Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 23 listopada 2020, 18:15

masonbtc pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 17:58to już chyba ostatnie wyleszczenie i teraz tylko parabolic run
No możliwe. Skoro wszyscy się wyprzedali, kręcą nosem, to możliwe, że grubasy przejęły całe supply i sky is the limit :D Na pewno pomogłoby rynkowi przebicie ATH na bitku, zobaczymy, ten trójkąt się trochę uprawdopodobnił, aczkolwiek ISHS na 21k$ w grze, a co się stanie zanim zostanie wbity to już mniejsze piwko :D

Lokalnie uptrend :D 2 wyższy dołek teraz wyższy szczyt i wyjście z trójkąta i byłoby coś z tego chyba :D


Swoją drogą przebicie ATH to patrząc na logu może spokojnie wynieść nas za rok za dwa na 100k$ :D
Spoiler:
Spoiler:
Crypto dla ludu :D

Spoiler:
Ogólnie ja bym tak tego PayPal'a nie bagatelizował. Z RobinHood'ziarzy też się śmiano, a Tesla siedzi na ATH po dziś dzień :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 18:52

Off Topic
Może się komuś przyda
Promocja 40% na Ledger Nano
https://shop.ledger.com/pages/black-Fri ... ign=626617

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 20:20

WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2290
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:13

@socjolog2008 i oczywiście inni (bo bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii i ten elaborat nie jest absolutnie narzucaniem swojego zdania czy chęcią przekonania sceptyków BTC do swoich racji).
Otóż mnie zastanawia jedna rzecz - zainteresowanie funduszy inwestycyjnych - nie mylić z bankami itp., które chcą wcisnąć BTC swoim klientom, dlatego zawszę będą chwalić swoje produkty. Kilka dni temu CIO największego z największych funduszy inwestycyjnych na świecie (Rick Rieder) mówi publicznie w TV w samych superlatywch o bitcoinie i porównuje go do złota (https://finance.yahoo.com/news/blackroc ... 19263.html). Inny przeogromny fundusz o którym każdy słyszał czyli Grayscale kupuje za 9,3mld dolców bitcoiny i skupuje je dalej. Podobnie Microstrategy, Square czy Galaxy Digital itd etc które kupują za setki milionów dolarów BTC. Gdzie jest pułapka? Gdzie jest haczyk? Ja rozumiem, że prognozy CitiBanku (https://www.coindesk.com/bitcoin-318k-d ... 1-citibank) o 300k za rok to dmuchanie balonika, żeby pompować sprzedaż. Podobnie jakieś prognozy JPMorgan, który jeszcze do niedawna był wrogiem nr 1 BTC. Nikt nie jest głupi (chyba). Ale nie kumam dlaczego tak wielkie fundusze inwestycyjne uzbrojone w najlepsze modele prognostyczne, w najlepszych analityków czy po prostu przepotężne "zaplecze" wiedzy i doświadczenia decydują się kupować BTC, skoro ta "piramida finansowa" przytaczana wielokrotnie przez @socjolog2008 ma pier**lnąć za jakiś czas? To nic osobistego jakby co, szanuję Twoje zdanie. Czyżby to był ten same case co np. przed kryzysem w 2008 jak każdy holding finansowy cisnął bekę z Michaela Burryego jak ten chciał zagrać shorta na rynku nieruchomości? (oczywiście skala dużo mniejsza bo BTC to pierd). Czyli, obecnie te fundusze też nie wiedzą w co się pakują longując BTC? No właśnie nie wydaję mi się. Raczej doskonale wiedzą w co pakują miliardy dolarów i wiedzą co mogą na tym ugrać. Oczywiście nietrudno się też domyśleć, że jak CEO grayscale mówi, że kupuje BTC na hodlowanie przez 100 lat to raczej można to włożyć między bajki i prędzej czy później zaczną realizować zyski, ale dążę do tego, że nie wierzę po prostu w to, że oni nie wiedzą co mogą zyskać na BTC przez następne parę, a może nawet parenaście lat. Oczywiście przyjmuję wariant, że jestem po prostu naiwny, bo rynek zawsze (prawie) rucha takie płotki jak my i być może jestem głupcem, że chcę jak kleszcze przyczepić się do tyłka tych funduszy inwestycyjnych i podążać za ich strategią (uśrednionego zakupu). Nie wiem, ale po prostu osobiście czuję, że zanim nastąpi "upadek" BTC (a też mi się wydaję że kiedyś nastąpi) to czeka nas jeszcze przynajmniej jedna gruba hossa (oczywiście z pęknięciami baniek jak w 2013 czy 2017 - kwestia realizacji zysku). Tak samo nie chcę mi się wierzyć, że oni nie nie wiedzą o pompie na USDT - a mimo to te fundusze wchodzą w to "niepewne" według wielu aktywo, które przecież "lada moment" może zostać zmiecione z planszy. Podobnie ma się rzecz z predykcją niektórych użytkowników, którzy prognozują, że za rok BTC osiągnie 1k (np. elliot waves). Absolutnie nie umniejszam żadnemu użytkownikowi forum, ale też (być może naiwnie) znowu nie chce mi się wierzyć, że takie fundusze inwestycyjne nie przeorały analizą techniczną i fundamentalną wzdłuż i wszerz potencjału czy ryzyka inwestowania w BTC. Czy mają lepszych analityków niż tutejsi forumowi? Nie wiem, nie mnie oceniać. Chętnie poznam Wasze zdanie i może ktoś przytoczy parę argumentów świadczących o tym, że patrzenie na takiego grayscale itp jest głupotą z mojej strony - chętnie przyjmę konstruktywną krytykę. Jeżeli chodzi o mnie to osobiście wierzę w nadchodzący bullran i w 6 cyfrowy wynik pod koniec roku 2021. Pozdrawiam

P.S @ekonokomik to też odpowiedź na Twoje ostatnie wywołanie mnie w dyskusji na temat "piramidy finansowej". Nie uważam, że BTC sam w sobie jest piramidą. Bardziej chodziło mi wtedy o realizacji zysku przed pęknięciem bańki (jak w 2017), a nie przed upadkiem "piramidy finansowej" w kontekście np. USDT.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:20

ETH dostarcza mi więcej emocji niż potrzebuję :mrgreen:

W każdym razie zrównał się już z BTC względem % od dołka 23.09 (92%) i dotarł do 0.618 fibo całych spadków. Jutro pierwszy termin końca zbiórki pod eth 2.0, więc może to być początek albo koniec dużych ruchów up ;) Dla mnie póki co no trade zone, zwłaszcza, że 1W zamknęliśmy pod górnym ograniczeniem kanału od marca, aktualne 1D może być więc bull trapem pod fomo na eth 2.0.

Dodam do tego, że korekty ruchów up na ETH trwają m/w 10-14 dni a impulsy up m/w dni 4.. Mieliśmy 13-o dniową konsolidację (6-19) i aktualnie mija 4 dzień ruchu od wybicia w piątek.

Pisałem kilka postów temu (przedwcześnie), że ruch na altach może pochodzić z zysków na btc, aktualnie, jeśli wzrosty się +/- zrównały, to możemy mieć już wbite lokalne topy na wszystkim.

Przy czym na BTC wizualnie rzeczywiście jakby brakowało ostatecznego pchnięcia up, ale nastawia się na to tak duża część rynku, że nie zdziwi mnie jeśli od kilku dni trwa powolna dystrybucja, co obrazować częściowo może formujący się H&S z targetem w medianę dużego kanału (16 k).

Aktualnie więc wyczekuję korekty. Jeśli w grudniu mielibyśmy dostać ceny 12/13 k za BTC i 370/420 ETH to ładuję ostro z zamiarem przetrzymania na wiele miesięcy wprzód. Przy opadającej dominacji BTC alty powinny okazać się trafniejszym wyborem.

Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:21

KubaKoń pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:13skoro ta "piramida finansowa" przytaczana wielokrotnie przez @socjolog2008 ma pier**lnąć za jakiś czas?

Odniosę się po krótce, szkoda strzępić ryja. Bitcoin nie jest piramidą ! Nigdy nie upadnie /to kryptografia -genialny wynalazek (sam go mogę koparką wspierać do u.nej śmierci) ale..pompowany jest pustym Tetherem ENTER i tyle, zresztą poprzednie up to boty Willy itd. Nie chce mi się mielić bo ja tu postów przez 6 lat napłodziłem niczym Mickiewicz. To bardzo przypomina instrument ETF zrzeszający gorsze/słabe/dobre kredyty hipoteczne, które doprowadziły do kryzysu w 2008. Ale to może trwać i trwać na nie regulowanym rynku/ Madoff trwał 30 lat.. Bitcoin jest spoko, fajny i atrakcyjny, mnie do niczego nie potrzebny. Nie jestem emocjonalnie dziś naładowany/ nie shortuję - crypto uwielbiam /mam zec/bsv/pivx/czekam od odkup bcha i na pomniejszych sobie pogram na tej bani. Liczą się $ ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2290
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:23

No ale właśnie o to pytałem (wydmuszka USDT) - czy te ogromne fundusze tego nie wiedzą co Ty piszesz? Czy by pakowali dziesiątki miliardów dolców gdyby nie znali ryzyka? Tego autentycznie nie kumam i nie potrafię spojrzeć na tę sytuację z jakiejś innej perspektywy (tej niedźwiedziej) dlatego chętnie wysłucham zdania innych - sceptyków BTC. Chcę poszerzyć horyzonty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:30

KubaKoń pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:23Chcę poszerzyć horyzonty

Zarabiasz = nie poszerzaj. Czas i trumfy niedźwiedzi na tym rynku to 10-15%/ to ciężki kawałek kotleta, ale poproszę o wsparcie w tej materii kryptowaluciarze /uwielbiam forki i grę na nich od zarania
viewtopic.php?f=55&p=667355#p667312

Wspieram mentalnie i kibicuję : https://www.forexfactory.com/deskorolkarz#acct.41 :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 8 października 2020
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: alomorti » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:41

@socjolog2008 Dlaczego nie odniesiesz się do kwestii poruszonej przez @KubaKoń? Sam również poszerzę horyzonty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:45

alomorti pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:41Dlaczego nie odniesiesz się do kwestii poruszonej przez @KubaKoń? Sam również poszerzę horyzonty.

Odniosłem się na setkach kart - wpisz @socjolog shortuj dziada /suka tethera i masz czytania do Wigilii. Obecnie włączam film na Netflixie i mam relax. Kukam na forum. Sam siebie nie będę analizować /piękne elaboraty są w hasłach @socjolog2008 - @Wymazywanie /miałem już psychoanalizy robione /warto poczytać świetne pióro i ciętą ripostę w.w. użytkownika ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:13

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:21Liczą się $


Te $ które drukowane są z powietrza? :D Większe prawdopodobieństwo że tether ma pokrycie czy dolar/pln? :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:52

@blink Tether ma pokrycie w dolarach. I zapewne nie wynosi ono 100%. Zatem x% pokrycia razy 5% pokrycia dularów. Słabizna :D

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:54

Coś niepokojnącego rzuciło mi się dziś w oczy (finex, skala log. 15m)
Oczywiście to może nic nie znaczyć, może być jedynie szukaniem wzoru w chaosie boczniaka. 4 listopada rano była podobna sytuacja i okazała się bazą do wybicia.

finex19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:58

miso20 pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:52@blink Tether ma pokrycie w dolarach. I zapewne nie wynosi ono 100%.
Ale to wiadomo bodajze 70% reszta to jakies "aktywa"

@ekonokomik nie strasz
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:37 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:11

Majkos pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:58@ekonokomik nie strasz
Jak to idzie? "Wspinaczka po ścianie strachu". Bardzo pasuje do obecnych nastrojów na forum :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: oberschlesien.de

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Czesio68 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:36

Panowie,a co powiecie na taki scenariusz btc rośnie,bo skupują jak wy tu piszecie instytucje,fundusze,banki
etc. rośnie bo jest go coraz mniej na rynku świadczą o tym podobno bardzo niskie volumeny,wszyscy wyżej opisani skupują powoli (może i nawet dużą wiekszość poza rynkiem)aby ceny za bardzo nie podbić wiadomo nikt nie chce przepłacać(a w ogóle ile tych bitków zostało do wykopania chyba 2M,z początkowego okresu takich do nie odzyskania pewnie też kilka M, czyli zostało 16/17M)no już jak będą mieli odpowiednią ilość to sobie ONI przyciągną ULICĘ wmawiająć jaki ten bitcoin wspaniały i to jedyna pewna inwestycja w fundusze emerytalne,obligacje,lokaty i co tam jeszcze bo oparta na tak pewnym i niezależnym instrumencie finansowym ,i moga być takie tłumy chętnych ,że sobie bitka dodrukują coś na kształt papierowego złota, pan smith w usa będzie szczęśliwy,że posiada 100sat za 1000USD bo ma na to certyfikat posiadacza.Ale co ja tam wiem jestem Hodlerem i kompletnie na niczym się nie znam wasze wykresy itp to dla mnie magia,szczerze to jeszcze kilka tygodni temu nie wiedziałem,że istnieje bitcoin.pl i takie forum wszystko przez nudy na kwarantannie jakoś to znalazłem,ja moich kilku bitków pewnie" nigdy" nie sprzedam(nigdy tzn może za 10 lat) :) :) :)

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » wtorek, 24 listopada 2020, 00:14

To ze greyscale ma dużo bitów to raczej zagrożenie niz zbawienie. Ciężko jest uwierzyć, ze jak taka instytucja jest +100% to nie zrzuci chociaż części bitow, żeby 1 zrealizować jakiś zysk, 2 odkupić taniej (przy solidnym zrzucie szarpnie kursem)/ risne and repeat. Mając te 0.5mln bitów moga juz robic co chcą. A może to dobrzy samarytanie i wierzą w tech i chcą dla projektu jak najlepiej, a ja szukam dziury w całym.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » wtorek, 24 listopada 2020, 01:11

Dobry wieczór na 2 666 stronie wątku :lol:

Tak się odbijamy raz tu raz tu i nie możemy przebić poziomu 0.382, ale po takim zamknięciu dniówki powinno pęknąć w dół. Dobrze by było, w końcu powinien nastać czas na EOS, BCH i inny TRX :twisted:
Obrazek

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
Obrazek
Go go go...

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Obrazek
Aaaaale urwie zara xD

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 06:06

mesrotten pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:20ETH dostarcza mi więcej emocji niż potrzebuję
oj tak...mam wrażenie, że mogą się spełnić prognozy o których jakiś czas temu pisano, że wykres eth teraz przypomina wykres bitka z 2016 - z wszystkimi tego konsekwencjami ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » wtorek, 24 listopada 2020, 07:50

ponownie chciałbym na coś zwrócić uwagę i poprosić o Wasz komentarz bo wciąż sobie tego w głowie nie mogę ułożyć...

nie znalazłem jednego posta obecnych tu użytkowników, którzy by pisali, że na obecnych od kilku dni poziomach zrobili zakupy lub weszli w longa, multum natomiast postaw "sprzedajnych"... to ja się pytam kto to teraz kupuje i dlaczego, bo przecież nie ulica...
technicznie spadki należą się jak psu zupa, prawie wszyscy to widzą i w większości posprzedawali, trzymają nieliczni, kupować nikt nie kupuje.... kierunek "dół" wydaje się oczywisty w najbliższym czasie do tego stopnia, że.... że no po prostu chyba pójdzie naprawdę w górę :?

PS no dobra z tym technicznie to może przesadziłem
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 listopada 2020, 07:55 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 17 gości