Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:24

adiqq pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 19:25Teraz jest kompletna cisza
Też na to zwróciłem uwagę.
Na onecie cisza, ilość bitcoinowego spamu, który wlata mi na skrzynkę też bez porównania mniejsza niż 3 lata temu.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:26

@APOOGEUUM Co tak dogadujesz każdemu? Pokory trochę

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:30

Faktycznie cisza. Ten ruch nie jest tak ostry, jak w 2017r. Teraz dla odmiany 2-4 świece zielone 1D są chłodzone 1-2 czerwonymi. Mimo, że wygląda pionowo, to jednak co jakiś czas się schładza.
Ten wzrost cały czas mieści się w kanale.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:36 przez wamak, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:32

ja sie drocze, ergorg, raczej o tym wie, poza tym wierze w to, ze jesli 4h uksztaltuje sie double marubozu na zwiekszosnym volumenie to nie bedzie tak glupi i mimo wszystko nie otworzy pozycji :D 8-) bo kolejna swieca moze osiagnac apogeum lokalnych wzrostow w skali 1D, zasieg takiej swiecy to na ten moment przy zamknieciu 4h w podobnej strukturze to okolice 500-600$ od C wiec socjolodzy i chwilowo zmienne ergorgi maja o co grac, by zanegowac powyzsze :geek:

tak @anagamidev najciekawszy moment dzisiaj poziom podtrzymujacy impuls i docelowa 17stke utrzymany, ale w batalii przed zamknieciem 4h jest do wygrania znacznie wiecej 8-)

poziom podtrzymujacy lokalny impuls na ten moment to zamkniecie 4h powyzej 16755
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:47 przez APOOGEUUM, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:39

No korekta by się zdała, aczkolwiek 20k$ w tym roku confirmed :D

Teraz chwila prawdy chyba znowu :D Wg. mnie w przypadku dalszego up, kolejny target to 17.5k$, a po wbiciu chłodzonko i siup do 18.5k$ i się zobaczy :D


### edited: 2020-11-16 21:42 ###





Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:33 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:00

Ltc dało fajnie zarobić ale wygląda na to że chyba dopiero jak dziadek grzmotnie to po korekcie zacznie sie altseason :P myślę że za dużo osób spodziewa sie wylewu w okolicach ~17.5k zdziwiłbym się jakby nagle wywieźli to na 18 +
Swoją drogą mamy juz 10 świeczek 3d na zielono, nawet w poprzednim rajdzie na 20k tyle nie bylo przy czym te wzrosty nie były spektakularne.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: robithc » poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:31

Jakie macie strategie na rozgrywanie tego typu rajdow/baniek z perspektywy hodlera?
Trzymam coiny powiedzmy od 4K USD. Nie sprzedalem przy 13K , potem byl spadek covidowy, teraz znow dzida w gore.
Zastanawiam sie nad wzieciem zysku wkoncu i przyczajeniem sie na wieksza korekte.
Co jest dla was oznaka odwrocenia trendu powiedzmy w mid term? Trafienie w top jest zawsze ciezkie ale jestem ciekaw waszych planow jak to rozegrac, pozdro ;)
get rich or die trying

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:41

robithc pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:31Trafienie w top jest zawsze ciezkie ale jestem ciekaw waszych planow jak to rozegrac,

ja w takiej sytuacji uśredniam rozkładając sprzedaż na kilka transz. Złapanie dokładnie odwrócenia trendu, to loteria.
Tak samo robię z zakupami: uśredniam rozkładając na 3-4 transze. Nie uśredniam w nieskończoność, co to to nie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:43 przez wamak, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:49

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 18:31
CounterStrike pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 17:56Czy to już hossa i można kupować?
Ja to raczej bym się skłaniał ku temu, że mozna zacząć sprzedawać pod korektę. Ale ja jestem dość dobrym antywskaźnikiem, także ten.
Poza tym dużo żółtych nick'ów w wątku, czyżby zaczęło się zainteresowanie ulicy??

To też daje do myślenia:

Obrazek
koparki pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 18:55@kozaki_wiesi wskaźnik który podlinkowałeś wskazuje na nieuniknioną korektę bo jest przegrzany juz od wielu dni ale nie wyczuwa sie tu w wątku euforii, może w innych miejscach gdzie gromadzą sie traderzy krypto jest inaczej?
Wskaźniki w silnych trendach są dość słabe. Należy je interpretować tylko jako wskazówki, gdyż potrafią bardzo długo być przegrzane. Przykładowo obcene poziomy RSI 1W mielismy już w maju 2019 przy 8k$. Ile dalej pociągnęło, wszyscy wiedzą.

Inna kwestia, to czy ten wskaźnik jest w ogóle dostosowany do trybu bańkowego, bo nie kojarzę go z dawnych czasów. Może skala się nie mieści jak na wskaźniku bezrobocia w USA :D

robithc pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:31Jakie macie strategie na rozgrywanie tego typu rajdow/baniek z perspektywy hodlera?
Trzymam coiny powiedzmy od 4K USD. Nie sprzedalem przy 13K , potem byl spadek covidowy, teraz znow dzida w gore.
Zastanawiam sie nad wzieciem zysku wkoncu i przyczajeniem sie na wieksza korekte.
Co jest dla was oznaka odwrocenia trendu powiedzmy w mid term? Trafienie w top jest zawsze ciezkie ale jestem ciekaw waszych planow jak to rozegrac, pozdro
Ja bym sprzedał połowę przy 100k$, a drugą połowę przy 200k$. Pozostałą ćwiartkę bym zostawił na RTN. Prosta strategia bazująca na tym ile razy nowa bańka przebijała w historii poprzednią.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: oberschlesien.de

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Czesio68 » poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:50

robithc pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:31 Jakie macie strategie na rozgrywanie tego typu rajdow/baniek z perspektywy hodlera?
Trzymam coiny powiedzmy od 4K USD. Nie sprzedalem przy 13K , potem byl spadek covidowy, teraz znow dzida w gore.
Zastanawiam sie nad wzieciem zysku wkoncu i przyczajeniem sie na wieksza korekte.
Co jest dla was oznaka odwrocenia trendu powiedzmy w mid term? Trafienie w top jest zawsze ciezkie ale jestem ciekaw waszych planow jak to rozegrac, pozdro ;)
toś ty hodler pelną gębą widac :)
ja zrobiłem tak kupiłem btc taniej (X.2017)niż ty ale parę ładnych całych
monet,za jakiś czas odebrałem wpisowe a trochę tego było i teraz już
tylko HODL zero albo one milion$ i tyle w temacie

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:10

Wygląda na to, że 3-ka w 5-ce zrobiona, no to dorzućmy trzeci, jeszcze skromniejszy elliottowski kanał, który tą całą 5-kę ma szansę doprowadzić tam, gdzie jest jej szczyt możliwości ;).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:13

miso20 pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:42Przykładowo obcene poziomy RSI 1W mielismy już w maju 2019 przy 8k$. Ile dalej pociągnęło, wszyscy wiedzą.


Dlatego w przypadku RSI patrzę nie tyle na wartość, co na to, jak długo utrzymuje się na tak wysokim poziomie (>70) na 3d i 1w. W tych skalach to zawsze jest piła. I obecnie trwa to już dość długo.

Tym niemniej, faktycznie jest miejsce na ostatni, szybki, euforyczny wręcz rajd na dużych obrotach, podkręcający RSI 3D pod 90.

Dziś rano się pomyliłem (oczekiwałem $1K korekty przed ruchem w górę), ale tak się pomylić to sama przyjemność :)

Bo ja, tak jak pisał @kozaki_wiesi, zacząłem właśnie realizację zysków z wiosennych zakupów. Dlatego teraz ucieszy mnie wybicie w każdą stronę, byle z przytupem :)

Jeśli dynamika obecnego wybicia w górę będzie narastać, obroty też, to zapewne resztę sprzedam wtedy, gdy na forum pojawią się pierwsze głosy wieszczące, że "korekta owszem będzie, ale przy $30 000". :lol:

PS. Absolutnie nie shortuję i nie będę shortował. Wy już wiecie dlaczego 8-)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:39

Zapraszam na nowy barometr kursu
Tym razem nieco inny gdyż, jesteśmy w kluczowym momencie. Możemy iść na nowe ATH, albo jak twierdzi Fibo robimy teraz B w skali LONG (po pęknięciu ostatniej bańki 2017) i przed nami dłuuuugi spadek czyli fala C.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:42

@Bitmar, a co z opcją, cofka z tych poziomów po czym korekta do 8-10k$ i dopiero ATH?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:45

@ergorg To już temat ankiety na przyszłość. Jeśli obstawiasz cofkę w najbliższym terminie to zaznaczasz drugą opcję. Jeśli twierdzisz, że dobijemy do ATH to 1. Co będzie później, będziemy myśleć później ;)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: oberschlesien.de

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Czesio68 » poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:02

Bitmar pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:39 Zapraszam na nowy barometr kursu
Tym razem nieco inny gdyż, jesteśmy w kluczowym momencie. Możemy iść na nowe ATH, albo jak twierdzi Fibo robimy teraz B w skali LONG (po pęknięciu ostatniej bańki 2017) i przed nami dłuuuugi spadek czyli fala C.
a co z opcję'' jest mi to obojętne " ewentualnie " mam inne zdanie'" albo coś w ten deseń
inaczej barometr jest mocno tendencyjny,nastawiony tylko dla handlarzy/traderów

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:07

wskaznik RSI nalezy czytac na dwoch interwalach 1W(jako potwierdzenie sygnalu zakupowego/sprzedazowego) i 1D(do analizy ciaglosci ruchu) w przypadku gry nastawionej na mt, samo gapienie sie na wskaznik nie jest istotne, trzeba dodac chociazby podstawowe narzedzia, w trendzie wzrostowym fajnie sie sprawdza oznaczenie paru znaczacych miejsc w punktacji RSI i dorzucenie dlugosci korekty do miejsca potrzymujacego wzrosty, by rozjasnic sytuacje wystarczy przeanalizowac ruch od utworzenia sie formacji 06-08.10 i dodac, ze sygnal wzrostow zaczyna sie po wybiciu 50 punktow.

wczesniej mielismy konsolidacje, w ktorej wybilismy poziom 50 i nie spadlismy ponizej 40, po czym znowu wybilismy 50, odpowiedni poziom na zakupy to poziom 30, wszystko jednak zalezy od struktury swiec i miejsca na wykresie oraz RSI na 1W

nawet na czystym wykresie zaczyna sie mazanie, od oznaczenia LT 1, 2 i 3 rzedu, przebicie 2 rzedu, zrobienie glebszej korekty w calym ruchu przy spadku RSI ponizej 50-45 jest silnym znakiem rozpoczecia korekty dla calego ruchu, mniejszej przy takim skorygowaniu wzrostow na poziomie 61,8% przy takim volumenie, podtrzymujacym poziom sma na 1D, negujace formacje po walnieciu w poziom 55 punktow jest bycze przy utrzymaniu poziomu RSI z poprzedniego dolka i wybiciu 50 8-)



tyle pitu pitu, ze nie chce sie tlumaczyc
reasumujac stracilem watek hah i trzeba sie nauczyc podstawowych narzedzi by moc dostatecznie interpretowac RSI

@Bitmar nie dostales wiadomosci? w skrocie nie pamietam kiedy ostatnio kogos obrazilem w tym watku, a napisalem prawie 100 postow, chcialbym odzystac Vetz, zgodze sie na czarny kolor (czarna owce) mysle, ze to dostateczna kara, bo kocham róż, wiec albo sobie wybaczmy, albo banuj, a ja juz nigdy nie bede sie staral :shock:
Spoiler:
Fibo pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 22:10całą 5-kę ma szansę doprowadzić tam, gdzie jest jej szczyt możliwości
nawet sie nie przyjebalem, a moglem :roll:
struktura swiec DM w impulsie uksztaltowanym wg ma na 4h daje bardzo duzy potencjal wzrostowy, przewaznie wystrzal koncowy to suma body swiec marubozu, to co sie dzieje na wykresie mozna jasno okreslic jako poczatkowe stadium takiego impulsu, jesli jednak poziom podtrzymujacy i nadajacy wzrostowe momentum zostanie przebity tj. zamkniecie 1h do czasu uksztaltowania kolejnej 4h ponizej 16753 oslabi impuls i impuls rozbudowany na 4h straci na sile, co nie znaczy, ze nie wybije kolejnego szczytu, jednak bedzie duze prawdopodobienstwo realizacji RBD z dolnym oparciem 16,46 i byc moze gornym 17,15 albo tak jak oznaczyl Fibo troszke wyzej, przy tak wygaszajacym impulsie na 4h, bedzie szansa na shorta 8-) no ale to koliduje ze wszystkim i mogloby zaburzyc zbyt wiele, nawet umysl plaskoziemcow :D na D.BTC mielismy formacje spadkowa, wiec rynek nie przepusci okazji by wbic target na 18,0 przed jakakolwiek lokalna korekta, nie mowiac o zakonczeniu calego ruchu na poziomie 17,4
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:34 przez APOOGEUUM, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:33

@Bitmar uratuj orkę /wróć - @Vetza
To on mnie przekonał już na 10 k że nie warto shortować dziada w tym ruchu. Ma zasługi, jest elokwentny inaczej i ma charyzmę jak inż Mamoń z Rejsu a urok zorzy polarnej. Popieram jego prośbę 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Londyn CanalCruising

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fufu » poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:59

Maisie Williams
@Maisie_Williams
should i go long on bitcoin ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 17 listopada 2020, 00:06

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:33@Bitmar uratuj orkę /wróć - @Vetza
zdecydowanie popieram, bo widać, że chociaż to silniejsze od niego to jednak dzielnie walczy o trwanie w powściągliwości słownej, co najdobitniej obrazuje jego ostatnio wyrażony wyjątkowo wyważony komentarz :)
APOOGEUUM pisze: poniedziałek, 16 listopada 2020, 23:07nawet sie nie przyjebalem, a moglem
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 88duguid, bn801 i 10 gości