Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 14 listopada 2020, 20:56

Antrepair pisze: sobota, 14 listopada 2020, 13:39 Natomiast co do ETH do którego wczoraj jeszcze byłem bliski otwarcia szampana mamy trochę lipę, prawdopodobnie uderzymy w 404USD
Póki co szybka- czerwona MA jest wsparciem, ale nie sądzę, żebyśmy to do końca dnia wyciągnęli :roll:
Obrazek

Póki linia trendu trzyma na 1D to nie ma dramatu, choć konsolka dość męcząca i wygląda teoretycznie coraz gorzej (trzy odrzucenia 475).

Na 1D widać, że trójkąt był podzielony na dwie poziome konsolidacje, aktualnie bronimy 450-55, co udało się już w dwóch szpilach jednodniowych i jeśli dziś zakończymy podobnie to będzie trzecia. Czwarte dotknięcie oporu imo pozwoli go wybić.

Korekta na btc nie pomaga i 15.8 musi wytrzymać. Miałem nadzieję, że alty odrobią podczas gdy btc postoi w miejscu. Ewentualnie miały się wzmacniać w parze z btc podczas spadku, co rokowałoby na wystrzał przy postoju btc.

Ogólnie dość gówniany moment pod kątem decyzji co do przesiadki na alty, dominacja btc sunie w dół, ale bez przekonania. Para eth/btc od tygodnia wygląda jakby znalazła dołek :D po czym każdy wyskok jest szybko gaszony.

W każdym razie byłbym mocno zdziwiony gdyby btc zaczął mocną korektę bez ostatniego podbicia na altach.

Nawet jeśli 1W zamkniemy poniżej 16.2 (rysunek niżej) to nie oznacza to natychmiastowego spadku i jeśli kolejna świeca 1W będzie czerwona to alty i tak mogą zaliczyć jeszcze jakiś fajny up.

Trzymam do 570, sl 445 ;)

Obrazek
mesrotten pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 21:36 Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Londyn CanalCruising

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fufu » sobota, 14 listopada 2020, 21:22

socjolog2049 Pierwszy lockdown, moja zona w Portugali dostaje przelew i wyplaca duzo wiecej niz mialo byc btc poszedl na polnoc, tam nie ma podatkoow od krypto btc i jest gites.
Zyje w Uk i mieszkam na barce, duzo ludzi wykonuje jakies prace za LTC ,ETH, BTC.
Mieszkanie na kanale to jest najdluzsza wies na swiecie. Roowniez ludzie jak zamawiaja cos u doktora to online a nie na ulicy ( jest bespieczniej) i dowozi kurier brazowa koperte do twoich drzwi. Ogladam Polskie filmy za btc. Bylem na Malcie i to jest raj podatkowy, jak masz krypto to ten teges, ale kebsa nie kupisz za krypto i maja slabe te kebsy.
Mowisz o zlocie.
Wyobraz sobie pontoniarza z Syri plynacego do NRD z dwoma wiaderkami zlota!!!! Ni chu chu nie doplynie, czy nawet porownujac wojne w Jugoslawi, nie dasz rady. To ze zlotem to sa porowniania z drugiej wojny swiatowej, ze wymienisz na cos ??? W dzisiejszych czsach nie bedziesz uciekal do kraju gdzie nie ma internetu, bo to swiadczy ze uciekasz z deszczu pod rynne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 14 listopada 2020, 21:28

...
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 listopada 2020, 07:54 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 listopada 2020, 21:37

Fufu pisze: sobota, 14 listopada 2020, 21:22moja zona w Portugali dostaje przelew i wyplaca duzo wiecej niz mialo byc btc poszedl na polnoc, tam nie ma podatkoow od krypto btc i jest gites.

Gdzie bo byłem w Lisbonie 3 razy, nawet przy sprzedaży dolarów w kantorze musiałem pokazać dowód.
Konto w Novobanco i rejestracja Nif zajeła mi pół dnia. Wierzę w twoją prawdomówność i biorę to za dobrą monetę, ale sam i w Portugalii i w Hiszpanii miałem mega problemy ze znalezieniem bitomatów dwustronnych. Pisałem też o Malcie, na całej jak byłem w 2018 było dwa bitomaty, fajny klimat, bugibba gdzie mieszkałem dobre jedzenie i infrastruktura ale z tym rajem dla krypto..Idę się schlać bo nie chcę już dzisiaj tworzyć elaboratów.
Fufu pisze: sobota, 14 listopada 2020, 21:22W dzisiejszych czsach nie bedziesz uciekal do kraju gdzie nie ma internetu, bo to swiadczy ze uciekasz z deszczu pod rynne.

A na cholerę ja mam gdzieś uciekać, czy coś wywozić :shock: :?: wszystko z ciężkiej pracy przedsiębiorcy w trudnej i zawiłej w przepisach RP ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 14 listopada 2020, 21:46

...
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 listopada 2020, 07:55 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 listopada 2020, 21:50

kozaki_wiesi pisze: sobota, 14 listopada 2020, 21:46Odnoszę wrażenie, że gdybyś żył w czasach PRL to wymieniałbyś dolary w banku po państwowym kursie a nie u cinkciarza pod peweksem

Żyłem i operowałem bonami PKO w Pewexach nawet. Ja lubię po prostu konkrety. Taki a taki kraj - tu i tu wymieniałem ,bo sam sporo podróżowałem i podróżuję to znam miejsca i łatwo kojarzę a historię pod tytułem że się da...ale bez żadnych konkretów i lokalizacji to przyrównuję do opowieści o adopcji w Wenezueli na YT. Sorry
Mózgi wam zlasowało z obroną tego cyfrowego żetonu ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: oberschlesien.de

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Czesio68 » sobota, 14 listopada 2020, 21:54

witam
jestem tu nowy nazywam się czesław,więc nie wiem czy dobrze trafiłem ale od przedszkola chyba należy zaczynać!
a więc mam pytanko kolega z ulicy powiedział mi w tajemnicy,że warto zainwestować w taki
walor chyba FOMo się nazywa?czy warto już teraz kupowac albo zaczekać aż podrośnie
ewentualnie opadnie,dziekuję za podpowiedzi

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Londyn CanalCruising

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fufu » sobota, 14 listopada 2020, 22:12

Czesio na to pytanie ma odpowiedz Piotr Patkowski.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » sobota, 14 listopada 2020, 22:32

mesrotten pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:56wygląda teoretycznie coraz gorze
z mojej perspektywy wyglada to bardzo dobrze, niedlugo potwierdzenie impulsu i podjazd 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 14 listopada 2020, 23:15

Ostatecznie po płytkim zygzaku w 4-ce została do zrobienia 5-ka w 5-ce w ramach impulsu wzrostowego od 8/9 września. Jej zasięg 17-17,2 k$.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » sobota, 14 listopada 2020, 23:35

Fufu pisze: sobota, 14 listopada 2020, 21:22Mieszkanie na kanale to jest najdluzsza wies na swiecie.
No tego to naprawdę zazdroszczę. Powoli to i u nas będzie możliwe, bo życie na wodzie
czasami jest tańsze niż w jakimś blokowisku. (Przepraszam za ot)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 14 listopada 2020, 23:45

Fibo pisze: sobota, 14 listopada 2020, 23:15 Ostatecznie po płytkim zygzaku w 4-ce została do zrobienia 5-ka w 5-ce w ramach impulsu wzrostowego od 8/9 września. Jej zasięg 17-17,2 k$.

Obrazek
No kanałek ładny jakby był respektowany jeszcze trochę i dynamika była podobna przez kolejne miesiące, to po wbiciu 17k-18k$ powinno spaść do 14k-15k$ i później znowu do górnej bandy czyli okolice zdaje się 22k-24k$ :D Natomiast realistycznie po takiej pompie +300% z korektą max bodajże 22% w całym bullrun'ie trzeba uważać, bo może nastąpić korekta znowu szybka 50-80%, warto jakby coś załapać się na ten moment i szybko zareagować :D Ostatnio na 4k$ byliśmy dosłownie chwilę, później już szybko do 5-6k$ odbiło i w zasadzie nie było czasu na jakąś reakumulację jak w 2018/2019 roku :D Chociaż jak grubasy postawiły ściany na 4k-5k$ to mogły sporo wyłapać wszystko od 6k$ w dół to promocja długoterminowo była :D Natomiast taka typowa korekta w bullranie -40% wypada niemalże dokładnie na 10k$ :D

### edited: 2020-11-15 00:28 ###
A jak to było jeszcze przed bullrun'em :D Teraz martwi ta 5 na 5 na 5 :D Chociaż pewnie przebicie tych piątek może wydłużyć znacząco falę i bądź tu mądry :D Na ten moment jest fajowo, fajnie, fajniusio, tak po koleżeńsku :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 20 marca 2020, 09:17
Fibo pisze: środa, 18 marca 2020, 15:26 Poniżej przedstawiam z lekka szalony scenariusz dla rynku BTC z punktu widzenia EW, zdeterminowany przede wszystkim przez regułę zmienności dla wielkich fal korygujących.
Warunek konieczny wystąpienia tego scenariusza:
- przebicie od dołu czerwonej linii na poniższym wykresie.

Założenia:
- od ATH rynek znajduje się w korekcie stopnia cyklu, korygującej hossę stopnia cyklu 2010-2017
- korekta ta ma z grubsza flatowy charakter
- gdyby S&P obronił swoją czerwoną linię i faktycznie dopiero teraz rozpoczął 5-tą falę w ramach wzrostu od 2009r., szansę ma realizację poniższego scenariusza na rynku BTC powinny wzrosnąć.

Bez wnikania w szczegóły możliwy przebieg korekty stopnia cyklu od ATH:
- 2017.XII-2018.XII -> zygzak będący dopiero falą ‘a’ mega-flata od ATH,
- 2018.XII-2020.IX (?) -> flat będący falą ‘b’ mega-flata od ATH, którego obecnie rozpoczynająca się podfala ‘c’ (tego flata) wyniesie rynek na poziom ok. 17,2 k$.
- 2020.IX -2022.VI (?) -> fala ‘c’ mega-flata od ATH sprowadzająca kurs BTC trochę poniżej 1,2 k$.

Proszę nie oceniać powyższego wpisu, niech pozostanie sobie tylko do wiadomości uczestników tego wątku.

Obrazek
Fajowo :D
### edited: 2020-11-15 02:39 ###
Hopium, 1M :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 listopada 2020, 02:39 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » niedziela, 15 listopada 2020, 00:09

No ja tam widzę, że faktycznie 1D zamkniemy ponad 16k1 zamykając nie 4 a 12H i 1D na fajnym młocie i dalej w górę, to jest hossa :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » niedziela, 15 listopada 2020, 09:46

Za dużo euforii widać...

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » niedziela, 15 listopada 2020, 10:03

bez przesady, euforia jest przygaszana szybkimi zjazdami w dol, wg struktury swiec mamy rozbudowany i potwierdzony impuls, ktory prawdopodobnie w pelni zacznie sie realizowac w poniedzialek, ewentualne podbicie do 16,3, tak by nie na robic zbyt duzej luki, mialem napisac, ze zasieg impulsu to techniczny opor na poziomie 17,15, pisalem tez w ktoryms z postow o tym, do czego moze zmierzac rynek i ze prawdziwa euforia medialna zacznie sie w momencie dojscia do ATH i wg struktury swiec impuls, ktory sie utworzyl prawdopodobnie nie zostanie zniesiony gleboko, bo jak dotad kazdy impuls lokalny zostal technicznie bardzo ladnie skorygowany, a wskaznik F&G to nieistotna zabawka, uwazam, ze Shorty ktore beda akumulowane po wybiciu 17,0 posluza do tego by rozpoczac rajd na ATH, w mediach zrobi sie glosno itp pisalem juz o tej mozliwosci wiec nie bede sie powtarzal, a hosse to mamy juz od dawna po wybiciu LT spadkowej i ob

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » niedziela, 15 listopada 2020, 10:10

tak, ale fear&greed ciągle utrzymuje się na bardzo wysokim 86...
https://alternative.me/crypto/fear-and- ... ng-history
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » niedziela, 15 listopada 2020, 10:23

chuj z tym :lol: RSI na 1W moga spokojnie podbic do 85 na 1D jest ono w stosunkowo dobrym miejscu, zanegowanie impulsu ponizej 15,9, F&G to wskaznik, na ktory patrzy taki czesio, ktory nie ma pojecia w co chce inwestowac. Mozna nim sie sugerowac, ale po co skoro dzialanie ma drugorzędne, na 1 D mieslismy mozliwosc zbudowania formacji spadkowej zostala zanegowana, gdyby byla potwierdzona ten wskaznik zareagowal by dopiero kiedy bylaby realizowana, wiec to zabawka do badania sentymentu, ktora mozna manipulowac, bo skoro jest wysoko to beda sie czaic na shorty, ktore popchna kurs wyzej 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 15 listopada 2020, 11:14

Nie lekceważyłbym wskaźnika F&G, które w dużej mierze jest wskaźnikiem socjologiczno-psychologicznym (nie w całości, ale tu odsyłam do opisu tego wskaźnika). A jak wiemy aspekty psychologiczne często są zdecydowanie bardziej kluczowe w kształtowaniu kursu niż analiza techniczna, na której @Apogeuum w dużej mierze opierasz swoje predykcje (co robisz bardzo dobrze za co Ci dziękuję bo sam korzystam i szczery szacun za to!). Poszerzmy perspektywę, nie samą analizą techniczną żyje bitcoin ;)

A co do manipulacji wskaźnikiem F&G. Ciekawa teoria, ale to tylko teoria (być może spiskowa) ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 15 listopada 2020, 11:23

koparki pisze: piątek, 13 listopada 2020, 21:56Zawsze możesz potraktować to tak: narracja wielu różnych ludzi to mozaika różnych punktów widzenia , ja się dokładam do tej mozaiki i nie mam parcia abyś traktował poważnie czy przyznawał rację , czy nawet rozumiał .
Jest zasygnalizowane, jak czujesz potrzebę to sobie poszukasz dalej na własną rękę. Ja sobie zdaję sprawę że podeptałem niejedną "świętość".
Jest jednak jeden wspólny mianownik - im jesteś głupszy tym chętniej kupujesz kryptowaluty. No banda debili z nas jest po prostu.

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » niedziela, 15 listopada 2020, 17:18

Jeśli cena BTC przebije 20k, nie musi to od razu oznaczać rajdu do 30k i więcej. Porównuję to do kursu złota, które po wieloletniej korekcie przebiło stare ATH tylko nieznacznie, po czym znowu jest korekta.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk1999 i 27 gości