktoś na tym rynku ma zamiar zarabiać.
Docelowo mam taką swoją wizje i będę szedł w kierunku:
20% - BCH
Po 10% - Dash, Monero, Zec, Nano
(Żeby 60% portfela stanowiło właśnie tych 5 walut)
Po 5% - BTC, ETH, LTC, Lisk

A pozostałem 20% na różne ciekawe alty, które mają potencjał po 0,5-1-2%. Tutaj przy trafieniu czegoś naprawdę dobrego można się spodziewać największych zwrotów, ale oczywiście ryzyko totalnej wpadki jest też najwyższe.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: mediabooker » niedziela, 25 listopada 2018, 02:09

Macie nudne portfele:P

Na chwilę obecną:


10% man
8% xlm
8% zrx
8% soul (phantasma)
8% eth
8% zil
7% tky
7% mco
5% uuu
4% nexo
4% stratis
3% amb
3% poa
3% ont
3% poly
3% nulls
2% neo
2% ftm
2% fmf
1% gard
1% cpx


* około 50% portfela podlega ciągłej rotacji, najpóźniej do 31.12 nastąpi wymiana.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Damiano88 » czwartek, 6 grudnia 2018, 01:56

U mnie to wygląda tak na chwile obecną:
27% USDT
12% LTC
7% IOTA
7% NANO
5% BCHABC
5% BNB
5% ETC
4,5% XEM
4,5% MCO
3,5% LSK
3% EDO
3% REP
2,5% ETH i BCHSV
2% WABI, QTUM, SALT, ADA
>1% WTC, MTL, QSP

Obecnie czekam na spadek jeszcze niżej, stąd część kapitału w USDT. Nie zastanawiałem się co dokupić jeszcze ale rozważam zakup nowych projektów - XML (stellar), BAT (Basic Attention Token) oraz NPXS (Pundi X). Dwa pierwsze chodzą mi po głowie po analizie projektu "Wariat" :)

Gdybym teraz zaczynał podzieliłbym to trochę inaczej ale mam nadzieje, że będzie do tego jeszcze okazja :) Po pierwsze uważam, że jest tego za dużo a z drugiej strony liczę na "złoty strzał". Sprzedałbym kilka tych drobniejszych projektów, ale jestem sporo w plecy więc nie ma to sensu, lepiej żeby sobie leżały niż mam je oddać za bezcen...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » czwartek, 6 grudnia 2018, 08:17

@Damiano88,
Polecam ostrożność - wariat obecnie ponad 80% na minusie, potrzeba wzrostu x5, żeby wyjść na zero. :mrgreen:
Ale obecny moment jest na pewno znacznie lepszy. Masz super sytuację - prawie 30% kasy w łapie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Damiano88 » czwartek, 6 grudnia 2018, 09:46

@benq
U ciebie BAT i Stellar straciły najmniej, poczytałem na temat tych projektów i są one jak setki innych ale jest to coś w co powiedzmy można uwierzyć i zaryzykować, tym bardziej, że są "chyba" dobre okazje na zakupy :)

Ja dokupuje co miesiąc za niewielką kwote uśredniając cene wiec u mnie to wygląda troche lepiej. Po za tym co teraz nie jest na minusi? Wszystko leci w dół, w co byś nie wszedł o tak byłbyś stratny. Pozostaje więc wierzyć, że kiedyś będzie to warte więcej niż paczka żelków Obrazek

Jedno jest pewne - nie każdy może inwestować długoterminowo, do tego trzeba mieć stalowe nerwy!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 01:49

Wątek umarł? @benq

Wrzucam mój ostateczny skład, bo nie zamierzam już nic dokupywać/sprzedawać/zmieniać. Oczywiście stan na 23.12.2019, gdyby alty zaczęły ruch up dużo intensywniejszy niż BTC to udział % w BTC się siłą rzeczy zmniejszy:
1) Bitcoin 86%
2) Ethereum 6%
3) Litecoin 2%
4) Monero 2%
5) Dash 2%
6) Lisk 2%

Spore zmiany, niegdyś miałem 50% w BTC i 50% w LSK :D Może jestem naiwny, bo dalej wierzę w projekt, ale dostał zbyt dużo ciosów, żeby trzymać w nim połowę portfolio. Gdybym dzisiaj chciał wrócić do 50/50 w BTC/LSK to miałbym chyba z 10x więcej lisów :D

Wszystkie alty już kupiłem jakiś czasu temu. Czekałem jeszcze na BTC po ok 5,5 do 6k, więc miałbym pewnie 88-90% w BTC gdybyśmy faktycznie tak nisko spadli, ale kurs mi trochę odjechał i ostatecznie kupiłem ostatnią partię BTC po wyższych cenach (chociaż część załapałem po 6,5 do 6,8k). Nawet gdybyśmy faktycznie spadli w okolice 5-6k to i tak szczerze mówiąc mam dosyć gapienia się co chwilę na kurs w poszukiwaniu idealnego wejścia a mentalnie bardziej bolesne dla mnie byłoby gapienie się co 10 minut na kurs przez następne pół roku niż spadki o 10-15%. Szczerze mam dosyć i spróbuję sobie zrobić dłuższą przerwę, bo tak jak mówiłem czy zobaczymy 5k czy 10k nie zamierzam nic dotykać.

Zainwestowałem tu naprawdę sporo pieniędzy, ale jestem na tyle młody, że jestem gotów podjąć to ryzyko. Uda się? Fantastycznie, kasa zmieniająca życie. Nie uda się? Trudno, będę miał czas żeby tą kasę odrobić. Na pewno bym tak agresywnie nie zagrał gdybym miał 45/50 lat+ a już w ogóle gdybym miał żonę i dzieci na utrzymaniu.

Dodatkowo, zakładam, że alty kompletnie nie wypalą a zwycięzca będzie jeden (BTC). Natomiast, gdybyśmy zobaczyli kolejny alt season to płakał nie będę :P

Generalnie jeżeli kurs utrzyma się jeszcze 1-2 miesiące w kanale rysowanym od końca czerwca to nie wiem jak silny musiałby być FUD żebyśmy przebili 5,3k i zobaczyli niższe ceny. W połowie lutego 2020r. na poziomie ok. 5,3k zbiega nam się jednocześnie:
1) dolne ograniczenie kanału spadkowego (stosunkowo mocny support)
2) 0,786 Fibo zniesienia całego ruchu od 3k do 14k (ostatni bastion, który ma znamiona korekty całego ruchu, cena wybicia - bardzo mocny support)
2) 200 WMA (ultramocny support - potwierdzony dołek (x2) bessy z 2014-2015r. i dołek z 2018r.)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:21

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 23 grudnia 2019, 01:49Wątek umarł? benq
BOOM - reaktywacja ;)

Sporo zmian u mnie - obecny stan posiadania to:

BTC - 45%
ETH - 15%
BCH - 11%
XMR - 10 %
DASH - 10 %
ZEC - 9%
NANO - 9%
TRON - 5%
LTC, OMG, XLM - po 3%
LEND, XRP, ADA, IOTA, LISK - po 2%
BAT, MANA, NEM, 0x - po 1%

reszta to pyłek, nie chce mi się przeklejać :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » sobota, 16 stycznia 2021, 19:55

@benq
Wow, widzę, że też się obudziłeś w porę i większość poszła w BTC i ETH :D dobra decyzja (przynajmniej na tą chwilę), prawda?

Miałem już co prawda nie dokonywać żadnych zmian w portfelu, ale za namową kolegi z pracy, który wrócił do inwestowania w krypto po kilkuletniej przerwie kupiłem trochę Polkadot (jak na razie jedna z najlepszych decyzji jakie podjąłęm w krypto). Dokupiłem też po drodze trochę BTC i ETH, aktualny skład portfela to:

1) Bitcoin 75%
2) Ethereum 12%
3) Polkadot 9%
4) Litecoin 1%
5) Monero 1%
6) Dash 1%
7) Lisk 1%

W Dasha i Liska już za bardzo nie wierzę, ale myślę, że jakieś pompki mogzą zaliczyć w hossie do np. 20-25% wartości starego ATH.
Ostatnio zmieniony sobota, 16 stycznia 2021, 20:34 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: adiqq » sobota, 16 stycznia 2021, 20:21

jak mogłem przegapić ten wątek...;)
u mnie na chwilę obecną
BTC: 25%
ETH: 52%
AAVE 3,1%
XMR 1,8%
SNX 2%
LINK 1,5%
RUNE 1,3%
ZEC 1,2%
REN 1,2%
SYS 1%
i jeszcze sporo tych co mają poniżej 1%
Wszystko z tego oprócz ZEC i XMR to efekt udanej gry na DeFi swego czasu,po realizacji zysjków, zostawione na "bańkę"
Co ciekawe, nr 3 od zawsze był XMR, ale jak widać AAVE i SNX nie mają zamiaru odpuszczać ;)
ponieważ % za bardzo przeszły na stronę ETH, prawdopodobnie jutro część ETH zostanie zamienione na BTC
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: jondoexxx » sobota, 16 stycznia 2021, 21:52

64% ETH
21% USDC/USDT/DAI
8% POLS (pod IDO które się tam odbywają, jak się impreza skończy to wywalam)
3.5% BIDAO (to taki bet na przyszłość)
i kilka <1%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 17 stycznia 2021, 08:45

Pleasek89 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 19:55Wow, widzę, że też się obudziłeś w porę i większość poszła w BTC i ETH dobra decyzja (przynajmniej na tą chwilę), prawda?
Tak, można powiedzieć, że w porę. Docelowo mój długoterminowy portfel też ma zawierać ok po 40% BTC i ETH.
Ale na razie nie wrzucam aktualizacji w tym wątku, bo jestem dość mocno wyprzedany, więc nie widzę sensu na update teraz.
Jak się sentymenty odwrócą, ceny stracą jedno zero na końcu, wtedy zacznę kupować i będzie update. ;)
Pleasek89 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 19:55W Dasha i Liska już za bardzo nie wierzę, ale myślę, że jakieś pompki mogzą zaliczyć w hossie do np. 20-25% wartości starego ATH.
Porzucenie wiary w cokolwiek to najlepsze co może człowieka spotkać na tym rynku.
Czysta kalkulacja zamiast sympatii i sentymentów.
Liska też mam (niedużo) i uważam, że jest shitem, który ma przed sobą słabą przyszłość.
Ale ważna uwaga - istnieje większa szansa na to, że z ceny $1 w którymś momencie hossy wyskoczy na $3-5,
niż BTC zrobi $120-200k.
Wystarczy zerknąć, co się w ostatnich tygodniach dzieje z różnymi altami.
Nano, Zec, AAVE, XLM, XRP, Waves, LRC - każdy z nich wykręcił po 200-500%, bez większej sensacji, podczas gdy 200-500% od teraz na BTC sensacją by było. A dużo altów jeszcze nie odpaliło . . .
jondoexxx pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 21:5221% USDC/USDT/DAI
Holdujesz stablecoiny? Czy to tylko w oczekiwaniu na zakupy?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: jondoexxx » niedziela, 17 stycznia 2021, 09:06

benq pisze: niedziela, 17 stycznia 2021, 08:45Holdujesz stablecoiny? Czy to tylko w oczekiwaniu na zakupy?


Nie, po prostu mam przeznaczony pewien kapitał na krypto i mam tabelkę, która mi uwzględnia % ile mam w czym, więc nie chciało mi się przeliczać :D to fundusz na dipy, który się powiększa w miarę wzrostów

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Skład portfela HODLera

Postautor: Kutalisk » niedziela, 17 stycznia 2021, 10:26

U mnie na tą chwilę:

48% - ETH
13% - DOT

8% - LTC
4% - DASH
3% - BNB
2% - BCH
2% - ZIL
2% - TRX
2% - XTZ
1% - ZEC
1% - XRP
1% - XMR
1% - NEO

12% - STABLE COINY (zszedłem z 20% po ostatnich korektach)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: mat2807 » niedziela, 17 stycznia 2021, 19:28

U mnie:
28% Swissborg
24% ETH
15% BTC
10% Polkadot
6% Tron
6% LTC
6% VET
2% Link
2% XRP
1% Vite

CHSB jako jedyny projekt trzymam od ICO w 2017 i to był chyba najlepszy ICO, w jaki zainwestowałem. Jego udział moim portfelu będzie pewnie jeszcze rósł bo zaraz będzie stacking.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:19

mat2807 pisze: niedziela, 17 stycznia 2021, 19:28CHSB jako jedyny projekt trzymam od ICO w 2017 i to był chyba najlepszy ICO, w jaki zainwestowałem. Jego udział moim portfelu będzie pewnie jeszcze rósł bo zaraz będzie stacking.
Całkiem szczerze, pierwszy raz słyszę.
Rzuciłem szybko okiem, cena z ICO to było $0,1 zgadza się?
Czyli od momentu wejścia na giełdy, aż do czerwca 2020 byłeś na minusie, przez dłuższy czas można było to kupić na giełdzie o 90-95% taniej ($0,005), a teraz jest niecałe 200% na plusie?

Co skłoniło Cię, do wyboru akurat tego ICO z setek innych w tamtym czasie?

Nie odbieraj tego absolutnie jako atak, jestem gościem, który utopił trochę w różnych dziwnych altach. ;)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: mat2807 » niedziela, 17 stycznia 2021, 21:42

Był to projekt, którego whitepaper (jako jeden z nielicznych w tamtym okresie) przeczytałem od deski do deski. Zresztą, nie będę ukrywał, że pierwszy raz usłyszałem o nim na tym forum. Wierzyłem i nadal wierzę w sukces gdyż krok po kroku i w miarę terminowo realizują wszystkie swoje plany. Jestem pewien, że w tym roku wejdą minimum do 50 CMC.

A co do faktu, że przez 90% czasu bylem na minusie? Mam silne ręce i inwestuje tyle ile mogę stracić.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 17 stycznia 2021, 22:11

@mat2807
Rozumiem, przekonała Cię wizja.

Mała nauczka dla mnie, dla Ciebie i dla innych - niemal każde (99,9%?) ICO po wejściu na giełdy traci. I to bardzo znacznie.
Nawet jeśli coś wydaje się przełomowe, wybitne, świetne, warto wstrzymać się z zakupami w ICO.
Na przykładzie CHSB - załóżmy, że zainwestowałeś $1000. Po cenie z ICO kupiłeś 10,000 tokenów.
Po wejściu na giełdę cena miesiącami leciała na łeb, na szyję. Nie zakładam, że udałoby się trafić idealnie dołek, ale mnie więcej od $0,01 spadki wyhamowały, choc kilkukrotnie spadło jeszcze o kolejne 50%, to od tego poziomu dało się zaobserwować większe wypłaszczenia, a co za tym idzie można było zacząć kupować.
Zamiast 10,000 tokenów, miałbyś ich obecnie aż 100,000 - niemal + 3000%.

Oczywiście, w ten sposób można przespać takie perełki jak choćby ostatnia Polkadot.
Niemniej jednak stosunek tych mega zyskownych do stratnych zdecydowanie promuje nie-kupowanie w ICO. :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk i 11 gości