Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 13 listopada 2020, 21:56

adiqq pisze: piątek, 13 listopada 2020, 21:33twoje zdanie nie będzie traktowane poważnie.
Zawsze możesz potraktować to tak: narracja wielu różnych ludzi to mozaika różnych punktów widzenia , ja się dokładam do tej mozaiki i nie mam parcia abyś traktował poważnie czy przyznawał rację , czy nawet rozumiał .
Jest zasygnalizowane, jak czujesz potrzebę to sobie poszukasz dalej na własną rękę. Ja sobie zdaję sprawę że podeptałem niejedną "świętość".
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 13 listopada 2020, 22:07

koparki pisze: piątek, 13 listopada 2020, 21:56Ja sobie zdaję sprawę że podeptałem niejedną "świętość".

św Anagamidev ,przeor zakonu BTC wybacza takie foux pas - bcore jest emanacją ludzkich marzeń, to nic że to tylko kod C++ skopiowany 7671 razybo ma przyszłość i jest zwycięzcą z rozpoznawalną marką
Spoiler:
i ch.j że bez patentu na technologię, bez praw marketingowych do znaku towarowego czy logo i użyteczności globalnej - zabawka dla promila ludzkości ,ale bardzo fajna zabawka trzeba przyznać :twisted:
+cenzura transakcji + KYC w pakiecie : https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/ ... ie-faktem/
Prawdziwa wizja spekulanta ;)Mega bajer, jeszcze nie skreślajcie wybranych altów (wiadomo jakich) na rzecz dziada bez przyszłości..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fervi » sobota, 14 listopada 2020, 01:21

anagamidev pisze: piątek, 13 listopada 2020, 21:47
miso20 pisze: piątek, 13 listopada 2020, 20:27To jest o jakieś wieki za dużo. Max na co można czekać w sklepie, to 5 sekund, a są projekty co robią to jeszcze szybciej.
Dlatego doskonale nadaje się do bycia pieniądzem i store of value, czyli robisz duże, wartościowe transakcje, rzadko, masz długoterminową perspektywę, natomiast w obecnym kształcie jako szybkie płatności mikro się kompletnie nie nadaje ze względu na czas i fee. No chyba, że trzymasz już ileś tam lat 1000 BTC i Cię to rybka, że w ciągu roku na transakcje przepalisz 1 BTC :D Zakładając, że ktoś będzie żył 50 lat to straci jedynie 50BTC , a 950BTC sobie wyda i tak ładna sumka :D Poza tym samo fee jest jakby wynikiem decyzji wszystkich przesyłających, nikt nie każe płacić wysokiego fee jeśli nie zależy nam na czasie. I to właśnie chroni przed spamowaniem sieci, a np. jak ktoś chce trzymać duże sumy powiedzmy kilkaset tysięcy, to raczej nie przesyła ich codziennie tylko raz na jakiś czas kiedy jest mu potrzebne bądź spekulacyjnie trochę kupić, bądź trochę sprzedać, to tu to tam :D I wg. mnie jako store of value BTC jest dużo lepszy od złota, naprawdę GOLD 2.0, niemalże doskonały, gdyż jego prawdziwość weryfikujesz natychmiast i transfer jest natychmiastowy, nie płacisz za przechowywanie, jedynie musisz martwić się, żeby nie zgubić key'a :D
A teraz połącz to wszystko z szybkimi płatnościami na Lightningu, możliwościami pożyczek na RSK (w sumie nie tylko xD), STO na Liquidzie, platformami społecznościowymi (spoiler :P) i tak dalej. I się okazuje, że Bitcoin to nie złoto, a wszystko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 14 listopada 2020, 11:01

No i w końcu promocja :D Wkrótce będzie można znowu kupić dip :D

Na 4h RSI poniżej 50 już, ale do zamknięcia jeszcze trochę, a na 1h okolice 30 :D Bycza chorągiewka lekko zagrożona :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 14 listopada 2020, 11:13

to po prostu wygląda fatalnie :|

matka wszystkich korekt wstała z grobu

@Antrepair
taki żarcik :D
Ostatnio zmieniony sobota, 14 listopada 2020, 15:30 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » sobota, 14 listopada 2020, 13:39

To wygląda bardzo dobrze imo. Później wrzucę screen.
Ps. Napisałeś to tak, jak byśmy zanurkowali pod 10k :twisted:

W następnym tygodniu jest nawet możliwy spadek do 12K9 i taki scenariusz zakładam, fajnie BTC respektuje moje MA na wykresie i prawdopodobnie tam wrócimy trochę wyczyścić zlecenia L. Tak.. i ja przeładuje trochę kapitału na b-mex ustawiając tam zlecenia L.

Obrazek

Jeżeli spojrzeć na to z krótszej perspektywy spodziewam się uderzenia w 13K6 - filetową MA
Obrazek

Natomiast co do ETH do którego wczoraj jeszcze byłem bliski otwarcia szampana mamy trochę lipę, prawdopodobnie uderzymy w 404USD
Póki co szybka- czerwona MA jest wsparciem, ale nie sądzę, żebyśmy to do końca dnia wyciągnęli :roll:
Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 14 listopada 2020, 17:30

warto zerknąć na historie

grudzień to raczej nie jest miesiąc przeznaczony do spadków ale kto wie ;)

wytłumaczę tylko raz jak ja to widzę i może doznasz olśnienia

widzę trzy zielone grudnie w hossie i potem dwa grudnie w bessie 2018 zatrzymanie rocznych spadków 2019 zatrzymanie półrocznych spadków

idź chłopcze zbierać grzybki
Ostatnio zmieniony sobota, 14 listopada 2020, 18:34 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 14 listopada 2020, 17:45

masonbtc pisze: sobota, 14 listopada 2020, 17:30grudzień to raczej nie jest miesiąc przeznaczony do spadków
Raczej? Ale przeczucie Ci to znowu mówi czy sprawdzałeś?

Mierzone od Max do Min w miesiącu grudzień w poszczególnych latach (wartość szacunkowa mierzona na szybko):
Grudzień 2013= -66%
Grudzień 2014= -34%
Grudzień 2015= -23% (ale tu przyznaje że zahaczam o pierwszą dekadę stycznia 2016)
Grudzień 2016= -35%
Grudzień 2017= -43% (pęknięcie bańki, które zapoczątkowało spadek 83%)
Grudzień 2018= -28%
Grudzień 2019= -18%

Edit: kolega @masonbtc nawet nie potrafi uderzyć się w pierś (liczby nie kłamią), tylko woli wstawić ocenę -5 i napisać w ocenie, że jestem zjebem. Proszę @koparki o interwencje ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 14 listopada 2020, 18:33 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
42
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » sobota, 14 listopada 2020, 17:55

Jebnie jak ten dziadek rusztowania, dawać reputacje :evil: :!:

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » sobota, 14 listopada 2020, 18:41

po wybiciu 15,92 mozna oglosic wszem i wobec dolek, wybicie 16084 bedzie potwierdzeniem impulsu, ktorego zasiegiem bedzie kolejny nowy szczyt

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 14 listopada 2020, 18:43

Spoiler:
@masonbtc szanujemy się wzajemnie, zwroty "jesteś zjeb" będą tu piętnowane, kilka dni wakacji abyś przemyślał jak wyglądałoby forum i relacje między użytkownikami gdyśmy się tak do siebie zwracali.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 14 listopada 2020, 19:50

Wow, jeżeli to się skończy nowym high, to naprawdę nawet ja jako permabull nie doceniłem byków. No cóż - "dlaczego nie shortuje się BTC podczas hossy" odcinek 1734.

Zaczyna mnie trochę natomiast niepokoić to, że aktualnie głównym scenariuszem w social media jest ten pod który sam grałem czyli ostatnie podbicie pod 17-18k i korekta (nawet w formie konsolidacji). Gdzieś z tyłu głowy mam predykcję @prap0n czyli lekkie przebicie ATH jako szybie sprawdzenie zainteresowania BTC kiedy zacznie się o nim robić głośniej nie tylko w kryptomediach, lecz w mediach głównego nurtu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 14 listopada 2020, 19:53

Czyli olbrzymi double top i korekta 10-letniej hossy? Ile @Fibo wieszczył, spadek do 100$?
No to byłby wyleszcz wszech czasów.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 listopada 2020, 20:14

kozaki_wiesi pisze: sobota, 14 listopada 2020, 19:53Fibo wieszczył, spadek do 100$?
No to byłby wyleszcz wszech czasów.

To byłaby nowa redystrybucja zmuszająca dev do PRACY nad projektem, bo nie dzieje się kompletnie NIC od lat. A wszystkie założenia z manifestu zostały wycięte i są dorabiane kolejne dziwne tezy czym to Bitcoin jest...Bo nie jest już do micro płatności, nie jest p2p, nie jest dla biedy. Jest SoV i cyfrowym burakiem, czy tam złotem wymyślają.
Może wtedy byłby tym czym miał być w momencie powołania do życia..
Bo walorów spekulacyjnych mamy wystarczającą dużo, na normalnych rynkach. A ja nadal 6 rok czekam na ten zapowiadany cyfrowy pieniądz dla ludzi, wolny, anonimowy, zdecentralizowany, globalny wolny od banków i trzeciej strony. Itd, itp :twisted:
Jak będzie wszędzie adopcja i będzie można płacić i się wymieniać z każdym na ulicy, w gastronomi, hotelu, wynajmie samochodów - ale nie w Bangladeszu czy innej Wenezueli to wtedy wycena może i być adekwatna do adopcji, bo teraz to ogarnia mnie osobiście pusty śmiech jak widzę kolejny raz te wyceny z dupo kapelusza ;) za dość słaby produkt po 11 latach niby pracy nad nim..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 14 listopada 2020, 20:26

socjolog2008 pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:14 Jest SoV i cyfrowym burakiem, czy tam złotem wymyślają.
No i znowu wracamy do tematu co było pierwsze - jajko czy kura.
Bitcoin nie będzie płacidłem bo polityka na to nie pozwoli. Nie trzeba więc go reformować - jest ociężały jak złoto co nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Niczym innym nie zapłacisz kumplowi w Australii bez pośredników i niczyjej zgody; nic innego nie pozwoli ci przewieźć majątku w głowie. Już to mówi o tym z jaką Rewolucją (przez wielkie R) mamy do czynienia.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » sobota, 14 listopada 2020, 20:31

Zdecydowanie ten 15k9 to miejsce silnego wsparcia, ciekawe jak zamkniemy tą 4h i 1D. Jak zamkniemy na 16k1 to raczej winda w górę :roll: sytuacja zmienia się dynamicznie :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 listopada 2020, 20:32

kozaki_wiesi pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:26Niczym innym nie zapłacisz kumplowi w Australii bez pośredników i niczyjej zgody

Zapłacę normalnie jak normalny człowiek przelewem. Bank - Bank /Fiat - Fiat /ewentalnie przewalutowanie
Bo Bitcoin to Fiat (Bank) - Crypto - przesył z portfela - Giełda - Fiat (Bank) to przestańmy opowiadać sobie 11 rok te same pierdoły.
kozaki_wiesi pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:26nic innego nie pozwoli ci przewieźć majątku w głowie

Przewiozę jak normalny człowiek kasę na karcie i sobie będę kartą na wycieczkach płacić. Bo co z tego że wyjedziesz z crypto z seedem ww głowie jak nie wypłacisz bez KYC, podatku za granicą, co opisywałem wielokrotnie z wycieczek na Maltę, Hiszpanię, Litwę, Łotwę, UK, inne. Po co się pierdolić i sobie utrudniać życie - pomijając że wszędzie lockdown`y i nigdzie nie pojedziesz ;)
kozaki_wiesi pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:26Już to mówi o tym z jaką Rewolucją

Ta, Październikową :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 14 listopada 2020, 20:36

socjolog2008 pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:32Zapłacę normalnie jak normalny człowiek przelewem
No chyba, że jakiś urzędnik uzna, że jesteś krnąbrny i ci wyłączą konto. Robiąc przelew jesteś na urzędniczej łasce.
socjolog2008 pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:32Bo co z tego że wyjedziesz z crypto z seedem ww głowie jak nie wypłacisz bez KYC
Za długo siedziesz w branży krypto by pisać takie kocopoły. To poniżej Twojego poziomu, trochę godności, pliz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 listopada 2020, 20:41

kozaki_wiesi pisze: sobota, 14 listopada 2020, 20:36a długo siedziesz w branży krypto by pisać takie kocopoły. Trochę godności, pliz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"

Właśnie dlatego że jestem pisałem z wycieczek i przypominam. Wypłać w Hiszpanii czy na Malcie czy gdziekolwiek 100k euro. Jak masz 300 euro dziennie w bitomatach limit, a taka forma bitomatów jak jest w Polsce i tych biur bez KYC do 15k euro to się wyłącznie nie wiadomo jakim cudem się w Rzeczpospolitej Polskiej ostała.
Daj przykład kraju gdzie wypłaciłeś bo komentarz o kocopołach na poziomie opowieści o adopcji na tych kanałach Youtubowych influancerów :?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 14 listopada 2020, 20:45

@kozaki_wiesi on ma rację , poczytaj perypetie użytkownika __kot__ (deweloper DASHa) gdy pojechał do usa, jak poważny był problem ma styku krypto-fiat aby wypłacić hajs, w końcu musiał poprosić obywatela usa, bo w bitomacie był KYC do kwadratu i to było już dość dawno , dziś oKYCowali już pewnie krypto na śmierć. W PL jest to jeszcze liberalne.
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fledermaus, kontener, shinya56 i 47 gości