Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » środa, 16 września 2020, 12:43

BitJanusz pisze: środa, 16 września 2020, 11:42Ogólnie na altach źle, nie radzę grać
A ja radzę właśnie teraz kupować ile wlezie :D

Posłużę się tutaj przykładem :D Mocno pompka, później mocna korekta prawie -60% i to co później się działo to już bajka :D



Należy cały czas mieć w głowie to, że ceny czy -80% czy 90% czy 99%, ba nawet -50% od ATH to mogą być mega promocyjne ceny długoterminowo, mimo, że między nimi lokalnie mogą występować drastyczne różnice :D Jednak każdy z tych poziomów w przypadku kolejnej bańki może okazać się świetnym miejsce na zakupy dające w dłuższym terminie krotność zainwestowanego kapitału :D Tutaj nawet niewilka sumka na long term może później fajnie się zwrócić :D

Przykładowo gdyby Lisk np. odpalił podobny schemat to 0.006 BTC ~244PLN po obecnych cenach w zasięgu :D


Oczywiście to wszystko może jeszcze spadać, ale cały czas mamy długoterminową promocję im dłużej tym lepiej :D Cierpliowści :D BUY AND HODL :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » środa, 16 września 2020, 13:10

@BitJanusz
Najlepsze jest w tym wszystkim to, że ogółem dzieje się, ale połowicznie tak jak on pisał w sektorze shitów na uniswapie, gdzie potrafią być kosmiczne przeliczniki w bardzo krótkim okresie. Jednak, osobiście mam wrażenie, że to się dzieje tak trochę z boku dla takiej mocno ograniczonej i skumulowanej grupy, gdzie dosłownie ludzie sobie skaczą z jednego na drugi i tak mnożą na prawie każdym takie pół-kokosy. Z tego wszystkiego nie zostanie dużo projektów, więc warto grać quick trade - quick profit, mówię to bo sam bardzo tam popłynąłem albo zbyt bardzo przetrzymałem jakieś szitki.
Teraz to co trafia na binance z tego sektora DeFi to również nie jest pewne, że zostanie na nim to raz a dwa, że się utrzyma w sektorze. Odnośnie tego yield farmingu, nowych dexów, liquidity providingu to co rusz pojawia się projekt, który dostarcza jakieś nowe usprawnienia, ale wiadomo o jaki kawałek tortu jest bitwa na ten moment ;)

Ludzi ogarnęła gorączka szitów na uniswap, a poza tym to może ETH i pare projektów oracle i to by było na tyle. Ciekawe na co będzie moda za 3-4 miechy, ubezpieczenia? logistyka? zabezpieczenie transakcji biznesowych? platformy pod margin-trading na krypto i nie tylko? healthcare?

... a może gaming i NFTs?

I jak zawsze pozdrawiam braci w boju, którzy jeszcze trzymają się z $APPC
Ostatnio zmieniony środa, 16 września 2020, 13:13 przez wojteks102, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » środa, 16 września 2020, 13:11

@anagamidev
no, ale bez przesady, przecież taki LEND to się zdarza raz na 100 coinów, jak nie lepiej. W zasadzie na binance to jedyny taki przypadek w ciągu ostatniego roku. Oczekiwanie, że Lisk, czy podobne twory będą się zachowywać w tym momencie podobnie jest moim zdaniem daremne, bo wzrosty LENDu nie wynikały z kresek tylko bardzo, bardzo solidnych fundamentów. Dostarczyli produkt na którym można już oficjalnie powiedzieć jest bańka. Większość starych coinów to tak naprawdę produkty przygotowane stricte pod poprzednią bańkę. Nie mówię, że nie wzrosną kiedyś/o ileś, ale co takiego może zaoferować Lisk w tym momencie, żeby jakieś większe wzrosty nie były efektem pump & dumpu (którego nie wiem, czemu mielibyśmy się spodziewać akurat tam. Wciąż ma za duży MC).

Oczywiście jak ktoś chce zainwestować w coś upatrzonego wcześniej długoterminowo to jest to przyzwoity czas na zakupy (tutaj raczej mowa o osobach, które inwestują długoterminowo i nie patrzą na kreski, tylko cenę i odnoszą ją do oczekiwanej ceny w przyszłości zgodnej z ich przewidywaniami), ale jeśli polecasz wchodzić i kupować ile wlezie to można wiedzieć w co? Bo chyba nie w cokolwiek, co staniało ostatnimi czasy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » środa, 16 września 2020, 14:06

@Fridaytrader no może jestem zbyt dużym optymistą, ale jestem z tego znany, permabull typowy :D Ale popatrz na to od strony psychologicznej i pewnej gry pozorów :D Zakładając, że coin nie zostanie zdelistowany, to w przypadku dalszych spadków jego kapitalizacja będzie się drastycznie obniżać, zatem grubas, czy jakiś dev, czy devteam, czy przebiegły gracz rekin może za niewielki już kapitał wykupić większą ilość supply. Dodatkowo skoro wszyscy tak zapatrzeni w DeFi nowe projekty, bo tam zarabia się, bo tylko tam rośnie(co oczywiście jest tylko prawdą trendową, bo nie trend się liczy, ale wahania, a i sam trend się kończy i jest niewielkie okienko na szybką ucieczkę, ale to mniejsza o to) oraz widzą, że projekty nie-DeFi lecą na pysk albo mają niezbyt jasno określone trendy to uciekają, wyprzedają się z tych 'słabszych' projektów dodatkowo nakręcają cały ten spadek i marudzenie, że to już nic z tego nie będzie, a pakują wszystko w DeFi, które są właśnie w większości w rękach grubasów jeszcze nierozdystrybuowana i one też mogą w końcu wpaść w jakieś długie downtrendy(np. taki Link może spadać przez kolejne 2 lata tyle co rósł), a sytuacja na tych 'słabszych' odwróci się one staną się silne :D Wszystko zmienia się z czasem i trzeba być elastycznym :D Ja tak to widzę i właśnie widzę tutaj swoją szansę :D Oczywiście najlepiej kupować na wypłąszczeniach zarówno długoterminowych jak i krótkoterminowych i sobie uśredniać; być może moje scenariusze się nie sprawdzą, ale liczę, że w końcu te wypłaszcze dlugoterminowe zamienią się w długoterminowe trendy wzrostowe czy bańki :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 16 września 2020, 16:29

Przy okazji, ciekawa strona:

https://app.intotheblock.com

można sprawdzić np. ile % mają duże portfele (>1%) i co ciekawe najczęściej są to wartości z przedziałów 80-95% dla shitcoinów. Np. ARPA aż 97% coinów jest na portfelach wielorybów :shock: nie umiem tego zinterpretować, ale na pewno jest olbrzymia centralizacja.

Dla odmiany np. ETH to tylko 41% u wielorybów.



Można też zobaczyć, że większość ludzi trzyma LEND i go nie rusza od roku:

Obrazek

ale już np. LINK ma dużo świeżynek, które weszły na FOMO:

Obrazek

tylko 15% portfeli holduje LINK ponad rok, czyli tu starzy powychodzili i na ich miejsce przyszli nowi.
wojteks102 pisze: środa, 16 września 2020, 13:10 Jednak, osobiście mam wrażenie, że to się dzieje tak trochę z boku dla takiej mocno ograniczonej i skumulowanej grupy, gdzie dosłownie ludzie sobie skaczą z jednego na drugi i tak mnożą na prawie każdym takie pół-kokosy.

Identycznie było na ICO parę lat temu. Niektórzy (nawet nasi forumowicze) zostali w ten sposób milionerami. Ale tu trzeba śledzić każdy shit, generlanie żyć tym 24 na dobę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » czwartek, 17 września 2020, 05:34

!!!UWAGA!!!
Każdy kto korzystał kiedyś z Uniswapa choćby nawet przez 1 wykonaną transakcję (lub tą zakończoną niepowiedzeniem) polecam sprawdzić bo pewnie zalicza się do dropa 400 UNI tokenów, obecnie każda sztuka jest warta ~$2.8

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » czwartek, 17 września 2020, 09:00

@wojteks102 czyli co (mam SUSHI to chyba uniswap ?) dostanę UNI tokeny ? czy mam gdzieś zgłosić? bo nie jestem na bieżąco :(

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » czwartek, 17 września 2020, 09:06

alfthebest pisze: czwartek, 17 września 2020, 09:00@wojteks102 czyli co (mam SUSHI to chyba uniswap ?) dostanę UNI tokeny ? czy mam gdzieś zgłosić? bo nie jestem na bieżąco
Polecam zalogować się na MM wallet i wejść tutaj: https://cloudflare-ipfs.com/ipfs/Qmc3j4 ... QbQ/#/swap

Po 5-15 sek powinno się wyświetlić w prawym górnym rogu takie okienko do 'claima' UNI tokenów.
Z opłatami w sieci ETH teraz jest naprawdę ciężarnie, więc polecam dać nawet grubiej niż MM sugeruje jako najszybszą transakcję.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 17 września 2020, 09:12

przy aktualnym stanie opłat za gas
https://etherscan.io/gastracker
żeby się nie okazało, że te tokeny są mniej warte niż opłaty :D

ile tych tokenów ma dostać każdy użytkownik uniswapa?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » czwartek, 17 września 2020, 09:17

zalogować się na MM wallet? nie mam tam konta - Sushi mam na Binance a w "Connected walled" jest np. coinbase wallet ale tam nie mam SUSHI - Sorki bo nie ogarniam

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 sierpnia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: apple69 » czwartek, 17 września 2020, 09:27

O ile się nie mylę to chodziło o MetaMask Wallet. I raczej chodzi o to czy korzystałeś w przeszłości z swap. Ale nie wiem o jaki przedział czasowy chodzi.
Niech ktoś bardziej zaznajomiony z tematem się wypowie.
Teraz już. 3.2$ za UNI.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MrsKate » czwartek, 17 września 2020, 12:35

O co chodzi z tymi UNI tokenami? Mam troche SUSHI na binance, tam je trzymam... Moge zdobyc UNI tokeny? Jak?
Swoja droga, co teraz sadzicie o SUSHI? Jestem na stracie i mysle czy dokupic teraz po tych spadkach aby usrednic zakup czy co robic... :/

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 17 września 2020, 12:42

MrsKate pisze: czwartek, 17 września 2020, 12:35Moge zdobyc UNI tokeny? Jak?
tutaj masz odpowiedź
jondoexxx pisze: czwartek, 17 września 2020, 10:27 Dobra juz mam..

Btw, jak ktos uzywal uniswapa, zrobil choc 1 transakcje przed 1 wrzesnia, to otrzymal 400 tokenow UNI (obecnie 1 UNI = 3.5$ na binance :D)...mi rano wpadlo 1200$ za free :D

ludzie sie pobudzili milionerami, bo za kazde dostarczanie plynnosci itp. jak ktos mial wiele kont z choc 1 transakcja to dostal 400 UNI..widzialem juz na twitterze ludzie wrzucali jak np. dostali 120 000 UNI

Dlatego tak jest siec zapchana bo wszyscy chca sprzedac UNI, nie ma podazy i cena wysoka. Mi o 6 rano sie udalo.

Tu wiecej info:
https://uniswap.org/blog/uni/

Tutaj mozna sprawdzic czy przysluguje nam claim, mi na 1 adresie przyslugiwal, pospieszcie sie bo to za darmo hajs :D
Trzeba podlaczyc metamask, jak nie wyswietla sie opcja CLAIM, to klikamy w 3 kropeki po prawej ("...") i naciskamy "CLAIM"
https://cloudflare-ipfs.com/ipfs/Qmc3j4 ... QbQ/#/swap

UNI wchodzi na Coinbase
https://blog.coinbase.com/uniswap-uni-i ... e0dbdcfef2

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KrzyFah » czwartek, 17 września 2020, 13:07

adiqq pisze: czwartek, 17 września 2020, 12:42ludzie sie pobudzili milionerami, bo za kazde dostarczanie plynnosci itp. jak ktos mial wiele kont z choc 1 transakcja to dostal 400 UNI..widzialem juz na twitterze ludzie wrzucali jak np. dostali 120 000 UNI


To chyba jakiś dev który wiedział jak to rozegrają. Bo kto tworzyłby specjalnie 300 kont i wykonywał po jednej transakcji?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: jondoexxx » czwartek, 17 września 2020, 13:16

@KrzyFah nie to nie dev....400 UNI bylo za min 1 tx...ale te uni sa jeszcze za inne rzeczy, dostarczanie plynnosci w v1 i w v2 i jeszcze za kilka rzeczy....jak ktos dawal liq przez kilka miechow...to mu sie sumka nazbierała...

wszystko jest opisane w blogu ktorego link zamiescilem w swoim oryginalnym poscie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 września 2020, 14:21 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » czwartek, 17 września 2020, 13:38

to dupa bo kupiłem SUSHI po 01.09. :(

Dodano po 5 minutach 34 sekundach:
* i dalej w plecy :evil:

Początkujący
Posty: 136
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: otrzezwienie » czwartek, 17 września 2020, 14:04

Wchodze w Sushi za 35k .Cel-podwojenie kapitalu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 17 września 2020, 14:13

Sam ponownie uSUSHIłem się niestety i tak się zastanawiam, dlaczego to miałoby jeszcze rosnąć?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: masonbtc » czwartek, 17 września 2020, 14:30

nie mam pytań...

już dawno wiadomo że to całe suszi to scam a wy dalej swoje

https://coinmarketcap.com/currencies/bitconnect/

jakby to gówno można było gdzieś kupić to też byście się tak rzucali?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pablo12 » czwartek, 17 września 2020, 15:05

@jondoexxx Sprecyzujmy, uni należy się wtedy kiedy zrobiłeś jakiś przelew czy wystarczy samo kupno na giełdzie? Ja np kupiłem lend i kava przed wrześniem. To się też łapie? A druga sprawa nie wyświetla mi się claim wogóle. Dolączyłem do chroome metamask i co jaki mam tam portfel podać? Czy to chodzi o to żeby stworzyć portfel na który się otrzymuje uni? Bo nie czaje a zupełnie się nie intresowałem takimi rzeczami.


@otrzezwienie Wariat inaczej tego nie skomentuje. Ja się zastanawiam czy 6k wrzucić i raczej odpuszczę sushi wole Hamburgera.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Xyox123 i 15 gości