Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 20 września 2020, 15:23

socjolog2008 pisze: niedziela, 20 września 2020, 15:03Bitcoin to dzisiaj czyrak na rynku crypto, blokujący o torpedujący rozwój wielu projektów i ich dokapitalizowanie przez spekulantów. Można by go porównać do Microsoftu torpedującego rozwój Netscape w wojnie przeglądarek internetowych.
Ciekawe skojarzenie. Ale trzeba przyznać że świetnie jest wykorzystany do sterowania całym rynkiem.
Niemal całkowicie jest ulokowany na nielicznych portfelach poza rynkiem (nieliczne kilka procent portfeli bitcoinowych baronów ma 90% bitcoinów), niewiele kapitału potrzeba aby sterować rynkiem krypto - dołując ciekawe aktywa jesli jest potrzeba ich akumulacji tylko cyklami na bitcoinie , a co do płynności i instrumentów lewarowanych widać było podczas COVIDowego krachu jak kojny przechodziły z rąk do rąk i z roku na rok koncentracja kluczowych krypto w nielicznych rękach wzrasta - można to zaobserwować w historii struktury zamożności adresów. Najbardziej znani deweloperzy bitcoina orbitują wokół bankierów i jakoś się to kręci w tempie ograniczonym do max kilkanaście tx/sek 8-) . Także nie ma się co obrażać na hegemona i jego drukarnie skoro krypto niezależne to dla nich sprzeczność interesów.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 20 września 2020, 16:57

Na razie utworzyło idealnie równoległy kanał i powinno iść ku gorze. Wypadnięcie oznacza zjazd na 10k i zabawę od nowa (albo dalszy kierunek południowy po takim tąpnięciu).
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 20 września 2020, 18:22

ile razy można powtarzać że alty to gówna które służą tylko do pomnażania btc

pozwalam sobie tak pisać z tego względu iż następny alt sezon prawdopodobnie nastąpi najbliżej za kilka miesięcy więc do tego czasu większość znowu zapomni :D

btc teraz prawdopodobnie mocniej poleci w dół można to odczytać z wykresu dominacji

alty mają sporo miejsca na zjazd co pokazuje rsi na 1d więc pewnie tak to będzie wyglądało

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 21 września 2020, 01:56

Jak nie zrobią dzisiaj dziadostwa na snp, to myślę, że powinno iść tą drogą. Ostatnie 6 dni (1h) wygląda bardzo podobnie do sytuacji z tamtego tygodnia. Przy ~11450-80 pewna cofka od lt po szczytach 17.08 i 01.09. Gdyby udało się przebić, można ostrożnie wlewać paliwo do rakiety 8-)

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 21 września 2020, 09:51

Dax ładnie się sturlał. Jak myślicie - czy dziś będzie ten dzień i jeb*ie?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 21 września 2020, 10:46

Zapraszam na nowy barometr kursu

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 21 września 2020, 11:23

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 21 września 2020, 09:51 Dax ładnie się sturlał. Jak myślicie - czy dziś będzie ten dzień i jeb*ie?

@ChomiczyPlan IMO to może być TEN dzień ;) Przy czym baczniej przyglądam się eth i altom. BTC aktualnie rzeczywiście wygląda jak "bezpieczna przystań", do której więksi gracze ucielki na czas korekty na altach.. Najwyraźniej na altach nie są to jeszcze poziomy atrakcyjne do wchodzenia, więc powinno pociągnąć niżej. Kluczowe punkty do przebicia na eth to 365 i 355. Poniższy kanał jest bardzo klarowny i mam nadzieję na test lt od dołka (przy czym szpila może być dość długa), DB i wyjście z kanału niebieskiego.. Widać zresztą jak przy trzech impulsach up mediana działała jako niesamowite wsparcie skutkujące dwoma dużymi wystrzałami i HH. Aktualnie testowaliśmy ją już dwukrotnie od dołu jako opór, więc analogicznie powinniśmy podążać w dół. Czas korekt na eth to przedział 14-20 dni, więc i tu najwyższy czas na mocniejszy ruch.

Na btc można wyrysować klin zwyżkujący, aktualnie napieramy na lt od lokalnego dołka, wyjście dołem da test wsparcia na 10.5-6.

No i chyba najważniejszym katalizatorem będzie sytuacja na stockach. Dziś wszystko mocno w dół, futuresy na spx w dół, zamknięcie spx na 1W imo symbolicznie, ale jednak bardzo nieładne (LL i w ostatniej luce od poprzedniego ath).

Podsumowując plan mam taki, że czekam na pogłębienie dołków na altach co może nastąpić w rangeującym btc (11-10k) i ładuję się w longi, a jak opisane poziomy nie wytrzymają to mamy dupę a nie bull market :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 21 września 2020, 12:01

spada w stosunku do "bezcennego" dolara łeb w łeb ze srebrem, wykres minutowy się nawet pokrywa.
Wiele altów na poziomach tak niskich że kojarzy się to z bessą. W tym roku 12k nie zobaczymy moim zdaniem. COVIDowy reset gospodarek w trakcie.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 21 września 2020, 12:43

Obrazek
no to alty mają wielki problem 8-)

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
wygląda na to że większość z nich musi polecieć na śmietnik zanim btc się zdecyduje na hosse i nowe ath

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 21 września 2020, 13:25

Przedział 9500-9950(ETH 315-335) jako ostatnia deska ratunku(o ile tam w ogóle dojdzie) i szansa na wejście, gdy zmienność będzie dostatecznie niska. Teraz trochę się cykam, przyfarciłem rano sprzedając resztę DGB i TRX, bo krypto nieco się opóźniły do SPX, natomiast nie wygląda to póki co moim zdaniem aż tak tragicznie, to samo spx okolice 3200pkt z timingiem do 24 września i obrona tychże poziomów też może być przecież brana pod uwagę - jako większa korekta tygodniowa w trendzie. Dopiero przebicie tych poziomów dołem to moim zdaniem dalej nieokreślona bessa. Październik na indeksach może nieco zluzować, a tym bardziej listopad - takie prawdopodobieństwo widać na danych historycznych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 21 września 2020, 16:26

Ale mi popsuli zamysł :D Tymczasem złoto poniżej 1900. Dzieje się. Na BTC na razie bez tragedii.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 21 września 2020, 16:39

na papierowym złocie pogrom wiec bitek dziś spadnie na 9xxx$
---

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2020
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: personanongrata2 » poniedziałek, 21 września 2020, 16:41

wywalilo mi SL z poprzedniego shorta, wszystko dlatego, ze zasieg korygujacy spadke ponizej 10,0 oznaczylem jedynie ograniczeniem klastrem i silnym oporem, teraz widac, ze strefa oporow podtrzymala charakter ruchu, zrobilismy 0,5 zniesienia



czeka nas ruch, o ktorym pisalem wczesniej = zamkniecie luki, podtrzymanie LT i utrzymanie SZ

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 21 września 2020, 16:45

ChomiczyPlan pisze: niedziela, 20 września 2020, 15:20Dobra, zakładam shorta na ETH bez stop lossa na dźwigni 20, ryzykując $1000, z zamknięciem pozycji po spadku o 10%, jak mi nie wejdzie, to wychodzę z rynku. Muszę odpocząć od rynku, bo ostatnio wiele nietrafionych decyzji :/


Yeee, udało się :D Ciekawe co będzie dalej, wypadałoby zrobić jakieś małe odreagowanie, ale teraz boję się już zakładać jakąkolwiek pozycję. Moim zdaniem wygląda to wszystko niedźwiedzio, ja bym się nastawiał na czerwony październik, czyli powtórka z marca. W listopadzie - po wyborach w USA wszystko powinno wrócić do normy. Teraz poczekam sobie z miesiąc i na początku listopada kupię tanie alty.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 21 września 2020, 16:59

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 21 września 2020, 16:45Yeee, udało się
Tym razem tak.
Ale chyba zdajesz sobie sprawę, jak ryzykowne jest takie granie?
Statystyki nie oszukasz, przy którymś takim przypadku będzie zonk...nie lepiej stosować jakieś normalne metody stawkowania, ograniczające ryzyko?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kim_dzong_un » poniedziałek, 21 września 2020, 18:05

Bitmar pisze: poniedziałek, 21 września 2020, 10:46 Zapraszam na nowy barometr kursu
A dlaczego nie ma żadnej opcji 9k-10k do wyboru?

 ! Wiadomość z: Bitmar
Mój błąd. Miał być przedział 9-11k. Już poprawiłem
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 21 września 2020, 18:32

Lower low jest dopiero na 8830 więc miejsca teoretycznie jeszcze sporo. A wszystko poniżej to raczej dramat długoterminowo.
I miłoby było w rejon 9000-10000 spaść dosłownie jakąś szpilą, żeby do tych poziomów wrócić dopiero za parę lat po następnej bańce. :mrgreen:


A wszystkim sympatykom/fanom altów życzę samych dobrych decyzji i sukcesów, bo np. moje SL'ki na kilku altach są prawie przy poziomach realizacji. (swoją drogą bardzo szkoda, że najprawdopodobniej niestety to nie były ostatnie dołki)
Można mieć nadzieję, że dominacja będzie spadać długoterminowo, ale na razie wygląda, że czwórka się powoli "wykańcza" i nieuchronnie nadchodzi ciężka i wyniszczająca piątka.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 21 września 2020, 20:21

Ja 90% do sp500 ale przy okazji i was tu odbicie podbije to zostawię jako ciekawostkę bo to nie jest wcale złe miejsce na L na btc/ gdybym grał i odbicie całego cryptocap do 322 (sorry ale głównie na crypto na to patrzę i sobie na tym rysuje). Reasumując podbicie pod 3300 na spx otwiera drogę na cryptocap do 322 to gdzieś tam ten bit na 10600-700 może być - bitcoin to nie jest samodzielny typ ,jest mocno uzależniony od potężniejszych i bardziej ogarniętych (tych co się nie pie.Olą w żadną ideologię..Hodling i satoshing :mrgreen: )
Obrazek
A teraz pewnie linia nr 3 , chociaż wcześniej po nocach gdzie nienormalni chyba tylko siedzę nawet i test linii nr 1
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Do przewidzenia, przewidziane i opisane tutaj : https://www.forum.bitcoinsv.pl/viewtopi ... 3227#p3227
odreagowanie do tego 3280 możliwe i mały L na spx teraz na 3228
3287-3300 luka dzisiejsza i pod to zagrywka
uk100 ma w cenie schizy o drugim lockdownie
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 21 września 2020, 20:33

personanongrata2 pisze: poniedziałek, 21 września 2020, 16:41 czeka nas ruch, o ktorym pisalem wczesniej = zamkniecie luki, podtrzymanie LT i utrzymanie SZ

Masz na myśli m/w tą żółtą lt poniżej? Trochę mało punktów podparcia, czemu tak? Mi ona wygląda na łączącą punkty z czerwonej przerywanej, a ta, jak wyjdziemy zaraz z tej żółtej bear flagi to raczej da nam test lt, ale spadkowej od ath :) No i 9.2 to poziom poprzedniej konsolidacji.

Chyba, że czerwona utrzyma i nie pogłębimy dołka, tylko wtedy nie domkniemy luki :) Chyba, że szpilą na kontraktach tylko, jak to czasem bywa ;)

Tyle wątpliwości :) No i poza tym finalnie byczym scenariuszem jest jeszcze widmo drugiej fali covid, załamki na rynkach itp. Jak na spx 3150-3200 wytrzyma m/w do końca miesiąca to w październiku widzę atak na ath i btc do 16 k.

Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 21 września 2020, 20:40

Jakiś czas temu pisałem, że po wzrostach, jak zobaczyłem aktywność l3śnego w tym wątku 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości