Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » wtorek, 29 grudnia 2020, 12:44

eee... raczej powinno być: to komuś jeszcze nie weryfikowali?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 29 grudnia 2020, 13:01

keeper pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 12:44eee... raczej powinno być: to komuś jeszcze nie weryfikowali?


Chyba tym od kapitalu zalozycielskiego ;)
Ale to mozliwe ze obecnie weryfikuje kto inny...

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Benders » wtorek, 29 grudnia 2020, 13:21

walcze z tą weryfikacją już od 18 grudnia zamiast powiedzieć od razu co bedzie potrzebne to po kazdym wysłanym dokumencie musiałem dostłać coś jeszcze.
Nadzieja pojawiła sie dostałem 24 grudnia wiadomość ,,Prosimy o przekazanie potwierdzenia wypłaty środków ... BTC z Binance na BitBay. Pozwoli to na zakończenie bieżącej weryfikacji,, wysłałem potwierdzenie jeszcze tego samego dnia, cisza nic myśle swięta są niech bitbay tez sobie odpocznie. Od kilku dni od nich pisze jak z ta weryfikacja ale odpowiedzi ZADNEJ jak dotad nie otrzymałem

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Benders » wtorek, 29 grudnia 2020, 13:30

Jest udało sie dostałem wiadomość chyba sprawe udało sie rozwiązać, a moze jednak nie ,,Dokumenty są sprawdzane i analizowane przez nasz dział bezpieczeństwa. Prosimy o cierpliwość- na bieżąco będziemy informować Pana o przebiegu weryfikacji źródła pochodzenia środków.,,
Bitbay spręzajcie sie chciałbym jeszcze dzisiaj przesłać resztki btc, zgrać historie transakcji/wypłat i zamknąć u was konto

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Benders » wtorek, 29 grudnia 2020, 13:32

Nie no to forum to jakaś magia odsłownie z teraz

Dzień dobry,

Informujemy, że uprawnienia do wypłat zostały przywrócone.

Pozdrawiam serdecznie,
zespół BitBay

Jednak nie jestem pederastą i złodziejem a tak sie bałem

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » wtorek, 29 grudnia 2020, 14:19

A dużo wypłacasz? Bo zastanawiam się sam czy kwoty szesciocyfrowe dla własnego spokoju wypłacać w transzach w bitomatach, czy jednak możliwe jest wykonanie takiej wypłaty z bitbay?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Benders » wtorek, 29 grudnia 2020, 14:28

nie duże kwoty tak mysle ze najrozsądniej było by mieć rachunek w usd albo eur i z niego dokonywać wpłat/wypład chociażby dlatego że na BB są dość szerokie widełki kupna sprzedazy. Jesli chodzi o mnie to już wysłałem wiadomość o zamkniecie konta ma to trwać do 30 dni. Jeśli jesteś masochistą to próbuj z BB

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » wtorek, 29 grudnia 2020, 21:15

blackraijin pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 14:19 A dużo wypłacasz? Bo zastanawiam się sam czy kwoty szesciocyfrowe dla własnego spokoju wypłacać w transzach w bitomatach, czy jednak możliwe jest wykonanie takiej wypłaty z bitbay?
Polecam bitomaty! Święty spokój, w bb nie masz gwarancji.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » wtorek, 29 grudnia 2020, 23:25

A skąd można wypłacać bezpiecznie fiaty w USD?

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kondzio » środa, 30 grudnia 2020, 21:50

Dziwię się, że jeszcze niektórzy chcą skorzysta z bitgówna. Dajcie sobie spokój z tym ściekiem. Macie kantory, jak macie większe kwoty to sami do was przyjadą. Ja używam tylko kantorów.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: iksiowaty » czwartek, 31 grudnia 2020, 12:58

Niestety w moim przypadku 29 grudnia o godzinie 20 zażyczyli sobie weryfikację źródła finansowania, wysłałem wszystko w ciągu godziny ale konto nadal bez możliwości robienia wypłat - komunikat "BRAK UPRAWNIEŃ DO WYKONANIA AKCJI" wpłaty oczywiście działają normalnie - czyli 'kasę nową przyjmiemy ale tej co jest nie oddamy'.
Dla porównania np. Bitstamp wysłał wczoraj informację aby przygotować dokumenty i od 9 stycznia będzie dostępny portal do weryfikacji, a do tego czasu wszystko działa normalnie. Zresztą Bitstamp też już mnie wielokrotnie prosił o informacje na temat źródła finansowania ale w trakcie sprawdzania dokumentów nigdy nie blokował wypłat.
Na BitBayu mam konto od dobrych 4 lat i dotychczas każda weryfikacja konta przebiegała sprawnie bez problemów, ale nigdy nie chodziło o tak dużą kwotę jak obecnie. Dzisiaj za to mamy 31 grudzień + nowy rok + później weekend i pewnie mogę zapomnieć o moich środkach do następnego tygodnia.
Jednym słowem wkurzony że robią takie rzeczy na koniec roku kiedy rozgrywają się różne tematy podatkowe i jest dużo wolnych dni w których nie pracują i nie są nawet w stanie przetworzyć przesłanych dokumentów.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 sierpnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bidzi » sobota, 2 stycznia 2021, 11:45

@Bitbay
Wpłata PLN 29 grudnia o godzinie 7.00 nie ma zaksięgowanej wpłaty.
Od nowego roku nowe rachunki bankowe do wpłat...
Ticket utworzony 29 grudnia o godzienie 17:30

CISZAAAAAAAAA

WHERE IS MY MONEY?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RevWolt » sobota, 2 stycznia 2021, 13:24

Oni to jakoś dziwnie księgują, ja wszystkie wpłaty dokonywałem w tygodniu i zawsze księgowało mi na kolejny dzień po godzinie 17 (jeśli to był dzień roboczy) więc podejrzewam że przyjdzie przelew dopiero w poniedziałek najpóźniej koło 18. Swoją drogą jeśli wpłacę powiedzmy 10 000 zł z oszczędności i przez rok zarobię na tym 100 000 zł to jak mam udowodnić przy wypłacie skąd to mam?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: iksiowaty » sobota, 2 stycznia 2021, 14:14

RevWolt pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 13:24Swoją drogą jeśli wpłacę powiedzmy 10 000 zł z oszczędności i przez rok zarobię na tym 100 000 zł to jak mam udowodnić przy wypłacie skąd to mam?


O ile wszystko zarobisz u nich na giełdzie to pewnie trzeba będzie zrobić coś absurdalnego w stylu - przesłać im screen'y z ich własnej giełdy :shock: I oczywiście wykazać że te początkowe 10 000 zł zarobiłeś - czyli np. PIT, darowizna, cokolwiek. A teraz wyobraź sobie że kupowałeś BTC'ki na bitmarkecie używając wpłat na poczcie/żabce 4-6 lat temu? Ciekawe ile osób trzyma potwierdzenia wpłat i maile z przed 6 lat :roll:

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RevWolt » sobota, 2 stycznia 2021, 14:39

No ale po co mam im wysyłać PITA skoro moja wpłata pochodzi z oszczędności, te mogą być z wielu źródeł. Czy np. na binance też tak jest ?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 grudnia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: iksiowaty » sobota, 2 stycznia 2021, 15:54

RevWolt pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 14:39No ale po co mam im wysyłać PITA skoro moja wpłata pochodzi z oszczędności, te mogą być z wielu źródeł. Czy np. na binance też tak jest ?
Ale oni by chcieli wiedzieć skąd pochodzą oszczędności. Generalnie każda giełda ma inaczej z Bitbay'em jeszcze tego nie przerabiałem - dopiero teraz pierwszy raz i to też odnośnie środków BTC/ETH. W Bitstampie np. podczas weryfikacji pochodzenia BTC chcieli dowody wpłaty PLN na konto giełdy, zakupu BTC i zeznanie podatkowe w danym okresie. Coinbase za to był najmniej problemowy w moim doświadczeniu - wystarczył im screen że środki które wpłaciłem pochodzą z mojego portfela na innej giełdzie. Warto też zaznaczyć że zawsze chodziło o kwoty BTC o wartości dużo wyższej niż wspomniane 10-100 tyś zł. Co do Binance moje doświadczenie ogranicza się do stracenia jakichś drobnych na lewarze - i to chyba zbyt mało aby chciało im się mnie weryfikować :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: chciwyszczur » sobota, 2 stycznia 2021, 20:17

Hej. Wiecie może czy istnieje jakaś określona kwota po przekroczeniu której Bitbay przeprowadza taką weryfikację? Czy to jest tak że weryfikują wszystkich po kolei jak leci? Myślałem żeby wrzucić tam 10 tysięcy złotych ale jeżeli mam znowu wysyłać pliki ze skanami, PITami czy selfie z datą (hehe serio) to mi się odechciewa. Nie to że mam coś do ukrycia. Po prostu Bitbay nie jest dla mnie żadną instytucją zaufania publicznego ani żoną żebym się z nim wszystkim dzielił.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 kwietnia 2020
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Korekta » niedziela, 3 stycznia 2021, 00:18

@BitBay Mam 2. poziom weryfikacji, wiec chyba ostateczny. Czy taki level wtajemnicznia wystarczy zebym bez przeszkod, limitow i niespodzianek mogl wplacac i wyplacac pieniadze?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » niedziela, 3 stycznia 2021, 08:37

oczywiście, że nie, szykuj się na udowadnianie skąd masz środki

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 4 stycznia 2016
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Paweł » niedziela, 3 stycznia 2021, 11:27

chciwyszczur pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 20:17 Hej. Wiecie może czy istnieje jakaś określona kwota po przekroczeniu której Bitbay przeprowadza taką weryfikację? Czy to jest tak że weryfikują wszystkich po kolei jak leci? Myślałem żeby wrzucić tam 10 tysięcy złotych ale jeżeli mam znowu wysyłać pliki ze skanami, PITami czy selfie z datą (hehe serio) to mi się odechciewa. Nie to że mam coś do ukrycia. Po prostu Bitbay nie jest dla mnie żadną instytucją zaufania publicznego ani żoną żebym się z nim wszystkim dzielił.
Witam, ja zawsze operuje na małych kwotach ok. 3-4k PLN i wykonuje x takich transakcji. wykonałem na BitBay dziesiątki a może już setki transakcji i nigdy nie miałem problemów. Jak giełda się zwinie to tylko z małą kwotą, która nie zaboli.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości