Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blaze » środa, 13 stycznia 2021, 11:49

g100 dzieki za odp, myślałem ze na coindeal sa fiaty, w takim razie lipa, a głównie na tym mi zależało żeby wplacic kase i troche pohandlowac ewentualnie poczekac na odpowiednia chwile z zakupem, dodatkowo jak wspominasz ze miales nie mile doswiadczenia z ta gielda to nawet nie trace czasu na zakladanie tam konta.. jeszcze jakis czas temu kazdemu polecalem BB, ale teraz już mam duze obawy co do tej giełdy, tez lubiłem handel do pln lecz trudno bede musial odpuscic sobie ta pare i zastanawiam się gdzie sie teraz przerzucić, zeby bylo bardziej niż tylko w miarę bezpiecznie, mam mala czesc kapitalu na bittrex ale tez nie jestem pewien tej gieldy, wiele osób zachwala binance, moze czas sprawdzic :roll:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: emilpenza » środa, 13 stycznia 2021, 20:44

Ta giełda to jest jakiś żart dla ludzi wypłacających sobie po stówce tygodniowo max. Nie wiem co jeszcze się musi wydarzyć, żeby ludzie przestali się tam rejestrować. Ciągle jakieś aferki, blokady środków, wymagania dodatkowych dokumentów. Przeszłość Pana Sylwestra też niezbyt ciekawa.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » środa, 13 stycznia 2021, 21:51

blaze pisze:wiele osób zachwala binance, moze czas sprawdzic :roll:
Przeniosłem się na Binance. Wypłacam EUR (SEPA) za 0.8 EUR fee. Taniej niż PLN na BB. Przetestuj sobie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 13 stycznia 2021, 22:58

Wydaje mi się, że nadszedł ten moment by przenieść ten wątek do działu „Bezpieczeństwo”.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blaze » czwartek, 14 stycznia 2021, 09:09

marimach77 pisze: środa, 13 stycznia 2021, 21:51
blaze pisze:wiele osób zachwala binance, moze czas sprawdzic :roll:
Przeniosłem się na Binance. Wypłacam EUR (SEPA) za 0.8 EUR fee. Taniej niż PLN na BB. Przetestuj sobie.
O to naprawde korzystniej, pewnie dlatego ze jest to duza gielda i wiekszy obrót. Sprawdzę napewno, dzisiaj konto założę :D

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 14 stycznia 2021, 12:24

@BitBay, nie czujecie potrzeby ustosunkować się do tej "drobnej" zmiany w regulaminie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 14 stycznia 2021, 14:08

Odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące nowego regulaminu, informujemy, że wprowadzone zmiany związane są z koniecznością zabezpieczenia środków Użytkowników zdeponowanych w walutach FIAT.
W związku z tym, iż spółka BB Trade Estonia OÜ posiada kilka rachunków bankowych pragniemy sukcesywnie rozdzielać środki w walutach FIAT na posiadane rachunki co podyktowane jest względami bezpieczeństwa tychże środków.
Zapis o braku wypłaty odsetek od zdeponowanych środków likwiduje jedynie wątpliwości interpretacyjne.
Zapewniamy, że wspomniana zmiana w regulaminie ma na celu jedynie zwiększenie bezpieczeństwa, które od zawsze było dla nas priorytetową kwestią, jednocześnie informując, że wszystkie środki naszych Użytkowników są w pełni bezpieczne.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 14 stycznia 2021, 14:54

BitBay pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 14:08Odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące nowego regulaminu, informujemy, że wprowadzone zmiany związane są z koniecznością zabezpieczenia środków Użytkowników zdeponowanych w walutach FIAT.
W związku z tym, iż spółka BB Trade Estonia OÜ posiada kilka rachunków bankowych pragniemy sukcesywnie rozdzielać środki w walutach FIAT na posiadane rachunki co podyktowane jest względami bezpieczeństwa tychże środków.
Zapis o braku wypłaty odsetek od zdeponowanych środków likwiduje jedynie wątpliwości interpretacyjne.
Zapewniamy, że wspomniana zmiana w regulaminie ma na celu jedynie zwiększenie bezpieczeństwa, które od zawsze było dla nas priorytetową kwestią, jednocześnie informując, że wszystkie środki naszych Użytkowników są w pełni bezpieczne.


Nowy regulamin wspomina też wyraźnie o kryptowalutach.

Zresztą, nawet w odniesieniu do fiat wspomina o korzystaniu z nich "we własnym imieniu" - zwykłe trzymanie czyjegoś depozytu na rachunku bankowym to nie jest wg mojego rozumienia wykorzystywanie we własnym imieniu.

I skąd niby potrzeba tej zmiany? Do tej pory trzymaliście pod puszką, a nie na rachunkach?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: deck19 » czwartek, 14 stycznia 2021, 16:17

@BitBay
Witam jak tam sytuacja z moim zgłoszeniem 199280 8 sty 2021 15:38 i do teraz nie mam zero odpowiedzi.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 14 stycznia 2021, 17:19

A co ty taki w gorącej wodzie kąpany? :D Ja nie mam odpowiedzi na proste zgłoszenia sprzed kilku tygodni i miesięcy.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kondzio » czwartek, 14 stycznia 2021, 18:50

Ostrzeżenie na temat bitbay powinno wisieć na głównej. Ludzie powinni wiedzieć jakie cyrki są z tym gównem.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: emilpenza » czwartek, 14 stycznia 2021, 19:14

Jak powiedzieli, że odpowiedzą, to odpowiedzą. Nie musicie im przypominać co pół roku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1824
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » czwartek, 14 stycznia 2021, 19:38

@kondzio to nie takie proste przypuszczam .....
Obrazekhttps://web.archive.org/web/20180301000 ... bitcoin.pl
Obrazek
Reklama to kliknięcia / refy i kasa a wszysycy tu jadą na jednym wózku często połączeni biznesowo bo byli pierwsi i się dobrze znają . Nie licz na takie gesty , jak padnie giełda to wtedy owszem i usuwane są stopki z reklamami ale póki wszystko hula i daje zarobić sam się martw :roll:

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » czwartek, 14 stycznia 2021, 20:26

Wisi ostrzeżenie przed giełdami jako ogłoszenie globalne: viewtopic.php?f=93&t=32616. Przed wszystkimi, a jak macie jakieś zastrzeżenia co do jednej konkretnej to po to są wątki danej giełdy, aby móc dzielić się swoimi spostrzeżeniami i obawami.

Temat regulaminu BitBay jest dziwny przyznaję, ale wytłumaczyli o co chodzi a ja nie mam na tyle wiedzy, aby to zweryfikować. Nie znam też prawa Estońskiego i nie wiem czy faktycznie muszą kombinować z regulaminem, żeby się w coś nie wplątać. Każdy użytkownik musi sam zdecydować, czy chce korzystać z tej giełdy czy nie a ten wątek ma również na celu pomóc mu w decyzji.

Wycinek z nowym regulaminem BB zaraz umieszczę w wątku z ostrzeżeniem przed giełdami, żeby był stale widoczny i każdy mógł sam dokonać oceny ryzyka. Osobnego ostrzeżenia przed BitBay na tym etapie nie zamierzam zamieszczać, gdyż równie dobrze, może być on krzywdzący i nieuczciwy wobec jednej już z ostatnich "polskich" (korzeniami) giełd. Jeżeli będę miał mocniejsze podstawy, to takie ostrzeżenie być może umieszczę, ale najpierw omówię to z prawnikiem bo według prawa takie oficjalne ostrzeżenie na podstawie własnego widzimisię i intuicji byłoby pomówieniem, a więc przestępstwem za które mógłbym być pozwany co mogłoby skutkować nawet końcem tego forum.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kondzio » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:05

Myślę że sam wycinek z regulaminu wystarczy aby odstraszyć osoby myślące od kontaktu z bitgównem. A osoby które nie myślą i tak kiedyś stracą kasę w ten czy inny sposób.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RevWolt » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:23

Profilaktycznie wszystko przelałem na inną giełdę, mam nadzieje że BB wyjaśni całą sprawę bo nie ukrywam pasowała mi wymiana KRYPTO/FIAT i prosty przelew.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Vetz » czwartek, 14 stycznia 2021, 22:22

W odpowiedzi chciałbym żeby @BitBay na forum publicznym skonkretyzował odpowiedz i wytlumaczyl spolecznosci BitBay itd podpunkt regulaminu

"Czyli w skrócie chodzi o to, że w imieniu użytkowników przenosimy środki między wieloma rachunkami, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe użytkownikom. 
Nierozsądne byłoby trzymanie środków wszystkich użytkowników na jednym rachunku bankowym."


Jak wiemy, dotad kazdy uzytkownik BitBay mial wydzielony rachunek, wiec wszystko odbywalo sie zgodznie z powyzszym, wiec rodzi sie pytanie po co taki podpunkty, ponadto istotne jest tez pytanie, czy zgodnie z zapiskiem regulaminu podpunktem ponizszym o tresci:

"17. Akceptując niniejszy Regulamin, Użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie przez BitBay we własnym imieniu środków przekazanych na rachunek Użytkownika wyrażonych w walutach FIAT lub kryptowalutach oraz kryptowalutach nabytych przez Użytkownika w trakcie transakcji dokonywanych w Serwisie, bez obowiązku wypłaty Użytkownikowi jakichkolwiek odsetek za czas, w którym BitBay korzystał z tych środków."

czy BitBay ma prawo do transferu środków bez świadomości, zgody czy też przeprowadzonej operacji Użytkownika oraz przywłaszczenia itp. i korzystania z w/w środków w podpunkcie regulaminu wchodzącego z dniem 18.01.2021 roku bez podania przyczyny na czas nieokreślony? po zaakceptowaniu regulaminu.

A piszac dosadniej, czy BitBay w dniu wejscia w zycie nowego regulaminu, po zaakceptowaniu regulaminu przez Użytkownika, bo o to tylko chodzi uzytkownikom gieldy, czy piszac potocznie BitBay ma prawdo zapierdolic srodki uzytkownikow :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 stycznia 2021, 22:30 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pablo12 » czwartek, 14 stycznia 2021, 22:28

BitBay był super do wpłat i wypłat pieniędzy na konto bankowe bez wielkich prowizji. Również mam nadzieje że jakoś sie to wyjaśni. Również profilaktycznie kasę z BB zabrałem ale zostawiłem 10zł a niech mają :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 15 stycznia 2021, 10:32

@Vetz:
Rachunek bankowy do wpłat dla każdego Użytkownika jest taki sam, natomiast indywidualny jest tytuł przelewu co pozwala nam odpowiednio przypisać środki do konta danego Użytkownika.
Dla przykładu, aktualnie wypłaty są realizowane z innego rachunku bankowego niż z ten na który dokonywana jest wpłata (pomimo tego, że jest to w dalszym ciągu ten sam bank).
Zapewniamy raz jeszcze, że zdeponowane do nas środki są w pełni bezpieczne oraz zawsze są do pełnej dyspozycji klienta.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » piątek, 15 stycznia 2021, 10:51

BitBay pisze: piątek, 15 stycznia 2021, 10:32 oraz zawsze są do pełnej dyspozycji klienta.
Zwłaszcza wtedy, kiedy klient chce je szybko wypłacić, a wy blokujecie mu te środki do wyjaśnienia (skąd miał pieniądze na krypto) pomimo posiadania zweryfikowanego konta? :lol:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 18 gości