Poprawa pracy moderatorów

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 17 listopada 2020, 20:20

nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:03Ten człowiek zainteresował inwestowaniem w krypto kilkoro moich znajomych
A widzisz, niektórzy księża uratowali jakiś tam samobójców, pomagają też biednym, czy każdy ksiądz to pedofil?

Akurat Ty @koparki to jesteś UPRZEDZONY do osób, które nie są po Twojej stronie, było to KONKRETNIE widać w temacie o koronowirusie, więc Twoje "wypowiedzenie umowy" odnośnie HP jest dla mnie czymś miłym, jakbyś kompletnie stracił moda to byłoby już święto, ale dajesz radę jeszcze w temacie o bitku czy innym krypto, więc niech Ci będzie.

Dla mnie zmiana tematów "lewacko-prawackich" nie była potrzebna bo:
ekonokomik pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 18:48Z tego co pamiętam, HP to nasza wewnętrzna "klatka", niewidoczna z zewnątrz, w której możemy się dość mocno okładać.
i
ekonokomik pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 18:48Co było w hydeparku, zostaje w hydeparku...
A że @koparki w Stalina się tam bawił to przecież wielu to zauważyło.

@Domator to dla mnie taki daleki kuzyn Shadowa, wiedzę ma, umiejętności ma, ale czasem ma takie zwarcie w głowie, że aż Teslę w grobie gila.


e:
nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:19Tia.. dopóki nie pojawił się tolerowany przez naczalstwo wątek "lewacka zaraza".
Akurat ja chyba jako pierwszy postulowałem o wywalenie ideowo-politycznych tematów bo to ZAWSZE powodowało kłótnie. Były wypowiedzi, że przecież "wolność wypowiedzi". Pamiętasz wojnę na reputacje?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 20:30

nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:19Tia.. dopóki nie pojawił się tolerowany przez naczalstwo wątek "lewacka zaraza".
No cóż Bitmar, Twoje podwórko. Wybacz, ale się z Twoją postawą nie zgodzę.
Jest też "prawacka zaraza". I lewacka i prawacka jest zarazą kiedy jest skrajna i fanatyczna. Jeżeli wątek ma na celu wyeksponowanie skrajnej i fanatycznej strony danej ideologii to słowo "zaraza" zarówno przy "lewackiej" jak i "prawackiej" jest przecież na miejscu.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 20:32

mudol pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:20A widzisz, niektórzy księża uratowali jakiś tam samobójców, pomagają też biednym, czy każdy ksiądz to pedofil?
To nie ten wątek. Sama znam i lubię paru księży, a jednego wysoko cenię - kosmologa Hellera:]
Ale instytucja się zapada bez odwrotu pod ciężarem swoich wad.

Dodano po 43 sekundach:
Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:30to słowo "zaraza"
Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:30jest przecież na miejscu
Nie jest i nie było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 17 listopada 2020, 20:34

nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:32Ale instytucja się zapada bez odwrotu pod ciężarem swoich wad.
Można by rzec, że "Instytucja Domator" i "Instytucja Shadow" również polegli przez swoją "krucjatę".

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 20:39

nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:32Nie jest i nie było.
Kwestia poglądów. Dla mnie każda skrajna ideologia czy to lewacka czy prawacka czy też fanatyzm religijny to zaraza tego świata. Przez fanatyzm mamy wojny, terroryzm, zadymy, podział społeczeństwa i niezliczone konflikty itd., dlatego moim zdaniem jest to zaraza.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 20:45

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:39Kwestia poglądów.
Zgadza się. To jest pogląd, z którym wielu się zgodzi. Ja też. Ale tutaj jesteś też politykiem i dbasz o dobro forum, starając się łagodzić nastroje. No chyba, że nie pozwalają ci na to sympatie i właśnie poglądy. "Lewacka zaraza" przyciągała pewein poziom kultury jak lep muchy. Nie o taki poziom zapewne adminowi chodzi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: wamak » wtorek, 17 listopada 2020, 20:49

@Bitmar Tylko że w temacie "lewacka zaraza" były podawane także przykłady poglądów zwyczajnie lewicowych. Nazwanie tego zarazą było bardzo nie na miejscu.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sam moderator założył ten temat.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: adiqq » wtorek, 17 listopada 2020, 21:00

Wiadomo, że moderator prywatnie też ma swoje poglądy, ale moim zdaniem nie wygląda to dobrze, jak moderator jest zbyt aktywny, szczególnie w takich kontrowersyjnych tematach.
Mam wrażenie że większość moderatorów ma sympatie politycznie po prawej stronie.
Można być bardzo obiektywnym moderatorem, ale nie oszukujmy się, czasami każdy da się ponieść emocjom, czy sympatiom...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » wtorek, 17 listopada 2020, 21:01

wamak pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 20:49Nazwanie tego zarazą było bardzo nie na miejscu.
@wamak @nariensi @mudol
Słowa są ważne na poziomie skojarzeń, nie powinien brylować w tablicy wątków zwrot negatywny.Już u samego źródła się takie sprawy przycina, czyli w nazwie wątku. Wątek był po to aby szydzić z ideałów lewackich, nie ściemniajmy sobie ;)
to przyciągnęło osoby które ekstremalnie nienawidzą lewaków i one sobie tam pisały i nikt tego nie zgłaszał, widocznie użytkownicy wątku lubili się kisić w klimaciku - obie strony bo przecież były tam osoby które polemizowały z "prawakami".
Jakże inaczej pokierowany byłby klimat gdyby stworzyć zamiast "lewactwo-zaraza która toczy świat" wątek o nazwie "Ideały prawicowe" - czujecie różnicę ???
---

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 21:02

koparki pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:01i nikt tego nie zgłaszał
Zgłaszałam już chyba u zarania wątku.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » wtorek, 17 listopada 2020, 21:05

@nariensi moze zgłaszałaś w treści wątku który moderacja niekoniecznie czyta , ja zgłoszenia moderacyjnego w tej sprawie nigdy nie otrzymałem.
---

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 21:06

@koparki Pamiętam jakąś oficjalną wypowiedź moda, że temat pozostanie taki jaki jest. Czy wniosek formalny coś by zmienił?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » wtorek, 17 listopada 2020, 21:08

@nariensi było minęło , masz teraz temat "fajnie nazwany" a i tak grasował tam mudol , zacytowałem Ci co on tam wyprawiał - nie zgłosiłaś ani do moderacji ani do admina.
Spoiler:
Mudol, bez obrazy 8-) ale wiesz jak jest.
---

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 21:10

@koparki
No szalenie przepraszam. Mało to się oburzałam publicznie?
Note to self - gdy składasz wniosek formalny, to cię wysłuchają!
Bzdura.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » wtorek, 17 listopada 2020, 21:15

nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:10Mało to się oburzałam publicznie?
Wy sobie nie zdajecie sprawy że opiekunowie forum mogą nie czytać wątku Hydepark ? Jak jest zgłoszenie to sie przeczyta dany fragment i tyle.
---

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 21:20

@nariensiForum tworzą użytkownicy, nie ja. Ja tu tylko sprzątam i pilnuje porządku. Moim założeniem jest jak najmniej ingerować w to co się tu dzieję, bo mogę być stronniczy w swoich ocenach i kształtować forum według własnych subiektywnych kryteriów. To jak wygląda forum jest odzwierciedleniem tego jak wygląda świat. Nie obrażaj się więc na modów, jak już to na świat, za to jaki jest. Ja wiem, że każdy miałby swoją wizję forum i wyglądałoby zupełnie inaczej zależnie od tego kto by je prowadził. Jeśli forum ma być dla WSZYSTKICH z góry już wiadomo, że nie każdemu będzie się podobać. Jeśli 100 użytkownikom będzie się coś podobać i drugim 100 nie będzie, to co wybrać i co zrobić?

W tym konkretnym przypadku powstał wątek "lewacka zaraza" gdzie z założenia miał być wyeksponowany fanatyzm danej grupy. Dla równowagi powstał drugi wątek "prawacka zaraza". To społeczność zdecydowała, że tak będzie i wątki te zdobyły dużą popularność. Mi osobiście te wątki się nie podobają bo generują konflikty i przysparzają dużo pracy moderatorskiej. Najchętniej bym je wywalił, ale jak je wywalę, złamię swoją zasadę minimalnej ingerencji. Być może niedługo je wywalę dla świętego spokoju, ale obawiam się, że i tak temat rozejdzie się na inne wątki robiąc w nich bałagan. Tak przynajmniej "wściekły pies" jest zamknięty w kojcu i można to łatwiej kontrolować. Jak ludzie muszą dać upust swoim ideologicznym przekonaniom, niech to już robią w jednym miejscu, które da się odciąć od świata zewnętrznego (tylko dla zalogowanych).

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » wtorek, 17 listopada 2020, 21:24

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:20ale obawiam się, że i tak temat rozejdzie się na inne wątki robiąc w nich bałagan.
no ba, juz w wąktu kinomaniaków masz posty o gejach. Tak jak powiedziałeś jest to odzwierciedlenie społeczeństwa które chętnie ośmiesza mniejszość i inność.
---

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 21:34

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:20Nie obrażaj się więc na modów, jak już to na świat, za to jaki jest.
Nie obrażaj się na domatora (dożywotni ban?? oj wielu już na to dawno zasługiwało..), tylko zrozum, że jest on produktem świata jaki jest.
A wątek "lewacka zaraza", o ile mnie pamięć nie myli, powstał po części dla mnie. Nie byłam zaszczycona. To było po prostu przykre i niskie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 21:45

nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:34Nie obrażaj się na domatora (dożywotni ban?? oj wielu już na to dawno zasługiwało..), tylko zrozum, że jest on produktem świata jaki jest.
Ja się na niego nie obrażam. Ja Domatora lubię i szanuję. Zauważ, że dostał rangę elitarną za wkład w naszą społeczność i infrastrukturę. Ban dostał na 3 miesiące, a dożywotnio zakaz pisania w HP, między innymi dlatego, żeby nie trzeba było banować go dożywotnio, bo tam mu puszczają nerwy :) Tymczasowy ban jest za złamanie regulaminu forum, czyli obrażanie i pomówienia. Wszystko ma swoje granicę, ale tym razem swoimi insynuacjami grubo przegiął.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 21:52

@Bitmar
A to @domator się ucieszy z takiej troski.
Z niecierpliwością będę czekała, aż zbanujesz z HP bardziej szkodliwe jednostki, którym "puszczają nerwy" (oby nie zawory) i w szczególności propagatorów zaraźliwych treści ośmieszających to forum. Kryptowaluty to technologia wyrosła z nauki. A Ty tutaj prowadzisz hodowlę pustogłowia. Sorry. Musiałam.

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości