Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 07:54

sprawa jest prosta, ci co kupują, nie piszą tutaj na forach ;)
kurs praktycznie stanął w miejscu...
baggins pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 07:50technicznie spadki należą się jak psu zupa
ale nie raz już byliśmy świadkami, ze pies chodził głodny...;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 24 listopada 2020, 07:56

@baggins
Osobiście jestem zdania, że skupuje PayPal czy może inne duże firmy, które planują start usług dot. płatności w BTC. Wiem, że brzmi nazbyt pięknie, ale skoro PayPal poszedł w tym kierunku jego konkurencji nie mogą pozostać w tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 listopada 2020, 08:00

@baggins cisza przed burzą. Raczej mało kto przetrzymał taką pionową ścianę. BitBay'owcy mają łatwiej w ocenie sytuacji, już są na ziemi obiecanej, teraz reszta giełd :D Ogólnie spodek to trudna figura do grania, ona rośnie powoli występuje wtedy duża niepewność, strach, ale też nadzieja im wyżej tym bardziej stromo, ciężko wtedy racjonalnie ocenić sytuację, a kiedy zbliża się do krawędzi następuje mocny wyrzut lub squeeze, wtedy to nareszcie cała ta niepewność przeradza się w niezmierzoną chciwość i euforię :D Oczywiście to pierwsze wybicie może być falstartowe i zejść niżej utworzyć mniejszą nieckę i wtedy już na dużej pewności jest wbijany a często nawet przebijany target wynikający z wielkości całego spodka/niecki :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » wtorek, 24 listopada 2020, 08:05

@JacekW_BB teoretycznie miało by to sens i tłumaczyło zachowanie kursu, ale to jak pisałeś zbyt piękne i moja wrodzona ostrożność nie chce tego przyjąć do wiadomości... znaczyło by to bowiem, że szanse na to, że coś kiedyś będzie z mojej BTC emerytury wzrosły bardzo znacząco ;)
a może sam po prostu sam Paypal generuje, aż takie zapotrzebowanie?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 08:12

baggins pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 08:05ale to jak pisałeś zbyt piękne i moja wrodzona ostrożność nie chce tego przyjąć do wiadomości...
Gdybym tak podchodził jak ty do tematu, to nigdy nie kupiłbym żadnego sprzetu do miningu...ci co udzielali się w tych tematach jakby chcieli mnie zakrzyczeć, że kopanie jest nieopłacalne itp,itd...a tymczasem był to wtedy najlepszy moment na kupno sprzętu do miningu. I okazało się, że niektórzy z tych co pisali o nieopłacalności miningu, nawet nie znali cen prądu jakie wtedy były...a ja to wszystko miałem dobrze przeliczone i mi się spinało...i dalej spina ;)
Więc wnioski wyciągnij sam...;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 24 grudnia 2016
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: t12t12 » wtorek, 24 listopada 2020, 08:16

@adiqq a kiedy kupowałeś sprzęt?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » wtorek, 24 listopada 2020, 08:26

@adiqq ależ nie zgodzę się... sam miałem koparkę, a nawet dwie co mi łącznie 1,5kW żarły... ostrożność nie z tym nic wspólnego.... akurat nawet jak bym nie był właśnie tak ostrożny to zamiast w koparki zainwestowałbym wtedy bezpośrednio w zakup BTC i wyszedł na tym jeszcze o niebo lepiej

ale dość o tem bo OT się robi ;)

co do kursy widzę dwa możliwe scenariusze:
i. idziemy stąd w górę (może jeszcze po bardzo płytkim spadku o kilka %)
ii. idziemy stąd w dół, ale docelowo znacznie głębiej niż spodziewane przez gro 11-14k
uzasadnienie - większość oczekuje 11-14k korekty ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 08:54

baggins pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 08:26@adiqq ależ nie zgodzę się... sam miałem koparkę, a nawet dwie co mi łącznie 1,5kW żarły... ostrożność nie z tym nic wspólnego.... akurat nawet jak bym nie był właśnie tak ostrożny to zamiast w koparki zainwestowałbym wtedy bezpośrednio w zakup BTC i wyszedł na tym jeszcze o niebo lepiej

1,5kW to jest tyle co nic ;)
Można się o to spierać co lepiej - dlatego zalożyłem odpowiednie wątki - i piszę między innymi jakie mam koszty wydobycia poszczególnych coinów. Z perspektywy czasu jestem zadowolony z podjętej wtedy decyzji, wszystkie zyski reinwestowałem i dalej reinwestuje...na samym tradingu zarobiłbym dużo mniej - wiem o tym, bo tutaj także prowadzę skrupulatne notatki i miałem swoje sukcesy, to jednak mining jest bezpieczniejszy i spokojniejszy (nawet jeśli zyski początkowo są mniejsze).

Osobiście uważam i to podtrzymuję, że ATH padnie do końca roku, potem korekta...a potem żniwa ;)

P.S.
zainteresowanych więcej miningiem zapraszam do moich wątków miningowych, zeby tutaj nie robić oftopu
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 24 listopada 2020, 09:29

poniżej predykcja z ostatniej niedzieli bez "kresek" ;)
koparki pisze: niedziela, 22 listopada 2020, 00:33zalecam refleksje nad przewartościowanym btc w stosunku do altów, taki śmieć ripple się wybił wracając do stanu sprzed 14miesięcy w jeden dzień !!! dotyka xrp poziomów nawet z marca 2018 ot po jednodniowym wybiciu !!! A to jest kojn ze sporą kapitalizacją trudniejszy do rozhulania (nie wiem jak z dodrukiem w xrp), wyobraźcie sobie wybicia po +30% na innych kojnach gdzie mozna rozhulać kojna stosunkowo małą dawką tethera i bitcoina, do tego pula kojnów jest zamknięta - nie ma inflacji i wszystkie monety są w obiegu a projekt jest wartościowy, jak np IOTA. Obserwujcie pary alt/btc , czuję że zaczną się wydarzać na nich cuda.
---

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitex » wtorek, 24 listopada 2020, 09:35

Wszyscy zastanawiacie się kto kupuje, czemu to rośnie. Tak na logikę, żeby spadało/wzrastało to tak sobie myślę wcale nie musi napływać/uciekać kapitał do/z rynku. A kto kupuje? No.. na pewno traderzy (ewentualnie boty), którzy pykają bardzo krótko terminowe pozycje. Ale oni kupują, a potem sprzedają i nic nowego w ten sposób nie dokładają do rynku. Ale co to daje? Rzecz w tym, że nie trzeba dokładać do rynku żeby rosło. Wystarczy, że orderbook w askach średnio w czasie jest płyszy niż aski. A kiedy tak się dzieje? No kiedy ludzie ustawiają bid niewiele niżej od kursu, a aski dużo wyżej.

Nie mówię, że to jest powodem bieżących wzrostów, bo nie analizowałem tego. Mówię tylko, że to jest możliwy powód.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 24 listopada 2020, 09:37

@bitex Stałą ilością pieniędzy nie podniesiesz kursu przecież.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 sierpnia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: damczech » wtorek, 24 listopada 2020, 09:40

W social media coraz częściej pojawiają się wątki odnośnie zakładania kont, zakupów oraz obsługi giełd - ulica budzi się do życia. Generalnie wystarczy wejść na CMC i spojrzeć na wzrosty 24H - 7D. Czy ta zieleń nie wpływa pozytywnie na psychikę nowej płotki? U mnie absurdalna sytuacja - jestem bez pozycji i wyprzedaję z portfela. Trzymałem TRX - XML - XRP i inne. Nic nie robisz, tylko sprzedajesz, bo samo rośnie. Czekałem na większy ruch BTC od wczoraj i się nie doczekałem, może dzisiaj... jutro lub za tydzień :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 listopada 2020, 09:46



Obrazek

### edited: 2020-11-24 10:00 ###


### edited: 2020-11-24 10:30 ###
Nowe high :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 listopada 2020, 10:30 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CounterStrike » wtorek, 24 listopada 2020, 09:54

Ulica jak na razie nie zainteresowana zbytnio zakupami, można dalej śmiało kupować :D
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 24 listopada 2020, 10:02

Szczerze nie liczyłbym tak na ulicę, ulica to kupowała w 2017, potem ta cała ulica się sparzyła i to konkretnie, więc nie sądzę aby drugi raz nabrali się na ten myk, szczególnie kiedy bitek już takie ceny osiągnął.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 listopada 2020, 10:22

mudol pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:02Szczerze nie liczyłbym tak na ulicę, ulica to kupowała w 2017, potem ta cała ulica się sparzyła i to konkretnie, więc nie sądzę aby drugi raz nabrali się na ten myk, szczególnie kiedy bitek już takie ceny osiągnął.


Ten argument padał po każdej kolejnej bańce :) Poważnie.
I ludzie ZAWSZE "nabierają się" po raz kolejny. Czasem to inni ludzie, a czasem Ci sami - jest zdaje się takie pojęcie jak "pamięć inwestora".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 24 listopada 2020, 10:22

@mudol
To rozumiem, że jest jakaś stała grupka inwestorów, którzy mogą dołożyć cegiełkę do rynku i jeśli oni nie są zainteresowani to koniec? Nie rodzą się nowi ludzie, którzy potencjalnie mogą chcieć zainwestować, mamy tylko tych sparzonych?

Minęły 3 lata a psychika ludzka jest niezmienna. Ci, którzy się sparzyli nie wejdą, ale jest cały szereg nowych płotek z kapitałem na boku.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 listopada 2020, 10:25

A co do kursu: wygląda, że z obecnym wybiciem zbliża się godzina prawdy dla byków: wóz albo przewóz ;)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 24 listopada 2020, 10:27

mudol pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:02Szczerze nie liczyłbym tak na ulicę, ulica to kupowała w 2017, potem ta cała ulica się sparzyła i to konkretnie, więc nie sądzę aby drugi raz nabrali się na ten myk, szczególnie kiedy bitek już takie ceny osiągnął.
Pleasek89 pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:22Minęły 3 lata a psychika ludzka jest niezmienna. Ci, którzy się sparzyli nie wejdą,
Chciwość, to nie bez powodu drugi z Grzechów Głównych. Idzie zaraz za Pychą jaka niesie trejderów. Zresztą w zasadzie, to chyba tylko ostatni z GG ciężko dopasować do tego rynku.

Doczekacie się :3
ekonokomik pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:22Ten argument padał po każdej kolejnej bańce Poważnie

To dobrze - wszystko po staremu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 listopada 2020, 10:31

Zabrali się za pompę - a tak się składa, ze topka kanału to obecnie równe 20k ;)

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, shinya56 i 25 gości