Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 21 listopada 2020, 20:42

koparki pisze: sobota, 21 listopada 2020, 20:03@Zeyt alty, wiele z nich pójdzie przynajmniej +100% +200% o ile trend na bitku nie jest tylko zwykłym perfidnym pump&dump
Zeyt pisze: sobota, 21 listopada 2020, 19:56Taka też mam nadzieję, ale żeby grać na nich na lewarze, to raczej za cienki jestem na to ^^
Ja mówię o parach alt/btc gdyby ktoś nie wiedział.
Te są dostępne na bardzo małych lewarach na bitfinex(bez KYC), binance, poloniex - i dobrze że na małych bo ludzie zrobiliby sobie krzywdę(mniejsza płynność).
---

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 listopada 2020, 22:22

Sprzedałem resztę BTC zakupionych w marcu.
Robię sobie zasłużony odpoczynek w oczekiwaniu na korektę.
Dam znać gdy coś odkupię.

Powodzenia twardzielom siedzącym dalej zarówno na longach jak i na shortach z dźwignią ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 21 listopada 2020, 22:28

@ekonokomik jakies poziomy obstawiasz na odkupienie
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » sobota, 21 listopada 2020, 22:32

ekonokomik pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:22Sprzedałem resztę BTC zakupionych w marcu.
tak się właśnie zastanawiałem czy ludzie się od wczoraj ładują czy wyprzedają... błąd IMO... w sensie, że z perspektywy czasu będzie to błąd, bo fakt kalkulacja ryzyka do zysku dla każdego jest inna... po prostu w kościach czuję wzrosty, jest za mało optymistycznie przynajmniej tu na forum, wbrew wskaźnikowi fear/greed
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 21 listopada 2020, 22:45

baggins pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:32jest za mało optymistycznie przynajmniej tu na forum, wbrew wskaźnikowi fear/greed

Niedźwiedzie wyginęły ,ci co przeżyli nie shortują - czujesz to jak poprzednia bańka Nas wytresowała. To jest ta Euforia. Idealne miejsca na S ,gdyby nie ten Tether który zrobienie 1000$ to kliknięcie 3xenter(250 mln)i masz testy 19.666 i prawdopodobnie wybicie ale kluczowe jest 20.000 $ za BTC - a jak to Panie pęknie to nie mam pojęcia do jak irrancjonalnych znowu poziomów mogą moje alty dolecieć (Zec,Bsv,PIVX,Trx,bcha)Dlatego jeszcze się na shorty czaimy ale to nie pękające shorty w tej bance mają dać to paliwo. W tej ma być jasne jak słońce że to była muszelkowa ostatnia rewolucja tetehera i wtedy dopiero otwarta droga na 500$ ;)
Bitconowcom życzę 1 mln $ a altom 5% tego miodu ,nie shortując dziada do momentu kiedy poczuje Short sytuacja WIN-WIN nie posiadając grama BTC
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » sobota, 21 listopada 2020, 22:55

@baggins
baggins pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:32po prostu w kościach czuję wzrosty, jest za mało optymistycznie przynajmniej tu na forum
Być może dlatego że ktoś chce po cichu wybić szczyty, a konkretniejsza jazda zacznie sie po korekcie razem z ulicą na plecach.
Też właśnie biorę pod uwagę to że cisza, normalnie na bańce w 2017 tu na forum była co dzień setka nowych użytkowników (w tym ja), ostatnio jak stawiałem pozycje na wybicie na 17,4k, gdzie ewidentnie kurs rwał sie do góry, to tu na forum siedziało z 10 osób, z czego ze 6 to byli weterani, no i maky chyba jeszcze siedział.

W tak kluczowych momentach taki zastój na forum
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 21 listopada 2020, 22:58

baggins pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:32wbrew wskaźnikowi fear/greed
Kiedy ten wskaźnik powstał? Mam wrażenie, że po bańce 2017 i nie jest dostosowany do mierzenia nastrojów bankowych. Ergo skala jest za mała i dlatego może dawać błędne odczyty - jak miernikiem bezrobocia w stanach w marcu. Wywaliło poza skale xd.
Zeyt pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:55W tak kluczowych momentach taki zastój na forum
Chcesz ulicy na progu bańki? Przyjdą przy 100k.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 listopada 2020, 23:04

Majkos pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:28@ekonokomik jakies poziomy obstawiasz na odkupienie


Jeśli korekta nastąpi z obecnych poziomów, to oczekiwałbym okolic $13K, co chyba pokrywa się z szacunkami kilku kolegów z tego wątku. Jeśli szczyt będzie wyżej to za wcześnie wyrokować.
baggins pisze: sobota, 21 listopada 2020, 22:32tak się właśnie zastanawiałem czy ludzie się od wczoraj ładują czy wyprzedają... błąd IMO... w sensie, że z perspektywy czasu będzie to błąd, bo fakt kalkulacja ryzyka do zysku dla każdego jest inna...


Jeśli przez błąd rozumiesz sprzedanie nietrafienie w szczyt, ścięcie zysków, to bardzo możliwe że masz rację. Ja i tak pobiłem swój rekord powstrzymywania się od niepotrzebnych transakcji ;) Jestem zadowolony.
Chciałem przetrzymać jeszcze ciut dłużej, zaczekać na oznaki finałowej euforii, "jazdy bez trzymanki". Bitcoin jeszcze nie pokazał tego co zwykle widzimy na finiszu rajdu, you know. Ale z przyczyn osobistych przez najbliższe dwa dni nie będę mógł reagować odpowiednio szybko na zmiany kursu, a czy wzrosty potrwają aż do wtorku to już bardzo wątpię. Wolałem więc zafixować zysk. Intuicja ;)

Bardzo chciałbym żeby ATH zostało przebite. Choćby o kilkaset $. Byłoby to bowiem ostateczne potwierdzenie, że jesteśmy w nowej hossie. Zawrotka tuż przed ATH wprowadziłaby niepotrzebną niepewność, jakieś marudzenie o double topie w skali 1M itp.

Tym niemniej dla tego ruchu koniec jest bliski. RSI 3D jest już bardzo długo nad 70, a w 1W osiągnęło wartość 85. Od czasu bańki goxowej w 2013 wyżej było może ze dwa razy.

theendisnear.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 21 listopada 2020, 23:32

paliwem do tego niemal podejścia do ATH był fakt wytrzepania rynku ze słabych rąk poprzez covidowego czarnego łabędzia przy jednocześnie epickim dodruku w 2020 który nie ma sobie równych w całej historii USD.
Pierwsza fala słabych rąk puściła na covidowym krachu - w panice , druga fala słabych rąk sprzedała z ulgą na odbiciu z dołka covidowego do poziomów sprzed krachu, potem paliwo do stopniowego trendu wzrostowego dawały porcje bitków które były popuszczane z ulgą przez tych którzy wchodzili przy szczytach bańki 2017/18 lub przetrzymali szczyty 2018 i zobaczyli ostatnio dno 3k oraz przez tych którzy uśrednili na niskich poziomach covidowego krachu. Kolejny potencjalny opór to ATH pod który wysprzedawana jest kolejna fala bitków (tak jak robi to ekonokomik).
Ktoś ma te 90% bazy monetarnej na najbogatszych adresach i z roku na rok bogate adresy mają w ręku coraz większe udziały monet bitcoin , drobni ciułacze zarabiający pieniądze mają inne reakcje psychiczne niż drukarze pieniędzy dlatego realne dobra w tym udziały w głównych kryptowalutach(podobnie jak w spółkach giełdowych) przy odpowiednich wstrząsach rynkowych migrują do elit i są przez nie kontrolowane.
Niby wskaźniki przegrzane ale ja tu euforii w ogóle nie widzę , raczej za chwile będzie sytuacja że każdy sprzedał a trend jest kontynuowany... choć korekta spora się należy. Ale to moze być korekta kompensowana przez alty(o ile to jest długoterminowy trend wzrostowy na krypto). Przypominam że bitcoin do duzych altów jest baaaaardzo drogi i raczej do nich będzie migrował kapitał a nie do tethera-który może zniknąć jak MtGox ani nie do USD-KYCa
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 21 listopada 2020, 23:52

jest straszna zamuła to na pewno nie jest fomo jak z bańki na 14k ani też sytuacji przed covid gdzie dotarliśmy do 10k

fajny wskaźnik fomo to jak jest w tym dziale 100+ osób jednocześnie a jeszcze tego nie widziałem

krach z początku roku musiał na tyle odstraszyć ludzi że dopiero zrobienie nowego ath przyciągnie znowu ludzi do gry

alty mega niedowartościowane do btc robimy oddalenie na 1M i mamy potencjał :)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwietnia 2020
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shortujedziada » sobota, 21 listopada 2020, 23:55

koparki pisze: sobota, 21 listopada 2020, 23:32potem paliwo do stopniowego trendu wzrostowego dawały porcje bitków które były popuszczane z ulgą przez tych którzy wchodzili przy szczytach bańki 2017/18 lub przetrzymali szczyty 2018 i zobaczyli ostatnio dno 3k

Brzmi to dziwnie. Paliwo do wzrostów dają sprzedający?
Dla tych dużych graczy to tez nie jest dobrze, żeby skupić wszystko, bo jak zatkają rynek to komu to sprzedadzą? Muszą zostawić trochę monet w obiegu, żeby karuzela się kręciła...

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 22 listopada 2020, 00:06

@koparki Ja też nie rozumiem co miałeś na myśli? Ci, którzy oddali w dołku marcowym, raczej niechętnie odkupili wyżej. A kolejni, którzy jak piszesz z ulgą sprzedawali w miarę wzrostów, osłabiali je w ten sposób a nie podsycali.
Wyjaśnij proszę.
masonbtc pisze: sobota, 21 listopada 2020, 23:52jest straszna zamuła to na pewno nie jest fomo jak z bańki na 14k ani też sytuacji przed covid gdzie dotarliśmy do 10k


Wszyscy się zastanawiają co tu tak cicho, czemy g. trends jest płaskie. Ale pamiętajcie, że nie żyjemy tu w oderwaniu od rzeczywistości. "Zwykłych ludzi" naprawdę zajmuje teraz sporo innych, ważniejszych rzeczy, a nie egzotyczny i ryzykowny instrument finansowy do upychania nadwyżek finansowych. Ci ludzie zainteresują się Bitcoinem gdy kryzys minie, albo odwrotnie - gdy zostaną do tego zmuszeni kryzysem (np. inflacją).
Ot i cała tajemnica.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 22 listopada 2020, 00:13

shortujedziada pisze: sobota, 21 listopada 2020, 23:55bo jak zatkają rynek to komu to sprzedadzą?
@shortujedziada dokładnie chodzi o stopniowy trend wzrostowy po drabinie strachu i ulgi. Dzięki temu podaż była dawkowana i zbierana na niezłych poziomach bez windowania ceny.
Nikomu nie trzeba sprzedawać potem z zarobkiem bo chodzi o kontrolę marki bitcoin a nie o zarabianie na nim (na tej samej zasadzie drukarze skupują akcje kluczowych firm). Jak drukujesz hajs z powietrza to przecież nie musisz pieniędzy zarabiać.
Monety które symbolizują udział w sieci bitcoin z roku na rok trafiają do puli najbogatszych adresów powiększając dysproporcje w podziale bogactwa, nawet głębiej niż jest to robione na zwykłych tradycyjnych rynkach np. akcji.
Kto nie wierzy niech sobie sprawdzi jak te proporcje zmieniały sie z czasem.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » niedziela, 22 listopada 2020, 00:15

Ja sobie tak pogrywam wciąż
Obrazek
5 dni 400% :P, na kotleta jest
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 22 listopada 2020, 00:30

KubaKoń pisze: sobota, 21 listopada 2020, 15:22Pewnie tak, ale nadal uważam, że warto skorzystać z możliwości jaka daje nadchodząca hossa i podpiąć się na chwilę pod tę "piramidę" i zrealizować zyski w odpowiednim momencie.


A nie sądzisz, że taka wiara w siebie może być zgubna?

Mam silne podejrzenia, że głównymi płatnikami bańki (dowolnej, nie tylko na BTC) nie są wcale ludzie, którzy naiwnie wierzą, że będzie ona rosła wiecznie, ani też ci, którzy uważają, że wzrost ceny np. x5 w ciągu kilku miesięcy oddają rzeczywisty wzrost wartości danej rzeczy.
Myślę, że najwięcej jest takich, którzy chcą być "sprytni" i kombinują jak to opisałeś: "Ja wyczuję ten odpowiedni moment na wyjście z kapitałem. Jestem przecież sprytniejszy od innych, więc ja zdążę, a oni nie zdążą!" ;)

Powiem więcej: być może takie myślenie przyczynia się do tego, że w większości stają się oni dawcami kapitału. Bo takie podejście daje złudne poczucie panowania nad sytuacją: "ja wiem, że to piramida, jestem świadomy, a inni są nieświadomi, więc są gorsi, więc to ja dobrze przewidzę odpowiedni moment na ucieczkę".

To nie są uwagi do Ciebie, nic osobistego. Po prostu głośno myślę zaintrygowany tym co napisałeś.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 22 listopada 2020, 00:33

zalecam refleksje nad przewartościowanym btc w stosunku do altów, taki śmieć ripple się wybił wracając do stanu sprzed 14miesięcy w jeden dzień !!! dotyka xrp poziomów nawet z marca 2018 ot po jednodniowym wybiciu !!! A to jest kojn ze sporą kapitalizacją trudniejszy do rozhulania (nie wiem jak z dodrukiem w xrp), wyobraźcie sobie wybicia po +30% na innych kojnach gdzie mozna rozhulać kojna stosunkowo małą dawką tethera i bitcoina, do tego pula kojnów jest zamknięta - nie ma inflacji i wszystkie monety są w obiegu a projekt jest wartościowy, jak np IOTA. Obserwujcie pary alt/btc , czuję że zaczną się wydarzać na nich cuda.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » niedziela, 22 listopada 2020, 00:39

Według mnie zamkną dzienną i pójdzie dump, gram pod to
Xrp jest przy okrągłej liczbie 0.000025 do BTC, a jednocześnie po wybiciu ostatniej korekty
Teraz mógłby spokojnie odpocząć, ochłonąć, +50% to bardzo dużo jak na raz
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 22 listopada 2020, 00:42

ale wiadomo że się nie stawia longa po takim wzroście, xrp to jest przykład potencjału altsezonu (na parze do btc , aby nie zarzucić mi OT ;) )
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 22 listopada 2020, 00:43

No jak widać w wątku niektórzy nie wytrzymują presji, odleszczanko trwa, muli ni to w górę ni to w dół, +200$ później -200$, a emocje sięgają zenitu :D


Warto obserwować ETH :D Wydaje mi się, że raczej będzie jeszcze długo up :D W sumie jeszcze kilka dni temu nie sądziłem, że w tym miesiącu wbijemy na BTC ATH :D Dynamika przeokrutna :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » niedziela, 22 listopada 2020, 01:43

@anagamidev Ja z kolei widzę coś takiego narazie

Adam i spuchnięta Ewa
Obrazek
Deja vu 2017
► Pokaż Spoiler
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Azeldoh, Jahu, Pytek i 12 gości