Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 26 września 2020, 12:39

@KubaKoń Całe te Twoje przydługie wywody opierają się na założeniu, że będzie kolejna hossa na krypto z kolejnym ATH. A to odważne założenie i moim zdaniem wcale nie musi tak być. Pożyjemy, zobaczymy.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 12:48

shinya56 pisze: sobota, 26 września 2020, 11:31Fajnie się pisze, ale w realu nie jest tak łatwo. Za dużo czynników w tym psychika.
Cóż ja pisałem przez chyba rok czy dwa, że warto uśredniać od 6k$ w dół, "tysiące postów" podczas bessy i już wszystko poszło jak krew w piach. Uspakajałem, pocieszałem strapionych, tłumaczyłem, wstawiałem wykresy, analizy, obliczenia, żeby nie panikować, że na BTC trudno stracić, że można fajnie zbudować pozycję podczas bessy, że dużo łatwiej jest wyłapać ruch na +100%. Podawałem właśnie taki przykład, że właśnie jak ktoś kupował BTC na 10k-20k$ i nadal trzyma, a wierzy w ten projekt, w prawdziwy globalny cyfrowy pieniądz to tym bardziej powinien kupować na każdych cenach, a takie większe przeceny traktować jak li tylko promocję tymczasową, jako trafiające się ślepej kurze ziarno, dar z niebios, dar od boga, życiową szanse w dłuższym okresie... To tym bardziej mógł dołożyć na 3k-6k$ drugie tyle i po odbiciu na 6k-12k$ wyjść na zero.

Może po prostu macie problemy z pamięcią długotrwałą albo właśnie problemy z emocjami. Ja tutaj po prostu podaję suche fakty, chłodną analizę. I właśnie zawsze zalecałem kupno po dużych spadkach, a nie po dużych wzrostach i granie z trendem. A granie z trendem owszem działa, ale ma krótkie nogi długoterminowo. Dlatego mówię nigdy all in i zawsze mieć na jakąś większą przecenę kapitał. Co tutaj jest trudnego do zrozumienia? Trzeba po prostu zaufać metodzie i ją grać. Wtedy odstawiamy emocje na bok. chociaż one też mogą być pomocne, kiedy poczujemy się zbyt pewnie, bądź będziemy zbyt zniecierpliwieni lub znudzeni spadkami czy brakiem zmienności. Jeśli przedstawisz mi lepszą metodę, pokażesz poziomy na jakich najlepiej wchodzić i kiedy realizować zysk(mniej więcej) to wtedy będą mógł stwierdzić czy lepsza czy gorsza. Na razie nie dajesz żadnej metody, która zarabiałaby jakkolwiek i żebym mógł ją zweryfikować. A nawet takie uśrednianie bez realizacji zysków jak wykazał kolega zostało zweryfikowane przez rynek pozytywnie i na razie nie poddaje się próbie czasu do dziś - działa od 11 lat :D
Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 11 września 2019, 11:23 @amneziahaze nie mów tak, bo ja tutaj dość sporo piszę :P :D Ostatecznie to i tak bijemy się wszyscy o nasz własny kapitał, jeden zarobi, drugi straci, ale można zakładać, że wartość bazowa Bitcoina czyli jego kapitalizacja będzie wzrastać z czasem, bo każda kolejna bańka tworzy nowych bagholder'ów, kryptowaluciarzy i w przypadku dużych spadków spora grupa osób będzie skupować i uśredniać powodując wyhamowanie kursu dużo wyżej niż dno poprzedniej bessy, a także sporo osób kupuje po prostu na HODL i liczy, że być może coś z tego kiedyś będzie :D A później jest tak, że jak zaczyna rosnąć to robią tak jak wszyscy naganiacze zalecają i pro szkoleniowcy, żeby dokładać do zysków, co oczywiście buduje piramidę(czy też pompuje bańkę), że ludzie kupują jedni od drugich BTC na silnym wzroście, co oczywiście z matematycznego punktu widzenia musi wiązać się z dramatycznym spadkiem po sprzedaży kogoś kto piramidował cały wzrost i większość jest ogolona :D Dlatego z tej perspektywy im wyżej kupicie tym mniejsze są Wasze szanse statystyczne :D

### edited: 2019-09-11 11:53 ###
@fusywszklanejkuli właśnie o to chodzi, żeby duże wahania czyli duże wzrosty i spadki nie traktować jednoznacznie dobrze lub źle, tylko być przygotowanym na tego rodzaju fluktuacje i widzieć w tym metodę :D Ale to się właśnie wiąże z uśrednianiem! :D Większość właśnie myśli, że jak kupi to wykonując jednego trade'a już będzie mu tylko rosło, a jak spadnie 90% to zamiast dokupić i uśrednić, to jest płacz :D I ja nie mówię, żeby robić tutaj drugiego trade'a biorąc kredy pod zastaw całego majątku, tylko być przygotowanym na to, że zawsze może spaść te 80-90%, a nawet zniknąć z giełdy :D Przecież jak ktoś gra ze stop losem, to przecież też kupując na 6k$ tnąc straty na stracie nie wiem 5-10% to też uśrednia tą cenę w górę tylko, że nie jest tego świadomy :D Później odkupują na cenie 4k$ przykładowo już jego cena średnia nie jest 4k$ tylko dużo wyżej :D Dlatego dla mnie bez sensu jest granie stop losów po spadku na 6k$ czyli 70%+, no chyba, że ktoś faktycznie gra pod upadek projektu czy liczy na to, że BTC będzie po 100$ :D Rozumiem jeszcze grę na cięcie strat jak rosło z 10k$ do 20k$ i tam gdzieś przy 19k$ zamykać pozycję, ale nie po takim spadku, gdzie to praktycznie jest końcówka bessy, a bessa to najlepszy czas na granie, czyli skupujemy jakieś wsparcie, a ludzie na nadziejach, że to już koniec bessy wykupują odbicia i grają pod przebicia oporów, a tam właśnie się shortuje :D Plus to, że długoterminowo tak czy siak to 6k$ to dobre miejsce na wejście, więc jesteśmy w sytuacji praktycznie win-win :D I zauważcie jak trudno gra się na bullrun'ie, kto by przewidział taki wzrost do 13.4k$ z korektami ledwie 10-11%? tutaj nie da się uśredniać :D Albo jesteś zapakowany albo nie, dlatego po to jest bessa, żeby ją dobrze wykorzystać, czyli zakumulować i uśrednić :D Czy ryzykowałeś faktycznie wchodząc po przebiciu 8k$ na pewniaka? :D Przecież nawet jak złapałeś sam szczyt to ledwo zarobiłeś 100% niecałe, gdzie osoby z dołka, już miały zysk 100% i zapewne zacznały sprzedawać :D Dlatego tutaj też należy brać po uwagę historyczne ceny i R/R :D Dodatkowo Ty piszą mi na 4k$, że wchodziłbyś dopiero po przebiciu 8k$, to ja tą informację potraktowałem jako wskazówkę i myślę sobie tak: hmm, teoretycznie kupując na 4k$ daje mi to pewny zysk, bo przecież jeśli w końcu wyjdziemy z tej bessy, to będą osoby na kupno, to trudno, najwyżej będę musiał akumulować jeszcze rok dwa, pocisnę trochę, przyoszczędzę to co mi uda się kupić to da mi 100% zysku, więc kiedy kurs zacznie rosnąć, będę miał już odzyskany kapitał, a być może te kupujące osoby na 8k$ faktycznie spompują mi cenę do 100k$, więc upatrywałem tutaj swojej przewagi :D I też nie ryzykuję nie wiadomo ile, w zasadzie to ja zakładam, że wszystko co jest na giełdzie i tak jest spisane na straty, więc nie przywiązuję się zbytnio i w sumie dzięki temu nie podejmuję jakichś decyzji pod wpływem emocji mogących zrujnować mnie finansowo, po prostu zakładam, że cena będzie wyższa niż 20k$+, więc do tego czasu ani mi się śni panikować, szczególnie po dużych spadkach raczej faktycznie dostrzegam w tym promocję, tym bardziej, że byłem przygotowany na długą bessę na BTC, a już dzisiaj bawię się darmowymi BTC, skupuję jakieś shitcony :D Wg. mnie już doszło do bitcoinizacji i mamy globalną adopcję, a teraz czas na shitcoinizację :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 11:24
dymonek pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 10:35bajki o 100k to dla anagamidev i liskowców w tym roku proszę opowiadać
Osobiście jak zwykle zalecam grubą akumulację, takie przeceny kilkudziesięcioprocentowe to skarb i w dłuższym terminie powinny dać zysk, oczywiście na dźwigni bym uważał :D Ale jeśli chcecie mieć prawdziwą niezależną walutę, to sami musicie mieć do niej zaufanie i chcieć w niej trzymać środki :D Zresztą znowu mamy potężny dodruk FIAT'ów, w dłuższym terminie to musi się też przełożyć na wyceny Bitcoin'a i ogólnie pozostałych kryptowalut, jest panika i ludzie wpadają w spiralę strachu i beznadziei, a tak naprawdę to powinni się cieszyć i ryzykować właśnie teraz :D Siedzieć trzeba było na FIAT'ach jak jeszcze SPX było kilkadziesiąt procent wyżej :D PKO BP spadło ponad 50%, kupować ile wlezie :D
anagamidev pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 01:22 @socjolog2008 jakby to ode mnie zależało, to spadnijmy jeszcze na to 4k$, odklepmy tą korektę i niech każdy się załaduje, to tylko niecałe 50% od aktualnych cen, a później w prostej linii do 20k-100k$ :D Ewentualne jeszcze wcześniej 9222$~ też byłoby dobrze w międzyczasie :D Chociaż to co teraz się dzieje, ten ISHS wygląda jak na razie na ostrą akumulację :D BTC 100k$ soon :D Zakładając, że BTC nawet spadnie jeszcze do 1k$, a później i tak wzrośnie do 20k-100k$ to R/R wynosi -6k$/+13k-93k$ na każdego pojedynczego BTC, a już jesteśmy po spadku 50% od ostatniego lokalnego szczytu :D Nie ma sensu panikować, w długim terminie nie można stracić, dlatego sobie uśredniać i akumulować :D Z obecnych cen na 100k$ to jest 1000% zysku ponad :D Czyli jeśli ktoś będzie sobie powiedzmy 10% wkładał regularnie przez rok czy dwa, to będzie później miał kapitał rocznych/dwuletnich zarobków :D 10% to chyba można zacisnąć pasa :D Grać długoterminowo, skupować wychłodzone RSI 4h, 1d, nie ma sensu napalać się na szybkie zyski, bo nie o to chodzi, wszystko ma swój czas i miejsce :D Tutaj nie ma wielkiej filozofii, nie gramy na dźwigni, nie musimy być perfekcyjni, nie wyleszczą nas :D Zresztą jak ktoś chce mieć zdecentralizowany pieniądz, to powinien kupować tak czy siak na każdej cenie długoterminowo :D Zdecentralizowany globalny pieniądz to wielka moc, ale też wielka odpowiedzialność :D Nie możemy się mazgaić i wymyślać, że za drogo albo, że to czy tamto nam się nie podoba :D Trzeba podjąć ryzyko i tyle :D
Spoiler:

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 26 września 2020, 13:15

kozaki_wiesi pisze: sobota, 26 września 2020, 12:39@KubaKoń Całe te Twoje przydługie wywody opierają się na założeniu, że będzie kolejna hossa na krypto z kolejnym ATH. A to odważne założenie i moim zdaniem wcale nie musi tak być. Pożyjemy, zobaczymy.


No właśnie nie. Już na spokojnie tłumaczę. Od kilku lat stosuje tę taktykę i średnia cena zakupu BTC (codziennie za 10$) w moim przypadku to okolice 3500 USD/btc. Zatem nowe ATH w sumie nie ma dla mnie znaczenia, bo dopóki dopóty nie zejdę poniżej średniej ceny mojego DCA to mam czysty zysk. Oczywiście nie twierdzę, że BTC nagle na zawsze nie spadnie do np. 1k, ale życzeniowo obstawiam, że nie. Przykładowo przez te kilka dni w marcu jak nagle musiałbym sprzedać moje BTC, to byłbym stratny 20-30% procent, ale tak jak pisałem ja holduje długoterminowo i takie dumpy mnie nie ruszają. Aktualnie mam stopę zwrotu na poziomie ok 200% (przy obecnym kursie 10,7k), czyli dla mnie to na chwile obecną safe haven. Czy w czasie kryzysu dalej będzie safe haven? Nie wiadomo, aczkolwiek tak jak pisałem na przykładzie krajów gdzie obecnie jest ogromna hiperinflacja/inflacja (wenezuela, argentyna, turcja) widać wyraźnie, że ludzie uciekają w BTC (bo w co mają uciekać? czy jest lepsza i szybsza alternatywa walki z inflacją?), zatem jestem dobrej myśli. Czy będzie tak w innych krajach jak nadejdzie kryzys? Dowiemy się. Zresztą za dużego wyboru nie mam, bo złota niestety nie kupuję, a trzymanie fiatów na koncie w dzisiejszych czasach to jednak niezbyt dobry pomysł, zwłaszcza jak ktoś wpadnie na genialny pomysł wprowadzenia ujemnych stop procentowych.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 13:20 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 26 września 2020, 13:18

Na własny użytek (niezgodnie nawet ze słownikowymi definicjami tych słów) przyjmuję rozróżnienie pomiędzy postawą inwestorską i spekulancką.

Inwestor to ten, który uważa, że walor, w który inwestuje, ma przyszłość, co prędzej czy później odbije się na cenie. Inwestora nie obchodzą ani codzienne wahania kursu, ani spadki o 99%. Obchodzi go jedynie to, czy przesłanki, skłaniające go do inwestycji, są wciąż spełnione. Inwestor godzi się na stratę nawet całego zainwestowanego kapitału, gdyby ostatecznie okazało się, że nie miał racji. Inwestor kupuje w latach 80-tych akcje Apple, ponieważ uważa, że charyzmatyczny wizjoner Steve Jobs poprowadzi firmę na szczyt. Inwestor sprzedaje te akcje, gdy Jobs zostaje zmuszony do odejścia w 1985 roku. Ten sam inwestor, być może po drodze też lokując kapitał w założone przez Jobsa NeXT oraz Pixar, ponownie kupuje Apple w 1997, gdy Jobs powraca do firmy. Kursy akcji na przestrzeni tych lat nie mają tu nic do rzeczy. Liczy się to, że ostatecznie nadzieje związane z Jobsem realizują się, a Apple wyrasta na hegemona i trafia do grupy FAANG, pięciu czołowych spółek technologicznych. Ma to rzecz jasna odpowiednie przełożenie na kurs. Gdyby Jobsowi się nie udało, a kapitał przez lata zainwestowany w Apple by stopniał - trudno, to ryzyko było od początku wliczone w inwestycyjne przedsięwzięcie.

Spekulant natomiast ma ochronę kapitału za priorytet, często nie podziela wiary i entuzjazmu inwestora, a może nawet uważa, że firma, na akcjach której spekuluje, nie ma przyszłości. Kurs waloru ma dla niego zasadnicze znaczenie, a cała reszta to tylko czynniki nań wpływające. Zarządzanie kapitałem jest rygorystyczne, a stop-lossy bezlitośnie realizowane.

Bywa, że inwestor i spekulant spotykają się, gdy obydwaj kupują:
- ETH podczas bańki ICO - pierwszy, bo uważa, że pierwsza i najważniejsza platforma smart kontraktów odniesie sukces, drugi, bo uważa, że warto podłączać się do hossy, póki ta trwa,
- LEND podczas bańki DeFi - pierwszy, bo uważa, że powstaje zalążek alternatywnego systemu finansowego, który wyewoluuje w coś znacznie większego, drugi, bo uważa, że warto podłączać się do hossy, póki ta trwa.

Bywa, że ich drogi się rozchodzą, gdy w kwietniu 2019, jeszcze przed bańką DeFi, LENDBTC opuszcza konsolidację dołem: inwestor cały czas uważa, że nieustannie rozwijany LEND należy do zalążka alternatywnego systemu finansowego, a spekulant realizuje stop-lossa, zorientowawszy się, że baza pod ewentualne wzrosty względem Bitcoina załamała się, po czym kurs spada dalej z okolic 200 sat do okolic 30 sat.

Obydwie postawy uznaję za właściwe, pod warunkiem, że ma się pełną świadomość ich konsekwencji. Jak się okazuje, nie jest to wcale proste, zwłaszcza że niektórzy uważają się za spekulantów, podczas gdy są inwestorami, a inni uważają się za inwestorów, podczas gdy są spekulantami. (Te dwa przykłady są być może nieco naciągane, jestem świadom ich niedoskonałości - jednak broniłbym tezy, że pierwszemu bliżej do inwestora, a drugiemu do spekulanta w moim, wyjaśnionym wyżej, znaczeniu tych słów.) A skuteczności metod DCA i VCA nie trzeba udowadniać - oby tylko hossa dopisała.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 26 września 2020, 13:22

@fusywszklanejkuli wyłożyłeś nam tutaj znane powszechnie różnice pomiędzy AF a AT.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 26 września 2020, 13:36

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 12:48 To tym bardziej mógł dołożyć na 3k-6k$ drugie tyle i po odbiciu na 6k-12k$ wyjść na zero.
tak, jasne. Ktos miał 100k na gre, kupił na ATH, i jak spadło na 6k, to ty mu proponujesz wrzucić kolejne 100k ? :D
i potem na 3k kolejne 100-200k ?
skąd ty się urwałeś? Pisałem ci - w teorii, z nieskończonym budżetem to wygląda super, ale nie w realnym życiu....jak ktoś ma miliony i te 100k to tylko 2-5% budżetu inwestycyjnego, to ok..

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 26 września 2020, 13:40

a tymczasem na eth (nie sprd*l tego zią)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 14:29

adiqq pisze: sobota, 26 września 2020, 13:36tak, jasne. Ktos miał 100k na gre, kupił na ATH, i jak spadło na 6k, to ty mu proponujesz wrzucić kolejne 100k ?
Nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę. Znowu podajesz głupi, skrajny przykład ten sam, odwracasz kota ogonem, bardzo słabe są te argumenty czy ich brak w zasadzie. A kto miał 100k na grę i kupował na 10-20k$? Tam cena powyżej 10k$ to były dwa tygodnie zaledwie w 2017 roku, a po spadku do 10k$ było mocne odbicie do 17k$ +70%, można było uśrednić tak samo. Czy ja piszę o grze krótkoterminowe czy długoterminowej? Przecież daję sobie perspektywę wieloletnią, bo chyba każdy z nas jest na tym rynku od kilku lat co najmniej, prawda? Czyli w tym czasie możesz wyłapać mnóstwo ruchów na wielu poziomach. Już to widzę jak ktoś pakuje cały majątek w jakieś egzotyczne aktywo. Uważam, że to czysta głupota tak czy siak i kompletne zaprzeczenie tego co piszę. Czytaj ze zrozumieniem. Mówię, żeby nie wchodzić all in i kupować właśnie już na spadkach głębszych, dipach, czy jakichś stałych zafiksowanych statystycznie procentach. Podajesz jakiś skrajny przypadek, któryś już raz bez sensu. Jednak pokazałem, że jeśli ktoś trzyma nadal i wierzy w jakieś dobicie, no bo po co by trzymał, to nawet wtedy jest metoda, żeby wyjść z takiej pozycji cało w dłuższym terminie. I takich okazji było już 3 na BTC, z 6k$ -> 12k$, z 3333$ -> 13333$ oraz z 4k$ -> 12k$. Trudno jest trafić idealnie w dołek, to jasne. Ale jeśli chociaż złapałbyś połowę ruchu czy 1/4 każdego z nich to mógłbyś wyjść na 0. Poza tym jak ktoś miał jaja inwestować taką kasę tak wysoko, to też powinien mieć jaja to zrobić na niższych poziomach, paradoksalnie dużo bardziej bezpiecznych. :D

I ogólnie mówię, żeby sobie rozłożyć akumulację i uśrednianie w czasie, przecież patrząc na wykresy historyczne, różnorakie mamy długie wypłaszczenia po spadkach zazwyczaj, lokalne szczyty są dość ostre i robione na większej dynamice. Czyli masz tak naprawdę mnóstwo czasu dobre ceny. Kupując regularnie jest niewielka szansa, że kupimy ceny szczytowe, a przynajmniej stosunek tych kupionych "na dołku" będzie większy do tych kupionych "na górce". Ja też nie mówię, żeby kupować na każdej cenie tylko po spadkach. A to co ktoś robi i że kupujesz tylko na szczytach to Twoja sprawa. Jeśli ktoś myśli, że wykona jeden zakup i będzie tylko rosło już w nieskończoność i nigdy nie spadnie poniżej jego ceny zakupy jest dość zabawne i iluzoryczne. Ja proponuję wykonać 100 zakupów, te zakupy, które uda się sprzedać po dobrej cenie sprzedać(jak najszybciej - chociaż tak czy siak wzrosty trzeba przehodlować), a część po prostu trzymać na tą super sprzedaż właśnie docelowo na szczycie kolejnej bańki, a nie znamy przyszłości :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 26 września 2020, 15:04

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 14:29Nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę. Znowu podajesz głupi, skrajny przykład
To wcale nie jest taki skrajny przykład, bo z punktu widzenia inwestora, to aż tak wiele nie zmienia fakt, czy kupił na ATH czy po 15-17k.
Nie wiem, może ja znam innych ludzi niż ty - ale jakos trudno mi sobie wyobrazić inwestora - który ma te 100k o których pisałem i robi zakupy za 10K (niech będzie że na poziomoe 15k) (resztę odkłada, nie inwestuje), czekając aż spadnie, spadło do 12k - kupuje "dipa" za kolejne 10k, po spadku do 9k kolejny "dip" za 10k, na poziomie 6k kolejny "dip".....znasz duzo takich? W moim (realnym) świecie takich nie znajdę.


Kolejna sprawa - z jednej strony piszesz o inwestycji długoterminowej - ok. Ale ja tutaj widzę konkretną sprzeczność - długterminowość kłóci mi sie bardzo z wykupywaniem lokalnych dołków i sprzedażą na lokalnych szczytach. To jest pomieszanie pojęć. To nie jest inwestowanie długoterminowe....proponuję sprawdzić co oznacza termin "inwestycja długoterminowa" - bo to co ty proponujesz, można róznie nazwać, ale na pewno nie tak.
Długoterminowo - to się coś kupuje i ewentualnie co jakiś czas się sprawdza cenę, ale generalnie nie jest się na bieżąco. Długoterminowo - to jest na bitfilar.pl
Uśrednianie - tutaj trzeba być bardzo na bieżąco z wykresem, śledzić newsy, to bardziej short-midterm....i jeszcze oczywiście jedna rzecz którą konsekwentnie pomijasz - to zarządzanie kapitałem. Może dla ciebie jest to jasne i oczywiste, ale piszesz tak jak piszesz i nie ma tam nic o zarządzaniu kapitalem. najczęściej jest tylko wykres i "but the dip" LOL.


I ja doskonale wiem, na czym polega twoje granie - ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, że tutaj czyta to bardzo dużo świeżaków (wbrew temu co piszesz!) - i jak ktoś nieświadomie zacznie cię naśladować, to bardzo szybko dołączy do grona bagholderów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » sobota, 26 września 2020, 15:47

Niech sobie każdy stosuje strategię jaka mu wygodna. Ja osobiście nie jestem fanem uśredniania, bo zamiast ciąć straty, to musiałbym ciągle przelewać nowy hajs na giełdę. Takie uśrednianie na BTC rzeczywiście zdało test, ale na Lisku? Jak ktoś uśredniał od 100 zł w dół? Co ma powiedzieć taka osoba? Przecież Lisk najprawdopodobniej już nigdy nie przekroczy 10 zł, nawet jeśli będzie nowa hossa, bo jest tam cała masa baghodlerów. A z tą nową hossą, to też nie wiadomo, chciałbym przypomnieć, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nowa hossa i newsy o nowym ATH na BTC były ogłaszane już chyba ze 3 razy. Także nie wiadomo, czy ta nowa hossa w ogóle będzie, tym bardziej, że kryzys gospodarczy zbliża się i już słychać jego kroki.

Do tego to, że na BTC uśrednianie zdało test w przeszłości, to nie daje gwarancji, że ta strategia zda test stosując ją od dzisiaj. Może BTC spadnie i będzie mielił w okolicach 7-8k przez następne dwa lata? I wydaje mi się, że mogłaby to być spoko opcja, bo stabilny BTC powinien sprawić, że alty odkleją się od niego i nie będą tak zależne od swojego dziadka BTC. Wtedy te wartościowe alty mogą pójść ładnie w górę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 26 września 2020, 16:08

ChomiczyPlan pisze: sobota, 26 września 2020, 15:47Także nie wiadomo, czy ta nowa hossa w ogóle będzie, tym bardziej, że kryzys gospodarczy zbliża się i już słychać jego kroki.


Kryzys paradoksalnie może właśnie pomóc adopcji BTC, a co za tym idzie wzrostom kursu i bardzo dużo czynników na to wskazuje (nie mam na myśli tutaj takich nagłych wahań jak w marcu, mówię o dłuższym okresie), ale ten temat był wałkowany kilka stron temu (złoto vs btc w kontekście SOV/safe haven) i zdania są podzielone no i każdy wariat jest możliwy. Zobaczymy.
ChomiczyPlan pisze: sobota, 26 września 2020, 15:47Do tego to, że na BTC uśrednianie zdało test w przeszłości, to nie daje gwarancji, że ta strategia zda test stosując ją od dzisiaj. Może BTC spadnie i będzie mielił w okolicach 7-8k przez następne dwa lata?


No taki scenariusz jest możliwy - co do tego nie ma wątpliwości. Natomiast zwróć uwagę na to, że postanowisz sobie, że mimo tego, że przez 2 lata kurs będzie 7-8k, to i tak Ty sobie codziennie kupujesz BTC po bieżącym kursie (np. po te 10$) i nagle po tych 2 latach w końcu coś się ruszy i kurs wystrzeli do 10-11k (niewiele patrząc na wahania kursu) - Twój średni kurs zakupu oscyluje w okolicach 7-8k, zatem przy 10-11k masz około 40-50% stopy zwrotu. Mało? Bardzo dużo patrząc na to co oferują banki na lokatach itd. Natomiast wyraźnie podkreślam, że też możliwy jest scenariusz gdzie BTC spadnie jeszcze niżej, ale ten scenariusz przynajmniej na chwile obecną (według analizy fundamentalnej/analizy blockchainu) jest znacznie mniej prawdopodobny niż wzrost kursu o kilkadziesiąt procent za te kilka lat, nawet w dobie długoletniego kryzysu. No ale to rzeczywiście myślenie życzeniowe i niestety każda strategia niesie za sobą ryzyko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 16:13

@adiqq znowu własnie podajesz jak nie powinno się grać i ja się zgadzam, że takie "inwestowanie" jest bez sensu. No chyba, że oni jakimś cudem ci Twoi inwestorzy są zarobieni taką metodą gry :D

Co do gry długoterminowej, to jeśli gramy wszyscy na rynku kilka lat na tym samym aktywie to tak czy siak jesteśmy inwestorami długoterminowymi, dlatego dobrze jest to sobie uświadomić i grać strategią długoterminową, ale też właśnie dobrze jest od czasu do czasu zrealizować zysk i albo go wypłacić albo odkupić więcej BTC na spadkach i sprzedać je wyżej, żeby znowu mieć hajs na skupowanie dip'ów. A skoro mówię, żeby nie wchodzić all in i mieć przykładowo kapitał 50% na grę i 50% na skupowanie przeceny większej to już samo w sobie zawiera MM.

@ChomiczyPlan melduję, że na Lisku uśrednianie zadziałało jak diabli nadzwyczaj dobrze, wystarczyło skupować korekty 80-82% przez ostatnie dwa lata. Jeśli ktoś nie zasypiał gruszek w popiele i zaryzykował kapitał podobny jak na hossie, to nie dość, że zniwelował stratę ewentualną to jeszcze pewnie zarobił kilkaset procent. Potężne wahania, jeden z lepszy coin'ów do rozgrywania na bessie. Tutaj też zadziałała AT i statystyka. :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 26 września 2020, 16:28

Adopcja Bitcoina. Bo często przewija się słowo/hasło a ciekawy artykuł z tezami pod dyskusję można przytoczyć. Wątek zaczyna przypominać tematykę z lat 2015 i wcześniejszych, gdzie dyskutowana o BTC jako takim a nie tylko o cenie i jej różnych walidacjach, jakie jest wasze zdania na poniższe tezy z artykułu :
PL : https://translate.google.pl/translate?s ... 19-00309-8
EN : https://link.springer.com/article/10.10 ... 19-00309-8
Tezy :
1. Wystąpienie kryzysów inflacyjnych wiąże się ze zwiększonym wykorzystaniem infrastruktury Bitcoin
2a. Im niższa populacja dorosłych włączonych finansowo, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
2b. Im niższy poziom konkurencji na rynkach bankowych, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
2c. Im większa populacja dorosłych z włączonymi finansami, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
2d. Im wyższy poziom konkurencji na rynkach bankowych, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
3a. Im większy poziom zaufania do innych, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
3b. Im wyższy poziom nieufności w bankach i systemie finansowym, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
3c. Im większa skłonność do ryzyka, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin
4. Im więcej odbywa się pranie pieniędzy, tym większa jest adaptacja infrastruktury Bitcoin
5. Im silniejsze praworządność, tym większa adaptacja infrastruktury Bitcoin

Dotyczy lat 2015-2020 ,ilość nodów BTC w tym okresie spadła o 40% /kurs wzrósł ,wiadomo https://bitnodes.io/dashboard/?days=730
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » sobota, 26 września 2020, 16:32

@anagamidev
O ile w przypadku BTC DCA działa i rzut oka na wykres all time pokazuje, że póki co Bitcoina nie dotknęła bessa specjalnie inna od każdej poprzedniej po pobiciu kolejnego ATH to jednak przykład Liska pokazuje, że to nie jest najlepszy sposób, a zaryzykuje, że po prostu kiepski. W końcu trafisz takiego coina, którego wartość spadnie do 0, a rzut oka na wykres większości shitcoinów pokazuje, że tam to zmierza. To jest jak szukanie pennystocks i kupowanie ich za 1 centa oczekując wzrostu o 100% na 2 centy :) w przypadku Liska skąd wiedziałeś od początku bessy, że za każdym razem spadnie akurat 80%+ i potem odbije?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » sobota, 26 września 2020, 16:33

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 16:13melduję, że na Lisku uśrednianie zadziałało jak diabli nadzwyczaj dobrze, wystarczyło skupować korekty 80-82% przez ostatnie dwa lata. Jeśli ktoś nie zasypiał gruszek w popiele i zaryzykował kapitał podobny jak na hossie, to nie dość, że zniwelował stratę ewentualną to jeszcze pewnie zarobił kilkaset procent. Potężne wahania, jeden z lepszy coin'ów do rozgrywania na bessie.



No pod warunkiem, że rzeczywiście kupowałeś na lokalnych dołkach i sprzedawałeś na lokalnych górkach. Dla mnie to jest teoria i fajnie się mówi po fakcie i pokazuje ile procent urosło/zjechało: "o tu był dołek, a tu górka". Gdyby to było takie proste, to każdy byłby zarobiony. Jak ktoś rzeczywiście umie tak dobrze wyczuwać górki i dołki, to serio zazdroszczę ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 26 września 2020, 16:41

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 16:13@adiqq znowu własnie podajesz jak nie powinno się grać i ja się zgadzam, że takie "inwestowanie" jest bez sensu. No chyba, że oni jakimś cudem ci Twoi inwestorzy są zarobieni taką metodą gry
nie, to była specjalnie przejaskrawiona wersja twojego uśredniania....w teorii wszystko wyglada dobrze...problem w tym, że ty też dużo i ładnie opowiadasz o teorii. A jak ci proponuję podjęcie tematu na konkretnych liczbach i cenach - to już któryś raz z rzędu nie podejmujesz rękawicy...I jak tu potem mówić o wiarygodności ?

Dodano po 26 sekundach:
ChomiczyPlan pisze: sobota, 26 września 2020, 16:33No pod warunkiem, że rzeczywiście kupowałeś na lokalnych dołkach i sprzedawałeś na lokalnych górkach. Dla mnie to jest teoria i fajnie się mówi po fakcie i pokazuje ile procent urosło/zjechało
właśnie, to też tylko teoria.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » sobota, 26 września 2020, 16:45

A co za problem zerknąć na RSI, fear and greed, postawić kilka kresek, oporów , wsparć, linii trendu i już masz kilkadziesiąt procent szans oszacować dołek czy górkę. Przecież anagamidev nie raz zaznacza że RSI jest ciekawe do kupna, a pewnie nie tylko z tego jednego wskaźnika korzysta i całym know how na pewno się nie dzieli ;)


Skoro @adiqq nie potrafisz oszacować kiedy jest górka a dołek, to słaby z Ciebie trader.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 16:48 przez Pogromca, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 16:46

@Fridaytrader
Spoiler:
stąd. Po każdym spadku 80%+ odbijał +100% wcześniej i zauważyłem schemat. Pisałem zresztą o tym wątku Lisk, można sobie znaleźć posty. Docelowo Lisk 100$ soon. Zresztą za 24h ok. Lisk ma halving i jego inflacja roczna będzie wynosić 2.1%, czyli blisko jak BTC, tj. 1.7%, czyli też może być świetnym store of value i hedge'em inflacyjnym.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 16:49 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 26 września 2020, 16:47

@socjolog2008

Ten artykuł jest fenomenalny. Naprawdę. Nie znalem go i osobiście bardzo dziękuję. A co do nadchodzącego kryzysu, który jest nieunikniony, krótki fragment (który jest kroplą w morzu tego co można tam znaleźć):

"Korelacja nieufności w bankach z przyjęciem bitcoinów powinna być przedmiotem troski organów nadzoru finansowego, dla których stabilność finansowa i transakcje za pośrednictwem legalnych kanałów pieniężnych są równoznaczne. Nigdzie nie jest to większym problemem niż w krajach, w których inflacja jest bardzo wysoka. Niska wiara w stabilność waluty w połączeniu z brakiem zaufania do krajowego systemu finansowego może skłonić ludność do korzystania z walut cyfrowych, zmniejszając efektywność podaży monetarnej władz monetarnych."

Wiadomo, że słowem klucz jest "może skłonić" a nie "skłoni", aczkolwiek już teraz wyraźnie widać, że rzeczywiście tak jest i potwierdza to analiza blockchain w kontekście geopolityki. A co do empirycznego podejścia twórców artykułu - szacuuuun!

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 26 września 2020, 17:49

Lisk zdetronizuje Ethereum

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kontener i 33 gości