Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 18 listopada 2020, 23:24

BitJanusz pisze: środa, 18 listopada 2020, 23:09ot tak uzgodniła sobie, że co 4 lata będzie hopka o rząd wielkości i rynek grzecznie będzie im skupował aż napompuje ceny do 1,000,000$,
No, ale dokładnie tak właśnie jest i zapewne bedzie. To dość proste.

Masz halvingi co 4 lata. Przyjmijmy, że zainteresowanie BTC rośnie o 5-10% w skali roku. Jeżeli w okresie danego halvingu jest średnia cena X, to po halvingu cena musi być 2X, żeby górnicy mieli tak sam zysk, a ponadto przy stałym popycie cena musi być 2x większa, bo podaż jest 2x mniejsza. Masz więc z jednej strony górników, którzy nie sprzedadzą poniżej 2X, bo prąd oraz zwykłe prawo popytu-podaży po drugiej stronie.

Pomiędzy jednym a drugim halvingiem masz 20%-46% większy popyt, który rośnie wielokrotnie mocniej na bańkach, ale po nich też rzecz jasna spada. Dlatego to pomijamy, a zajmujemy się takim realnym popytem.

A zainteresowanie Bitcoinem ciągle rośnie, więc masz procent składany, czyli kosmos po latach. I teraz była cena powiedzmy 1000$ po której średnio górnicy zrzucali urobek i byli zadowoleni. Po halvingu zaczynają zrzucać po 2k$, bo dostają 2 razy mniej, a prąd jest taki sam. I nawet jak początkowo nie ma chętnych, to przez to iż ciągle dołączają nowi (wyżej to opisałem), to zawsze się ktoś pierwszy z szeregu wyłamie i bam chętni się znajdują. I tak każde pokolenie Bitcoinowców akceptuje coraz to wyższą wycenę, która jest zdeterminowana w kodzie Bitcoina. Satoshi w istocie był wizjonerem.

Ja sam przecież pamiętam jak okropną głupotą wydawało się kupować BTC po 3k$... Tymczasem po prostu nastąpił przeskok do kolejnego rzędu wielkości, bo było to sprzężone w halvingiem.

To wszystko opisałem w uproszczeniu, a dzieje się to płynniej, bardziej naturalnie, ale często też skokowo i emocjonalnie.

Aha i jeszcze jedna kwestia halving nie może być w cenie z prostej przyczyny: Dopiero od teraz w zasadzie ludzie zaczęli kumać jak działa halving. Przy pierwszym halving mało kto wiedział, że to miało miejsce. Przy drugim zaczęto to obserwować i nastawiać się na podobny scenariusz przy trzecim.
Ostatnio zmieniony środa, 18 listopada 2020, 23:27 przez miso20, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » środa, 18 listopada 2020, 23:26

@BitJanusz
Zwykły człowiek czyli ulica, jednak jest to aktywo mimo wszystko i tak mało popularne.
Kupiłem mieszkanie na woli 5 lat temu pierwotny za około 7 000 m2 dzisiaj za 11 000 na otodom w bloku chodzą oferty, w 5 lat na nieruchomości w teorii da się zarobić 80 %

Btc kupione 3 lata temu dopiero generują jakies zyski... dzisiejsze poziomy według mojej oceny i nawiązaniu do cykli wzrostowych na BTC to dopiero fundament hossy, przecież kilka mięsiecy temu raptem przebiliśmy kilkuletnią LT spadkową.
Ostatnio zmieniony środa, 18 listopada 2020, 23:29 przez Godstar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 18 listopada 2020, 23:29

BitJanusz pisze: środa, 18 listopada 2020, 23:09że tzw. "zwykły człowiek" zostanie wydymany i okradziony na jakimś hacku i scamie, a nie dołączy do "światowej elity" w taki banalny sposób,
BitJanusz pisze: środa, 18 listopada 2020, 23:09ale wydaje mi się, że prędzej piekło zamarznie, niż tak się stanie.
Ale spokojnie januszu. 95% z nich straci te swoje miliony. Na takiej samej zasadzie jak tracą je ludzie, którzy wygrają w totka. Bo choć do zostania milionerem wystarczy być hodlerem (wszystko na to wskazuje), to jednak trzeba też mieć rozum i mózg. A przede wszystkim opanowanie.

Do bogactwa trzeba dorosnąć i je docenić. Co łatwo przyjdzie, łatwo pójdzie.
Ostatnio zmieniony środa, 18 listopada 2020, 23:30 przez miso20, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 18 listopada 2020, 23:30

@prap0n, a co Ty sądzisz na podstawie optymistycznych komentarzy kolegów powyżej?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 18 listopada 2020, 23:33

BitJanusz pisze: środa, 18 listopada 2020, 23:09czarodzieje z 4chana faktycznie utworzą światową elitę finansową. Hm.
Oczywiście, że nie. To będzie stan przejściowy. Zawsze elita intelektualna ma władzę finansową, bo jest... intelektualna. I nie mam tu na myśli profesorów.

Zwróć uwagę na to, kto ma krypto? Zwykli ludzie, nie banksterka. To się zaczyna zmieniać na naszych oczach - finansjera i instytucje pakują się w krypto.

To jest po prostu szansa dla nas, co bardziej świadomych, żeby zjeść jakieś solidne okruszki. Ale nawet jak je dostaniesz, to trzeba umieć je utrzymać. "Elita 4chanowa" tego nie zrobi i szybko wróci tam gdzie była. A bankierzy to zrobią i dlatego będą zarobieni.

Zresztą też bądźmy poważni. Ileż to tych bitcoinów pojedyncze osoby mają i jakże dużo tych osób jest, by mówić o nowej elicie i kaście nawet jakby bitcoin kosztował 100 mln $? Niewiele, a będzie jeszcze mniej. Kiedyś 1000 BTC, to uzbierałeś z darmowych rejestracji na forum. Dzisiaj gruba rybą jesteś bogiem rynku jak masz 1000 btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 18 listopada 2020, 23:38

@BitJanusz

Ja sie w pelni zgadzam i ciezko tutaj cos dodac. Zreszta tak jak pisalem na tym etapie cyklu cokolwiek co moze byc negatywne nie dociera, wiec nie chce mi sie fajtowac na forum - gdy 10 osob zacznie cytowac. :) Kiedys mi sie chcialo, teraz mi sie chce mniej.

Ostatecznie kazdy zrobi swoje i na rynku rzadko sie zarabia dzieki jednosci pogladow z tlumem. Jednak mimo to, to kazdy chce ta jednosc pogladow poczuc, chociazby zeby poczuc wieksza wiare we wlasna pomysly/pozycje/umiejetnosci - aka "nie jestem sam"

Zrzuca kompletnie parabole to wtedy bedziemy rozmawiac o tym co jest zle. :twisted:
BitJanusz pisze: środa, 18 listopada 2020, 23:09czarodzieje z 4chana

4chan to juz dawno powinnien zostac zamkniety. Nalezy sobie zadac pytanie czemu nie jest i kto to chroni. Ja uwazam ze jest to celowy projekt zeby skonsolidowac wszystkich "innych" w jednym miejscu i miec ich jako tako pod kontrola.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 18 listopada 2020, 23:46

@prap0n @BitJanusz spokojnie panowie - najważniejsze, żebyśmy sobie zarobili. Raz jedni, raz drudzy skoro jesteśmy po przeciwnych stronach barykady. Grunt, to nie tracić :lol:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » środa, 18 listopada 2020, 23:53

No dokładnie. My gramy longa do grudnia 2021. Wy puścicie shorta w grudniu 2021. Każdy zarobi :D . Powodzonka

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 19 listopada 2020, 07:16

Panowie @Godstar @KubaKoń @BitJanusz moim zdaniem w rozważaniach o cenie bitcoina trzeba jeszcze brać pod uwagę czynnik polityczny. I nie chodzi mi tutaj o jakiś scentralizowany ban (choć takie zakusy też pewnie będą) ale o rozmnożenie liczby tokenów poprzez obietnicę posiadania bitcoina - coś na wzór Comexu gdzie jedna fizyczna uncja kruszcu ma kilkunastu właścicieli a każdy z nich ma "certyfikat posiadania" tej uncji i w ten sposób cena Au trzymana jest w ryzach.
Jestem w stanie wyobrazić sobie, że mam "certyfikat posiadania" bitcoina, który przesyłam wam w formie płatności; w ten sposób możemy mieć przykładowo 210 milionów "posiadaczy" gdzie każdy ma 1 bitcoina. Zresztą czy nie po to powstał właśnie BAAKT?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 19 listopada 2020, 09:04

Art jest podlinkowany w wiadomościach zbiorczych, ale sądzę, że jest na tyle ważny i ciekawy w kontekście dyskusji tutaj, że warto go przytoczyć:
https://bithub.pl/kryptowaluty/aktualny ... 2017-roku/
a tu omawiane źródło:
medium.com/@nic__carter/nine-bitcoin-charts-already-at-all-time-highs-78abbfe82804

Link powyżej wyjaśnia, to, nad czym niedawno głowiło się w tym wątku parę osób, jako to możliwe, że mamy prawie ATH, a wykresy (np. googla) pokazujące zainteresowanie bitcoinem prawie nie drgnęły? W tej chwili mamy fazę cichego, ale konsekwentnego zainteresowania instytucji, funduszy, poważnych prywatnych inwestorów. Gdy przebijemy ATH, a masowy dodruk pieniądza będzie miał konsekwencje w wielu krajach, wtedy dopiero na BTC rzuci się ulica, obecnie zajęta innymi problemami.

Moje wnioski po przemyśleniu tego i innych źródeł pozostają niezmienne od 2 lat: jeśli (!) władający światowym systemem finansowym nie odwalą jakiegoś numeru (ban, global reset itp.), to mamy prawie pewną mega-bańkę na BTC.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 19 listopada 2020, 09:43

ekonokomik pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 09:04jeśli (!) władający światowym systemem finansowym nie odwalą jakiegoś numeru
No właśnie. Czy to nie Ty twierdziłeś, że poprzedni szczyt czyli 20k$ był już na granicy tolerancji systemu?
Jeśli tak to ban, o którym piszesz, jest bardzo prawdopodobny.
Albo, to już moja hipoteza o której piszę wyżej, "rozmnożenie" bitcoina na wzór tego co Comex zrobił ze złotem by zbijać cenę.
Kowalski nie ma bowiem prawa się nadmiernie wzbogacić.

Trzeba jednak przyznać, że ten cytat robi wrażenie bo wynika z niego, że jesteśmy w fazie "stealth", jeszcze nawet przed "smart money":

Big difference with 2017 is that most BTC sold today will never see the daylight again, they disappear into deep cold storage. Buyers today are professionals with long term vision and staying power.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 19 listopada 2020, 10:13

@kozaki_wiesi Jak dobrze pamietam, @ekonokomik pisal to zanim instytucje zaczęły się jawnie pakować w btc.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 listopada 2020, 10:21 przez miso20, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 19 listopada 2020, 10:19

miso20 pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 10:13jawnie pałować
:shock:

;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » czwartek, 19 listopada 2020, 10:27

miso20 pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 10:13 @kozaki_wiesi Jak dobrze pamietam, @ekonokomik pisal to zanim instytucje zaczęły się jawnie pakować w btc.
Greyscale btc trust założono w 2013 roku :)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 19 listopada 2020, 10:29

@emescool przez "jawnie" rozumiem "na poważnie". To tez się wiażę z odpaleniem BAKKT. Ktoś wie jak tam wolumen wygląda w ogóle?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 19 listopada 2020, 10:38

Jeszcze jeden argument za wzrostem btc (przynajmniej nominalnym w PLN):

Narodowy Bank Polski gwałtownie zwiększa ilość banknotów dostępnych na rynku – informuje RMF FM. Każdego dnia do obiegu trafia ich ponad półtora miliona. Głownie są to banknoty o wysokich nominałach. Z perspektywy krótkoterminowej jest to doraźny sposób na podtrzymanie gospodarki przy życiu. Jak jednak wiadomo z ekonomii, w dłuższej perspektywie grozi to wysoką inflacją, a co za tym idzie także drastycznym wzrostem cen produktów dostępnych na półkach sklepowych.

https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwe ... rozej.html

Będziemy mieć codzienne ATH jak w Zimbabwe czy Wenezueli :(

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rolph » czwartek, 19 listopada 2020, 11:17

@APOOGEUUM nie wiem czy już ostatecznie zdecydowałeś się wycofać z forum (mam nadzieje, że nie) ale chętnie poznałbym i myśle, że wiele osób na forum także Twój punkt widzenia, co dalej z kursem. Twoje ostatnie analizy były bardzo trafne więc mam nadzieje, że nie zniknąłeś na dobre :)

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 26 czerwca 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: raf_ost » czwartek, 19 listopada 2020, 11:26

@APOOGEUUM również jestem ciekawy twojej analizy

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 19 listopada 2020, 11:42

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 09:43No właśnie. Czy to nie Ty twierdziłeś, że poprzedni szczyt czyli 20k$ był już na granicy tolerancji systemu?
Jeśli tak to ban, o którym piszesz, jest bardzo prawdopodobny.


Dalej twierdzę, że światowy system finansowy (czy też raczej: ci którzy nim sterują) nie mogą tolerować czegoś takiego jak kryptowaluty pozostające poza ich kontrolą i mające zauważalny udział w rynku. Równowaga jest zbyt krucha.

Nie sądzę jednak by był to od razu ban. Przewidywałem raczej "zawłaszczenie ideii kryprowalut", czyli wyemitowanie przez banki własnych "bezpiecznych" i kontrolowanych kryptowalut, a dopiero potem zakazanie tych "złych i niebezpiecznych", służących przestępcom... Ja bym to w każdym razie tak zrobił na ich miejscu ;)


Ale potem doszedłem do wniosku, że ONI mogą chcieć Bitcoina wykorzystać. Może być dla nich wręcz świetnym narzędziem w czasach gdy "nie wiadomo co robić z pieniędzmi".

Pisałem o tym tutaj w lutym 2019 oceniając szanse na nową bańkę:
viewtopic.php?p=554005#p554005
Co więcej, mam taką teorię spiskową, że ONI (wielcy zarządzający systemem finansowym świata) zanim udupią BTC spróbują jeszcze na nim zarobić. A to nie są instytucje, które schylają się po głupi miliard czy dwa. Żeby był z tego biznes muszą pozwolić poszybować cenie. Najlepiej dopuszczając ETFy i inwestorów instytucjonalnych, którzy wywindują cenę rzucając się na nowy, dziewiczy (dla nich) rynek.


Potem, gdy cena osiągnie Księżyc i ulica już wejdzie (nawet nie tyle kupując Bitcoiny, co jakieś ETF'y, albo wręcz inwestując nieświadomie, pośrednio, przez instrumenty pochodne banków), wszystko się załamie i jak zwykle najwięcej stracą malutcy, którzy zamienią realne dobra na nic niewarte (już wtedy) Bitcoiny.
A na koniec jeszcze ci sami ludzie, którzy wszystkich orżnęli na kasą, będą społeczeństwo ratować przed złymi Bitcoinami...

Tak to się niestety robi w kółko i w kółko. :(

Zresztą ja naprawdę nie jestem ekonomistą ;) Nie umiem ubrać w fachowe słowa tego, co czuję intuicyjnie. Możliwości wykorzystania kryptowalut przez system finansowy jest wiele.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 19 listopada 2020, 11:48

ekonokomik pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 11:42Zresztą ja naprawdę nie jestem ekonomistą Nie umiem ubrać w fachowe słowa tego, co czuję intuicyjnie.
Zgadzam się - nie trzeba być geniuszem ekonomicznym by czuć, że walor deflacyjny nie ma prawa niekontrolowanie istnieć w systemie rezerwy cząstkowej - dlatego rozwodniono złoto.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Rohear, szajsiwo i 30 gości