Inny adres BTG i LTC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: pablo12 » czwartek, 19 listopada 2020, 18:31

Hej. Słuchajcie dziwna sprawa i chciałem dopytać czy to możliwe. Korzystam z Ledgera na komputerze przeznaczonym tylko do odpalenia Ledger LIve i robienia przelewów.

Wczoraj przelewałem BTG na ledgera i doszło, dziś chciałem zrobić to samo i zawsze sprawdzam adresy i dziś na ledgerze adres do depozytu na nim jest inny niż wczoraj.
Druga sprawa chce przelać LTC z ledger na giełdę i na ledger live adres jest dobry a sam ledger wyświetla mi adres bez jeden litery, trzeciej od końca litery jest brak na wyświetlaczu ledgera w stosunku do ledgere live gdzie jest poprawnie. O co chodzi kurde ? Bo się martwić zaczynam dlaczego tak się dzieje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 listopada 2020, 18:45

pablo12 pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 18:31i dziś na ledgerze adres do depozytu na nim jest inny niż wczoraj.
normalne, ledger za każdym razem będzie Ci pokazywał jeszcze nieużywany adres. Oczywiście możesz sobie zrobić przelew też na ten "wczorajszy". Możesz go sobie skopiować z historii transakcji.

Natomiast brak znaku w adresie na ledger to jakaś dziwna sprawa. Jak Ci się coś nie pomyliło to wyślij sobie na ten adres jakieś grosze ltc i zobacz czy doszło.

Zobacz też czy nie ma jakiejś aktualizacji z poziomu ledger live.

Przypominam, że adres do weryfikacji teraz na ledger się "przewija" strzałką w prawo więc zwróć na to uwagę bo może porównujesz tylko część adresu z końcówką.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: pablo12 » czwartek, 19 listopada 2020, 18:57

Nie wiedzialem że to normlane. Inne adresy są stałe takie jak BTC, LTC, ETH i nigdy się nie zmieniły. A BTG przelałem wczoraj pierwszy raz i dziś już inny adres do wpłaty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 listopada 2020, 19:09

pablo12 pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 18:57Inne adresy są stałe takie jak BTC, LTC, ETH
nie, wejdź w receive i zobacz czy Ci się wyświetli adres, na który wcześniej dostałeś środki. Zakładam, że dostaniesz nowy nieużywany. Tak to działa.

Ale masz rację, że ledger nie pokazuje przedostatniego znaku adresu, sprawdziłem u siebie na btc. Jakiś babol wszedł z ostatnią aktualizacją. Zgłoszę to.

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
@pablo12 zobacz czy nie masz do wrzucenia aktualizacji 2.16.0 na ledger live.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Inny adres BTG i LTC

Postautor: rav3n_pl » piątek, 20 listopada 2020, 01:47

@pablo12 Portfele ZAWSZE generują NOWE adresy po użyciu.
Tak MA BYĆ.
Zgodnie z manifestem - unikaj ponownego używania tego samego adresu.
Dla bezpieczeństwa i prywatności.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: pablo12 » piątek, 20 listopada 2020, 17:02

@Canis Lupus Miałem aktualizacje i zrobiłem. Zajrzę później czy dziś też mi brakuje jednej litery. Dobrze że zauważyłem bo rozumiem że jakbym przelał na adres bez tej jednej litery to dziękujemy do widzenia? :) Miejmy nadzieje że ktoś się na to nie złapie.

@@rav3n_pl @Canis Lupus tak macie racje adresy się zmieniają po prostu rzadko coś wysyłałem na ledgera i nie zauważyłem tych zmian.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: Canis Lupus » piątek, 20 listopada 2020, 20:04

@pablo12 po aktualizacji powinno być ok. Tam pojawił się problem z samym wyświetlaniem adresu na ledger, wysyłka poszłaby na adres prawidłowy (z ledger live).

Podejrzewam, że tam się walnęli w funkcji przy dzieleniu tego adresu i wskazali nieprawidłową wartość, od którego znaku ma wyświetlić adres ale moim zdaniem nie miałoby to wpływu na wysyłkę.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inny adres BTG i LTC

Postautor: pablo12 » sobota, 21 listopada 2020, 21:43

@Canis Lupus Właśnie przelałem i potwierdzam brak cyfry/litery na wyświetlaczu nie ma wpływu. Ważne to co w ledger live. Przelew doszedł.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości