Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 8 grudnia 2020, 10:58

spamatorek pisze: piątek, 4 grudnia 2020, 20:45Gielda chce "aktualizacji" i jezeli nie posiadacie nowczesnego telefonu smartfon NIE jestescie w stanie przeslac dokumentow na gielde. Nie mozna ich wyslac do nich mailem ani nie mozna ich normalnie dodac jako zalacznik formularza. Potwierdzili, ze jezeli nie posiadasz nowego telefonu z androidem NIE mozesz przeslac na gielde wymaganych prez nich dokumentow w ZADEN SPOSOB. Taki wymysl gieldy, niczym nie uzasadniony sprawia, ze nie mozesz wplacac i wyplacac srodkow. Gielda glupkowato zaslania sie przy tym nowym regulaminem, czyli jezeli przeniosles sie z BB na malte i od tamtego czasu nic nie robiles i teraz chcesz zaktualizowac konto, BB pozwala ci na to tylko w ich sposob, przez formularz z ich apkami.

Z takim czyms spotykam sie pierwszy raz w zycie a przelecialem przez prawie wszystkie gieldy krypto. Radze uwazac na BB. To tak jak napisac, obsluzymy Pana jezeli zajedzie Pan przed biuro dobrym samochodem. Takiego kuriozum jeszcze nie widzialem. Te wszystkie historie o ludziach co BB blokowal srodki i kazal odpowiadac na wyimaginowane pytania odnosnie BTC nie wzioly sie z nikad. Radze uwazac i przeniesc swoje srodki gdzie indziej, bo nagle moga stwierdzic, ze potrzebna jest kolejna aktualizacja, albo wyplacaja tylko ladnym babka. Zawsze myslalem, ze gieldy ida na reke swoim uzytkownikom...
Aby zweryfikować konto potrzebne jest urządzenie mobilne z kamerą, natomiast nie ma znaczenia czy będzie to system Android czy iOS. Weryfikacja w formie „cross device” to dodatkowe względy bezpieczeństwa, dzięki którym mamy pewność, że weryfikacja tożsamości odbywa się w trybie „live”. 
Zapewniamy, że zależy nam na tym aby tego typu procedury były jak najbardziej przyjazne dla Użytkowników naszej giełdy, natomiast jesteśmy też zobowiązani do utrzymania określonych standardów szczególnie w aspektach dotyczących bezpieczeństwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 8 grudnia 2020, 12:59

@BitBay a dlaczego nie laptop z kamerą?
Teraz najlepsze, ktoś ogarnia jakie uprawnienia trzeba nadać tej sylwusiowej aplikacji? Skoro zdjęcie to bankowo dostęp do plików na telefonie? Aha :) Prywatność :D Jaka jest pewność, że nie kradniecie wszystkich zdjęć z telefonu?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 1 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rekt » wtorek, 8 grudnia 2020, 18:09

@BitBay Witam, mam pytanie dotyczące założenia konta na bitbayu. Chciałem założyć konto u was i wpłacić BTC żeby potem je wypłacić na konto bankowe w PLN. Lecz po przeczytaniu kilka stron na wasz temat mam objawy. Miedzy innymi fakt czy po wpłacie na przykład 0.5BTC czy 1BTC i sprzedania i potem próby wypłacenia środków na konto bankowe na otrzymam listu o pochodzeniu środków, i jeśli przelewam BTC na wasza giełdę to jak bym miał udowodnić pochodzenie wcześniej zdobytego BTC. Nie chciał bym tez żeby moje konto zostało wstrzymane czy zablokowane wiec jak by wyglądała procedura żeby temu zapobiec ?

Dziekuje i pozdrawiam.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » wtorek, 8 grudnia 2020, 18:53

rekt pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:09Miedzy innymi fakt czy po wpłacie na przykład 0.5BTC czy 1BTC i sprzedania i potem próby wypłacenia środków na konto bankowe na otrzymam listu o pochodzeniu środków, i jeśli przelewam BTC na wasza giełdę to jak bym miał udowodnić pochodzenie wcześniej zdobytego BTC

PIT o zarobkach , dowód zakupu na giełdzie czy w bitomacie , czy adres na który to wykopałeś lata temu. A podstawowym kryterium korzystania jak dla mnie z takich giełd kryptowalutowych powinno być przedstawienie zaświadczenie o niekaralności kosztujące 50 zł ale nikt tego nie praktykuje niestety w Polsce :shock:
@BitBay myślicie o wprowadzeniu takiego wymogu jak zaświadczenie o niekaralności :?:

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 1 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rekt » środa, 9 grudnia 2020, 09:01

bitup pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:53PIT o zarobkach , dowód zakupu na giełdzie czy w bitomacie , czy adres na który to wykopałeś lata temu. A podstawowym kryterium korzystania jak dla mnie z takich giełd kryptowalutowych powinno być przedstawienie zaświadczenie o niekaralności kosztujące 50 zł ale nikt tego nie praktykuje niestety w Polsce

Czyli jak ktoś mi przesłał bitcoina za uslugi itd. gdzie nie ma na to dowodu lepiej nie korzystać z giełd ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 9 grudnia 2020, 11:21

bitup pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:53@BitBay myślicie o wprowadzeniu takiego wymogu jak zaświadczenie o niekaralności

Pomysł oryginalny i sam jestem zainteresowany czy ktoś o tym myślał. Skoro osoby skazane prawomocnymi wyrokami mają zakaz zasiadania w radach nadzorczych, zakładaniu Sp.z o.o. i wpisu do KRS to powinny być monitorowane w świecie gdzie jest dużo możliwości prania brudnych pieniędzy itd. Dobra idea i popieram ,szczególnie tych z art. 286 (oszuści i złodziejstwo) albo chociaż podpisywanie oświadczenia że nie są karani z paragrafów dot.finansów z potencjalną możliwością utraty środków, kiedy giełda poprosi o taki scan (żeby giełdom nie robić problemów z toną papierów dla nowych użytkowników) - temat też dla @IGBiNT
rekt pisze: środa, 9 grudnia 2020, 09:01Czyli jak ktoś mi przesłał bitcoina za uslugi itd. gdzie nie ma na to dowodu lepiej nie korzystać z giełd ?

Jak ktoś ci przesłał jako wynagrodzenie za pracę potwierdzi ten fakt w US w krzyżowej, złoży wyjaśnienie gdyby się takowy urząd przyczepił bo giełda to może się przyczepić do wszystkiego, po to jest KYC i dział bezpieczeństwa. W tym dziwnym kraju nadal masz bitomaty które pozwalają wypłacić 15 tyś euro bez KYC i jakiejkolwiek weryfikacji ,z tego skorzystaj jak nie masz pewności co zrobi giełda z Twoimi środkami

@BitBay przy okazji myślicie o nowych parach w Grudniu ? BCHA ? Pozdro
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bult » środa, 9 grudnia 2020, 12:08

Myślę iż giełdy powinny być jak najdalej od takich rozwiązań. Jeśli ktoś był karany i poniósł pokutę to jest czysty i nie ważne co robił w przeszłości... Ale w naszym kraju najlepiej widać tendencję do wyciągania brudów z przed lat ! Niestety wciąż do zachodu i europy nam daleko.
Co do płatności w BTC za usługi i wymagania pochodzenia środków to tak jak by ktoś zapłacił Ci w PLN a ty nie weźmiesz kasy bo musi Ci pokazać historię pochodzenia środków ... bezsens totalny. Jak kolega wyżej wspomniał są :
- bitomaty
- kantory
- inne giełdy

I złota zasada trzymaj krypto w PORTFELU a nie na giełdzie !!! Kiedyś ludzie byli przed tym ostrzegani bo giełdy mogły zostać okradzione - teraz jest opcja z kradzieżą oraz KYC ( kaganiec na naszą kasę wymyślony przez urzędy)
A czym większe restrykcje tym bardziej niszczy się idea BitCoina !!! - ANONIMOWOŚĆ !!!
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 9 grudnia 2020, 12:20

Bult pisze: środa, 9 grudnia 2020, 12:08Jeśli ktoś był karany i poniósł pokutę to jest czysty i nie ważne co robił w przeszłości... Ale w naszym kraju najlepiej widać tendencję do wyciągania brudów

Co za bzdura, jaką pokutę - odbył karę, skitrał ukradzione pieniądze i nie musi ich oddawać. Prawo jest tak skonstruowane w RP że dwa razy za to samo nie mogą cię skazać. Skazują cię za czyn i sądzą naprawienie szkody. Z reguły wyrok zostaje odbyty a szkoda nie zostaje naprawiona - komornik nie ma gdzie szukać kasy bo delikwent spłukany dożywotnio i mieszkanie wynajmowane / samochód na dziewczynę na leasing. Firma na słupa i życie jak w Madrycie. Mnie to osobiście wk.ia w Polsce. Nienawidzę złodziejstwa. Mam jako przedsiębiorca wyroki z lat 90 za nie zapłacone faktury i nie mogę z tym nic zrobić. A mylenie tego z zachodem - zacofani to jesteśmy w ściganiu takich pieniędzy i zabieraniu majątków przepisanych na krewnych,słupów - TO JEST Patologia która wręcz skłania do popełniania przestępstw finansowych w Polsce.
Dla mnie zatarcie kary (5-10 lat) to dopiero względnie czysta sytuacja ,ale i tak wolę wiedzieć z kim mam do czynienia. Odsiedział czy nie to mentalnie jest skażony ,bo moralnie i ideologicznie to nadal oszust czy złodziej(jeżeli skazywany był z art.286). To jakbyś kur.ę rozgrzeszył po 15 latach i brał za partnerkę. Nie żartujmy sobie - jeszcze ten styk z kryptowalutami, którę ułatwiają pranie i chowanie lewej kasy. Widać to przyzwolenie na kombinowanie i łamanie prawa dalej w ludziach tkwi, PRL w czystej postaci a zależy nam na praworządności na miarę UE właśnie ;)
To nie miejsce i wątek na takie rozmowy ,ale osobiście popieram inicjatywę wpisania do regulaminów potencjalnie możliwości weryfikacji karalności (nie zatartych) - tym bardziej w sytuacjach jak środki obywatele Polski trzymają na giełdach Polskich z jurysdykcją po za granicami RP. Wtedy to aż się prosi o taką weryfikację i nie wiem czy czasami KYC tego nie ma gdzieś w podpunktach. Starajmy się być transparentni - nie masz nic do ukrycia, jesteś czysty to co ci szkodzi ;)
Spoiler:
Bult pisze: środa, 9 grudnia 2020, 12:08A czym większe restrykcje tym bardziej niszczy się idea BitCoina !!! - ANONIMOWOŚĆ !!!

Nie ma żadnej ideii w 2020 ,nie został płacidłem p2p i wspierany jest przez syntetyczne niby dolary bez pokrycia w niczym + gigantyczna pralnia i szulernia, pierwszy artykuł z brzegu. Dał się cały biznes oKYCować to jaka anonimowość - na jej straży stoją jeszcze wyłącznie bitomaty i wymiana w 4 oczy (zamarłe portale z przeszłości które się tym zajmowały też są dziś oKYCowane)
https://bitcoin.pl/meksykanskie-wladze- ... mi-krypto/
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » środa, 9 grudnia 2020, 16:33

rekt pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:36Własnie chodzi o to jaki kwit bym potrzebował jeśli to jest BTC uzyskany nie za gotówkę tylko dostałem go jako zapłatę za usługi.

Wszyscy nabierają wody w usta... Jak kupujesz złoto, nikt nie dochodzi, czy jakiś murzyn przy wydobyciu tej grudki akurat nie wyzionął ducha... Jak dostajesz stówę w sklepie, nikt nie dochodzi, czy tę stówę przyniosło dziecko co dostało ją od pedofila... jak przynosisz bitka.... Ooo.... Kradziony... Terrorystyczny... Brudny.... Trzeba działać i zajumać! Nie śledziłem wątku - jak skończyła się sprawa z tym bitkiem, który szeryf obwąchał, a potem obsikał i powiedzial, że jest nielegalny??
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bult » środa, 9 grudnia 2020, 22:55

@socjolog2008 Zgadzam się z tym aby nie rozmawiać w tym temacie więc najlepiej aby nasze posty zostały przeniesione przez moderację i powstał osobny wątek. Co do tego co napisałeś proponuję przeprowadzkę do szwecji tam już niebawem brak gotówki, pełna inwigilacja. Ja swoją prywatność cenie i zawsze będę przeciwko szpiegowaniu obywateli oraz zaciskaniu nam coraz większych pętli na szyi oraz obarczania nowymi podatkami aby wyciągnąć rączkę po nasze ciężko zarabiane pieniądze.
Z tego co napisałeś każdy musi być napiętnowany czyli jeśli popełnisz jakiś błąd ma to się ciągnąć za Toba aż do końca ? Brak Ci wiary w ludzi a sam musisz być mega ideałem skoro w taki sposób postrzegasz świat.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: łabondź2020 » czwartek, 10 grudnia 2020, 01:01

socjolog2008 pisze: środa, 9 grudnia 2020, 12:20Mam jako przedsiębiorca wyroki z lat 90 za nie zapłacone faktury i nie mogę z tym nic zrobić
Piszesz o sobie? Bo jeśli tak, to pierwszy powinieneś mieć zakaz urzędowania na giełdach, widać lewizna chodzi ci po głowie od dawna a tu świętego udajesz. Dzisiaj za takie coś machina państwowa przemieliłaby cię i wys..ła wprost do kryminału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 10 grudnia 2020, 10:26

łabondź2020 pisze: czwartek, 10 grudnia 2020, 01:01Piszesz o sobie? Bo jeśli tak, to pierwszy powinieneś mieć zakaz urzędowania na giełdach, widać lewizna chodzi ci po głowie od dawna a tu świętego udajesz.

Ty masz problemy czytania ze zrozumieniem ?
Wyroki Sądu Gospodarczego nakazujące zapłatę za wystawione faktury przez moje przedsiębiorstwo..
Czyli jestem wierzycielem z brakiem możliwości windykacji moich środków. Środki dłużnika mogą leżeć w crypto ,i są w tym momencie nie zajmowalne i nie podlegają namierzeniu. Co jest niewłaściwe delikatnie ujmując
Bult pisze: środa, 9 grudnia 2020, 22:55Z tego co napisałeś każdy musi być napiętnowany czyli jeśli popełnisz jakiś błąd ma to się ciągnąć za Toba aż do końca ? Brak Ci wiary w ludzi a sam musisz być mega ideałem skoro w taki sposób postrzegasz świat.

Nie jestem ideałem ,ale nie mam wiary w ludzi karanych a w recydywistów wielokrotnie karanych totalnie brak. A fakt takowej przeszłości powinien być weryfikowany w procesie obrotu walorami umożliwiającymi ukrywanie środków. Nie widzę tu nic zdrożnego ani uderzającego w prywatność w weryfikacji czy jesteś karany czy niekarany.
Zachowujecie się teraz jak Tadzio ,żartując i spłycając poważny problem przestępców w tkance finansowej ,kryptowalutowej. Powinno się eliminować i oczyszczać środowisko i być transparentnym - nie trzeba być świętym - wystarczy być niekaranym ;)
Temat ciekawy pod szerszą debatę.. a powstał przez przypadek jako odpowiedz użytkownikowi ale pogląd mam taki ,a nie inny
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » sobota, 12 grudnia 2020, 15:59

@BitBay Czy planujecie dodać parę usdt/pln ?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 23 grudnia 2019
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: spamatorek » sobota, 12 grudnia 2020, 17:51

g100 pisze: poniedziałek, 7 grudnia 2020, 09:30 Nokia 3310? O kolego, ty to powinieneś chyba dukaty zbierać nie bitcoiny ;) :D A poważniej, to wiele można zarzucić BitBay, ale że nie robią weryfikacji z telefonów na korbkę, to już raczej szukanie dziury w całym.
Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to zamilcz. Moge miec telefon na 3 korbki jak chce, mieszkac w kartonie i jezdzic do pracy na hulajnodze i BB nic do tego.

Widziales kiedys system, ktory uniemozliwia zalaczenia dokumentow w formularzu, albo wyslania majla z dokumentami? Moze jeszcze mam wlasnego coina postawic aby udowowdnic BB, ze rozumiem krypto albo poza lokalizacja, numerem telefonu i apka szpiegem pita im podeslac aby udowodnic pochodzenie srodkow + to ile zarabiam i ile wydaje? Ty rozumiesz co piszesz? Polecam barana wsciane na otrzezwienie.
BitBay pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 10:58 Aby zweryfikować konto potrzebne jest urządzenie mobilne z kamerą, natomiast nie ma znaczenia czy będzie to system Android czy iOS. Weryfikacja w formie „cross device” to dodatkowe względy bezpieczeństwa, dzięki którym mamy pewność, że weryfikacja tożsamości odbywa się w trybie „live”.
Zapewniamy, że zależy nam na tym aby tego typu procedury były jak najbardziej przyjazne dla Użytkowników naszej giełdy, natomiast jesteśmy też zobowiązani do utrzymania określonych standardów szczególnie w aspektach dotyczących bezpieczeństwa.
To prosze o wskazanie aktu prawnego, ktory nakazuje/upowaznia BB do takich weryfikacji, tym bardziej ze w regulaminie nie wspominaliscie o weryfikacji "live". Posiadam wszystkie wymagane dokumenty, tylko gielda nie chce ich przyjac.

BB zaslania sie regulaminem a bardzo czesto sam go lamie, podobnie jak RODO itp. przepisy polskiego prawa. U siebie nie widzi winy, ale uzytkownikowi utrudnia zycie, powolujac sie wlasnie na przepisy i regulaminy - czyli jak Kali to dobrze ale jak Kaliemu...
rekt pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:09 Chciałem założyć konto u was i wpłacić BTC żeby potem je wypłacić na konto bankowe w PLN. Lecz po przeczytaniu kilka stron na wasz temat mam objawy. Miedzy innymi fakt czy po wpłacie na przykład 0.5BTC czy 1BTC i sprzedania i potem próby wypłacenia środków na konto bankowe na otrzymam listu o pochodzeniu środków, i jeśli przelewam BTC na wasza giełdę to jak bym miał udowodnić pochodzenie wcześniej zdobytego BTC. Nie chciał bym tez żeby moje konto zostało wstrzymane czy zablokowane wiec jak by wyglądała procedura żeby temu zapobiec ?

Dziekuje i pozdrawiam.
Zdecydownaia odradzam ci BB. Swifty w euro i na np Krakena. Koszty zadne, bezpieczenstwo zdecydowanie wieksze i bez zadnych numerow typu, weryfiokacje "live", "czy zna sie Pan na bitcoinie", albo" skad ma Pan srodki". W przypadku BB bylo juz tyle afer i byly tak absurdalne, ze szkoda czasu na ta gielde.

Z BB skorzystalem, tylko dlatego ze z BM zwinieli srodki i jak widac BARDZO zaluje. Kuleje stan techniczny strony (sockety przy zakladkach), kuleja regulaminy, kuleja wytyczne zarzadu, kuleje support, ktory odpowiada regulkami i szybko ale tylko w prostych srpawach, jak dzieje sie cos wymagajacego uwagi i bardziej skomplikowanego to brak odpowiedzi przez kilka dni.

Wyobraz sobie, ze kurs szaleje (co sie zdarza bardzo czesto) a BB sie do czegos przyczepi i nie mozesz zareagowac - i to pomimo, ze na starcie Cie zweryfikowali i normalnie wplacales/wyplacales srodki. Na ZADNEJ innej gieldzie cos takie mi sie nie przytrafilo. Na ZADNEJ innej gieldzie nie ma problemow z zalacznikiem w formularzu albo aby wyslac info do suportu mailem. Na ZADNEJ innej gieldzie nie blokuja Ci konta "bo musza COS sprawdzic". Radze uwaznie przygladac sie BB a juz na pewno nie trzymac tam duzych sum bo to proszenie sie o klopoty.

W swiecie, gdzie gieldy zapraszaja uzytkownikow, tworza coiny aby ich zachecic i robia wszystko aby lagodzic czasami surowe prawo aby uzytkownikom bylo jak najlatwiej i jak najszybciej obracac swoimi srodkami, BB z niewiadomoych wzgledow robi cos zupelnie przeciwnego. Z mojego doswiadczenia wiem, ze tak zachowuja sie gieldy/spolki w momencie gdy nie posiadaja wymaganej plynnosci - gdy cisnie konkurencja i robi sie wszystko aby utrzymac sie na rynku (nawet kosztem klienta - co jest poczatkiem konca).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32

@spamatorek
Aktem prawnym, który zobowiązuje nas do stosowania środków bezpieczeństwa finansowego jest estońska ustawa o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu.
Jednym z takich środków jest identyfikacja klienta oraz weryfikacja jego tożsamości. Identyfikacja to tylko zebranie danych osobowych, natomiast weryfikacja to zestawienie i sprawdzenie zebranych danych z dokumentami jakie otrzymaliśmy o Użytkownika oraz w przypadkach uzasadnionych okolicznościami dodatkowym źródłem informacji (§ 21 ust. 4).
Zgodnie z powyższym jeżeli weryfikacja nie może odbyć się w bezpośrednim kontakcie z klientem oraz na podstawie oryginału dokumentu tożsamości wymagane jest drugie źródło informacji na podstawie którego weryfikowane są dane (kopia dokumentu tożsamości (skan/zdjęcie) oraz informacje w postaci „livenesschecka” (kontrola żywotności). Ponadto sprawdzenie żywotności podczas weryfikacji tożsamości ma również charakter antyfraudowy.
Odnosząc się do kwestii płynności, zapewniamy, że nie mamy z nią żadnych problemów, co potwierdzić może między innymi fakt, że jesteśmy posiadaczem estońskiej licencji „Providing a virtual currency service”, która zobowiązuje nas do regularnego przechodzenia przez szereg różnego rodzaju audytów.
Mamy nadzieję, że udało nam się dokładnie wszystko wyjaśnić i przypominamy, że w przypadku szczegółowych pytań dotyczących kont wszelkie informacje najszybciej można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z naszym działem obsługi klienta

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 15 grudnia 2020, 18:37

@spamatorek No i doczekałeś się odpowiedzi copy-paste od BB. Brzmi jak stopka biznesowego email'a.

Jestem pełen podziwu dla ludzi korzystających z tej giełdy gdy mają do dyspozycji chociażby Binance czy Kraken. Osobiście nie znajduję absolutnie żadnej zalety korzystania z BB.

BitBay pisze: poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32Mamy nadzieję, że udało nam się dokładnie wszystko wyjaśnić
LOL
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 23 grudnia 2019
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: spamatorek » czwartek, 17 grudnia 2020, 13:47

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 18:37@spamatorek No i doczekałeś się odpowiedzi copy-paste od BB. Brzmi jak stopka biznesowego email'a.
dokladnie, ale zaraz rozbijemy ten biurwi potok.
BitBay pisze: poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32 natomiast weryfikacja to zestawienie i sprawdzenie zebranych danych z dokumentami jakie otrzymaliśmy o Użytkownika oraz w przypadkach uzasadnionych okolicznościami dodatkowym źródłem informacji (§ 21 ust. 4).
czyli ustawa daje wam pelna swobode przy weryfikacji. Gdzie pisze, ze musi to byc nowy telefon z andkiem, na ktorym trezba instalowac syf z BB?
BitBay pisze: poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32Zgodnie z powyższym jeżeli weryfikacja nie może odbyć się w bezpośrednim kontakcie z klientem oraz na podstawie oryginału dokumentu tożsamości wymagane jest drugie źródło informacji na podstawie którego weryfikowane są dane (kopia dokumentu tożsamości (skan/zdjęcie) oraz informacje w postaci „livenesschecka” (kontrola żywotności).
Kontrola zywotnosci jest sam dokument, ktory w momencie smierci wlasciciela staje sie z automatu nieaktualny. Ile osob dziennie sprawdzacie czy zyja? Skoro tak bardzo chcecie byc zgodni z "audytami" i "prawem" to rzucam podejrzenie, ze wszyscy klienci BB nie zyja i prosze mi udowodnic, ze jest inaczej. Nie mozna przeprowadzac ZADNYCH transakcji, gdy istnieje podejrzenie, ze wlasciciel konta niezyje, a poniewaz BB nie sprawdza zywotnosci przy zawieraniu transakcji (w chwili ich zawarcia), lamie prawo i postanowienia z audytow.

Ktos zapomnial, ze prawo zawsze dziala w 2 strony? Skoro ja musze podawac dlugosc i szerokosc na zyczenie BB, to prosze o to samo w moja strone.

Gdzie w regulaminie jest, ze musze posiadac telefon z systemem aby przejsc weryfikacje? Kontrola zywotnosci moze byc sam fakt pisania do suportu, przy probie aktualizacji konta. Robicie wszystko co w waszej mocy, aby utrudnic klientom normalne korzystanie z gieldy i nawet nei jestem w stanie pojac w jakim celu.
BitBay pisze: poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32Ponadto sprawdzenie żywotności podczas weryfikacji tożsamości ma również charakter antyfraudowy.
No oczywiscie, bo kazdy kto trafia do BB jest zlodziejem, ktroy musi udowodnic swoja niewinnosc. Jakim cudem wy dokonujecie oceny, kto dokona fraudu PRZED jego dokonaniem?
BitBay pisze: poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32Odnosząc się do kwestii płynności, zapewniamy, że nie mamy z nią żadnych problemów, co potwierdzić może między innymi fakt, że jesteśmy posiadaczem estońskiej licencji „Providing a virtual currency service”, która zobowiązuje nas do regularnego przechodzenia przez szereg różnego rodzaju audytów.
A ja jestem w zwiazku odnosnie nieciekawych gield i majac upowaznie od kubusia puchatka, oceniam was i wasze przepisy totalnie negatywnie - ale audyt jest scisle tajny bo chroni go tajemnica firmowa, wiec nie dowiecie sie dlaczego. Tak to sobie mozecie gadac z blondynkami na forum a nie audytorem zewnetrznym, ktory siedzi w temacie.
BitBay pisze: poniedziałek, 14 grudnia 2020, 14:32Mamy nadzieję, że udało nam się dokładnie wszystko wyjaśnić i przypominamy, że w przypadku szczegółowych pytań dotyczących kont wszelkie informacje najszybciej można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z naszym działem obsługi klienta
Nie nie nie, bawimy sie na forum, przy swiadkach aby ludzie mogli wyciagnac wnioski z waszych "regulaminow" i podejscia do klienta. Konto i tak zweryfikuje, ale niesmak pozostanie, oby jak najdluzej i aby jak najwiecej osob wyciagnelo z tego wnioski. Zreszta mam nadzieje, ze wyciagneli wnioski z poprzednich afer z BB w tle.
kozaki_wiesi pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 18:37Jestem pełen podziwu dla ludzi korzystających z tej giełdy gdy mają do dyspozycji chociażby Binance czy Kraken. Osobiście nie znajduję absolutnie żadnej zalety korzystania z BB.
Prawda, rajd mikolaja z 18 na 23 a na BB nie zarobilbym ani centa. Uciekac z tej gieldy jak najszybciej. Dla porownania pelna rejestracaj na krakenie zajela mi 5 minut - musialem raz uderzyc do suportu, bo na ID nie bylo terminu waznosci. Na ich czacie stworzyli jeszcze dla mnie nawet ticket i suport po 5 minutach nawiazal i zalatwil temat ODRECZNIE, gdy wyslalem foto na ich MAILA. A i tak caly czas moglem handlowac na podstawowoym koncie. Binance jeszcze mi bonus sprezentowal, Finex gdzie trzymam najwiecej srodkow w chwilach szczytu sie nie wyklada jak BB a z BB nie moge wyciagnac jakis groszy aby przelac to na normalne gieldy :) Kpina! O oni przy takich kolosach beda mowic z ktorego profilu sie ustawic na zdjeciu i z jakich urzadzen i apek korzystac do „livenesschecka”...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 17 grudnia 2020, 13:57

spamatorek pisze: czwartek, 17 grudnia 2020, 13:47Prawda, rajd mikolaja z 18 na 23 a na BB nie zarobilbym ani centa. Uciekac z tej gieldy jak najszybciej. Dla porownania pelna rejestracaj na krakenie zajela mi 5 minut - musialem raz uderzyc do suportu, bo na ID nie bylo terminu waznosci. Na ich czacie stworzyli jeszcze dla mnie nawet ticket i suport po 5 minutach nawiazal i zalatwil temat ODRECZNIE, gdy wyslalem foto na ich MAILA. A i tak caly czas moglem handlowac na podstawowoym koncie. Binance jeszcze mi bonus sprezentowal, Finex gdzie trzymam najwiecej srodkow w chwilach szczytu sie nie wyklada jak BB a z BB nie moge wyciagnac jakis groszy aby przelac to na normalne gieldy Kpina! O oni przy takich kolosach beda mowic z ktorego profilu sie ustawic na zdjeciu i z jakich urzadzen i apek korzystac do „livenesschecka”...
Dopiero jak to przeczytałem czarno na białym to uświadomiłem sobie, że tak właśnie jest. Traktują człowieka jak przestępcę, w najlepszym razie jak idiotę, który musi wyspowiadać się wedle widzimisię supportu.
Widzę jeden powód, dla którego warto używać BB- to świetny sposób na pobycie się godności, ewentualnie na wyrobienie sobie "syndromu sztokholmskiego".
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » czwartek, 17 grudnia 2020, 18:43

Witam

Co znów się dzieje na giełdzie ? Zlecona wypłata XRP. Niby wyszła i jest zakończona ale nie ma jej w ogóle w sieci. W historii przy innych moich wypłatach XRP pod każdą wypłatą jest link do ID transakcji z Blockchain. Przy tej jednej akurat nie ma. Po środkach ani śladu. Kurs się zmienia i ciekawe kto mi zrekompensuje straty ? Napisane zgłoszenie godzinę temu i nikt nie odpowiada. Czat działa do 17 i na tym koniec. I jak tu normalnie działać ?

EDIT.

Minęło 4 godziny od zgłoszenia. Nikt się nie odezwał. Na tą chwilę z powodu spadku kursu jestem już stratny ponad 160 zł. Kupiłem XRP po kursie 2.25 zł a na tą chwilę kurs to 2.10 zł. Kto mi zrekompensuje te straty ? Jak Bitbay ma zamiar konkurować z innymi giełdami zagranicznymi ? Nie chcę podawać tutaj nazw ale po stworzeniu ticketu na każdej poważnej giełdzie czeka się max do godziny na odpowiedź. Tutaj minęły 4 godziny i nic. Z drugiej giełdy gdzie miały dotrzeć środki odpowiedzieli mi 4 razy w ciągu 30 minut.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prolek » sobota, 19 grudnia 2020, 18:42

Suport odpowiada najcześciej w okresie jednego dnia na BB, więc nie ma co liczyć na cuda.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości